forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor u građanskom ratu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 20/07/2011 : 10:26:03  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

PODCjenjujete čikovo domoljublje, nije on baš takav da bi se prodao za francusku kuhinju. možda i bi neko kratko vrijeme, ali bi mu ipak proradila grižnja savjest, pa bi se pridružio meksikancima u pečinama. U epizodama sa onim luđakom bazileom, kad zagor rješava 12 zadataka, čika za to vrijeme prežderavaju, ali on ipak shvaća da nešto nije u redu sa zagorom i odbija jelo.


Prisjelo mu...ili je trazio WC da napravi mjesta za desert!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/07/2011 : 10:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
ne znam šta mu je bilo, wc ili grižnja savjest, ali to je jedini put da je odbio hranu.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 20/07/2011 : 10:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Hm, sad kad si spomenuo to s Basileom, nisam se toga sjetio...možda, tko bi ga znao. Iako je francuska kuhinja ipak francuska kuhinja, a debeljko se uglavnom povodio za svojim želucem (i orijentirao prema njemu).
Ja sam spomenuo mogućnost da bi na kraju možda ipak prišao huaristima ako bi bio u njihovoj logistici (potkraj rata su ipak bili bolje organizirani, SAD su im obilno pomagale, tako da ne vjerujem da su imali nekih velikih problema s hranom kao na početku).
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/07/2011 : 11:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
teško je sad s ove povijesne distance reći šta bi čiko napravio, za njega bi bilo najbolje da je u početku bio meks. špijun u francuskoj vojsci, a poslje da se pridruži juaristima jednom kad izađu iz pećina.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 20/07/2011 : 12:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
...ili juaristički špijun u Maximilijanovoj vojsci, u kojoj mu ne bi trebalo dobro poznavanje francuskog jezika :)
Jedno je sigurno, snašao bi se debeli.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/07/2011 : 12:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
snašao bi se, ako ništa dezertirao bi, ko šta je jednom pobjegao iz Veracruza pred mobilizacijom.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 20/07/2011 : 19:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

snašao bi se, ako ništa dezertirao bi, ko šta je jednom pobjegao iz Veracruza pred mobilizacijom.


Imate za to poll.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 20/07/2011 : 21:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica
Imate za to poll.


Više nema.


Bjelolasica, sva pitanja koja ti se učine zanimljivim u vezi Zagora postavljaj ovde:

Ultimate Zagor topic
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=19852&whichpage=1

ZAGOR
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37611&whichpage=1



Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 20/07/2011 : 21:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
Malo offtopic.
Samo odgovor na post koji je kolega Paka01 ostavio u sada zakljućanom topicu o Chicu i meksičkoj revoluciji.
Odgovor glasi:

-U Daruvaru-

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 20/07/2011 : 23:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by bjelolasica
Imate za to poll.


Više nema.


Bjelolasica, sva pitanja koja ti se učine zanimljivim u vezi Zagora postavljaj ovde:

Ultimate Zagor topic
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=19852&whichpage=1

ZAGOR
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37611&whichpage=1






DA, GOSPODINE! RAZUMIO GOSPODINE! S MODERATORIMA NEMA ..., HM ŠALE?!? NEĆU VIŠE GOSPODINE! NAPRAVITI ĆU 5000000000000000000000000 SKLEKOVA ZA DOMOVINU GOSPODINE! Pitanja sam postavio samo da vidim bilo naroda. Nedirajte u građanski rat u svaštari. zagor bi ipak izabrao Jug, Gospodine.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 20/07/2011 23:13:13
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 20/07/2011 : 23:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by bjelolasica
Imate za to poll.


Više nema.

Bjelolasica, sva pitanja koja ti se učine zanimljivim u vezi Zagora postavljaj ovde:

Ultimate Zagor topic
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=19852&whichpage=1

ZAGOR
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37611&whichpage=1




DA, GOSPODINE! RAZUMIO GOSPODINE! S MODERATORIMA NEMA ..., HM ŠALE?!? NEĆU VIŠE GOSPODINE! NAPRAVITI ĆU 5000000000000000000000000 SKLEKOVA ZA DOMOVINU GOSPODINE! Pitanja sam postavio samo da vidim bilo naroda. Nedirajte u građanski rat u svaštari. zagor bi ipak izabrao Jug, Gospodine.



Jesi li dobro pročitao moj post?
Sasvim je dobronameran.
A sada pročitaj svoj post kojim si mi replicirao.
Velika slova koja si koristio u prvih nekoliko rečenica na forumu se tumače kao vikanje na sagovornika.
Iskuliraj malo, 5000000000000000000000000 sklekova ne moraš da radiš, dovoljno je da kulturno komuniciraš na forumu.
Živeo.

P.S. Odakle ti informacija da bi Zagor izabrao Jug?



Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 21/07/2011 : 09:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by bjelolasica
Imate za to poll.


Više nema.

Bjelolasica, sva pitanja koja ti se učine zanimljivim u vezi Zagora postavljaj ovde:

Ultimate Zagor topic
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=19852&whichpage=1

ZAGOR
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37611&whichpage=1




DA, GOSPODINE! RAZUMIO GOSPODINE! S MODERATORIMA NEMA ..., HM ŠALE?!? NEĆU VIŠE GOSPODINE! NAPRAVITI ĆU 5000000000000000000000000 SKLEKOVA ZA DOMOVINU GOSPODINE! Pitanja sam postavio samo da vidim bilo naroda. Nedirajte u građanski rat u svaštari. zagor bi ipak izabrao Jug, Gospodine.



Jesi li dobro pročitao moj post?
Sasvim je dobronameran.
A sada pročitaj svoj post kojim si mi replicirao.
Velika slova koja si koristio u prvih nekoliko rečenica na forumu se tumače kao vikanje na sagovornika.
Iskuliraj malo, 5000000000000000000000000 sklekova ne moraš da radiš, dovoljno je da kulturno komuniciraš na forumu.
Živeo.

P.S. Odakle ti informacija da bi Zagor izabrao Jug?





Čista logika. Pročitaj ZG LU 111 Streljački vod. Zagor na kraju kaže kapetanu Constanzi ( nisam siguran za pravopis), kada ga ovaj pita je li vođa pobunjenika, da se on (Zagor) uvijek bori na strani onih koji se bore za slobodu. Jug se bori za slobodu.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 21/07/2011 : 10:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Ali Zagor je bio i protiv ropstva, ima nekih epizoda gdje se očitovao po tom pitanju. Teško da bi odabrao Jug. Pogotovo ako živi u (izmišljenom) Darkwoodu, na sjeveru.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/07/2011 : 10:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
a i više puta je oslobađao robove, te bio u sukobu sa robovlasnicima i lokalnim vlastima u južnim državama. Ne znam niti kako bi objasnio možda i najboljem prijatelju Libertiu Samu kojeg je oslobodio od ropstva, da je promjenio svjetonazore i da se sad bori na strani konfederacije.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 21/07/2011 : 10:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

Ali Zagor je bio i protiv ropstva, ima nekih epizoda gdje se očitovao po tom pitanju. Teško da bi odabrao Jug. Pogotovo ako živi u (izmišljenom) Darkwoodu, na sjeveru.



A kao Lee i većina generala nije bila za slobodu crnaca. Misliš da bi on dopustio uništavanje Juga kao što su to radili sjevernjaci. Ne bi. Upao bi u bjelu kuću i bilo bi razbijenih glava.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 21/07/2011 : 11:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by dsormaz1

Ali Zagor je bio i protiv ropstva, ima nekih epizoda gdje se očitovao po tom pitanju. Teško da bi odabrao Jug. Pogotovo ako živi u (izmišljenom) Darkwoodu, na sjeveru.



A kao Lee i većina generala nije bila za slobodu crnaca. Misliš da bi on dopustio uništavanje Juga kao što su to radili sjevernjaci. Ne bi. Upao bi u bjelu kuću i bilo bi razbijenih glava.


Možda. Ali to ne znači da bi se borio na strani Juga.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 21/07/2011 : 11:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by dsormaz1

Ali Zagor je bio i protiv ropstva, ima nekih epizoda gdje se očitovao po tom pitanju. Teško da bi odabrao Jug. Pogotovo ako živi u (izmišljenom) Darkwoodu, na sjeveru.



A kao Lee i većina generala nije bila za slobodu crnaca. Misliš da bi on dopustio uništavanje Juga kao što su to radili sjevernjaci. Ne bi. Upao bi u bjelu kuću i bilo bi razbijenih glava.


Možda. Ali to ne znači da bi se borio na strani Juga.



po tebi bi se on pridružio rađe pridružio pijancu nego svećeniku.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/07/2011 : 12:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Zagor je ravodušan prema svećenicima i kršćanstvu, čak u plamenom brdu u pismu svećeniku upozorava da ne nameću indijancima kršćanstvo, nauštrb njihovih vjerovanja.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 21/07/2011 : 12:32:50  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Zagor je ravodušan prema svećenicima i kršćanstvu, čak u plamenom brdu u pismu svećeniku upozorava da ne nameću indijancima kršćanstvo, nauštrb njihovih vjerovanja.



Ovdje se mislilo na Grant- Jackson. Jackson je bio svećenik, ali isto veliki prijatelj crnaca.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/07/2011 : 12:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
htio sam reć da mu se zagor ne bi pridružio samo zato šta je on bio svećenik, a ovaj drugi pijanac. zato sam spomenuo zagorov odnos prema svećenicima i religiji.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/07/2011 : 12:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
bitan mi je samo ZAGOR TE-NAY. OVI generali su u usporedbi s njim sporedni likovi. nisu mu ni do koljena.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 21/07/2011 : 14:34:05  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

bitan mi je samo ZAGOR TE-NAY. OVI generali su u usporedbi s njim sporedni likovi. nisu mu ni do koljena.


Ma Zagorova taktičko-strategijska genijalnost bi vjerovatno spriječila rat.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 21/07/2011 : 14:54:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Zagor je ravodušan prema svećenicima i kršćanstvu, čak u plamenom brdu u pismu svećeniku upozorava da ne nameću indijancima kršćanstvo, nauštrb njihovih vjerovanja.


Ne mora zato značiti da je ravnodušan prema kršćanstvu, može se protumačiti i da je tolerantan prema drugim religijama.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/07/2011 : 15:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
ravnodušan, nezainteresiran, svejedno. vjerojatno i on kao i svi mi promišlja čovjekovo postojanje u širem kontekstu, izvan ovozemaljskog života, ali ne kroz krščansko vjerovanje. nema on ništa protiv kršćanstva kao religije, ali ima protiv njenog širenja na indijance, jer to ugrožava njihova stoljetna vjerovanja i običaje. osim toga on nije samo njihov svjetovni vođa i zaštitnik, nego pretendira i na duhovno vodstvo.
Go to Top of Page

marinac
Average Member



570 Posts

Member since 13/05/2011

Posted - 25/07/2011 : 10:32:59  Show Profile Show Extended Profile  Send marinac a Private Message  Reply with Quote
Bio bi neutralan. Radio bi na uspostavljanju mira.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000