forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 30/07/2011 : 19:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Cesto osecam da se na ovom sajtu, donekle, zapostavljaju Fibrina izdanja (koliko god ovo apsurdno bilo). Dok za svakog SBE junaka mozete ocas posla citati recke na sajtu i milion komentara, doci do informacija o Fibrinim izdanjima cesto ume biti prilicno problematicno. Valja kopati po forumu "Izdavacki izlog", juriti clanove ovako ili onako za misljenja, i tako dalje i tako blize. Stoga, iz najbolje namere, otvaram thread u kojem ce korisnici moci da diskutuju o Fibrinim albumima (znaci, akcentujem ovo - ne da pitaju Markosa koliko je zenskog stripa ostalo na lageru ili da ga pitaju ka'ce Magicni Vetar i tome sl.). Nadam se da ce ova ideja naici na odziv publike, a ako ne ne naidje, uvek imamo katanac.

Slobodno pisite recenzije, duge utiske, krace utiske, malo duze, malo krace, kako god...ja cu otvoriti sezonu sa mojim pregledom biblioteke Orka, najistrajnije Fibrine edicije. Ocene su od * do ***** i predstavljaju, naravno, apsolutno subjektivno misljenje autora tj. mene u ovom slucaju.

Let's get it on.

OR1 - Bosanske Basne ... morbidno duhovit prikaz recentnog ratovanja je prvi u nizu Lavricevih bisera koje nam Fibra priredjuje. Price su uglavnom "bittersweet", negde vise jedno, negde drugo. Standout omnibusa : vinjeta o metalcima u rovovima. **** / *****

OR2 - Presveto Srce ... Jodo, po obicaju, tuce u establishment na svoj nacin, Moebius prati solidnim crtezom. Prica pocinje obecavajuce, iz lagane psihologije prelazi u satiru koje se drzi do kraja, ali tempo je neujednacen i poslednja trecina albuma malo "ispada" iz ritma po meni. Ipak, vredi procitati. ***1/2 / *****

OR3 - Tom's Bar ... Berardi/Milazzo a nije Ken Parker, prvi u nizu ovakvih izdanja u biblioteci Orka. Setne price o bivsem "heavyu" koji u penziji drzi kafanu, generalno zanimljivo stivo uz poslednju pricu u knjizi (onu sa bivsom ljubavnicom) koja udara u srce jako. Lepo. **** / *****

OR4 - IvanPiire ... posedujem, ali je jos na backburneru. N/A.

OR5 - Glista u bijegu ... relativno zabavan ali minor album od Lavrica, prica o sitnom kriminalcu koji upada u krupne probleme. ***1/2 / *****

OR6 - Pakao ... nemam. Jedina Orka koju nemam. Z'inat necu citam na Engleskom dok Markos ne uradi reprint :D N/A

OR7 - Detektiv Marvin : Slucaj Marion Colman ... i ovo je na backburneru. N/A

OR8 - Che ... medju Argentincima se vec duze vreme provlaci anekdota da je Oesterheld zavrsio onako kako je zavrsio zbog svog vise-nego-simpateticnog portreta Ernesta Che Guevare u stripu. Breccia x2 svojim tamnim, mracnim crtezom odlicno docaravaju zivotopis velikog revolucionara, a scenario se trudi da bude imparcijalan...koliko uspeva, zavisi od vasih politickih uverenja. Nezahvalno je oceniti ovaj strip ali od mene cetvorka, jer sam ipak blizi levom spektrumu. **** / *****

OR9 - Lucin Pogreb ... prilicno intrigantan naslov koji se odigrava slicno nekoj bizarnijoj Twilight Zone epizodi, uz lep, mastovit crtez i pricu kratkoj na scenariju ali dugoj na razmisljanju koje indukuje. Srdacna preporuka. ****1/2 / *****

OR10 - Autocesta Sunca ... road strip u pravom smislu te reci, Baruov magnum opus je saga o dvojici mladica iz razlicitih zivotnih sfera koje nevolja tera na avanturu diljem francuske niz cuveni "Autoroute du Soleil" (tj. A7/E15 Lyon-Marseille). Jedan od onih stripova koji je gresno poceti citati pred spavanje, jer spavanja onda nece biti. Dragulj. ***** / *****

OR11 - Biljeske za ratnu pricu ... antiratna shtorija iz pera coveka koji je rat video na TVu automatski izaziva prezir kod nas Balkanaca (koji smo svi videli rat na neki nacin i to jako blizu), ali opet, kako sam naveo vec drugde po forumu, ima neku jaku dozu iskrenosti i dubokih osecanja. Pola zvezde manje zbog skaradnog crteza, inace vredi odraditi. ***1/2 / *****

OR12 - Tiki ... eco-basna iz pera Berardija (crtez by, da ne poverujete, Milazzo) koju sam cini mi se vec procitao samo pod Mr. No firmom. Lep crtez, ali prica je za jedno popodne. Meni nista specijalno. *** / *****

OR13 - Evropa ... krvava odiseja Srbina Zileta, koji 90tih odlazi u EU kako bi kriminalnim radnjama izbrisao ratna secanja i popravio svoj ekonomski stadijum, remek je delo ex-SFRJ, i zasto ne reci, svetskog stripa. Lavric pazljivo balansira stereotipe sa stvarnim licnostima, preplice sudbine vise gastarbajtera i slika gorku, oporu sliku nekad skladnog drustva u poodmaklom stadijumu raspada. Mucno, gorko, fantasticno, obavezno. ***** / *****

OR14 - Mali Blues sa Zapadne Obale ... jos jedan francuski "road trip", ali ovaj put mnogo cinicniji i ozbiljniji nego Baruov. Manchette i Tardi uzimaju klasican hitchcockovski "pogresan covek na pogresnom mestu u pogresno vreme" hook i uvlace nas u mali privatni pakao glavnog protagoniste. Fantastican album ***** / *****

OR15 - Mort Cinder ... serijal koji pamtim po dobru jos iz stripoteke nije izneverio u svom integralnom izdanju, mada, kvalitet prica je neujednacen i nisam odusevljen bas bas svime. Vredi ga procitati jos jednom, dotle **** / *****

OR16 - Fulu ... Trillo/Risso i zanimljiva, ali predugacka i malo isforsirana prica o mladoj crnoj robinji koja ima neke "magicne" kvalitete. Prelep crtez, ali me prica nije odusevila koliko sam mozda zeleo. ***1/2 / *****

OR17 - Sharaz-De ... nisam procitao. Samo prelistao. Crtez je wow, ali moram procitati pre ocene. N/A

OR18 - Altai & Johnson ... Sclavijevi scenaristicki poceci i pitka kolekcija one-note viceva o dvojici smotanih privatnih detektiva iz San Francisca, svojevrstan kontra-homage Dirty Harry filmovima. Kvalitet opada kako album odmice, doduse. Zabavna razbibriga, nista vise. ***1/2 / *****

OR19 - Hodocasnik Zvijezda ... svojevrstan exploration-era Star Trek i kolekcija eklekticnih pricica o jedrenjaku koji plovi kosmosom. Neke price bodu u centar, ali vecina mi je nekako besciljna, bas kao i sam jedrenjak. Nedostatak bookending price takodje smeta - meni barem. *** / *****

OR20 - Welcome to Springville ... jos ne procitah. N/A

OR21 - Balada o Halo Jones ... tek kupio. N/A

OR22 - Light & Bold ... Trillo i Bernet se zezaju na temu hladnog rata i superspijunskih filmova, ali rezultat je mlak i prosecan. Par dobrih gegova ali ne na nivou koji bi opravdao potpisane. **1/2 / *****

OR23 - Kolekcionar ... izuzetno misticna i intrigantna prica iz pera Sergia Toppija, Kolekcionar je omnibus prica o coveku cudnog hobija i jos cudnijih kvaliteta. Obozavam sve u vezi ovog stripa - od aure misterije koja okruzuje sve likove, do Toppijeve umetnosti. Ne ostavlja ravnodusnim...nikako. ***** / *****

Eto toliko od mene. Uskoro cu se pozabaviti i Kolorkom, i drugim izdanjima. Uletite i vi, pripomognite.


Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej

Edited by - Mairosu on 02/01/2012 02:41:34

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/07/2011 : 20:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Bravo na temi, oduševila me je!!!
Trenutno mi je puna kuća gostiju, pa kad navatam vremena i ja ću nešto napisati!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 31/07/2011 : 13:53:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
KOL 1 - Potocici ... izuzetan strip, prava proslava zivota u reziji Pascala Rabatea, svojevrstan homage Kurosawinom remek delu "Ikiru". Ostavlja vas sa toplim srcem bez patetike. ***** / *****

KOL2 - Covjek s Filipina ... Berardi i Milazzo, again, ovaj put u boji...zanimljiva tematika uz aktuelnu notu (ne)humanosti u ratnim pohodima, kratko, efikasno, i istorijska lekcija o konfliktu o kojem nisam imao pojma. Mozda ipak malo prekratko doduse. **** / *****

KOL3 - Zasto sam ubio Pierrea ... mracno, teskobno putovanje u nesto najodvratnije sto postoji na zemlji predstavljeno kao veseli deciji letopis. Strip bez dlake na jeziku, sa jakim pocetkom, razradom i krajem. Kapa do poda autoru koji je "isterao djavola" kroz ovaj strip. Sigurno ne najlepsi, ali definitivno "najjaci" strip iz Fibrine game proizvoda. ***** / *****

KOL4 - Putovanje u Italiju ... jos jedan "soul searching" naslov koji mi je, i pored dobre price i jos lepseg crteza, ipak ostavio utisak neke emotivne distance. Nisam doziveo tu katarzu Potocica/Pierrea, no, daleko da se radi o losem naslovu. **** / *****

KOL5 - Odgoda ... JP Gibrat je majstor. Slikar. Umetnik. Ali Odgoda je meni terminalno dosadan strip, koji se sveo na gomilu vinjetica iz zivota coveka koji bi trebalo da je mrtav, a nije. Nisam ocekivao da mi prikaz Francuske pod okupacijom moze biti dosadan... **1/2 / *****

KOL6 - Muchacho ... jos nisam procitao. N/A

KOL7 - Bijeli Lama ... hey hey hey, evo ga opet Jodo ! Ovaj put malo vise hard hitting nego u Presvetom Srcu, i naoruzan crtezom Bessa koji mi vise pase nego Moebius za ovakve stvari. Bijeli Lama je nesvakidasnji spoj avanture, filozofije, psihologije i naucne fantastike, lako se cita, zapanjujuce lako probavljuje, i ostavlja jako pozitivan finalni utisak. ***** / *****

KOL8 - Pet Bagdadskih Pripovjedaca ... za review ovog albuma obratite se bitangi koja je kupila poslednji primerak u AF pa jos uvek cekam na svoj. N/A

KOL9 - Aldebaran ... ne pamtim kad sam u poslednjih 10 godina imao ovako dobru stripovsku "voznju". Zbog ovakvih albuma volim strip. Sto manje kazem, to cete vise uzivati kad ga uzmete u ruke. ***** / *****

KOL10 - U Potrazi za Petrom Panom ... opet Cosey, opet ista emotivna distanca, i meni manje dopadljiv album nego onaj "italijanski". ***1/2 / *****

KOL11 - Papak ... jebeno iskrena prica o jednom pravom "survivoru" balkanske nesrece, vrlo vesto izmontirana u kontekst kosarkaske utakmice i jednog naizgled promasenog teenage zivota. Zelim film po ovome. ***** / *****

KOL12 - Fotograf ... teska i opora prica o fotoreporteru Doktora bez Granica. Proci kroz ovaj album izuzetan je napor, mahom zbog stila pripovedanja i rudimentarnog, oskudnog crteza, ali ne posustajte, radi se o kapitalnom delu. ****1/2 / *****

KOL13 - Potkazivac ... jos nisam kupio. Odugovlacim koliko god mogu. Jel makar malo dinamicniji od odgode ? N/A

KOL14 - Ubojica ... evropski krimic isprican sa americkim flairom i dinamikom rezije. Dopadljiv (makar krajnje odbojan) antiheroj i fantasticna graficka izvedba cine ovaj album pravom "masthevusom". Za sve ljubitelje dobre akcije. ***** / *****

KOL15 - Vam ... verovali ili ne jos nisam procitao ovaj "director's cut". Al ono, lepo izgleda. N/A

KOL16 - Koma ... naizgled - i samo naizgled - secerlemast strip koji se bavi mnogo, mnogo kompleksnom i ozbiljnom tematikom. Ostavlja bez daha i pleni nekom decijom iskrenoscu. Vrlo potcenjen naslov. ***** / *****

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej

Edited by - Mairosu on 31/07/2011 14:02:41
Go to Top of Page

d4nic4
Starting Member



50 Posts

Member since 23/05/2011

Posted - 31/07/2011 : 14:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send d4nic4 a Private Message  Reply with Quote
Fibra je odlican izdavac i jedini cije naslove kupujem "na blef" jer znam da su provjereni. Tesko je izdvojit ili pricat o njihovim najboljim izdanjima,ali bi spomenila neke koji su meni opcenito jedni od boljih strip albuma - Lucin pogreb, Sam samcat, Ofucani holivudski film, Plave pilule, Crna rupa, Mort Cinder, Svagdanja borba...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/07/2011 : 14:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Hvala vam, ljudi.

Trouble will find me
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/07/2011 : 14:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

[b]KOL13 - Potkazivac ... jos nisam kupio. Odugovlacim koliko god mogu. Jel makar malo dinamicniji od odgode ? N/A


U sustini ide na slican kalup. Ukoliko ti se Odgoda nije dopala, sumnjam da ce ovo. Isto vazi i za Mattea, koji je Marko vec najavio. Odgoda je prica o jednom covjeku iz mase, prica o pojedincu. Jedna realisticna ljubavna prica. Moguce da si pomalo razocaran jer si ocekivao vise radnju oko same borbe Francuza protiv okupatora.
Ipak, ukusi se razlikuju.
Meni ti stripovi spadaju u sam vrh fibrinih izdanja.

Ukoliko nemas predrasude prema homoseksualcima,kao npr. Anto, mislim da ce ti se i Muchacho dopasti. Isto jedan od vrhunskih stripova.

Ali, kao sto rekoh, ukusi se razlikuju. Vidim da si Aldebaranu zalijepio peticu, U potrazi za PP tricu, kod mene je obrnuto.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/07/2011 : 14:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Skrenuo bih paznju na tekstove iz magazina, pogotovo one koje je napisao BOC.
Njegovi tekstovi tuku sve i jednu recenziju na sajtu.
http://www.stripovi.com/index.asp?page=magazine-latest
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8186 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 31/07/2011 : 16:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Ukoliko nemas predrasude prema homoseksualcima,kao npr. Anto, mislim da ce ti se i Muchacho dopasti. Isto jedan od vrhunskih stripova.



i još je riječ o svečeniku

Priča je nekako ostala visit u zraku. Crtež je odličan.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8186 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 31/07/2011 : 16:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Eternaut, Odgoda, Potkazivać, Muchaco, Papak, El Nino

To su stripovi koje san nabavija u zadnjih 7-8 miseci i ne mogu reč da san požalija.
Posebno bi istaknija Eternauta , samo mogu reć :
To je stvarno nešto što bi svak treba imat u svojoj biblioteci. Nabavija san ga na preporuku.

Opskurni gradovi 1,2,3 su na čekanju.
Jučer mi je bilo strašno dosadno, pa san čita preview od svakog stripa. Jebemu, sam sebe san zajeba. Doda san sigurno 7-8 komada na listu koje bi tija nabavit. Ali pomalo.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 31/07/2011 : 16:53:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
nije losa ideja, ali zar nije lepse da se pise o stripu na njegovoj sopstvenoj temi?
ovako ponovo dobijamo mesanu salatu :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 31/07/2011 : 17:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85

Eternaut, Odgoda, Potkazivać, Muchaco, Papak, El Nino

To su stripovi koje san nabavija u zadnjih 7-8 miseci i ne mogu reč da san požalija.
Posebno bi istaknija Eternauta , samo mogu reć :
To je stvarno nešto što bi svak treba imat u svojoj biblioteci. Nabavija san ga na preporuku.

Opskurni gradovi 1,2,3 su na čekanju.
Jučer mi je bilo strašno dosadno, pa san čita preview od svakog stripa. Jebemu, sam sebe san zajeba. Doda san sigurno 7-8 komada na listu koje bi tija nabavit. Ali pomalo.



i u mene je takodje ista situacija , volio bih 70% fibrica nabaviti , ali treba dosta toga pohvatati pa fibrice ostanu zapostavljene , ali imaju tako realnu sliku i jeraju na razmisljanje sto dosta stripova tesko to moze da postigne ko citaoca , vise su zabavu i ubijanje podneva
takodje u jednom sam dahu procitao odgodu , mort cindera ( mada mi je on sa onim pricicama bio onako kao da sam to vec negdje citao , nije me previse ostavio neki pecat , cak vise mi je na neki nacin tragedija koja se desila oesterheldu vise pogodila ) i aldebarana ( za mene remek djelo , ali treba i ostale procitati , ima tu dosta naslova )

feka
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 31/07/2011 : 18:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

nije losa ideja, ali zar nije lepse da se pise o stripu na njegovoj sopstvenoj temi?
ovako ponovo dobijamo mesanu salatu :)



Kad moze Ultimate Zagor, Ultimate Dampyr, Ultimate Dylan, Ultimate ovo i ono...moze vala i Ultimate Fibra. :P

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 31/07/2011 : 19:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Ja sam novi ovde, tako da nisam baš mnogo naslova pročitao, ali planiram (samo da nađem neki dodatni posao pored ovog kojeg nemam ).


Mausa(5+), Odgodu i Potkazivača(koji jeste dinamičniji od Odgode i zbog toga mi je bolje i legao), Autocestu Sunca(4), IvanPiire(3) i Bosanske basne(4+) sam čitao, ali ne posedujem Fibrina izdanja ovih stripova.

Sam samcat - odličan 4+
Eternaut i Mort Cinder - kod oba stripa sam u početku bio oduševljen, kako pričama tako i crtežima, ali mi je na kraju u oba slučaja nešto falilo. Nadam se da će kod drugog čitanja da bude bolje.
Plave pilule - 4
Crna rupa - poslednje nabavio i pročitao 5- (mada ne znam zašto sam stavio ovaj minus)
Ljubav i rakete JZSS - oduševljen 5, jedva čekam da nabavim ostale.


Zbog ove teme sam na svoju listu stripova koje planiram da kupim dodao Evropu i Mali Blues sa Zapadne Obale.

Edited by - dessa on 31/07/2011 19:59:37
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 31/07/2011 : 19:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Ofucani holivudski film, jedino Fibrno izdanje koje imam (to sam još i prvo nabavio), a još ga nisam pročitao. Mnogo je debeo.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 31/07/2011 : 21:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
NEZNANAC ... ovo je tip price kakav izuzetno volim i cenim. Neznanac se bavi sudbinom nekadasnjeg vojnika a sadasnjeg hired guna/spijuna/stavec po imenu Unknow (bez N na kraju). Unknownovo putesestvije smesteno je u prepoznatljivi "tvrdi" krimi milje 70tih, i atmosfera u ovom stripu neodoljivo podseca na klasike zanra kakvi su French Connection, Scorpio, The Seven-Ups, te brojnih italijanskih krimica iz te ere. Prvi album je servisna introdukcija glavnog lika, ali drugi, drugi je pravo malo hard-boiled remek delo, sa liberalnom dozom seksa, nasilja, pucnjave, intrige i politickih spletki. Magnusov crtez inspirativan, nivoi detalja fascinantni. **** za prvu knjigu, ***** za drugu. Jedva cekam ostalo.

NEGRO BLANCO ... naizgled vrlo obicna latino sapunjara, Negro Blanco je komicna "strip verite" saga o argentinskom novinaru i njegovom potragom za pravom ljubavi, te gomilom cudnih situacija u koje zapada trazeci je. Dugo nisam citao neki strip sa ovakvom dozom zelje da saznam sta je na sledecoj strani. Carlos Trillo briljira u opisu urbanog Buenos Airesa sa kraja 80tih - Enresto Garcia Seijas crta za sve pare. Oba albuma fantasticna - Markose, pozuri. Molim te. ***** / *****

PAULOV LJETNI POSAO ... integralno izdanje prva dva autobiografski inspirisana ostvarenja Michela Rabagliatija, Paulov Ljetnji Posao sastoji se iz dva albuma - Paul na selu i naslovni. Dok je Paul na Selu cisto prosecna reminiscencija na omladinske dane, Paulov Ljetni Posao je izvanredna "coming of age" prica, te unikatan pogled na frankofoni Quebec krajem 70tih godina. Epilog i coda su mi naterali suze na oci - sa sve "Wish you were here" od Pink Floyda. ****1/2 / *****, onih 1/2 zbog Paula na selu koji malo kvari utisak.

SPAGHETTI BROTHERS ... nacuh jedared u Alan Fordu da ovo valja, pa kupih par stripoteka sa prvim kaisevima ovoga. Svidelo mi se. Odem brze-bolje nazad do Miroslava, pa kupim svih shes' komada u jednom cugu. Ma, nek ide zivot. I krenem da citam...secam se, napolju neki pljusak i provala oblaka, ja lepo zavrsio sta imao od posla, zakucao u sobu i citaj...posle pola sata ulazi mi brat u sobu i pita sta se derem - ja sam se izgleda smejao toliko glasno da me je on cuo kroz zid. Objasnim mu o cemu je rec, pa on uzme prvi integral da cita, i onda kroz 5 minuta ja cujem njega kako umire od smeha. Spaghetti Brothers je TOLIKO dobar - od kraja do pocetka. Jebeni vrisak od stripa, i srednji prst kliseiziranim mafijaskim filmovima. Trillo na svom apsolutnom vrhuncu - Mandrafina na nivou zadatka. Obavezno stivo. O BA VEZ NO. ************* na x-ti stepen / *****

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej

Edited by - Mairosu on 31/07/2011 21:54:49
Go to Top of Page

d4nic4
Starting Member



50 Posts

Member since 23/05/2011

Posted - 31/07/2011 : 22:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send d4nic4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

Ofucani holivudski film, jedino Fibrno izdanje koje imam (to sam još i prvo nabavio), a još ga nisam pročitao. Mnogo je debeo.



Kad krenes navuc ces se i procitat ga u rekordnom roku
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 31/07/2011 : 22:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by d4nic4

quote:
Originally posted by dessa

Ofucani holivudski film, jedino Fibrno izdanje koje imam (to sam još i prvo nabavio), a još ga nisam pročitao. Mnogo je debeo.



Kad krenes navuc ces se i procitat ga u rekordnom roku



Ne sumnjam. Samo treba da krenem.
Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 31/07/2011 : 23:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
Evo nekih što sam pročitao.

KOL 1 - Potocici - remek djelo. U istom trenutku tako komičan i tako ozbiljan. Pravi strip sa dušom. Čak su i riječi suvišne.

KOL3 - Zasto sam ubio Pierrea - težak, ali odličan. Ostavlja neugodan osjećaj u stomaku. Drago mi je da sam ga pročitao.

KOL4 - Putovanje u Italiju - Ovo mi je bilo fantastično. Pogodilo me samo tako :) Ovome ću se vraćati s velikim guštom.

KOL5 - Odgoda - Možda i najbolji crtež od svih, a i priča je barem meni jako dobra. Kupujem i dalje sve od Gibrata.

KOL6 - Muchacho - bez predrasuda, jako mi se svidio. Odličan crtež prati priču.

KOL8 - Pet Bagdadskih Pripovjedaca - bio mi je ok, ali ne baš skroz po mome guštu. Dati ću mu kasnije još jednu priliku.

KOL9 - Aldebaran - jako dobra zabava. Čekam zgode novog planeta i sigurno kupujem.

KOL10 - U Potrazi za Petrom Panom - Ovaj Cosey me kupio zauvijek. Tu atmosferu obožavam i jednostavno uživam. Sve njegovo ću kupiti.

KOL15 - Vam - dobar mi je bio za pročitati, ali nije ostavio takav dojam da bi išao u kolekciju.

OR3 - Tom's Bar - Kratko - slatko. Ipak šteta što je prekratak jer je odličan.

OR4 - IvanPiire - ok, ali nije među najboljima.

OR6 - Pakao - težak, ali fantastičan. Spada u najbolje i čekam reprint pa da kupim.

OR9 - Lucin Pogreb - Preporuka.

OR11 - Biljeske za ratnu pricu - dobar mi je bio. Vidi se da je to pogled nekoga tko to nije proživio, ali je svejedno dobar strip.

OR12 - Tiki - ok, ali nije mi bio nešto posebno.

OR15 - Mort Cinder - odličan.

OR17 - Sharaz-De - idem jednu priču pročitati i ostanem čitati do jutra. Izvrstan.

OR SP 8 Ponos Vragova - nije baš po mom ukusu.

OR SP 7 Tri sjene - odlično.

Metabaruni - odlični su mi bili. Zbog njih sam kupio Inkala na neviđeno.

El Nino - izvrstan. Čekam nastavak.

Gospodin Jean - tako tako. Ima dobrih i lošijih priča. Nije mi za kolekciju.

Alvar Mayor - kupio sve

Ljubav i rakete 1 - uzeo onako da pročitam i oduševio se. Kupit ću.

Gluhe laste - jako, jako zabavno.

Edited by - ziki on 31/07/2011 23:40:43
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 01/08/2011 : 00:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Ja sam do sad imao sreće da su mi se dopali svi Fibrini stripovi koje sam kupio i pročitao. Doduše, nije ih na žalost bilo mnogo, ali valjda će se i to promeniti Nego, čisto ocene onih koje sam pročitao:
Eternaut ***** / *****
El Nino ***** / ***** (ne pamtim kad sam neki strip doslovno progutao, kao ovaj)
Mort Cinder ****1/2 / *****
Tom's Bar ****1/2 / *****
Alvar Mayor (2, 3 i 4) **** / *****
Imam i Sam Samcat, ali ga nisam još pročitao.

Takođe, pročitao sam i Odgodu / Potkazivač (****1/2 / *****) i Metabarone (jedini koji mi se nisu svideli, ** / *****), ali ne u Fibrinom izdanju.

To je to

Edited by - Imrahil on 01/08/2011 00:07:44
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/08/2011 : 00:21:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Nema razloga da dajem komentare, već sam ih dao u sopstvenim temama, već ću samo dati ocene.
Većinu Fibri imam, ali nisu još sve pročitane.Nemam Presveto srce,Ivanpire,Marvina,Čoveka sa Filipina,Ženski strip,Svebora i Bagdadske pripovedače.Još neke novije naslove nema ali će sigurno "leći" u narednih par meseci, a ove pobrojane nemam nameru da kupitm, mada se nikad ne zna.Nemam ni Fibrine Metabarone,Žibre i Crveni plašt, ali ih imam od BP/Dagde.

Evo šta sam za sada pročitao:
Crveni gospodar - prijatno sam iznenađen ovim stripom sa obzirom da su ga mnogi okarakterisali kao ispodprosečnog - 3+
El Nino - vrhunski avanturistički strip - 5
Gospodin Žan - 4
Potočići - 5-
Putovanje u Italiju - 4+
Mućaćo - 4- ovaj minus je zbog nepotrebnog pederisanja :)
Beli Lama - 4+
Aldebaran - 5
Petar pan - 4
Papak - 5
Fotograf - 4+/5-
Vam - 4
Koma - 5-
Metabaroni1+2 - 4+
Negro Blanko - 4
Neznanac - 4+
Bosanske basne - 4
presveto srce - nemam ali sam ga pročitao u piratskom izdanju - evo ovako: kada ljudi kažu da je nešto kritika crkve, grdno greše.Misle na kritiku ljudi u rkvi (sveštenika,popova,episkopa,monaha,crkvenjaka,monahinja,časnih sestara) odnosno ljudskoga, što i nije strašno, jer svi smo ljudi skloni grehovima i greškama pa i nije (toliko)strašno to osuditi i nasmejati se.Međutim crva je Božje ustrojenje i kritika crkve je u stvari kritika Boga, što je ovde nekima sveto nekima nije, ali ruganje prema svetinjama bila ona hrišćanska,muslimanska ili nekih indijanaca/indiosa ili čija god krajnje , ali zaista krajnje je ružno i nisko.Ovde imamo najniže ismejavanje Novog zaveta. Ocena 0
Tom s bar - 4
Glista u bijegu- 4
Autocesta sunca - 5-
Bilješke o ratu - 5-
Mali bluz - 4
Light&bold - 2 - zbog ovog stripa nisam kupio ni ivanpire, nije mi leglo
Eternaut - uf, kakav strip 5+
Ofucani holivudski film - 5
Plave pilule - 4
Svagdanja borba - 5, oba dela
Tehnoočevi - 4
Tvrđa&Zekan - Trondhajm rulz!!! 5
Trnutno čitam Plave pilule (edit:pročitao) i odličan mi je, a onda će doći (valjda na red) ostale orke,kolorke,spec orke,alvari,špageti,lj/r ...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/08/2011 02:19:20
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 01/08/2011 : 01:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Ovde imamo najniže ismejavanje Novog zaveta. Ocena 0

Hm, ne. Presveto srce je suštinski religiozan strip koji vjeruje u prosvijetljenje, božanskost i čuda. Sad, što je upakiran u humor i pornografiju, to je drugo.

Kad kažem religiozan, ne mislim ni na jednu pojedinu religiju - tvoju, moju ili njegovu - već na vjerovanje u gore pobrojene osnove koje su dublje od svih sveth tekstova. A dalje neću komentirati da se ovaj lijepi topik ne zaključa zbog zastranjenja u nepodobne rasprave,

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 01/08/2011 : 11:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

>Ovde imamo najniže ismejavanje Novog zaveta. Ocena 0

Hm, ne. Presveto srce je suštinski religiozan strip koji vjeruje u prosvijetljenje, božanskost i čuda. Sad, što je upakiran u humor i pornografiju, to je drugo.

Kad kažem religiozan, ne mislim ni na jednu pojedinu religiju - tvoju, moju ili njegovu - već na vjerovanje u gore pobrojene osnove koje su dublje od svih sveth tekstova. A dalje neću komentirati da se ovaj lijepi topik ne zaključa zbog zastranjenja u nepodobne rasprave,

(mcn)



jeste...pogotovo vidljivo u trecem albumu

premda, da su duhovnici tijekom godina koristili retoricke metode Jodorowskog za propovijedi, ne bi se nikad niko navuko na religiju i duhovnost

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 01/08/2011 : 11:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>premda, da su duhovnici tijekom godina koristili retoricke metode Jodorowskog za propovijedi, ne bi se nikad niko navuko na religiju i duhovnost

Ali da su koristili njegove metode vrbovanja ... U svakom slučaju, prigovor da kao religiozni tekst ne radi posao je posve drugi par čarapa od prigovora da nije religiozan.

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 01/08/2011 : 11:30:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
Beli Lama - 4+


quote:
ali ruganje prema svetinjama bila ona hrišćanska,muslimanska ili nekih indijanaca/indiosa ili čija god krajnje , ali zaista krajnje je ružno i nisko.Ovde imamo najniže ismejavanje Novog zaveta. Ocena 0


Stani stani ibar vodo...kako Lama 4+, a Ludacha 0 ? :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/08/2011 : 11:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Uf, ma bolje da preskočimo ovu temu, samo će ovaj lepi topik otići u neželjenom pravcu, veruj mi.
Ajde neka ostane na 4+ za Belog lamu (mada sam možda trebao da mu dam i 5- kad bolje razmislim, dobar je to strip) a "nularica" za Ludaču.
Nego, završih jutros odgodu, prvi tom, opasno mi se svideo strip, kako crtežom, tako i pričom - kako to da je tebi dosadan ?
Do sada su nam se ukusi poprilično poklapali!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 01/08/2011 : 11:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Nego, završih jutros odgodu, prvi tom, opasno mi se svideo strip, kako crtežom, tako i pričom - kako to da je tebi dosadan ?
Do sada su nam se ukusi poprilično poklapali!!


Spor tempo. Nista se ne desava. Glavni junak plese sa civilukom i gleda kroz prozor. Prica k'o prica, nista specijalno, meni barem. Na crtez nemam zamerki.

Samo mi se kraj svidja. Konacno se obrazlozi naslov :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000