forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 01/08/2011 : 12:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by anto

Nego, završih jutros odgodu, prvi tom, opasno mi se svideo strip, kako crtežom, tako i pričom - kako to da je tebi dosadan ?
Do sada su nam se ukusi poprilično poklapali!!


Spor tempo. Nista se ne desava. Glavni junak plese sa civilukom i gleda kroz prozor. Prica k'o prica, nista specijalno, meni barem. Na crtez nemam zamerki.

Samo mi se kraj svidja. Konacno se obrazlozi naslov :D



meni je bas opustajuca sa svom tom radnjom

feka
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/08/2011 : 12:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Meni je Odgoda sasvim dobra, dok mi je Potkazivac tesko sranje (nista se ne desava).
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/08/2011 : 12:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Do sada me je Odgoda podsetila na moj omiljeni film, Meditarenao (italijanski, o grupi italijanskih vojnika zatočenih ja jednom grčkom ostrvu za vreme WWII).

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1915 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 01/08/2011 : 12:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
kupio/procitao/preporucujem
Tom's Bar
IvanPiire
Pakao
Detektiv Marvin
Che
Autocesta Sunca
Tiki
Mali Blues sa Zapadne Obale
Mort Cinder
Fulu
Altai & Johnson
Welcome to Springville
Light & Bold
Eternaut
Neznanac 1&2
Ljubav i Rakete 1&2
Spageti 1-6
El Nino 2
Svagdanja borba 1&2
Ofucani holivudski film
Covjek sa Filipina
Putovanju u Italiju
U potrazi za Petrom Panom

Crveni 5 a ostalo 4.
Na spisku nije Aldebaran i Negro Blanco 1&2 posto ih ne posjedujem (inace bi se i oni crvenili )
Procitao sam i ostale Fibrine albume ali jednostavno nisu po mom ukusu.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/08/2011 : 12:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Do sada me je Odgoda podsetila na moj omiljeni film, Meditarenao (italijanski, o grupi italijanskih vojnika zatočenih ja jednom grčkom ostrvu za vreme WWII).



Ah, druze, ne preteruj, Meditarenao je VRH.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 01/08/2011 : 13:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Meni je Odgoda sasvim dobra, dok mi je Potkazivac tesko sranje (nista se ne desava).



A šta se pa dešava u Odgodi?
Realno, radnja u Odgodi je baš naš spora, iako je meni strip odličan
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/08/2011 : 13:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil
A šta se pa dešava u Odgodi?



(Slatka) ljubavna lagana patnja!

Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 01/08/2011 : 13:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
promašio si poentu mog posta, ali nema veze
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/08/2011 : 13:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

promašio si poentu mog posta, ali nema veze



Gledano sa tvoje strane jesam, sa moje nisam. Kako se ti postavio pitanje tvoja strana ima vecu 'snagu'.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/08/2011 : 13:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto

Do sada me je Odgoda podsetila na moj omiljeni film, Meditarenao (italijanski, o grupi italijanskih vojnika zatočenih ja jednom grčkom ostrvu za vreme WWII).



Ah, druze, ne preteruj, Meditarenao je VRH.


da, da , vrh vrhova!!
Svake godine moram da ga pogledam barem po jednom!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 01/08/2011 : 14:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

quote:
Originally posted by kasper

Meni je Odgoda sasvim dobra, dok mi je Potkazivac tesko sranje (nista se ne desava).



A šta se pa dešava u Odgodi?
Realno, radnja u Odgodi je baš naš spora, iako je meni strip odličan


Radnja nije presudna, ono sto je mnogo vaznije je izvedba.
U vecini Taniguchijevih stripova skoro pa ne postoji radnja. Nije rijetkost da je cijeli strip posvecen covjeku koji seta i divi se prirodi ili razgovorima izmedju starca i jedne zene.
Zvuci dosadno? Pa, treba uzeti strip u ruke i onda presuditi.
A distant neighborhood ima npr. tako sporu radnju i skoro se nista ne desava, pa ipak spada po meni u top 5 stripova koje sam procitao.
Coseyeva Orchidea skoro pa da nema radnju. Strip je remek-djelo.
Naravno, to sve zavisi od autora na koji nacin uradi strip.
Kod Gibrata je slicno, u njegovim stripovima je rijetkost da se vidi tempo i akcija. U drugom dijelu Mattea upravo toga ima vise nego sto smo kod njega navikli, pa mi je mozda i zbog toga taj album slabiji od ovdje pomenutih.
U Spider-Manu imamo vec na prvoj stranici makljazu izmedju glavnog junaka i Venoma, ta traje onda do posljednje stranice. Strip prepun dinamike i akcije. Epizoda cista nula.
OHF skoro pa da i nema radnju. Caskanje studenata, tako bi se najbolje moglo opisati strip, pa ipak je i vise nego odlican i cita se zbog te radnje, ili bolje receno izvedbe, u rekordnom vremenu tih nekoliko stotina stranica.
Dakle, nije vazno da li strip ima neku radnju, da li je dinamican ili spor, od svega moze da se napravi interesantno stivo, vazno je samo to izvesti na pravi nacin.
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 01/08/2011 : 21:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto



presveto srce - nemam ali sam ga pročitao u piratskom izdanju - evo ovako: kada ljudi kažu da je nešto kritika crkve, grdno greše.Misle na kritiku ljudi u rkvi (sveštenika,popova,episkopa,monaha,crkvenjaka,monahinja,časnih sestara) odnosno ljudskoga, što i nije strašno, jer svi smo ljudi skloni grehovima i greškama pa i nije (toliko)strašno to osuditi i nasmejati se.Međutim crva je Božje ustrojenje i kritika crkve je u stvari kritika Boga, što je ovde nekima sveto nekima nije, ali ruganje prema svetinjama bila ona hrišćanska,muslimanska ili nekih indijanaca/indiosa ili čija god krajnje , ali zaista krajnje je ružno i nisko.Ovde imamo najniže ismejavanje Novog zaveta. Ocena 0



Anto ja sam mislio da si ti boem i beskrupulozna svalercina koja u jednoj ruci drzi tompus a u drugoj casu viskija, a u krilu 2 plavusice.
Kakva su sad ovo pseudo-moralno-teoloska lamentiranja

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/08/2011 : 23:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

quote:
Originally posted by anto



presveto srce - nemam ali sam ga pročitao u piratskom izdanju - evo ovako: kada ljudi kažu da je nešto kritika crkve, grdno greše.Misle na kritiku ljudi u rkvi (sveštenika,popova,episkopa,monaha,crkvenjaka,monahinja,časnih sestara) odnosno ljudskoga, što i nije strašno, jer svi smo ljudi skloni grehovima i greškama pa i nije (toliko)strašno to osuditi i nasmejati se.Međutim crva je Božje ustrojenje i kritika crkve je u stvari kritika Boga, što je ovde nekima sveto nekima nije, ali ruganje prema svetinjama bila ona hrišćanska,muslimanska ili nekih indijanaca/indiosa ili čija god krajnje , ali zaista krajnje je ružno i nisko.Ovde imamo najniže ismejavanje Novog zaveta. Ocena 0



Anto ja sam mislio da si ti boem i beskrupulozna svalercina koja u jednoj ruci drzi tompus a u drugoj casu viskija, a u krilu 2 plavusice.
Kakva su sad ovo pseudo-moralno-teoloska lamentiranja


A zar je to neki veliki greh malo se opustiti,popiti koju, te prepipati koju (uz kvalitetnu cigaru)??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/08/2011 23:18:18
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 01/08/2011 : 23:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Za mene to nije greh, ali ja uzivam u stripovima poput Presvetog srca.
Za nekog ko zastupa stavove koje si izneo gore, za alkohol i zenska dupeta mora da vazi "no touching policy", u suprotnom govorimo o dvostrukim standardima.
Dakle moras il da se manes bludnog zivota ili da pocnes da citas prichera. Amin !

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/08/2011 : 10:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Koliko vidim od ljudi koji su izneli utiske, još niko nije pomenuo Zekana i Tvrđu ?!??!??!?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 02/08/2011 : 11:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Koliko vidim od ljudi koji su izneli utiske, još niko nije pomenuo Zekana i Tvrđu ?!??!??!?



jedini ti izgleda citas zekana i tvrdju , mi smo ono znas ozbiljni

feka
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/08/2011 : 12:21:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Znači ja sam neozbiljni bludnik koji je uz to još i licemer ??
ontopic:
završio sam Odgodu - meni je ovo skoro pa savršeno, znači 5-

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 02/08/2011 : 12:41:36  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Znači ja sam neozbiljni bludnik koji je uz to još i licemer ??
ontopic:
završio sam Odgodu - meni je ovo skoro pa savršeno, znači 5-



i meni je odgoda bas sjela , nije mi odavno tako jedan strip sjeo , bas opustajuci , a crtez te doslovce opcini
jedva cekam potkazivaca , a i ostale od gibrata

feka
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 02/08/2011 : 16:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Znači ja sam neozbiljni bludnik koji je uz to još i licemer ??
ontopic:
završio sam Odgodu - meni je ovo skoro pa savršeno, znači 5-




Najveći bludnik grada Čikaga .

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 02/08/2011 : 17:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
meni je odgoda jako lijep strip, a potkazivač mi je malo razočarenje

fibrin katalog ima svega par naslova koji nisu stripovski biseri, a osim ovih koji su već odavno ishvaljeni (SVB, pakao, maus, alvar...) ja bih istakao ljubav i rakete - palomarski dio, pa negro blanco i sve one orka specijale manjeg formata (genijalni OHF, sam samcat, tri sjene, plave pilule), pa autocesta sunca, lavrič, a vjerujem da će mi se i vrh bogova svidjeti, samo da nađem vremena za čitanje

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 02/08/2011 : 17:18:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

meni je odgoda jako lijep strip, a potkazivač mi je malo razočarenje


kod mene obrnuto

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 02/08/2011 : 18:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Ajde da i ja kažem koju.
Ljubav & rakete (8/10) - Oba brata genijalci. Beto je bolji ali Jaime mi je draži. Što kaže Raspućin volim ih i samo gledati na polici. Uvrnuto, čudno, iskreno, ludo, tužno i veselo. Šta ćeš više?
Svagdanje borba (9/10) - najbolji strip koji sam ikada čitao. Volim ljude koji vole Svagdanju.
Metabaruni (6/10) - a tak-tak. Lijepo je to izdanje ali priznajem da mi je sve to malo djetinjasto. Neloše ali...
Eternaut (8/10) - ma ljepota. Grupa ljudi u opasnosti, arhaizam od stripa, prekrasno staromodno. Uživancija. Priča iza stripa sve to još podiže na višu razinu
Tehnoočevi (5/10) - kupio Metabarune pa šta ću, ajde i ovo. Ne znam, ja sam vise Oesterheld tip nego Jodo tip.
Alvar Mayor (8/10) - volim te pričice, nekako mi dobro sjeda taj gorko-slatki filing nakon čitanja.
Autocesta sunca (7/10) - road movie strip, nekako me podsjeća na Lavriča pomalo, neočekivano dobro ustvari.
Tom's bar (7/10) - prva ljubav među fibrinim stripovima za mene, lijepo i dirljivo.
Gospodin Jean (8/10) - prošlo nezapaženo ali ja jedva čekam nastavak. Barberian ili Berberian ili Barbarian :-), kako god, zna posao.
Spaghetti Brothers (6/10) - dobar i pametan početak za Fibru. Nekako alanfordovski tip stripa, dobro za uvlačenje u nešto više od Bonellija.
Muchacho (8/10) - dobroizgledajuć strip, tobože kontroverzan ali u suštini klasična ljubavna priča iz drugog kuta gledanja. Čitati da bi se navikli na toleranciju i u ovim našim šumama i gorama.
Zašto sam ubio Pierrea? (8/10) - snažno i mučno, one fotke na kraju koje daju vjerodostojnost, uh...
Putovanje u Italiju (6/10) - želio sam voljeti, trudio se ali... Nekako nešto fali. Atmosfera odlična. Likovi odlični. Priča dobra. Moj tip stripa. A opet nije mi pun pogodak.
Mali blues sa zapadne obale (7/10) - staviš neki lagani jazz i čitaš. Sjelo mi je baš fino. Kao neki dobar nepretenciozan film. Francuski :-).
Mort Cinder (8/10) - klasika. Ne gubi ništa sa vremenom. Neke price dobre, neke još bolje, baš klasik.
Sharaz De (7/10) - najljepša slikovnica ikada objavljena sa najljepšim bajkama za odrasle.
Zekan (9/10) - genijalno. Jednostavno genijalno i genijalno jednostavno. Da li je ludo poistovjetiti se za kunićem? Ne. Svi smo mi Zekan. A nekad i Riki.
Maus (9/10) - lektira. Prvi srednje. Točka.
OHF (7/10) - ovo volim. Singlesi sreću Hi-Fi sreće Prije svitanja. Puno priče, puno emocija.
Tri sjene (6/10) - odličan crtež, dobra priča, ipak nešto mi fali.
Sam samcat (5/10) - na prvu loptu odlično ali nisam mu se vraćao. Strip dosjetke.
Crna rupa (7/10) - čudno, neloše i zanimljivo. Amerikanci sa repovima a nisu superjunaci :-).
From hell (8/10) - a ovo je divotica. Čovjek je dao sve od sebe mora se priznati. I to ne bilo koji čovjek.
Bilješke za ratnu priču (8/10) - nije bio ovdje ali je i od tamo sve shvatio. Bravo.
Kolekcionar (7/10) - ovako bi trebao izgledati svaki Bonelli :-).
Negro Blanco (6/10) - sapunica za normalne ljude, fino, feelgood.
Inkal (7/10) - najbolje od svoje vrste, klasik.
Fotograf (9/10) - iznenađenje kola, jako mi se svidio. Čitajte ovo!
Blast (7/10) - nagovještaj nečeg jako dobrog
Aldebaran (6/10) - crtež tako tako, priča zanimljiva, prijelaz sa NN na BD :-).
U potrazi za PP (5/10) - zao mi je ali ne mogu. Bolje je nego što sam ocjenio ali zbog velikih očekivanja ipak pet.
Tvrđa (8/10) - pametno i zabavno. Jako.
Ponos vragova (7/10) - naš ponos, bravo
Vrh bogova (8/10) - jako zadovoljan. Priča, crtež, ono nešto što te obuzme dok čitaš... Ludo dobro.

Ostalo pročitao jednom iz knjižnica, o tome drugom prilikom :-).
Hvala Marku koji nam je omogućio onaj divan osjećaj uzivanja u nečemu što volimo. Dobar posao, stvarno.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 02/08/2011 : 20:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Da mi je znati kakav strip treba biti da bi mu dao desetku, ako najboljem stripu koji si pročitao daješ 9/10... :)
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 02/08/2011 : 20:12:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Da mi je znati kakav strip treba biti da bi mu dao desetku, ako najboljem stripu koji si pročitao daješ 9/10... :)



taman sam mu i ja nešto slično htio napisat
oštar je nostromo
nadajmo se da nije učitelj ili profesor

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 02/08/2011 : 21:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Desetka naravno ne postoji. Još. Devetke sa patinom pretvorit će se u desetke. Nekad :).

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000