forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 06/01/2018 : 12:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

I to što kažeš! Ali od Pratta sam čitao puno toga i teško da ću mu se uskoro vračati.



probaj onda dw manaru, radjen je u vremenu dok jos nije potpuno zastranio
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 08/01/2018 : 12:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Velika Šninkelova moć
7/10


Pročitao sam jednom davno, čini mi se samo dio, jer se završetka uopće nisam sjećao. A završetak je ono što me je totalno iznenadilo! Nisam tokom čitanja primjetio neku poveznicu ove priče sa Biblijom, odnosno nisam razmišljao u tom smjeru. Tek pred kraj mi je postalo sve jasno. Bolje ikad nego nikad. Što se tiče pojavljivanja monolita na početku, ne mogu baš svaki kamen takvog oblika odmah uspoređivati sa Kubrikovim, ali ako pogledamo završetak... Sve u svemu Velika Šninkelova moć je nekakva kombinacija fantazija i religijske tematike sa povremenim laganim humorom i tužnim destruktivnim završetkom. Crtež odličan, simpatični glavni likovi J'on i G'wen, a antipatični gotovo svi ostali.

Zabavna priča legendarnog dvojca Van Hammea i Rosinskog, koje mi i nakon toliko pročitanih Thorgalovih avantura nije bilo neobično vidjeti u jednoj ovakvoj priči, jer svijet malog Šninkela i Thorgalov imaju puno toga zajedničkog, crtež, okoliš, ljudi i druga bića... ma da mi je neko u ruke podvalio nekoliko stranica gdje baš nema Šninkela u prvom planu kladio bih se da je to neki Thorgalov spin-off. Na kraju moram spomenuti i vrlo zanimljive intervjue s oba autora na kraju integrala, koje je svakako vrijedilo pročitati.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 08/01/2018 : 20:43:21  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Nedavno sam i ja ponovno čitao Šninkela, ovaj put u Fibrinom izdanju (imao sam ono staro, piratsko) i prilično sam uživao. Baš je simpatična, pitka i zabavna priča puna zabavnih detalja. Izdanje je odlično, sa prekrasnim oslikanim naslovnicama svakog poglavlja i dodatnim skicama i intervjuima. Ono što me je najviše... iznenadilo, ajmo reć, je prekrasan, prekrasan crtež Rosinskog koji je puno više došao do izražaja u ovom tehnički odličnom izdanju nego u onom bijelom piratu. Kadriranje, sama vještina crteža, govor tijela i izražajnost likova, uvjerljivost kojom su dočarani čudni likovi i nepoznati krajolici.. pa i sise male šninkelice i amazonki Sjajno, sjajno!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 12/01/2018 : 10:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Crvena maska
5/10


Andre Juillard crtač i Patrick Cothias kao scenarista započeli su svoju priču Sedam života kopca još davne 1983 sa sedam albuma, a završili su je sa nova četiri u izdanju Pero na vjetru. Kobac mi je fenomenalan, dok je Pero na vjetru odličan i koliko toliko uspješan nastavak kopca sa odličnom avanturom preko Velike bare, prekrasnim crtežom i dobrim završetkom. Tri albuma pod imenom Crvena maska prava su mi zagonetka. Piše da su objavljeni 1984 godine kada i drugi album serijala Sedam života kopca, valjda kao neki spin-off. Sve albume su objavljivali u jednogodišnjem ili dvogodišnjem ritmu, kada su ovo uspjeli nacrtati?! Inače, Kobac počinje u rujnu 1601, a završava u veljači 1625 dok Crvena maska počinje u listopadu 1624 godine, znači nekakva je priča u priči i opisuje događaje nekoliko mjeseci prije sedmog završnog albuma. Što je došlo autorima da naprave ovo nije mi jasno, da je dobro nitko se ne bi bunio, ali nije! Nema tu šarma, humora i dijaloga na nivou kopca. Ariane glumi Don Kihota rušeći sve pred sobom i uništavajući mušketire kako joj se hoće postavljajući zamke po šumi brže i bolje od Willera i Karsona zajedno, dok moćni Germain glumi nekakvog nesposobnog štitonošu koji ne kuži što mu mala radi iza leđa. Ma da nema kopca ovo prolazi bez problema, ali kada pročitaš kopca i uzmeš ovo u ruke...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/01/2018 : 21:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Tri albuma pod imenom Crvena maska prava su mi zagonetka. Piše da su objavljeni 1984 godine kada i drugi album serijala Sedam života kopca, valjda kao neki spin-off. Sve albume su objavljivali u jednogodišnjem ili dvogodišnjem ritmu, kada su ovo uspjeli nacrtati?!


Strip Crvena maska prvi je puta objavljen 1980. godine u francuskoj reviji Pif Gadget. Tijekom idućih godina serijaliziran je u epizodama od desetak stranica. Godine 1984. ove su početne epizode Crvene maske reprintane u obliku tri albuma, koje sadrži ovaj Fibrin integral.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1049 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 12/01/2018 : 22:08:13  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Nedavno sam i ja ponovno čitao Šninkela, ovaj put u Fibrinom izdanju (imao sam ono staro, piratsko) i prilično sam uživao.


Po meni, ništa pretjerano bolje izdanje od onog Belog puta iz davne 2006. godine. Gotovo identičnog četvrtastog formata iz te biblioteke, usudio bih se reći preteća Kolorki. Vrhunski strip!

Edited by - petarStripovi10 on 12/01/2018 22:33:27
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 13/01/2018 : 18:00:30  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ima i piratsko, crno bijelo izdanje na Bonelli formatu. To sam ja imao.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 13/01/2018 : 20:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
I ja sam čitao od Belog Puta, odlično izdanje, jedino što u više navrata tekst nije u oblačiću već beži okolo.


Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 14/01/2018 : 14:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by dcopic

Tri albuma pod imenom Crvena maska prava su mi zagonetka. Piše da su objavljeni 1984 godine kada i drugi album serijala Sedam života kopca, valjda kao neki spin-off. Sve albume su objavljivali u jednogodišnjem ili dvogodišnjem ritmu, kada su ovo uspjeli nacrtati?!


Strip Crvena maska prvi je puta objavljen 1980. godine u francuskoj reviji Pif Gadget. Tijekom idućih godina serijaliziran je u epizodama od desetak stranica. Godine 1984. ove su početne epizode Crvene maske reprintane u obliku tri albuma, koje sadrži ovaj Fibrin integral.



Hvala! Sada mi je sve logičnije. Ili možda nije. Znači li to da je iz priče Crvena maska nastao kobac?!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/01/2018 : 19:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by dcopic

Tri albuma pod imenom Crvena maska prava su mi zagonetka. Piše da su objavljeni 1984 godine kada i drugi album serijala Sedam života kopca, valjda kao neki spin-off. Sve albume su objavljivali u jednogodišnjem ili dvogodišnjem ritmu, kada su ovo uspjeli nacrtati?!


Strip Crvena maska prvi je puta objavljen 1980. godine u francuskoj reviji Pif Gadget. Tijekom idućih godina serijaliziran je u epizodama od desetak stranica. Godine 1984. ove su početne epizode Crvene maske reprintane u obliku tri albuma, koje sadrži ovaj Fibrin integral.



Hvala! Sada mi je sve logičnije. Ili možda nije. Znači li to da je iz priče Crvena maska nastao kobac?!


Da, tako je. Strip Sedam života kopca prvi je puta objavljen 1983. godine, i on je prednastavak i međunastavak stripa Crvena maska.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 14/01/2018 : 19:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Putovanje na Samotne otoke
8.5/10


Još jedna kombinacija stripa i putopisne reportaže iz pera Emmanuela Lepagea nakon Jednog proljeća u Černobilu. Izgleda da su mu dosadili Muchacho i Oh, cure stripovi pa se je prebacio na ozbiljnije teme i putovanja po svijetu. I tako nakon sumornog, depresivnog ali i odličnog Černobila Lepage je po meni napravio potez života i krenuo na višetjedno putovanje brodom od otoka Reunion (blizu Madagaskara), pa sve južnijih otoka razbacanih između Madagaskara i Antarktike, koji su pod Francuskom kontrolom. Putuje se brodom Marion Dufresne koji je univerzalni višenamjenski brod i služi kako za opskrbu i sva moguća istraživanja tako i kao putnički brod za onaj mali broj sretnika koji se uspiju ukrcati. Lepage si je dao truda, nacrtao je mnogo skica, ali i puno lijepih pejzaža, pa raznih portreta nekih putnika. zanimljiva su i njegova razmišljanja i objašnjavanja kao crtača, kako pokušava svoje misli i ono što vidi staviti na platno. Strip je kombinacija crnobijelog i u boji i čitajući povremeno sam zamišljao što je to on točno nacrtao na tom dugom putovanju, a što kasnije nakon povratka kući pri izradi stripa. Nekakav glavni dojam mi je bio da je akvarele u boji i portrete crtao na licu mjesta, a ostalo samo skicirao
i nacrtao kasnije, ali teško je reči. To su samo moja nagađanja.

Evo još nekoliko zanimljivosti. Autor navodi kako je poznati strip Tin Tin bio njegovo prvo štivo u mladosti i zaslužan je za njegovu odluku da se u životu želi baviti stripovima i putovati. Zatim citira Didiera Lefevrea iz knjige Fotograf, a strip koji je rađen po toj Lefevreovoj fotografsko putopisnoj misiji nalazi se u kolorki pod rednim brojem 12. Treća zanimljivost, prva stanica broda kojim je putovao Lepage bio je otok Tromelin. Nakratko ga je opisao i nacrtao neke pejzaže, ali pravu stvar o tom otoku napravio je Sylvain Savoia u svojem odličnom putopisnom stripu u kombinaciji sa pričom o zaboravljenim robovima ispričanoj na zanimljiv način. Inače, to je Kolorka 67. Tko nije pročitao toplo preporučam sva četiri nabrojana stripa!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 22/01/2018 : 12:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Batman Mračni vitez

The Dark Knight Returns
6/10

The Dark Knight Strikes Again
2/10



Knjiga se sastoji od dva Batmanova ciklusa, The Dark Knight Returns 1-4 objavljenog 1986 i The Dark Knight Strikes Again 1-3 iz 2002. Razlika između ta dva stripa je nebo i zemlja. Frank Miller je stvarno puno napravio za Batmana, modernizirao ga je, promijenio, napravio drugačijim. Nakon čitanja ove teške i debele knjige uzeo sam u ruke neke stare EKS-ove da se podsjetim kakav je to Batman nekada bio. Da, Miller je napravio revoluciju, ali dizati ga u nebesa nema mi logike. Pogotovo nakon The Dark Knight Strikes Again koje je meni užas i jedan je od najgorih stripova koje sam pročitao u životu. Da bih neki strip tako ocijenio mora se poklopiti više stvari. Priča mi mora biti dosadna, nepodnošljiva, nezanimljiva, dijalozi također dosadni, konfuzni bez nekakvog smisla. Likovi nezanimljivi i antipatični, loše nacrtani, groteskni, počevši od Wonder Woman, Jockera, Lex Luthora, Batmana, Supermana... Takvi su jer je vjerojatno tako autor zamislio ali zašto?! Nakon Wonder Woman u raznim serijama, filmovima i stripovima pogled na nju u ovom stripu natjerao me je da ga na trenutak od jeze zatvorim. Crtež također nezanimljiv, prosječan, proporcije likova smiješne... Millerovi monolozi su mi u redu ako je priča moćna, zanimljiva, ovdje to ne vodi ničemu, barem koliko ja shvaćam strip. Nekome će vjerojatno biti zanimljivo.

S druge strane The Dark Knight Returns nije mi loš. Batman je ostario, povukao se je, Gotham je u banani... Vidi se da je i Christopher Nolan dobro pročitao ovaj strip prije nego je krenuo raditi svoju trilogiju. Čak i Bane podsjeća na glavnog mutanta iz stripa. Ovdje mi Millerov pjesnički način pripovijedanja puno bolje sjeda i ima smisla. Moram priznati da je sa svojim načinom rada dosta sličan Alanu Mooreu. Ali opet, to stalno ubacivanje medija postaje zamorno. Pa taj ženski Robin totalno je dosadan lik. Smetaju mi i druge stvari. Recimo Supermanova izjava:

Bruce, ovako stoje stvari... prije ili kasnije netko će mi zapovjediti da te privedem, netko sa autoritetom.

Tko je taj autoritet. Da nije možda američka vlada?! Ili ono brutalno uništavanje sovjetskih borbenih aviona. No dobro, Miller je strip prilagodio vremenu u kojemu je nastao, kao što je stariji Batman bio upleten u rat u Vijetnamu ili još ranije u neke tada aktualne događaje. Danas vjerojatno uništava ISIS, talibane ili neke druge teroriste. Ova prva knjiga ostavila me je potpuno ravnodušnim, ali idemo dalje. Na redu je iduća knjiga: Duga Noć vještica.

Edited by - dcopic on 22/01/2018 12:34:59
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 22/01/2018 : 16:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic


The Dark Knight Returns
6/10

The Dark Knight Strikes Again
2/10



Knjiga se sastoji od dva Batmanova ciklusa, The Dark Knight Returns 1-4 objavljenog 1986 i The Dark Knight Strikes Again 1-3 iz 2002. Razlika između ta dva stripa je nebo i zemlja.



Većina vidi ovu razliku nebo-zemlja između ova dva stripa, ali ja baš i ne. Po meni je Strikes Again nastavio gdje je Returns stao, Miller je u oba stripa manje-više zaokupljen istim temama i to na isti način. Oba su stripa traktat o masovnim medijima (koji sam u oba slučaja doživio pomalo zamornim), šizoidna rasprava autoritarizam vs liberalizam itd.
Ni crtež nije baš nebo-zemlja razlika, samo varijacija istog stila.

Mislio sam napisati poduži komentar na ova dva stripa kad uhvatim vremena, ali...treba uhvatiti vremena.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/01/2018 : 16:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Meni je Strikes Again odlicno legao kao nastavak Povratka. Sto kaze vukozec Miller se bavi istim temama i produbljuje taj svet jos vise i meni se cini da je jos vise slobodan nego u Povratku. Oba stripa su mi odlicna!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 22/01/2018 : 18:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Likovi nezanimljivi i antipatični, loše nacrtani, groteskni, počevši od Wonder Woman, Jockera, Lex Luthora, Batmana, Supermana... Takvi su jer je vjerojatno tako autor zamislio ali zašto?! Nakon Wonder Woman u raznim serijama, filmovima i stripovima pogled na nju u ovom stripu natjerao me je da ga na trenutak od jeze zatvorim. Crtež također nezanimljiv, prosječan, proporcije likova smiješne...



Prije će biti da taj i ne zna bolje crtati. Pročita san Ronina i tamo je crtež također slab.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/01/2018 : 19:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic



Batman Mračni vitez

The Dark Knight Returns
6/10



ja bih ti preporučio da daš još jednu šansu Povratku mračnog viteza - i meni je on na prvu bio ovako kako si ti opisao utiske;ali potrebna je kod njega maksimalna koncetracija,jer ima tu dosta detalja koje je potrebno povezati i skapirati,a za tako nešto je potrebno nekad i obnavljanje gradiva - a kad strip legne kako treba,zaista je remek delo.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 26/01/2018 : 19:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Imam to u planu. Možda čak i uskoro! Ali The Dark Knight Strikes Again nema šanse, više nikada...

Nego, kakva ti je ova druga knjiga, Duga Noć vještica?! Trenutno sam na polovici.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/01/2018 : 20:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Imam to u planu. Možda čak i uskoro! Ali The Dark Knight Strikes Again nema šanse, više nikada...

Nego, kakva ti je ova druga knjiga, Duga Noć vještica?! Trenutno sam na polovici.


Odmazda mračnog viteza je i mene totalno razočarala;ali planiram da je barem još jednom pročitam.

Duga noć veštica?

Betmen u noir varijanti.
U godinama kada su Bets i Gordon još mladi,Gotamskim podzemljom,ali i samim Gotamom,vlada Karmine Falkone, poznatiji kao Rimljenin.Inače,na obrazu još ima ožiljak od Žene mačke iz genijelne Godine prve (koja hronološki prethodi Dugoj noći).
Kapetan,okružni tužilac i čovek u kostimu će dati sve od sebe da stanu na put don Karmineu,ali u okvirima zakona.

Sa jedne strane su Gordon,Harvi dent i čovek šišmiš,a sa druge moćna Falkoneova mafija.
Između - tajanstveni Praznik,koji ubija,kao što mu i nadimak kaže, na praznike.I to isključivo Rimljaninove ljude.
Po potrebi uskaču i Žena mačka,Otrovna Ajvi,Strašilo,Džoker,...

Duga noć veštica mi je zabavan strip.U prvom delu jako dobar,ali kako se priča odvija,sve sam bio nezainteresovaniji,i za same likove, i za to šta će se desiti.Završnica mi se nije svidela.Tvist bezvezan.
Autor je ubacio previše likova,a da većinu uopšte nije razradio - kao neka All-star Betmen epizoda.
Sejl je korektno uradio posao,sa filmskom stilizacijom;jedino je Catwoman previše nabudžio!

Znači,zabavno,dobro i daleko od očekivanog.Ni blizu Povratku mračnog viteza i Godini prvoj (izgleda da mi pored ovog dvojca i Ubistvenog vica,ništa više od Betmena što sam pročitao,a i nisam mnogo toga,nije hvalevredno)

granitna 7/10 (odnosno 3.5/5)

*dobro je pa se ne zajebah i kupih Fibrino izdanje ili Darkvudovu HC verziju (jel' izašla,kad smo već kod toga?).Ovo je sasvim dovoljno.
*Duga noć veštica je uzela sedmo mesto na izboru za strip godine 2016. na scom-u!?!Size does matter!!
*scenaristički propust koji mi pomalo bode oči - Salvatore Maroni zvani Bos je zakleti neprijatelj Falkoneu;a u više scena su predstavljeni skoro pa kao saradnici.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 26/01/2018 : 23:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Duga noć vještica...pročitaš i odma zaboraviš. 5/10 mramorna.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 27/01/2018 : 09:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Duga noc vjestica mi je OK, ali onako, cisti prosjek i mislim da je bzvz isao u velikom formatu jer crtez i nije nesto napet.
Mracnu pobjedu jos nisam citao, ali cu procitat kad ga ufatim u knjiznici.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/01/2018 : 14:47:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Duga noc vjestica mi je OK, ali onako, cisti prosjek i mislim da je bzvz isao u velikom formatu jer crtez i nije nesto napet.
Mracnu pobjedu jos nisam citao, ali cu procitat kad ga ufatim u knjiznici.


da,da - priča (mi) je čist prosek;i zbog crteža mi je ocena nešto preko ok.
mada vidim da ljubitelji betmena i supelateksa uopšte,prilično štuju ovaj strip.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/01/2018 : 14:48:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Duga noć vještica...pročitaš i odma zaboraviš. 5/10 mramorna.


pa ne slažem se baš - ja sam je zaboravio nakon nekoliko sati.
I nemoj te fore "mramorna" i slično - to su moji trejdmarkovi!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

AlenT
New Member



Croatia
179 Posts

Member since 19/11/2009

Posted - 31/01/2018 : 13:33:58  Show Profile Show Extended Profile  Send AlenT a Private Message  Reply with Quote


Kolorka 89 • Put kraljica
6/10


Početak jako dobar, pozadinska priča zanimljiva, intrigantan i snažan glavni ženski lik.
Izniman crtež, zimski pejzaži su naročito lijepi.
Ali... Ne sviđa mi se priča s glavnim muškim protagonistom, iritirao me, nadao sam se da će ga se brzo riješiti i da je to samo sporedan lik, ali na žalost, on postaje dijelom glavne radnje, pa sam drugi dio stripa više odrađivao, nego uživao.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/02/2018 : 16:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Maršal Bass - Darko Macan & Igor Kordej

Najnovije djelo poznatog hrvatskog dvojca je vestern, istodobno klasičan - bez uljepšavanja prikazuje surovost života na divljem zapadu te nemilosrdnost bandita, kao i čvrstoću koju su ljudi morali posjedovati za život u takvim uvjetima, i moderan - potezi nekih likova, dijalozi pa i elementi same radnje. Rekao bih da je u pitanju nekakav tarantinovski pristup vesternu koji me kao ni u njegovim recentnim filmskim uradcima ni ovdje nije oduševio.

Početna postavka priče je zanimljiva, no ove dvije epizode obiluju antipatičnim likovima (čak ni onaj glavni nije daleko od ove kategorije) i neuvjerljivim detaljima te, iako sam ih pročitao bez problema, ne mogu reći da sam baš uživao u njima. Kordej je naravno vrhunski crtač, pa je tako i ovdje odradio uglavnom odličan posao (neki likovi mi se na momente čine suviše pojednostavljeni), no sa svakim novim stripom koji mi dospije u ruke sve mi je jasnije da njegov stil nije u potpunosti po mom guštu.

S obzirom na popularnost žanra na ovim prostorima, kao i neospornu kvalitetu autorskog dvojca, jasno mi je zašto su ljudi uglavnom oduševljeni. Glavni elementi serijala su i meni zanimljivi i ne bih se čudio da se pojavi neka epizoda koja će mi biti odlična, no prve dvije su mi bile tek dobre.

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 13/02/2018 : 12:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Duga noć vještica
5/10


Vidi se da je Nolan i ovo pažljivo pročitao! Recimo oni sastanci na krovu ili ono što se je dogodilo sa Harvey Dentom, pa glumac koji glumi Gordona pljunuti je lik iz stripa, pa mafijaši... uglavnom dosta toga podsjeća na njegovu trilogiju.
Što se priče tiče, ništa posebno, pomalo dosadno. Kao što piše na korici detektivska priča iz Batmanovih ranijih dana borbe protiv kriminala, ovaj puta protiv tipa kojeg zovu Praznik jer ubija samo za vrijeme praznika. Pošto je ovo izdanje od skoro 400 stranica ima tu puno likova, uglavnom nezanimljivih, poput Catwoman, mafijaša Maronea i Rimljanina, smiješnog i grotesknog Jockera koji po kućama krade Božićne poklone, ha ha! Zanimljivo mi je i kako je Bruce Wayne malo prikazan u stripu, jako malo. Manje nego npr žene Gordona i Denta. Batman, također, nezanimljiv i dosadan lik, za zaborav. Uglavnom toliko stranica, a karakterizacija likova slaba, pa čak mi je i Dentova preobrazba neuvjerljiva. Završetak neočekivan, ali nije me impresionirao. Pohvalio bih odličan intervju o nastanku stripa na kraju izdanja, sa oba autora!

Ono što mi najviše smeta u ovom stripu su pregoleme vinjete koje se jako često protežu i na dvije stranice, čisti A3 format. Pretjerano i loše. Ne kažem da je Tim Sale loš crtač, ali nikako mi ne odgovara za tolike formate. Ok, bila je pokoja velika i zanimljiva vinjeta, ali većina prazne, dosadne, prevelike, bolje bi izgledale u Bonelli formatu. Tako je to ako si prije toga čitao jedno Lepagea ili kakav drugi album Francuza.

Na redu je Mračna pobjeda, također Loeb i Sale, nadam se da će biti bolje!
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000