forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 13/02/2018 : 12:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Na redu je Mračna pobjeda, također Loeb i Sale, nadam se da će biti bolje!




Nece!
Go to Top of Page

AlenT
New Member



Croatia
179 Posts

Member since 19/11/2009

Posted - 20/02/2018 : 10:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Send AlenT a Private Message  Reply with Quote


Veliki zli lisac
KOLORKA SPECIJAL 16

9/10

Zabavno, pitko, zanimljivo. Preporuka svima, a pogotovo kao poklon za djecu.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/02/2018 : 10:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
U zadnjih dva tjedna pročitao sam nekoliko prošlogodišnjih izdanja.

Arapin budućnosti 1&2 (Riad Sattouf) - Arapina sam pročitao s teškom mukom. Ne zato što je loš, već zbog likova koji u njemu prevladavaju. Mislim, daleko najsimpatičniji lik u ove dvije knjige, ona Riadova teta ili šta mu već dođe, završi ubijena od strane oca i muža. I onda je nekome ovo smiješan strip... Ne znam, meni je priča skoro pa strava i užas. Dobro je to ispričano i jednostavni karikaturalni crtež lijepo paše (iako me se nije nešto posebno dojmio), no događaji i likovi (posebno otac) su mi izazvali toliko negativnih osjećaja da mi je gotovo pa žao što sam uopće pročitao strip. Inače, malo mi je čudno kako se autor tako dobro sjeća svega što mu se događalo sa 6-7 godina, no dobro. 5/10


Emil, detektiv (Darko Macan & Franjo Anžlovar) - Kratka i zanimljiva priča o krivim odlukama i nesretnim sudbinama. Anžlovarov crtež nije pretjerano dopadljiv, no nekako paše ovoj priči. Nije u pitanju djelo koje će se posebno pamtiti, no bit će mu se zanimljivo vratiti u poznijim godinama i vidjeti kakav će utisak tada ostaviti. 6/10


Veliki zli lisac (Benjamin Renner) - Lisac je bez sumnje strip za djecu, no nikako i samo za djecu. Ova topla priča o prihvaćanju i razumijevanju drugog i drugačijeg (i mnogočemu drugome) ujedno je urnebesno smiješna (kapa dolje Macanu za prijevod) i zabavna, te popraćena jako dobrim crtežom. Ovo nije djelo od velikog značaja za devetu umjetnost, no po užitku čitanja koje donosi ne zaostaje puno ni za najboljima od takvih. 8/10


Omnibus (Magnus) - Kao i u svakom omnibusu i ovdje je problem oscilacija kvalitete priča. Ono što je možda i malo neobično je da su mi sve bile bar donekle zanimljive, ali nijedna odlična. No priče tu, bez obzira na intrigantne utjecaje istočnjačkih legendi, ipak zauzimaju drugo mjesto. Magnusov crtež je specifičan i njegov prepoznatljiv stil neće svakome odgovarati, no ne može mu se osporiti iznimna vještina i stvarno sam uživao proučavajući njegove bravure. Vrijedi napomenuti i da je izdanje obogaćeno interesantnim tekstovima o autoru, kao i bogatom galerijom skica i ilustracija. Ovo je strip kojem ću se sigurno vraćati i prelistavati ga mnogo puta i, unatoč ne tako impresivnim pričama, mislim da je u pitanju djelo koje bi svaki ljubitelj stripa trebao imati u svojoj kolekciji. 8/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 26/02/2018 : 07:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Mračna pobjeda

5/10


I druga Batmanova knjiga autora Tima Salea i Jepha Loeba ostavila me je potpuno ravnodušnim. Nastavak je prve knjige i završetak jedne priče iz Batmanovih ranijih dana. Ima nekoliko novih likova, npr nova okružna tužiteljica koja je zamijenila Denta. Što se Denta tiče i njega kao dvoličnog nije mi najbolje napravljena ta preobrazba još u prvoj knjizi, a završetak s njime potpuno banalan. U ovoj priči pojavljuje se i Robin. Objašnjeno je kako je nastao i kako je postao Batmanov pomoćnik. Objašnjeno je i nekoliko detalja o Catwoman, to mi je bilo iznenađenje! Završetak na kraju i nije loš.

Imamo na kraju i zanimljiv intervju sa scenaristom. U jednoj rečenici piše kako je knjiga Duga noć vještica očito postigla nevjerojatan uspjeh. Pa meni je to nevjerojatno da je postigla nevjerojatan uspjeh, ha ha! Mislim, nije to loš strip, daleko od toga. Ali kada u kratkom roku pročitaš hrpu stripova iz svih mogućih škola iz cijeloga svijeta gdje neki imaju fenomenalne crteže ili priče onda ovo ispada čisti prosjek. Ali za fanove Batmana pogotovo u USA ovo je must-have!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 07/03/2018 : 12:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Alvin
7/10


Nakon sjajnog Abelarda nekoliko godina kasnije dvojac Hautiere & Dillies rade direktni nastavak. Gaston radi u New Yorku gdje nakon smrti svoje prijateljice kreće na put sa njenim malim čangrizavim sinom, kako bi pronašao njegovu obitelj. Kao što je bilo i sa simpatičnim Abelardom, namrgođeni Gaston, gromada od medvjeda, ponovno pokazuje da ima veliko srce pomažući Alvinu i svima kojima je to potrebno da budu sretni. Gaston naravno nije zaboravio na svog prijatelja Abelarda i to nam autori pokazuju povremeno kroz cijeli strip. inače, za razliku od Abelarda ovdje imamo sasvim drugačiji završetak.

Koliko god da me je Abelard dirnuo i oduševio, Alvin me je ostavio potpuno ravnodušnim. Dobra je to priča, možda sam ga i prestrogo ocijenio, ali ostavlja deja vu dojam i nema ono nešto da bih ga svrstao u sam vrh meni najdražih ostvarenja devete umjetnosti.

Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 07/03/2018 : 13:03:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Arapin budućnosti 1&2 (Riad Sattouf) - Arapina sam pročitao s teškom mukom. Ne zato što je loš, već zbog likova koji u njemu prevladavaju. Mislim, daleko najsimpatičniji lik u ove dvije knjige, ona Riadova teta ili šta mu već dođe, završi ubijena od strane oca i muža. I onda je nekome ovo smiješan strip... Ne znam, meni je priča skoro pa strava i užas. Dobro je to ispričano i jednostavni karikaturalni crtež lijepo paše (iako me se nije nešto posebno dojmio), no događaji i likovi (posebno otac) su mi izazvali toliko negativnih osjećaja da mi je gotovo pa žao što sam uopće pročitao strip. Inače, malo mi je čudno kako se autor tako dobro sjeća svega što mu se događalo sa 6-7 godina, no dobro. 5/10


Arapin nipošto nije humoristični strip. Ima humora u njemu, ali nije naglasak na tome.

A ovaj dio sa sjećanjem, pa vjerojatno je dosta scena prilagodio, bitno je da se suština ne gubi. Recimo, ja se živo sjećam da sam u prvi razred osnovne išao u učionicu u prizemlju i na prozorima su bili drveni balvani ili vreće s pijeskom. Živo se sjećam kad bi me starija sestra vodila i kad nas na pola puta do škole zatekne uzbuna za zračnu opasnost, koliko smo izgubljeni bili. Pa se sjećam doživljaja iz izbjeglištva, a tu sam proslavio 6. rođendan. Upamti se poprilično toga, pogotovo ovih nesvakidašnjih događaja. A nešto mu je vjerojatno i majka prepričala.

Uglavnom, meni je Arapin strip za 10/10, i da, teške su to teme i ako očekuješ lagani humor možeš se lako razočarati.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/03/2018 : 14:48:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Što se mene tiče, moj doživljaj Arapina je baš poput Shanerovog.

Iako bih rekao da zaslužuje veću ocjenu od njegove, a manju od Bevine, negdje na pola puta.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/03/2018 : 17:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Mnogi su komentirali koliko im je Arapin bio smiješan, zato sam ostao zatečen stripom, no ne i razočaran. Dobar je to strip, što pokazuje i sama činjenica da mi je izazvao takvu reakciju, ali likovi su me baš gadno naživcirali i stvorili odbojnost prema čitavom djelu pa je ocjena, kao i uvijek, subjektivna.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/03/2018 : 12:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Emil detektiv
9/10


Evo još jednog stripa koji me je ugodno iznenadio! To se dogodi kada uzmem strip u ruke i očekujem nešto drugo, možda još jednu adaptaciju poznatog dječjeg romana Emil i detektivi i unaprijed stvorim neku predodžbu o tome što bi se unutar korica moglo odigravati. I onda paf! Umjesto zabavnog crteža u boji prvo što mi upada u oči je tmuran crtež tamnih tonova, koji bi odlično pristajao nekoj psihodeličnoj priči, kao npr Crna rupa od Charlesa Burnsa. Zatim tu je odmah na početku i Emil, odnosno gospodin Škrinjarić, koji jednoga dana dobiva poziv za ostavinsku raspravu gdje u nasljedstvo dobiva torbu koju je nekada davno kao klinac spasio od krađe. Torbu, odnosno običan ceker koji je naslijedio sakriva jedno pismo o želji vlasnice i što napraviti sa njime. I tako Emil kreće u akciju... Baš dobra priča, ima tu i crnog humora, ironije, Zagrebačkog slenga, a i bosanskog sudeći po govoru gospodina milicajca! Barem takav dojam sam dobio. Odlično napravljeno i napisano. Kako prolazi radnja tako Emilu stalno naviru sjećanja, što nam je prikazano u povremenim flashbackovima. Nacrtani su u malo blažim svjetlijim tonovima kako bi vjerojatno dočarali trenutke iz davne prošlosti koji su malo pomalo izblijedili u sjećanju, a koji nam malo pomalo otkrivaju sve više detalja. Ima i jedna nelogičnost koja mi je upala u oči. I to odmah prva strana gdje Emil proživljava sjećanje iz mladosti i situacije oko krađe cekera, a onda nekoliko sekundi kasnije dobiva pismo za ostavinsku raspravu. Ili je to bio nevjerojatni predosjećaj ili s obzirom da ga život nije mazio možda svakodnevno razmišlja o svom hrabrom pothvatu iz mladosti kao o jednom od rijetkih svijetlih trenutaka iz svoga života. U biti hoću reći da se je prva stranica stripa mogla ubaciti tamo iza druge ili treće, možda. Možda bi bilo realnije, ali to je samo moje mišljenje.

Uglavnom, sve pohvale Darku Macanu na ovom zanimljivom stripu! Preporučam!


Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/03/2018 : 19:20:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Čovjek-planina (Séverine Gauthier & Amélie Fléchais)

Nakon Lisca, evo još jednog stripa za djecu u izdanju Fibre. Ovaj put imamo manje humora, a više prenesenih značenja i životnih mudrosti. Temom podsjeća na, meni bolji, Lucin pogreb, no svojom kratkoćom, a i izvedbom, djeluje više kao slikovnica. Moguće je da će onima koji imaju djecu Čovjek-planina biti zanimljiviji, no meni neće ostati u nekom posebnom sjećanju, simpatičnom crtežu usprkos.

5/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/03/2018 : 12:10:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Mrtve prirode (Zidrou & Oriol Hernández)

Mrtve prirode su već šesti Zidrouov strip u izdanju Fibre te druga suradnja s Oriolom. Nakon prethodnih naslova koji su mi bili dobri, no ne i više od toga, vidjevši nekoliko stranica iz ovog stripa nadao sam se da je napokon u pitanju Zidrou za mene, no još jednom ćorak. U pitanju je vizualno najimpresivniji strip od svih šest (Oriol je ovdje nadmašio samog sebe) i to sa meni izuzetno zanimljivom temom. Zidrou ovdje govori o stvarnim ljudima, skupini katalonskih slikara na prijelazu iz 19. u 20. stoljeće, s naglaskom na najboljeg od njih, Vidala Balaguera. Na kraju imamo i kratak tekst o njemu, no problem je što tekst ispada bolji od samog stripa. Bilo je tu potencijala za jako dobru priču, no Zidrou u središte ovog kratkog djela stavlja twist koji nije ni originalan ni pretjerano zanimljiv i time upropaštava stvar. Da se razumijemo, nije ovo nikakva katastrofa od stripa, već su moja (previsoka?) očekivanja ostala neispunjena, a tema je baš po mom guštu pa je razočaranje tim veće. Moguće da je problem u tome što sam se nadao drugačijem pristupu, i vjerujem da će nekome strip biti odličan, no ja još uvijek čekam da me Zidrou pogodi.

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/03/2018 : 12:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pa ako te nije pogodio posle 6 pokušaja...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/03/2018 : 22:13:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

pa ako te nije pogodio posle 6 pokušaja...



Čuj, da sam krenuo gledati filmove Ridleya Scotta unatrag, ne bi me pogodio ni nakon 10 pokušaja, no ako bi onda odustao ne bi nikada stigao do Blade Runnera i Aliena. Tako da, nikad se ne zna...


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/03/2018 : 19:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Azrayen (Frank Giroud & Lax)

E ovo je već nešto drugo. Ne volim ratnu tematiku i ne gajim neki specijalan interes za Alžirski rat tako da nisam puno očekivao od ovog naslova, no Girouda i Laxa nije briga za naše interese. Oni stvaraju opipljive, realne likove, oko njih isprepliću uvjerljivu i tragičnu priču i uvlače nas u rat koji nije naš bez pitanja, isto kao što su u njega uvučeni oni koje unutra susrećemo. U pitanju je znalački ispričan i nacrtan strip, potresno djelo s kojim se teško ne saživjeti, no ovdje nije riječ samo o stripu. Nakon završetka jedne priče slijedi druga, u najmanju ruku jednako impresivna, ona o stvaranju Azrayena. Obogaćeno Giroudovim razmišljanjima i prisjećanjima, i svime ostalim što iscrpan tekst na kraju nosi, a što je najbolje da čitatelji otkriju sami, u pitanju je izdanje koje se svakako ne smije preskočiti. Znam da je izašla tek prva ovogodišnja tura, no čini mi se da bi Azrayen lako mogao biti iznenađenje godine.

8/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 25/03/2018 : 20:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by anto

pa ako te nije pogodio posle 6 pokušaja...



Čuj, da sam krenuo gledati filmove Ridleya Scotta unatrag, ne bi me pogodio ni nakon 10 pokušaja, no ako bi onda odustao ne bi nikada stigao do Blade Runnera i Aliena. Tako da, nikad se ne zna...




A Gladijator
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 25/03/2018 : 21:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Čuj, da sam krenuo gledati filmove Ridleya Scotta unatrag, ne bi me pogodio ni nakon 10 pokušaja, no ako bi onda odustao ne bi nikada stigao do Blade Runnera i Aliena. Tako da, nikad se ne zna...




A Gladijator
[/quote]
Pa lepo je rekao 10 unazad, posle Gladijatora je uradio 12-13 filmova još
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/03/2018 : 23:21:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Dr. Zistis
quote:

Čuj, da sam krenuo gledati filmove Ridleya Scotta unatrag, ne bi me pogodio ni nakon 10 pokušaja, no ako bi onda odustao ne bi nikada stigao do Blade Runnera i Aliena. Tako da, nikad se ne zna...




A Gladijator


Pa lepo je rekao 10 unazad, posle Gladijatora je uradio 12-13 filmova još



Ma deset sam bubnuo onako, da bude okrugli broj. Zapravo mi je sve Scottovo osim navedena dva tek prosječno. U Gladijatoru valja samo Phoenix, čak mi je bolji Kingdom of Heaven (ona produžena verzija).


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 25/03/2018 23:22:36
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/03/2018 : 23:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Blade Runner,Alien,Black Hawk Down
gledah pre neko veče i Američkog gangstera i svideo mi se
a nikako da pogledam T&L

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/03/2018 : 00:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Da ne offtopicarimo ovdje preselio sam razgovor o Scottu na "Filmovi & co" topic.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/03/2018 : 20:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote



Makaroni! (Vincent Zabus & Thomas Campi)

Još jedan u nizu Fibrinih slice of life stripova koji se, rekao bih, po ničemu ne izdvaja. Lijepa je to i donekle zanimljiva priča, no ispričana nekako skicozno, kao da joj fali "mesa". Naravno, to ne mora nužno biti ništa loše, mnoga djela svoju snagu duguju upravo tome što traže od nas da ih na neki način nadopunimo, no ovdje to nisam osjetio. Slična stvar je i s crtežom koji je dobar, ali nekako presiromašan. Moram pohvaliti uvrštanje predgovora i pogovora, iako nisu toliko zanimljivi kao oni kod Azrayena, uvijek je lijepo pročitati malo o stripu i/ili njegovim autorima. Sve u svemu ok strip za izgubiti sat-dva, no ništa što ću pamtiti.

5/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/03/2018 : 20:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

U zadnjih dva tjedna pročitao sam nekoliko prošlogodišnjih


Omnibus (Magnus) - Kao i u svakom omnibusu i ovdje je problem oscilacija kvalitete priča. Ono što je možda i malo neobično je da su mi sve bile bar donekle zanimljive, ali nijedna odlična. No priče tu, bez obzira na intrigantne utjecaje istočnjačkih legendi, ipak zauzimaju drugo mjesto. Magnusov crtež je specifičan i njegov prepoznatljiv stil neće svakome odgovarati, no ne može mu se osporiti iznimna vještina i stvarno sam uživao proučavajući njegove bravure. Vrijedi napomenuti i da je izdanje obogaćeno interesantnim tekstovima o autoru, kao i bogatom galerijom skica i ilustracija. Ovo je strip kojem ću se sigurno vraćati i prelistavati ga mnogo puta i, unatoč ne tako impresivnim pričama, mislim da je u pitanju djelo koje bi svaki ljubitelj stripa trebao imati u svojoj kolekciji. 8/10





Tvoje ocjenjivanje zbunjuje otprilike isto ka i ono Antovo dok je koristija epitete "čvrsta, jaka, kruta".

Iz ove ocjene ispada da ti je bitan samo crtež. Obično napišeš komentar iz kojeg se da isčitat da ti je strip dobar, a onda na kraju daš 6/10. Ovde si napisa da su priče više-manje bezveze, a na kraju daš 8/10?
Ili ti je stvarno crtež toliko važniji?

Meni je ovo kategorija Moebiusovog boxa. Stravično primamljivo a u konačnici teška katastrofa. Crtež je savršen, to nije sporno. Ali priče...
Neznan šta je Magnus želija reć ovin stripovima, ali meni je reka da je opsjednut kurčinama. Ne mogu napisat, piše, penisi, čak ni kurci, nego baš kurčine, jer Magnus ne crta piše, penise ni kurce, nego kurčine.

Za razliku od tebe ja savjetujen ljubiteljima stripa da novce potroše na nešto drugo.

Ovo je samo za one koji će to kupit jer je riječ o autoru legendarnoga AF, i za ljubitelje kurčina da izvinete.

2/10 zbog crteža inače bi bilo gore.



Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 26/03/2018 20:46:22
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/03/2018 : 22:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nisam napisao da su priče više-manje bezveze, nego da nema loše ali nema ni odlične. U prijevodu, prosjek je solidan ilitiga brojkom - 6. Isto tako ovo je jedan od rijetkih slučajeva gdje mi je crtež toliko dobar da podiže ocjenu, znači 7, a samo izdanje sa popratnim tekstovima i galerijom na kraju mi je baš odlično, znači 8. Nadam se da je sad jasnije.

Nego, si primijetio koliko bi Antovi epiteti pasali uz ovaj strip?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/03/2018 : 23:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/03/2018 : 23:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Tvoje ocjenjivanje zbunjuje otprilike isto ka i ono Antovo dok je koristija epitete "čvrsta, jaka, kruta".


a što te zbunjuju epiteti čvrst,jak,krut?
možda bi ti više odgovarali mek,slab,mlohav?
quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Meni je ovo kategorija Moebiusovog boxa. Stravično primamljivo a u konačnici teška katastrofa. Crtež je savršen, to nije sporno. Ali priče...
Neznan šta je Magnus želija reć ovin stripovima, ali meni je reka da je opsjednut kurčinama. Ne mogu napisat, piše, penisi, čak ni kurci, nego baš kurčine, jer Magnus ne crta piše, penise ni kurce, nego kurčine.
Za razliku od tebe ja savjetujen ljubiteljima stripa da novce potroše na nešto drugo.
Ovo je samo za one koji će to kupit jer je riječ o autoru legendarnoga AF, i za ljubitelje kurčina da izvinete.


interesantno - sve ovo je i meni palo na pamet,iako nisam čitao strip,iako sam ga vrteo po rukama te prelistavao - i za sada odustao od kupovine (ili bolje da kažem,prolongirao je za neki drugi put) baš iz ovih razloga.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 26/03/2018 23:47:25
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/03/2018 : 01:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Tvoje ocjenjivanje zbunjuje otprilike isto ka i ono Antovo dok je koristija epitete "čvrsta, jaka, kruta".


a što te zbunjuju epiteti čvrst,jak,krut?
možda bi ti više odgovarali mek,slab,mlohav?


Epiteti slab, mek i mlohav me ne zbunjuju nego me plaše
quote:
Originally posted by anto
quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Meni je ovo kategorija Moebiusovog boxa. Stravično primamljivo a u konačnici teška katastrofa. Crtež je savršen, to nije sporno. Ali priče...
Neznan šta je Magnus želija reć ovin stripovima, ali meni je reka da je opsjednut kurčinama. Ne mogu napisat, piše, penisi, čak ni kurci, nego baš kurčine, jer Magnus ne crta piše, penise ni kurce, nego kurčine.
Za razliku od tebe ja savjetujen ljubiteljima stripa da novce potroše na nešto drugo.
Ovo je samo za one koji će to kupit jer je riječ o autoru legendarnoga AF, i za ljubitelje kurčina da izvinete.


interesantno - sve ovo je i meni palo na pamet,iako nisam čitao strip,iako sam ga vrteo po rukama te prelistavao - i za sada odustao od kupovine (ili bolje da kažem,prolongirao je za neki drugi put) baš iz ovih razloga.




Kad sve zbrojin i oduzmen AF mi je daleko najbolje šta je Magnus napravija. Ali to očito nije do njega nego do Bunkera. Neznanac mi je nakon prve dvi obećavajuće knjige loš, ovaj omnibus traćenje crtačkog talenta na jeftinu pornografiju.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 27/03/2018 01:10:11
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.75 seconds. Snitz Forums 2000