forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 23/10/2018 : 09:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Vrh Bogova volim, premda mi je sredina jako razvodnjena (mislim na 3. i dijelom 4. knjigu), svidilo mi se Daleko susjedstvo, a ostali mi stripovi nisu bili napeti, ali sad bih mogao i dati šansu Spomenaru.
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 23/10/2018 : 09:54:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Meni je Spomenar odličan strip, a odmah iza njega i Vrh bogova. Zoološki vrt zimi je dobar, ali nije na razini ova dva. Nisam ljubitelj stripova bez nekog dubljeg scenarija, tj. priče, zato mi Šetač i nije nešto. Mislim, shvaćam njegovu poantu, ali meni to nije to.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 23/10/2018 : 13:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

gde bi tu ubacili Vrh bogova?



Na sam vrh!!!
Meni u TOP 10 najboljh stripova koje sam čitao.

Ostalo:

2. Spomenar moga oca - Daleko susjedstvo - Zoološki vrt zimi - Slatke godine

Sva četiri su mi tu negdje, odlučuju nijanse, jedna ocjena gore dole. Svakog od njih ću još sigurno pročitati i to sa velikim veseljem.


3. Šetač. Vrlo opuštajući strip, koji nema neku radnju i dijaloge i zbog toga mi je manje zanimljiv od ostalih.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 23/10/2018 : 13:33:58  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Vidim većini se svidio Vrh bogova.
Ja se, nažalost, nisam popeo na vrh, odustao sam već u podnožju planine.

Have mercy
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/10/2018 : 14:00:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Susjedstvo je strip kakav teško da se može nadmašiti kvalitetom.
Vrh bogova je dosadnjikav i poprilično sam siguran da ga nikada neću ponovo čitati.
Šetač je ok, iako nisam bio fasciniran.
Spomenar jako, jako dobar, ali ipak nije razina Susjedstva.

Mada valja napomenuti da sam od svih tih stripova očekivao mnogo jer mi je Daleko susjedstvo jedan od najboljih stripova koje sam pročitao (čak mi je možda na prvom mjestu, kada bih se morao odlučiti).

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 23/10/2018 : 17:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Spomenar mi je od dosad pročitanog najbolji. Daleko susjedstvo je jako dobar strip, ali ne tako dobar kao Spomenar.

Šetač me je ostavio potpuno ravnodušnim i u Fibrinom katalogu je ispod prosječan.

Vrh bogova nikako da dođe na red za čitanje.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 23/10/2018 : 22:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Vrh bogova je mene odveo u planine, mozda i kljucni strip uz Krv Navahosa u mom zovotu.

sangue navajo
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/10/2018 : 22:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
vrh bogova je tatko za sve stripove. ostali radovi me nesto ne pogadjaju, al (veoma) postujem
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/10/2018 : 05:27:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ajde sad ste me zaintrigirali za te mange, idem malo provjerit privjue da se pripremim za IL :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1644 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 24/10/2018 : 07:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message  Reply with Quote
Vrh Bogova je i meni u top 10 pročitanih stripova ikad.

Sve ostalo od Taniguchija što je Fibra izdala mi je leglo, pa i Šetač, gde meditiraš listajući one predivne crteže.
Go to Top of Page

Manabo
New Member



259 Posts

Member since 28/08/2013

Posted - 24/10/2018 : 12:38:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Manabo a Private Message  Reply with Quote
Uzeo mi tantus riječi iz usta. Pročitao sam sve fibrine Taniguchije i meni su odlični.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 24/10/2018 : 17:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

Vrh bogova je mene odveo u planine, mozda i kljucni strip uz Krv Navahosa u mom zovotu.



Vidim da imamo još sličnosti osim Clasha. Krv Navahosa mi je najdraži Tex kojeg sam pročitao u djetinjstvu.
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 24/10/2018 : 17:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Vrh bogova prva Fibra koju sam nabavio (svih pet naravno). Crtež odličan pogotovo za bivšeg planinara, priča malo prerazvučena na trenutke dosadna ( sve to bi stalo i u tri knjige), čitanje s lijeva na desno bez problema. Od svih japanskih stripova koje sam čitao najbolja.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 24/10/2018 : 18:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Vidim na popustu su, u pola cijene skoro,baš se premišljam oko toga.
Gledao sam već na fibrinim stranicama besplatnu verziju, i nije me privuklo baš, tema mi je odlična ali crtež mi je nekako prejednostavan.


Prejednostavan crtež ????? Jesi siguran da si gledao preview za ovaj strip ????? U ovom stripu je crtež sve samo ne jednostavan. Pejzaži, planinski vrhovi, osjećaj surovosti planine...sve se to da isčitati iz crteža u ovom stripu.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 24/10/2018 : 18:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Upravo to, imao sam osjećaj kako će me otpuhati, kako ću se smrznuti.. Ne znam doduše koliko je strip prijemčiv za neplaninare, ali mene se dojmilo, jesam planinar , premda ne i alpinist, bio sam u zaribanoj situaciji, a posebice me se dojmio zadnji dio. Najlošiji dio mi je ona sapunica i krimi priča negdje u sredini, baš se slobodno moglo preskočiti, pa kad čitam iznova, to i preskačem. Glavni junak, ili ti antijunak mi je do jaja.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/10/2018 : 18:39:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Vidim na popustu su, u pola cijene skoro,baš se premišljam oko toga.
Gledao sam već na fibrinim stranicama besplatnu verziju, i nije me privuklo baš, tema mi je odlična ali crtež mi je nekako prejednostavan.




Kupi.
Ako ti se ne svidi otkupit ću ja komplet po istoj (u pola) cijeni
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 24/10/2018 : 19:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Tonka24

Vidim na popustu su, u pola cijene skoro,baš se premišljam oko toga.
Gledao sam već na fibrinim stranicama besplatnu verziju, i nije me privuklo baš, tema mi je odlična ali crtež mi je nekako prejednostavan.


U ponudi su samo brojevi 3,4 i 5. Nemaš prva dva broja.

Kupi.
Ako ti se ne svidi otkupit ću ja komplet po istoj (u pola) cijeni

Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 24/10/2018 : 20:41:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Ima drugi broj ali je puna cijena 100 kn



sad će intrliber...

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/10/2018 : 22:19:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Biti će jeftinije?
Moram nekoga zadužiti da mi uzme, u slučaju da ne budem išao.



Ne znam samo da li ćeš igdje naći prvi broj (po normalnoj cijeni).


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/10/2018 : 01:07:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by Shaner

Daleko susjedstvo je jako, jako dobar strip, ali Spomenar mog oca je prava bomba!





Ja sam do sada s nekom zadrškom bio prema Japancima, ali mogu reći da sada jedva čekam da pročitam opet ovako nešto slično. Spomenar mog oca? Večeras počinjem čitati taj strip! Ako je bolji od Dalekog susjedstva... čini se da onda imam novu lepezu stripova koje sam do sada preskakao...


mislim da ti neće biti bolji,ali tu je negde.

a onda ćeš da provališ i Tezuku i njegovog genijalnog Adolfa.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 25/10/2018 01:10:09
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/10/2018 : 01:09:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nego kad ćaskamo o Tanigučiju,evo i moje liste:
1.Daleko susedstvo - genijalno
2.Spomenar moga oca - malo ispod
3.Vrh bogova - odličan,baš odličan
4.Zoološki vrt zimi - veoma dobar
5.Slatke godine - malo lošiji od Zoo vrta
6.Čuvari luvra - ok
7.Šetač - ok na mišiće

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/10/2018 : 08:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by Shaner

Daleko susjedstvo je jako, jako dobar strip, ali Spomenar mog oca je prava bomba!





Ja sam do sada s nekom zadrškom bio prema Japancima, ali mogu reći da sada jedva čekam da pročitam opet ovako nešto slično. Spomenar mog oca? Večeras počinjem čitati taj strip! Ako je bolji od Dalekog susjedstva... čini se da onda imam novu lepezu stripova koje sam do sada preskakao...


mislim da ti neće biti bolji,ali tu je negde.

a onda ćeš da provališ i Tezuku i njegovog genijalnog Adolfa.



Slažem se s Antom koji ti predlaže Tezuku i njegovog Adolfa, koji je za početak vjerojatno najbolji za upoznavanje sa Tezukinim radovima.
A zatim preko Kirihita do Buddhe.


Što se tiče Vrha bogova riječ je o odličnoj i po mnogo čemu tipičnoj mangi, osim crteža koji nikako nije prejednostavan za mangu, naprotiv.

Vrh bogova sigurno ne spada ni među 10 najboljih mangi, a kamoli stripova uopće, ali je svakako odličan strip i preporučujem ga svima.

Edited by - Peyo on 25/10/2018 08:23:46
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 25/10/2018 : 08:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
@Peyo koje su tebi 10 najboljih mangi?
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 25/10/2018 : 10:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Vrh bogova je (nagrađivani) roman Baku Yumemakure koji je Jiro Taniguchi uzeo kao predložak za svoj strip istog naziva.
Slično je Manu Larcenet napravio s Brodeckovim izvještajem, romanom Philippea Claudela.
Oba stripa su izvrsna, možda i zbog izvrsnog književnog predloška.

Ono što je meni dodatno zanimljivo kod Vrha bogova je naslanjanje na povijesne činjenice oko kojih se onda razvija priča (slično stripu Pakao). To me je potaklo da se nakon čitanja dodatno informiram o Malloryju, Tibetu, osvajanjima Mount Everesta... Uživanje na n-tu!

Edited by - Zula on 25/10/2018 11:07:00
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/10/2018 : 11:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

@Peyo koje su tebi 10 najboljih mangi?



Wolfmane,

Nisam ti ja neki stručnjak za mangu (na forumu ima veliki broj njih koji su zbilja eksperti) iako sam ih dosta pročitao. Čitao sam uglavnom mange na engleskom od Wizza, Dark Horsea, Verticala i dr.

Ponajbolji naslovi koje sam čitao su mi (a većinu i imam):
Tezuka: Phoenix, Buddha, Adolf, Kirihito prije svega (a zatim i Black Jack, Apollo's song, Ayako, MW i još ponešto);
Rumiko Takahashi: Maison Ikkoku, nekoliko prvih Ranmi;
Koike & Kojima: Lone Wolf and Cub (a svidjeli su mi se i Samurai executioner i Path of the Assassin)
Ikegami: Sanctuary, Crying Freeman dobrim dijelom (a svidjela mi se i Mai i još neki naslovi)
Hayao Miyazaki: Nasuicaa
Katsuhiro Otomo: Akira (a može i Memories i još ponešto);

Ostali su mi u dobrom sjećanju (u ovu kategoriju ide i Vrh bogova):
What's Michael;
Gon;
Eagle;
Golgo 13 nekoliko naslova
Detective Conan
Tatsumijeve mange
The legend of Kamui
2001 Nights
Benkei in New York
Battle Royale
Vagabond
Dragon Ball

Manje su mi se svidjeli:
Berserk
Neon genesis evangelion
Battle Angel Alita
Ghost in the shell

Od Taniguchija sam čitao još Icaro (imao, pa prodao - crtež odličan, priča onako - je li to uopće manga?), a trenutno čitam i ono što je objavila Fibra.
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000