forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/01/2019 : 11:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ako vec pominjemo Inkala ne mozemo bez Metabaruna. Meni osobno drazi od Inkala. Oni prvi mislim, mada ni ovi danasnji nisu slabi.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/01/2019 : 12:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ako vec pominjemo Inkala ne mozemo bez Metabaruna. Meni osobno drazi od Inkala. Oni prvi mislim, mada ni ovi danasnji nisu slabi.






Apsolutno.
Ali čovik traži nešto za poklon, nekakav one shot.
Zato recimo Saga ili Tvrđa nisu dobar prijedlog.
Metabaruni su u dvi knjige, s tin da su i rasprodani.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 22/01/2019 12:24:27
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 22/01/2019 : 13:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by miro81

bok,

ajde preporuka za dobar sf od fibre... za kolegu kao poklon, veliki je ljubitelj sf-a i fantasy-a.
hvala!


Eternaut
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/01/2019 : 13:08:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Korg

Eternaut


To!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 22/01/2019 : 13:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by miro81

bok,

ajde preporuka za dobar sf od fibre... za kolegu kao poklon, veliki je ljubitelj sf-a i fantasy-a.
hvala!



vrhunski

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-109-universal-war-one/489/

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/01/2019 : 14:31:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
UW1.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 23/01/2019 : 19:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Batman - Strašan vic

Ovo je moj prvi susret sa ovim stripom iako je premijerno objavljen prije tridesetak godina. Nemam se baš sa čime pohvaliti! Ali nikada i nisam bio ljubitelj američkog superjunačkog stripa. No, izgleda da je vrijedilo malo pričekati, pa ga pročitati ponovno obojanog i to moram priznati izgleda vrhunski! Inače Alan Moore nije jedan od autora koje volim čitati, jednostavno mi ne odgovara. Usprkos tome ipak sam pročitao sve što je objavila Fibra + The League of Extraordinary Gentlemen. U biti od Čudovišta iz močvare sam pročitao samo prve tri knjige, dalje se nisam htio mučiti. Strašni vic mi je uz Baladu o Halo Jones njegov najbolji strip! Obojan je sjajno, vrlo kvalitetan scenarij i sviđa mi se što je kratak. Samo 45 stranica, što je odlično! Tako sam ga mogao nekoliko dana nakon prvog čitanja pročitati još jednom pažljivije.
Ovo je zapravo strip o Batmanovom najvećem neprijatelju, gdje saznajemo kako je jedan običan čovjek postao najluđi zločinac. Nije mi to najbolje ispalo. Pri tome ne mislim na razgovor sa dvojicom kriminalaca kada prima tužnu vijest o ženi, već mislim na scenu gdje glumeći negativca pod crvenom maskom pada u nekakvu valjda zatrovanu vodu?! Ali i prekratak je strip da bi se od tužnog i slomljenog čovjeka pokazao njegov prijelaz na tamnu stranu. Baš razmišljam kod završne scene na krovu kako su i Jocker i Batman proživjeli slične traume i gubitke u životu, a sličan život imali su i kasnije. Jedino ih dijeli osjećaj za pravednost i moralnost... Maestralan završetak koji tako malo prikazuje, a puno govori. Ali poznavajući Batmana, uzimajući u obzir rečenicu koju u trenutku oslobađanja izgovara Gordon i ako pogledamo tragove svijetla na njihovim nogama, da se zaključiti kako je Jocker ubrzo završio na stražnjem sjedalu policijskog automobila. Na kraju još da spomenem zanimljiv predgovor Tima Salea i pogovor Briana Bollanda plus još neki drugi dodaci. Ovaj strip se isplati pročitati.

8/10
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 24/01/2019 : 12:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Nakon što me Godina prva poprilično razočarala, Strašan vic mi je Batmana digao tamo gdje mu je i mjesto. O priči možemo razgovarati i prigovarati, ali crtež je vrhunski. Pojedine stranice bi najradije uokvirio i stavio na zid.
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 24/01/2019 : 12:01:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Nakon što me Godina prva poprilično razočarala, Strašan vic mi je Batmana digao tamo gdje mu je i mjesto. O priči možemo razgovarati i prigovarati, ali crtež je vrhunski. Pojedine stranice bi najradije uokvirio i stavio na zid.
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 24/01/2019 : 21:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kifi

Nakon što me Godina prva poprilično razočarala, Strašan vic mi je Batmana digao tamo gdje mu je i mjesto. O priči možemo razgovarati i prigovarati, ali crtež je vrhunski. Pojedine stranice bi najradije uokvirio i stavio na zid.



Sto si ovo rekao dva puta 😀? Nemas pojma godina prva je vrh 😀
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/01/2019 : 21:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Prvi put čujem da je Godina prva nekom razočarenje - ali dobro,ima nas raznih.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/01/2019 : 21:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Prvi put čujem da je Godina prva nekom razočarenje - ali dobro,ima nas raznih.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 24/01/2019 : 22:26:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Vidim duplo.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 24/01/2019 : 22:27:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Vidim duplo.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 26/01/2019 : 17:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Otok žena

Glavni lik ove priče je Celeste Bompard, citiram: leteći zavodnik, lomitelj ženskih srdaca, mladi zanesenjak i pravi as u akrobacijama avionom. Simpatični Celeste vodi miran život sve do odlaska u Prvi Svjetski rat i rušenja njegovog aviona, pa završava a gdje drugdje nego na otoku punom žena!

Sjajan strip! Jedan od najboljih koje sam čitao u zadnje vrijeme, a što se tiče Fibre u TOP 15-20 najboljih. Spoiler Alert Ako niste čitali strip, a namjeravate, možda bi bilo dobro da ne čitate dalje.
Potpuno neočekivan završetak koji me je natjerao da skinem osmjeh sa lica i pažljivo odvrtim film u glavi o tome što sam ja to zapravo čitao zadnjih pola sata. Pa kada još i krenem sa listanjem stripa tražeći gdje me je to autor prevario znak je da je napravio dobar posao! A autor se zove Frédéric Leutelier, pseudonim mu je Zanzim. Odlično je sve izrežirao i zato nije ništa čudno što su mi promakle neke stvari. Recimo srušen je na odlasku sa prve linije fronta, pa vjerojatno nije mogao završiti na tropskom otoku. To se je moglo vidjeti i možda trebalo zaključiti, ali toliko mi je bio zabavan strip, da sam ga brzo čitao i promaklo mi je! Zatim njegov pad kroz tunel pun vode i dolazak na nepoznat dio otoka, a otok je u obliku ženskih grudi, cijelo vrijeme ima oskudno odjevene žene pred nosom, a on kao macho zavodnik ne uspijeva ih niti dotaknuti, barem ne u početku. Nedostajalo mu je ljubavi i na kraju je jasno zašto. Čak je i objašnjeno zašto je tokom života bio samo zavodnik, a to je vjerojatno zbog nesretne ljubavi u mladosti. Sad kada malo bolje razmislim čak mi je i logično da je u početku na otoku bio sam, a kasnije je završio u selu punom agresivnih žena gdje je bio gotovo pa njihov rob zadužen za najgore poslove. Kao da je sam sebe kaznio zbog toga što je bio bezobrazan prema mnogim ženama. Razmišljao sam i zašto gospodin Pochard na kraju ima nogu?! Najlogičnije mi je objašnjenje to da je Celeste zbog svog stanja bio ljubomoran na njega. Stari Pochard naravno nije imao desnu nogu. Je li baš slučajno odmah na prvoj stranici Celestu ugrizao ogroman rak i to baš za desnu nogu?! Jedino mi je nepoznanica ima li kakve poveznice njegovo razvažanje pošte i ljubavnih pisama sa prve linije fronte sa očiglednim talentom za pisanje ljubavnih i drugih priča?! Vjerojatno je otprije talentiran za pisanje, a kasnije je ležeći imao dosta vremena izbrusi zanat.
Sve u svemu odličan strip, priča, sama ideja, scenarij, crtež... Karikaturan crtež koji je idealan za komični strip, vrlo zabavan i smiješan; nisam skidao osmjeh sa lica sve do zadnjih pet stranica. Također i emocionalan. Ne kao npr Abelard koji me je baš dirnuo, ali nije daleko i nije odmah u trenutku. Prvo je slijedila minuta šutnje, a onda razmišljanje...
Sve u svemu, ovaj strip bi svakom preporučio, a i opet ne mora biti da će se svakome svidjeti onako kako je meni. Ali mislim da ga vrijedi pročitati. Najmanje devetka, čista ko suza!

9/10
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 30/01/2019 : 14:18:58  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
8/10 za Otok žena od mene, jako dobar strip, možda malo neuraunotežen. Osjeti se da je autor imao odlične ideje ali koje nije baš optimalno sastavio. Svejedno preporuka...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/01/2019 : 17:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
4.5/10 (što bi bio ekvivalent 8/10,na mojoj nekadašnjoj skali) sam ja dao Otoku žena - i slažem se sa Gx3;odlična ideja sa nešto slabijom realizacijom.Ali svakako hvalevredan strip.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 02/02/2019 : 18:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Dvorska luda

Nakon kolorke 94 evo me na kolorki 95 i ponovno sjajan strip! Scenarij je napisao Zidrou, a nacrtao Porcel. Poznati dvojac iz meni prosječnog Kabaret Folies Bergere koji mi je ujedno i najslabiji Zidrouov strip. Fibra je do danas objavila sedam njegovih albuma, još dva su u pripremi, a ovo je peti kojeg sam pročitao. Nakon što sam dva od četiri označio devetkama očekivanja za Dvorsku ludu bila su velika! Srednjovjekovna priča, tragična, tužna... ne da je tragična već i gore od toga ako malo bolje razmislim. Sa godinama me nekako sve više odbija nasilje u stripovima, a ovo što su proživjeli neki likovi ide do samih granica. Ali Zidrou je od ovoga napravio nekakvu tragikomediju sa odličnim dijalozima i brzom radnjom, pa se nema puno vremena za šokantne obrate i na kraju ne ispada previše težak strip. Kako prepoznati tragikomediju?! Pa po tome da vas tragedija u stripu neće užasnuti, a komedija nasmijati! Uglavnom, Zidrou je majstor svog zanata. Lydie, Medvjeđa koža i Dvorska luda su mi izvrsni stripovi, a Lijepo putovanje odmah do njih. kako samo u Dvorskoj ludi barata sa dijalozima... milina za čitanje. Desetka čista.


Inače ovu priču je ispričao zatočenik iz tamnice, nesretno osuđen na doživotan zatvor i to zbog ljubavi. Zavezan za zid priča nam o nesretnoj mladoj majci i njenom sinu koji je imao stravično djetinjstvo. Ispljuvak kako su ga zvali zbog njegovog ružnog deformiranog lica odrastao je u tami, a želio je na sunce, ljubio je djevojke, a nikada ga nisu poljubile, volio je punim srcem, a ostalo mu je prazno... Završetak?! Pjesnički, nedorečen, bajkovit, maštovit... za jednu ovakvu priču drugačiji ne mogu niti zamisliti.

9/10
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 09/02/2019 : 21:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Preživjeli

Aldebaran, Betelgeuse i Antares odlični su mi SF avanturistički stripovi! Svojevremeno sam im dao desetke jer su me oduševili. Vrlo zanimljiva priča baš po mom ukusu, radnja se događa na planetama spomenutih zvijezda koje su ljudi kolonizirali, a koje su prepune zanimljivog i vrlo vrlo opasnog biljnog, a posebno životinjskog svijeta. Odličan crtež, lijepo obojan, zanimljivi likovi + happy end svakoga ciklusa, to je ono što volim kod Lea! Ubijat će On svoje likove na najgori mogući način, dovodit ih u teške trenutke, ali na kraju sve završi vrlo pozitivno. Pogotovo kraj Antaresa čiji završetak najviše volim. Pročitao sam naravno i druge priče na kojima je Leo radio: Daleke zemlje, Kenya, Namibia, Centaurus prva tri albuma...

Što se tiče serijala Preživjeli, radi se o brodu Tycho Braha koji je na putu za Aldebaran izgubljen u svemiru i nikada nije pronađen. Spašeno je samo dvanaest putnika od tisuću, koji su zahvaljujući jednom spretnom pilotu završili na nepoznatoj planeti. I tako smo dobili četvrti serijal nakon Svjetova Aldebarana, ali s jednom velikom razlikom. Nema više Kim, Alexe i ostalih, već su tu novi likovi. Ipak dosadniji i manje zanimljivi. Što je i razumljivo, jer su likovi u prva tri serijala bili vrlo zanimljivi i karizmatični. Zatim na planeti i valjda u svemiru oko nje događaju se kvantne anomalije zbog kojih je tamo završilo mnogo svemirskih brodova, pa je ona prepuna inteligentnog života i dobrog i zlog. A sad koliko se je Leo dobro snašao u kreiranju drugih inteligentnih vrsta i koliko je bio uspješan u tome neka svatko sam odluči. Što se tiče tih anomalija, vrijeme na nekim područjima funkcionira drugačije i događaju se vremenski skokovi u budućnost, zbog kojih smo dobili šokantne obrate i nevjerojatne situacije u kojima su se našli likovi u stripu.
Na kraju smo dobili još jedan snažan ženski lik, jednu junakinju, koja je također dobila poklon od Mantrise, upoznala Svena... Ime joj je Manon i sudeći po završetku stripa i informacijama u pogovoru Kim i Manon bi se trebale sresti u idućem ciklusu Svjetova Aldebarana. Jedva čekam!

9/10
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/02/2019 : 21:50:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Dario,kao Leofil Leofilu - kakvi su ti serijali Daleke zemlje,Namibija i prva tri albuma Kentaurusa?
da li si čitao Trenta i Projekat Sirena (Mermaid project)?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 10/02/2019 : 09:44:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Trenta nisam čitao. Tko zna hoće li mi se dopasti njegov western!
Mermaid Project također nisam čitao. Ali približno znam o čemu se radi jer sam pročitao kratki sadržaj. Što se Namibije tiče, ima već dugo kako sam to čitao. Na prvi pogled bi se reklo da su Kenija i Namibija slični serijali pošto se radnja događa u afričkim državama u otprilike istom vremenskom razdoblju. Ali nemaju veze jedno sa drugim što se tiče radnje. Zajednička im je samo Katherine Austin, Britanski tajni agent koja je glavni lik obje priče. Oba ciklusa su mi podjednako dobra. Daleke zemlje je ponovno serijal za sebe, koliko se sjećam nema dodirnih točaka sa ostalim Leovim serijalima. Glavi lik je jedan mladić koji dolazi na planetu Altair-3 u potrazi za ocem, a tamo upoznaje neobičnog, moćnog i dobroćudnog vanzemaljca s kojim se sprijateljuje. I taj mi je serijal negdje u rangu Kenije i Namibije, ali ipak slabiji od fantastičnih Svijetova Aldebarana.

Centaurus sam pročitao prošle godine i jedva čekam dalje! Budućnost, Zemlja je u lošem stanju... Radnja se događa u jednom ogromnom međugeneracijskom brodu koji je napustio Zemlju prije 400 godina i na putu je prema udaljenoj planeti. Ljudi pokušavaju pronaći novo mjesto za život. Naravno, na brodu dolazi do tajanstvenih događaja, dolaze i na planet, na svoje odredište, a i tamo ih čeka iznenađenje... Odličan serijal za sada, tipičan Leo i njegove SF avanture. Ovdje su ponovno glavni likovi žene, ovoga puta dvije sestre, a jedna ima čudne vizije i moći. Bit će zanimljivo!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 10/02/2019 : 16:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
A meni su Daleke zemlje mnogo bolje od Kenije i Namibije. Mada nakon prvog album Amazonije deluje da bi ta priča mogla da se fino zaokruži. Centaurus mi je mlako krenuo ali se popravio (pročitao tri albuma).
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 10/02/2019 : 16:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Znači Amazonija je ciklus povezan sa Kenijom i Namibijom?! To još nisam čitao. Vidim da za sada postoje tri albuma.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/02/2019 : 18:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
a gde vi to momvi sve čitate?
može i na PM.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11583 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 10/02/2019 : 19:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Nakon 2 albuma: Amazonia tanka ko jufka.

Nakon 3 albuma: Centaurus još tanji, besmislen.

Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000