forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/03/2019 : 23:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto
REMEK DJELO:
Swamp Thing

PRVA LIGA:
Watchmen
Vendetta

DRUGA LIGA:
Halo Jones
Killing Joke
From Hell





Slazem se sa Tontovim redosledom.
Mislim da nikad nisam procitao tako dobar strip kao sto je Stvorenje iz mocvare.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/03/2019 : 09:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Tonto
REMEK DJELO:
Swamp Thing

PRVA LIGA:
Watchmen
Vendetta

DRUGA LIGA:
Halo Jones
Killing Joke
From Hell





Slazem se sa Tontovim redosledom.
Mislim da nikad nisam procitao tako dobar strip kao sto je Stvorenje iz mocvare.


eto šta ti je razlika u ukusima - a meni je na poslednjem mestu;ali svakako mi je jako dobar strip sa nekim odličnim (pa i genijalnim ) segmentima.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 16/03/2019 : 11:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
I meni je Swamp Thing odličan. Kod Watchmen i V for Vendetta nikad nisam svario kraja, From Hell je dobar do odličan ali malo manje mi drag od Swamp Thing a drugo nisam čitao. Kod Swamp Thinga je nešto crtačkog brljavljenja, u From Hell je Campbell vrhunski.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/03/2019 : 14:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Čitam ove Watchmene po drugi put, sada sam na trećoj knjizi, borim se ko lav ali jeba me zec ako nešto kužim.
Izdržaću ja do kraja samo da mogu reći da sam ga pročitao.

Have mercy
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 16/03/2019 : 15:07:32  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Čitam ove Watchmene po drugi put, sada sam na trećoj knjizi, borim se ko lav ali jeba me zec ako nešto kužim.
Izdržaću ja do kraja samo da mogu reći da sam ga pročitao.



A Moć nevinih ti je bila grom gromova? Pa to je kopija Watchmena...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/03/2019 : 19:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by izivko

Čitam ove Watchmene po drugi put, sada sam na trećoj knjizi, borim se ko lav ali jeba me zec ako nešto kužim.
Izdržaću ja do kraja samo da mogu reći da sam ga pročitao.



A Moć nevinih ti je bila grom gromova? Pa to je kopija Watchmena...


Stvarno? Ne sjećam se više.

Have mercy
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/03/2019 : 22:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

A Moć nevinih ti je bila grom gromova? Pa to je kopija Watchmena...


Stvarno? Samo sto nema supergacesa unutra, i to je sva razlika između stripova?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 16/03/2019 : 22:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by vukozec

A Moć nevinih ti je bila grom gromova? Pa to je kopija Watchmena...


Stvarno? Samo sto nema supergacesa unutra, i to je sva razlika između stripova?




Otprilike.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/03/2019 : 10:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by vukozec

A Moć nevinih ti je bila grom gromova? Pa to je kopija Watchmena...


Stvarno? Samo sto nema supergacesa unutra, i to je sva razlika između stripova?




Otprilike.


vukozec,ne zajebavaj - moć nevinih i nadzirači,koliko se ja sećam,nemaju ništa zajedničko.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/03/2019 : 11:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Daj anto, opet ih pročitaj. Evo za početak luk i strijela = dnevnik. Onda Vijetnam = Vijetnam. False flag = false flag. Providence = Ozymandias.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/03/2019 : 12:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Daj anto, opet ih pročitaj. Evo za početak luk i strijela = dnevnik. Onda Vijetnam = Vijetnam. False flag = false flag. Providence = Ozymandias.


hmmm,ne kapiram šta hoćeš da kažeš sa svim ovim (Nadzirače sam čitao pooodavno (mada sam film gledao relativno skoro),a i Moć nevinih se slabo čega sećam (osim da nisam video poveznicu sa Vočmenima)).
Ali sa obzirom da vrlo skoro planiram da pročitam Nadzirače,dok ću Moć nevinih ponovo obnoviti naredne godine pre nego što pročitam drugi ciklus (koji će Markos tada objaviti),obrattiću onda pažnju.

Mislio sam da se zezaš sa izivkom i polijem.

Nego,nešto mi je u glavi da sam skoro prokomentarisao kod nekog stripa da me podseća na Nadzirače.

edit (setio sam se):
quote:


Brajan Talbot:Granvil 1 (Darkwood)

Granvil-detektiv/inspektor Lebrok,opasan "mamojeb" i pomoćnik mu detektiv Paci,istražuju navodno samoubistvo diplomate Li-Vidrana,iza kojeg stoji ozbiljna zavera Francuskih moćnika.
(na mišiće) 5/5
*kako nisam uočio prvi put da je Talbot malo pozajmio Murovu ideju iz Nadzirača??






Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/03/2019 12:52:55
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/03/2019 : 13:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Sa teme Moć nevinih u izdavačkom izlogu:

quote:
Originally posted by anto

pa normalno da je hommage Nadziračima,




Edited by - vukozec on 17/03/2019 13:18:35
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/03/2019 : 13:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Sa teme Moć nevinih u izdavačkom izlogu:

quote:
Originally posted by anto

pa normalno da je hommage Nadziračima,






ma sad izlistah temu i vidim da si ovo izvadio iz konteksta

ja to sam (koliko se sećam) nisam skapirao (a možda i jesam,ko će ga više znati)),nego sam ukapirao na osnovu vaših pisanja.

a svejedno mi je mozak odavno u buli,tako da me ne čudi što svašta nešto zaboravljam.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/03/2019 : 14:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

















Edit: Da ne bude zabune, Nadziraci me nikako ne zanimaju, pa cak i da ih netko "usporedi" sa Ken Parkerom, Parkerom, From Hell, Svagdanjom borbom, Potocicima, Conanom, Ennisovim Punisherom bilo kojim Lavricevim stripom itd. itd., znaci bilo kojim "kultnim" stripom (za mene).

Tako mi ni usporedba sa Moc nevinih ne znaci nista.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 17/03/2019 14:10:44
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/03/2019 : 18:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
U iščekivanju novih Kolorki pročitao sam još malo propuštenih Fibrinih izdanja.

Abelard & Alvin - Lijepe su to poruke i sve je to u redu, ali već viđeno i k tome još bez ikakve suptilnosti. Simpatičan crtež malo podiže ukupnu ocjenu. 5

No pasaran - Nikad nisam volio političke ni ratne teme, tako da mi je odmah bilo jasno da ovo vjerojatno neće biti strip po mom guštu i nisam se prevario. Pitko je to i odgovara mi Giardinov crtački stil, ali u pitanju je samo još jedan prosječan bd (ovaj put talijanskog autora). Slabije od Jonasa Finka. 5

Naša majka rat - Još jedan ratni strip, ovaj put sa manje politike i više ratnih strahota. Zanimljiv crtež koji upečatljivo prikazuje mnoga lica rata, no u osnovi stripa je pomalo bezvezna i prilično predvidljiva krimi priča s blijedim i ne pretjerano interesantnim likovima. 6

Atentat - Opet politika. Početna postavka mi je izuzetno zanimljiva, no kako radnja odmiče autori se sve manje bave osobnim (muž-žena), a sve više općim (Izrael-Palestina), što me razočaralo. Crtež dobar, no ne i posebno upečatljiv. 6

SOS Sreća - Nekad "davno" mi je distopija bila strašno napeta i tad bi mi vjerojatno ovaj strip legao savršeno, no tome već dugo nije tako. Van Hamme je stvorio interesantan svijet, no kratke priče kroz koje ga predstavlja ipak nisu uspjele uvući me dublje u njega. Oko završnog albuma sam još uvijek podijeljen, istovremeno je suvišan i daje svemu dodatnu dimenziju. Konačna poanta je na mjestu, ali put do nje je mogao biti i bolji. Griffo je dobar, ali previše se oslanja na svoje uzore. 6

5 je savršen broj - E ovog mi je najviše žao. Jedan od vizualno najzanimljivijih stripova u Fibrinom katalogu, ali sa meni totalno bezveznom pričom. To jest iz same priče se i dalo nešto izvući no Igortu to ovdje nije pošlo za rukom. Šteta, jer je crtež stvarno poseban i upečatljiv. Malo sam čitao o autoru i čini se kao zanimljiv tip, volio bih vidjeti još njegovih naslova pogotovo one putopisne (Bilježnice iz Japana/Rusije/Ukrajine). 6

Oh, cure - Za razliku od prethodnih naslova, ovaj me temom pogodio. Kroz odrastanje i prijateljstvo triju djevojčica Michel je uspjela protkati čitav niz tema uspješno održavajući ravnotežu među njima i nikad ne gubeći iz vida osnovu priče - "običan" život. O Lepageovom crtežu se ne treba puno govoriti, u pitanju je jedan od najboljih suvremenih strip crtača čiji rad svaku priču diže na novu razinu. 7

Asterios Polyp - Istovremeno složen i jednostavan, kako narativno, tako i crtački, ovaj strip me jednostavno ostavio bez riječi. Kad sam završio s čitanjem imao sam osjećaj da sam shvatio sve što je Mazzucchelli htio reći, no i neodoljivu potrebu da počnem ispočetka uvjeren da mi je mnogo toga promaklo. I dalje mi po glavi odzvanjaju pitanja koja me natjerao da si postavim. I dalje u zrcalima vidim nekog drugog sebe i pitam se koji je od nas pravi. I da, ne sjećam se kad sam zadnji put zbog stripa pustio suzu. 10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/03/2019 : 19:40:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
*sad si me zainteresovao za Oh,cure.

*u Našoj majci rat,priča je sve samo nije bezvezna i prilično predvidljiva - tu sam očekivao najmanje 8 da daš.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 18/03/2019 : 19:51:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Naša majka rat je odličan strip, malo je naporan kako se ide prema kraju i ne čita se lako i brzo, ali nije toliko predvidljiv, sve u svemu dao bi mu 8.5/10.

Što mislite o Kongu? Taj mi se nije nimalo svidio!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/03/2019 : 21:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

*sad si me zainteresovao za Oh,cure.

*u Našoj majci rat,priča je sve samo nije bezvezna i prilično predvidljiva - tu sam očekivao najmanje 8 da daš.



Iskreno, i ja isto. Možda je konačan dojam takav i zbog visokih očekivanja.

SPOILERI

Što se priče tiče, čim je došao kod onog narednika ili što je već i njegovog odreda, odmah mi je bilo jasno da su nekako upleteni, a kad je našao novine sa člankom preminule reporterke bio sam siguran da su ubijene žene vidjele nešto što nisu smjele i zato ih uklanjaju. To mi je bilo nekako banalno. Ne znam ni sam čemu sam se točno nadao, ali svakako nečemu drugačijem. Sve u svemu, početak jako dobar, kao i svi ratni prizori, kako ide prema kraju pada, a sam kraj totalno bezveze.


@tex2
Meni je Kongo bio donekle zanimljiv zbog stvarnih događaja na kojima se temelji, ali nije ostavio neki trajniji dojam.

Nego momci, maloprije sam dovršio Dane što nestaju. Kupujte još danas već sutra!

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 18/03/2019 : 21:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Složio bih se sa Shanerovim utiskom za sve sem za dva, Atentat mi je veoma dobar strip, recimo 7,5 i upravo to što ide od ličnog ka opštem mi se i dopalo. Kada se žene digne u vazduh kako se uopšte i vraćati na lične odnose kad ih je ona sama gurnula u zapećak?
A Oh, cure jedva da sam i završio.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/03/2019 : 21:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner



Nego momci, maloprije sam dovršio Dane što nestaju. Kupujte još danas već sutra!



ja ga uzimam za 9 dana - jel' nije kasno?

quote:
Originally posted by Red Marquis

Složio bih se sa Shanerovim utiskom za sve


nisam ni sumnjao

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 18/03/2019 21:18:37
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 18/03/2019 : 22:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner


Asterios Polyp - Istovremeno složen i jednostavan, kako narativno, tako i crtački, ovaj strip me jednostavno ostavio bez riječi. Kad sam završio s čitanjem imao sam osjećaj da sam shvatio sve što je Mazzucchelli htio reći, no i neodoljivu potrebu da počnem ispočetka uvjeren da mi je mnogo toga promaklo. I dalje mi po glavi odzvanjaju pitanja koja me natjerao da si postavim. I dalje u zrcalima vidim nekog drugog sebe i pitam se koji je od nas pravi. I da, ne sjećam se kad sam zadnji put zbog stripa pustio suzu. 10



Bravo. Vrh vrhova. Bolje ne može. Strip koji treba/ću čitati više puta.

(A više manje bih se složio i za jedini drugi koji sam pročitao, Našu majku rat. Solidan, ali ne izvanredan).
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/03/2019 : 22:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Složio bih se sa Shanerovim utiskom za sve sem za dva, Atentat mi je veoma dobar strip, recimo 7,5 i upravo to što ide od ličnog ka opštem mi se i dopalo. Kada se žene digne u vazduh kako se uopšte i vraćati na lične odnose kad ih je ona sama gurnula u zapećak?
A Oh, cure jedva da sam i završio.



Shvaćam što želiš reći, ali mene je ovdje najviše intrigiralo to kako možeš s nekim živjeti x godina, a ne znati tko je on/ona, a tome se na kraju nije posvetilo puno pozornosti.

Oh, cure mi je stvarno divan strip, iznimno emotivan i topao i to podjednako zahvaljujući Michel i Lepageu. S druge strane, mogu vidjeti kako bi mi neka slična priča, malo drugačije izvedena, mogla biti bez veze, tako da shvaćam da se nekome ne sviđa.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/03/2019 : 22:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Shaner



Nego momci, maloprije sam dovršio Dane što nestaju. Kupujte još danas već sutra!



ja ga uzimam za 9 dana - jel' nije kasno?




Pročitati ćeš ga pa ćeš mi reći je li kasno čekati devet dana za nešto.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/03/2019 : 23:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
@Shaner

Ne pratim bas puno tvoje postove (bez zamjere, ne pratim skoro nicije, osim Marka i ante, ali oko Asteriosa se apsolutno slazem. Top, cista 10.

Jack the Black.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/03/2019 : 21:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner



Oh, cure - Za razliku od prethodnih naslova, ovaj me temom pogodio. Kroz odrastanje i prijateljstvo triju djevojčica Michel je uspjela protkati čitav niz tema uspješno održavajući ravnotežu među njima i nikad ne gubeći iz vida osnovu priče - "običan" život. O Lepageovom crtežu se ne treba puno govoriti, u pitanju je jedan od najboljih suvremenih strip crtača čiji rad svaku priču diže na novu razinu. 7



Slažen se. Nema u "Curama" ništa revolucionarno. Tri obična života sa predvidljivin sudbinama, ali meni se sviđa. Jedino mi je ljubav na kraju potpuno isforsirana.

quote:
Originally posted by Shaner



Asterios Polyp - Istovremeno složen i jednostavan, kako narativno, tako i crtački, ovaj strip me jednostavno ostavio bez riječi. Kad sam završio s čitanjem imao sam osjećaj da sam shvatio sve što je Mazzucchelli htio reći, no i neodoljivu potrebu da počnem ispočetka uvjeren da mi je mnogo toga promaklo. I dalje mi po glavi odzvanjaju pitanja koja me natjerao da si postavim. I dalje u zrcalima vidim nekog drugog sebe i pitam se koji je od nas pravi. I da, ne sjećam se kad sam zadnji put zbog stripa pustio suzu. 10





Istina. Jedan od onih stripova kod kojih ti nakon zadnje stranice triba par minuta da se sabereš.
Jedan od najdražih stripova.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000