forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/04/2019 : 22:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Problem je u tome što mi sve to epsko na kraju nekako ispadne fejk. Baš sam išao gledati po policama imam li uopće koji takav naslov i shvatio da zapravo imam dva i to sjajna. Što pokazuje da mi epsko može i odgovarati ako se napravi kako treba. Naslovi o kojima je riječ su Sedam života kopca i valjda najepskiji strip u Fibrinom katalogu, a i jedan od najboljih - Inkal.

Što se političkog tiče, i tu si u pravu, ali opet ima iznimki. Prvo što mi pada na pamet je V kao Vendetta, a tu su i Čuvari. Inače, kad smo kod epskog i političkog, a i kod Mooreovih remek-djela, danas sam pročitao Moć nevinih. Sve je to zanatski korektno odrađeno i Brunschwig se hvata tema koje bi nas trebale natjerati da se zamislimo i zapitamo oko mnogo čega, ali jedino što sam se ja pitao bilo je zašto to uopće čitam. Daleko je to od Ozymandiasa i ekipe.

http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 06/04/2019 23:06:35
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/04/2019 : 22:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Lepage dobija premalu ocjenu. ostalo nabrojeno nebitno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/04/2019 : 23:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Zlato i krv i Markiz od Anaona su sjajni, sjajni stripovi.



Zlato i krv bi bio puno bolji strip da je patetiku zamijeniti humorom. Što se Markiza tiče, previše mi je mlak, tek zadnji album mi iskače.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/04/2019 : 23:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

@ Shaneru,

Lepage 8 a Vjwčni rat 4!?
Jesi pio nešto dok si čitao?



Nisam, ali za Vječni rat sam možda trebao.

http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 06/04/2019 23:05:33
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/04/2019 : 23:20:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Zlato i krv i Markiz od Anaona su sjajni, sjajni stripovi.



+1

Tko to ne razumije ni neće.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 06/04/2019 : 23:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by izivko

@ Shaneru,

Lepage 8 a Vjwčni rat 4!?
Jesi pio nešto dok si čitao?



Nisam, ali za Vječni rat sam možda trebao.



Lepage ti je veliki ćorak.

Have mercy
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 07/04/2019 : 09:55:47  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Inkal je prerazvikan
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 07/04/2019 : 10:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ma dajte, pa svako ima pravo na svoje mišljenje. Meni je recimo Vječni Rat odličan uz napomenu da knjigu još nisam čitao, scenarij je malo zbrzan ali je zato napet, a crtež mi se baš posebno sviđa. Drago mi je da se Shaneru sviđa Inkal jer ga i osobno smatram jednim od top stripova. Treći zavjet, teški teški prosjek, na momente i mrvu naporan dok su Zlato i krv odličan strip. Moć nevinih mi se isto jako svidio i čekam nastavak. Od Lepage sam čitao camo Chernobyl jer me tema jako zanima i svijdelo mi se kako je strip napravljen, ali nije mi iskreno ništa spektakularno.

Ja sam se malo predozirao Neverom pa sam se bacio na knjižnicu:

Lijepota Tame: Totalno nenormalno,bizarno, otkačeno i jako jako fora. Ne znam bi li ga kupio, ali strip je baš kul. Što je pjesnik htio reći...pa ne znam, možda da u svima nama čuči mali ''Hitler'' ili....? Kraj mi je odličan i baš mi je drago što je to tako završilo. Cretž dosta dobar.

Stare Prdonje: I još jedan Lupanov strip. I ovaj put je crtež jako dobar, premda mi je dosada ipak najlijepši crtež u Čovjek koji je volio oružje. Zanimljive priče i događaji i stvarno sam ga s guštom pročitao, ali opet, ne znam, meni kod svih Lupanovih stripova kao da fali ono nešto. Dakle odličan strip ali vrlo vjerojatno neće u moju kolekciju (sada još i teže kad je rasprodan).

Tyler Cross: Već su ga uspoređivali sa Torpedom, ali kolko je sličan, toliko je i različit. Tyler je ipak mrvu ozbiljniji strip sa otkačenim jednostavnim crtežom. Priče su jako dobre, ali mi je druga osjetno bolja od prve i treće. Još razmišljam da li će u kolekciju, ali sve u svemu mi se dosta svidio.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 07/04/2019 10:03:00
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/04/2019 : 15:05:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Zlato i krv i Markiz od Anaona su sjajni, sjajni stripovi.


Kao i Sami.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 07/04/2019 : 17:31:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Markos

Zlato i krv i Markiz od Anaona su sjajni, sjajni stripovi.


Kao i Sami.



Podržavam, veliki plus od mene, pogotovo za Same

Upravo pročitao Bilo jednom u Francuskoj i ukratko oduševljen sam, od crteža do odlične priče, vrhunski strip!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 07/04/2019 17:33:08
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/04/2019 : 17:48:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by izivko

@ Shaneru,

Lepage 8 a Vjwčni rat 4!?
Jesi pio nešto dok si čitao?



Nisam, ali za Vječni rat sam možda trebao.



Lepage ti je veliki ćorak.



quote:
Originally posted by lwood

Lepage dobija premalu ocjenu. ostalo nabrojeno nebitno.



http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/04/2019 : 17:49:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Inkal je prerazvikan



Provokatoru!

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 07/04/2019 : 18:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

U zadnjih desetak dana pročitao popriličan broj Kolorki. Sve skupa nisam nešto posebno impresioniran, iako je, naravno, bilo i više nego dobrih naslova. Vječni rat mi je bio razočaravajuć. Zbrzan, površan, i s bezveznim likovima, te vizualno neupečatljiv. Razočarali su me i Sami i Markiz od Anaona. Prvi serijal kreće dobro da bi sa svakom slijedećom epizodom padao sve niže, dok drugi kreće slabo i tek pred kraj se počinje popravljati. Ne znam više što bih mislio o tom Vehlmannu, ali na temelju radova iz Fibrinog kataloga rekao bih da mu svakako bolje leže jednopuci nego serijali. Treći zavjet i Zlato i krv me nisu razočarali, ali samo zato što od njih nisam ništa posebno ni očekivao. Oba su pokušaj nekakve epske avanture (iako različitog tipa) i oba (po meni) nisu baš uspješni, iako su sasvim u redu za pročitati i ubiti koji sat slobodnog vremena. Ono što me s druge strane ugodno iznenadilo je Fantomasov gnjev. Kako to samo izgleda! Priča, naravno, nije baš originalna, ali je sve posloženo tako da bude napeto i zanimljivo, i iako me kraj na prvu ostavio razočaranim, mogu reći da sam sveukupno zadovoljan. No ovdje je glavna stvar vizualni dojam, koji je besprijekoran. A kad smo kod vizualnog dojma, pročitao sam i Lepageove Jednog proljeća u Černobilu i Putovanje na Samotne otoke. Riječ je o, ako mogu tako reći, putopisno-dokumentarnim djelima koja su meni jako dobro legla, iako mi je jasno da se mnogima ta forma neće svidjeti. Ali zapravo jednom kad otvorite strip (bilo koji od dva navedena) i krenete ga čitati sve to nije toliko bitno jer je pred Lepageovim crtežom nemoguće ostati ravnodušan.

Za one koji vole brojke:
Lepage - 8 -----------------8.5
Fantomasov gnjev - 7--------7
Zlato i krv - 5-------------9
Treći zavjet - 5------------7
Markiz od Anaona - 5--------8
Sami 1 - 5------------------8
Sami 2 - 4------------------8
Vječni rat - 4--------------8




Zanimljivo je kako imamo različite kriterije! Stavio sam svoje ocjene u produžetku iza tvojih. Recimo sedmice dajem stripovima u kojima sam uživao i smatram ih kvalitetnim, ali teško da ću ih ponovno čitati. Osmice su ipak nešto bolji stripovi, koje dobro pamtim, često ih se sjetim, rado ih prolistam i sigurno ću im se vračati. Sve iznad osmice su mi stripovi koji me jako ugodno iznenade, koji mi izazovu emocije, o kojima još razmišljam nakon čitanja i za koje jedva čekam da prođe neko duže razdoblje, pa da ih ponovno primim u ruke!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 07/04/2019 : 20:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Njujorški triptih

Vrlo zanimljiv strip i još jedan u nizu za kojeg sam pomislio: oh ne, još jedan strip koji nije za mene! To se je dogodilo već na petoj stranici, a i crtež me na prvu nikako nije privukao. Ništa nisam znao o ovom stripu, a ništa i o autorima. Na kraju saznajemo da je Jerome Charyn jedan od najznačajnijih pisaca suvremene američke književnosti, a priče je nacrtao Francuz Boucq i posao je obavio vrhunski! Tri njihove priče ima ovaj strip, a zanimljivo je kada su objavljene: 1986, 1990 i 2014. Nevjerojatno koliko je godina prošlo između druge i treće...

Svaka priča u stripu je priča za sebe. Prva je priča MAĐIONIČAREVA ŽENA, gdje su glavni likovi djevojčica Rita, njena majka i neobični mađioničar Edmond. Uglavnom, tip je neki mađioničar koji kao da ima posebne moći i izvodi nevjerojatne trikove. Zaljubljen je u malu Ritu, a spava sa njenom mamom. Priča se proteže kroz dva desetljeća, prikazan je odnos između Rite i Edmonda, njene traume, priviđenja, halucinacije... Sve u svemu vrlo neobična priča. Vrijedi pročitati 7/10

Druga je ĐAVOLJA USTA. Upravo taj nadimak dobio je jedan dječak, siroče iz WW2 na području Rusije. I tako je mladi Youri sa začjom usnom proživio pakao u djetinjstvu i mladosti, ali što ga nije ubilo, ojačalo ga je! Na kraju je postao tajni agent koji je prošao tešku obuku kako bi se mogao infiltrirati u SAD. Kako se je mladić snašao u jednom sasvim novom svijetu i što se je sve dogodilo vrijedi pročitati! 8.5/10

Treća nosi ime LITTLE TULIP. Ponovno Rusija. Zanimljivo kako Charyn kao tako cijenjen književnik toliko voli pisati priče o Rusiji. Ovo je još jedna fenomenalna priča o paklu Gulaga, što je naziv za paklene Ruske zatvore, logore za prisilni rad. Glavni akter je ponovno jedan klinac, sedmogodišnji Pavel, koji je zajedno sa roditeljima prebačen u jedan takav logor u kojemu slijedi bespoštedna borba za goli život. A kako će se Pavel snaći, koji talent će mu pomoći da spasi sebe i što će se dogoditi sa cijelom obitelji na kraju, vrijedi pročitati! Još da spomenem da nam tu cijelu priču o gulagu priča stariji Pavel koji živi u New Yorku gdje pomaže policiji na raznim slučajevima. Ponovno moram pohvaliti pisca, sjajno je sve izrežirao, priča se čita u jednom dahu i pamti zauvijek. Devetka čista ko suza! 9/10

Na kraju bih spomenuo jednu zanimljivost. Je li Ade Capone za svoju priču Dan nezavisnosti u Lazarus Leddu broj 12 našao inspiraciju u priči Đavolja usta?! Odgovor je točan! Prolistajte Lazarusa i scene na gradilištu na kojem indijanci rade ogromne višekatnice i sve će vam biti jasno.

Ukupna ocjena: 8.5/10
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/04/2019 : 21:47:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Sjajni francuski crtač Buk (Izbacivač) i američki pisac Džerom Šarin su zajedno uradili tri albuma,objedinjeih u ovom integralu.

Mađioničareva žena - Edmund je talentovani mađioničar i hipnotizer,i zajedno sa gospođom Vednisdej (udovicom koja je radila kao domaćica u njegovoj porodičnoj kući) i njenom ćerkom Ritom putuje po svetu i izvodi maestralne predstave.Edmunda sve manje interesuje majka,koja mu je ljubavnica,a sve više ćerka koja izrasta u pravu lepoticu.Sa njom se uskoro i ženi,a odbačena gospođa Vednisdej,naglo ostarela i propala umire.To je bio preveliki šok za Ritu koja napušta muža i odlazi u Njujork gde nalazi posao u malom restorančiću,živeći u nekom svom svetu gde se mašta i stvarnost sve više prepliću.
Ovaj album je osvojio nagradu Anguleuma za najbolji strip daleke 1986. godine - iz mog ugla,čudna odluka sa obzirom da ne mislim da strip ima kvalitet za Gran Pri pomenutog festivala.Na stranu prelepi Bukov crtež fenomenalno obojen,Šarinov scenario me nije baš kupio u ovom albumu.Mislim,napravio je on ovde dobru atmosferu,ali ima tu nekih detalja koji su mi zapali za oko (kao recimo kako se gospođa Vednisdej za sedam godina od žene u punoj snazi pretvori u staricu...),a ono što tek nije moja šoljica čaja je fantazmagoričnost koja je sve prisutnika kako strip odmiče.Iako me mešavina stvarnog i nadrealnog obično u stripovima nervira dosta više nego što je to slučaj u Mađioničarevoj ženi.
Sve u svemu ok mi je prvi deo triptiha. 3/5

Đavolja usta - Juri je siroče koje je odraslo u sirotištu,odakle ga vrbuje pukovnik Stovragin za budućeg Sovjetskog agenta.Nakon obuke,lekari mu operišu zečiju usnu,a šefovi šalju u Njujork,gde kao Bili Bad započinje svoju misiju.
I ovde imamo prelep Bukov crtež,koji sasvim lepo prati Šerinova priča,mada opet sa nekim scenarističkim rešenjima bez kojih bi mi album bio još bolji. 4/5

Little Tulip - Pol/Pavel je odrastao u paklu gulaga,gde se naučio majstoriji tetovaže,kojom se i danas bavi u Njujorku gde živi.Zbog talenta za crtanje,često biva pozivan u policijsku stanicu na izradi foto robota.Tih meseci,gradom hara Deda Božićnjak,koji siluje i ubija žene,ne ostavljajući nikakav trag,niti postoji ijedan svedok monstruoznih ubistava.Pavel će uskoro biti uvučen u tragične događaje,a pokazaće se da će oni biti povezani sa njegovim detinjstvom u sibirskom logoru.
E ovo je već pun pogodak od stripa.Uz maestralnog Buka,koji je crtež, i pored činjenice da je prošlo četvrt veka od prethodnog albuma ove triologije,prilagodio stil prethodnim epizodama,i Šarin je na visokom nivou - deo u gulagu je vrhunski ispričan,ali i kompletan scenario je po meni odličan.
5/5

Iako mi kvalitet priča ovog integrala varira (mislim na scenario,Buk je razvalio svoj deo posla),Njujorški triptih preporučujem;još jedan jako dobar odabir za Kolorku.
Plus,ne spomenuh ranije,ima tu i dobrog seksa!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 07/04/2019 21:47:58
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 08/04/2019 : 07:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
To e to!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/04/2019 : 10:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Zanimljivo je kako imamo različite kriterije! Stavio sam svoje ocjene u produžetku iza tvojih. Recimo sedmice dajem stripovima u kojima sam uživao i smatram ih kvalitetnim, ali teško da ću ih ponovno čitati. Osmice su ipak nešto bolji stripovi, koje dobro pamtim, često ih se sjetim, rado ih prolistam i sigurno ću im se vračati. Sve iznad osmice su mi stripovi koji me jako ugodno iznenade, koji mi izazovu emocije, o kojima još razmišljam nakon čitanja i za koje jedva čekam da prođe neko duže razdoblje, pa da ih ponovno primim u ruke!



Kod mene su već sedmice stripovi koji su mi se jako svidjeli i kojima ću se sigurno vraćati, a petice i šestice su dobri stripovi koji su mi bili sasvim u redu za pročitati, ali me ničim nisu impresionirali i imaju neke elemente koji mi se nisu svidjeli. Kad smo kod Njujorškog triptiha, to je jedna od rijetkih Kolorki koje još nisam pročitao, ali budem ovih dana pa se pridružim sa svojim komentarom.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/04/2019 : 19:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Azrayen

Radnja ovog stripa događa se 1957 godine za vrijeme Alžirskog rata, kada jedan vod sa Francuskim vojnicima traži nestali odred na čelu sa poručnikom Francisom Massonnierom.

Samo jedna stvar me smeta u cijelome stripu, a to su pomalo dosadni dijalozi. Ali kakvi i mogu biti s obzirom na radnju i okolnosti u stripu?! Čitam, čitam, nikako da me malo više zainteresira. Ipak sam nedavno čitao Zlato i krv, koji je dosta sličan ovome stripu u mnogim stvarima, ali je ipak i za stepenicu iznad. Kako ide radnja, saznajemo mnoge stvari o poručniku Massonnieru u povremenim flashbackovima... Kada se je strip približavao kraju i kada sam svaki čas očekivao da ćemo otkriti krivce koji su krivi za nestanak poručnikovog odreda ili da je poručnik živ i zdrav i promijenio stranu u ratu... šok! Neočekivan završetak s obzirom da su ratne okolnosti. Čovjek se upita kako je to sve besmisleno bilo, svi ti događaji, patnje, razaranja... I onda drugi šok sa pogovorom na kraju. Dodatak odnosno putopisna reportaža koju je napisao scenarist Frank Giroud sa svojim objašnjenjem kako je i zašto došlo do ideje i pisanja scenarija plus njegov odlazak u Alžir na lice mjesta. Nevjerojatno je kako neki autori poduzmu sve što je u njihovoj moći i potroše ogromno vremena samo da bi što kvalitetnije napisali i nacrtali jedan strip. Respekt, a što drugo.

Zanimljivo da je i otac crtača Christiana Laxa također 1957 bio u Alžiru. Laxa također da pohvalim, vrhunski je odradio posao... i crtež i boja!

Kad se samo sjetim da sam cca osam stranica prije kraja radnje stripa razmišljao o ocjeni šest, predviđajući predvidljiv i dosadan završetak, a na kraju čvrsta osmica i strip kojeg bi gledano u globalu svakom preporučio.

8/10
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/04/2019 : 22:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Azrayen je stvarno ugodno iznenađenje i jedan od najboljih prošlogodišnjih Fibrinih naslova. Slažem se u svemu osim da su dijalozi dosadni. Zapravo su, kao što si i sam primijetio, prilično realistični. I tu dolazimo do usporedbe sa Zlato i krv koji je meni znatno slabiji upravo zbog toga što, nasuprot Azrayenu, djeluje umjetno.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/04/2019 : 23:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Shaneru vidim iz tvog profila da si mlad čovjek.

Samim time si propustio jedno iskustvo (za kojim ne trebaš žaliti), a to je služenje vojnog roka. Osobe koje su se tamo mogle upoznati nadmašivale su najbujniju maštu i činile bi ti se nerealističnim ako nisi bio u mogućnosti da ih osobno upoznaš. Tako da su te izjave tipa što je realistično, a što je umjetno do bola rastezljive i ne drže vodu.

I Zlato i krv i Azrayen su odlični stripovi, svaki na svoj način. Nekom se više sviđa jedan, nekom drugi i to je sasvim u redu i normalno, iako to ne umanjuje njihovu zasebnu vrijednost.

Edited by - Peyo on 11/04/2019 23:12:16
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/04/2019 : 09:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Sve stoji. Stvarnost je nerijetko "luđa" od najbujnije mašte. Meni Zlato i krv djeluje umjetno, dok je nekom možda to slučaj sa Azrayenom. Stvar osobne percepcije.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 12/04/2019 : 23:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Azrayen je stvarno ugodno iznenađenje i jedan od najboljih prošlogodišnjih Fibrinih naslova. Slažem se u svemu osim da su dijalozi dosadni. Zapravo su, kao što si i sam primijetio, prilično realistični. I tu dolazimo do usporedbe sa Zlato i krv koji je meni znatno slabiji upravo zbog toga što, nasuprot Azrayenu, djeluje umjetno.




Razumijem tvoje stajalište. Azrayen je realističniji od stripa Zlato i krv i to je jasno. I ako preferiraš takve scenarije i takve priče jasno je i zašto ti je Azrayen jedno od boljih Fibrinih izdanja prošle godine. Meni je Zlato i krv ipak bolji, a i teško je uspoređivati ta dva stripa usprkos sličnom mjestu radnje i tematici. Ta dva stripa su dosta različita. Azrayen je jedna kratka istinita tragična priča koja prikazuje samo jedan događaj, dok je Zlato i krv ipak duža avanturistička priča sa zanimljivijim likovima, dinamičnom radnjom, emocionalna... sa dovoljno materijala za jedan kvalitetan igrani film. U svakom slučaju, oba stripa su vrlo vrijedna, svaki na svoj način!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 17/04/2019 : 09:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Čovjek-planina


Djed je jako star, noge su mu umorne, planine koje nosi na leđima preteške, a vjetar više nije dovoljan da ga nosi. Krenuo je na svoje posljednje putovanje. Njegov unuk koji je putovao s njime teško se miri sa tom činjenicom i obećava djedu da će otići po najjači vjetar koji živi na najvišoj planini da mu pomogne na posljednjem putovanju...

Bajka za djecu koju može pročitati svatko. Vrlo zanimljiv crtež i priča; žao mi je što ovo nisam pročitao kao klinac. Jasno je bilo na početku što se sa djedom događa i simpatična je ta dječja naivnost i dobrota u želji da se pomogne. Sviđa mi se i završetak i ovo bi mogla biti lektira u osnovnoj školi. Priča koja se pročita za deset minuta, a pamti zauvijek...

8/10

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 17/04/2019 : 21:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Kao što sam i obećao, pročitah Njujorški triptih i zadovoljan sam. Za razliku od većine meni je najslabija druga priča, iako je i ona dobra. Spomenuta fantazmagoričnost prisutna u prvoj priči je meni plus i čini ju boljom, ali najbolja priča je definitivno treća. Boucq jako dobar i bolji od Charyna, da je netko drugi ovo crtao dojam bi bio lošiji. 7

Pročitao i Jastreba, jedan od stripova koje sam namjerno odgađao jer mi se činilo da mi neće biti po guštu. No iako to stvarno nije moj tip stripa, izgleda da sam ga čitao u trenutku kad mi je baš trebalo nešto lagano i proveo sam sasvim ugodno poslijepodne uz njega. Da se razumijemo, nije to ništa za pamćenje i svakako mu se neću vraćati, ali je ok štivo za opustiti se i isključiti mozak. 5

Come prima mi je pak jedno od najugodnijih iznenađenja u Kolorci. Nakon Neću umrijeti kao lovina nisam očekivao puno od Alfreda, iako mi je radnja djelovala zanimljivo, no bome sam se prevario. Ovaj road trip u budućnost putem prošlosti uhvatio me od prve stranice i nije me pustio do samog kraja. Jedna od onih priča gdje se na površini ne događa ništa, no ispod je prava roller coaster vožnja. Kao šlag na torti, sve to je prikazano upečatljivim i odlično obojanim crtežom. Velika preporuka. 8

Za kraj ovog javljanja tu su Baruove Sputnikove godine o kojima nemam nešto previše pametno za reći. Dok je kod nekih ovaj strip probudio nostalgiju i lijepe uspomene, mene je ostavio potpuno hladnim. Moje djetinjstvo ničim nije nalikovalo na ono dječaka iz ovog stripa, štoviše, uvijek su mi te "bande" i međusobni sukobi bili bezveze, pa ne čudi što mi je takva i ova priča. Malo smeta i što se sve to skupa nekako vrti u krug. Takvo doduše možda i je djetinjstvo, sve dok se jednostavno jednog dana stvari ne promijene (za glavnog junaka ovog stripa to je vjerojatno dan selidbe), no u priči ipak volimo vidjeti da se nešto događa, kreće, a ne da stoji na mjestu. Dodajmo svemu tome da mi baš i ne leži Baruov crtački stil i jasno je da je ovaj naslov kod mene slabo prošao. 3

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/04/2019 : 11:01:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i nove specijalne Kolorke. Mezolitik nikako nije po mom guštu, priče su mi uglavnom dosadne, a ni crtački mi se ne sviđa. S druge strane, Kuća je tip stripa baš za mene, no u pitanju je vrlo specifična priča i mislim da konačan dojam najviše ovisi o tome koliko se netko može poistovjetiti s njom, a kod mene to nije slučaj. Svejedno, u pitanju je dobar strip, a posebno mi se sviđa neuobičajen položeni format malih dimenzija. Kao što sam i očekivao, najbolji od novih obojenih specijala mi je Rosalie Blum. Nije u pitanju nikakvo remek-djelo, pa ni odličan strip (čemu sam se nadao), ali riječ je o jako dobrom naslovu, intrigantne priče i neobičnih likova, koji je bogat detaljima kako narativno, tako i crtački, i kojeg je pravi gušt čitati.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000