forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 09/05/2019 : 09:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Petar Pan

Slabo se sjećam knjige, ali dobro pamtim film Hook sa Robin Williamsom i onu zanimljivu priču Martina Mysterea Zemlja Nedođija. Sjećam se pomalo u magli i Diznijevog crtića. Ovog Petra Pana napisao je i nacrtao dobro nam znani Regis Loisel i to u šest albuma objavljenih u razdoblju 1990-2004. Svaka verzija Petra Pana koju sam vidio je drugačija, svaki autor je zadržao neki općeniti kostur priče i iz toga izmislio neku svoju verziju.

A sad što reći o ovom stripu?! Nije me se previše dojmio. Prvi album mi je bio vrlo zanimljiv, za najviše ocjene. Upoznavanje sa Petrom u mračnom Londonu krajem 19-og stoljeća, težak život, bijedna majka, pa upoznavanje sa zvončicom i odlazak u zemlju Nedođiju direktno na brod kapetana Kuke!

Razmišljajući dan nakon čitanja, radnja je baš razvučena i mislim da je ovo trebalo ići u dva, možda tri albuma. Jednostavno mi je previše tih šest. Recimo sviđaju mi se dijelovi sa Kukom i Petrovi povratci u London, ali događaji sa Panom, kentaurom i indijancima baš su mi dosadni. Kao i događaji sa Petrovim prijateljima iz Londona nakon što su došli u Nedođiju. Naravno ima tu i zanimljivih stvari. Recimo, način na koji je u ovu priču ubačen Jack Trbosjek, pa kapetanovo otkriće tko je njemu Petar. I taj epilog na kraju, zadnja stranica... neobičan završetak za bajku o Petru Panu...

Crtež idealan za jednu ovakvu bajkovitu priču. Na trenutke sam mislio da čitam Ratnike sa Akbara. Šteta samo da ovo nije stisnuto na cca 150 stranica. Dobio bi najviše ocjene. Sve u svemu, ovog Petra pana vrijedi pročitati.

7/10
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 10/05/2019 : 21:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Kolege ako vam nije mrsko napišite svoju preporuku za zadnju turu fibre. Hvala

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 10/05/2019 : 22:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Kolege ako vam nije mrsko napišite svoju preporuku za zadnju turu fibre. Hvala



Ako misliš na ovu svibanjsku/majsku/CRŠ turu, nisam čitao ništa od toga, ali koliko sam shvatio sve valja.

Ako misliš na prethodnu, meni se svidjela Rosalie Blum, s tim da ne bih rekao da je baš obavezno štivo. Po meni, jedino što se ne smije preskočiti od dosadašnjih ovogodišnjih izdanja su Ardalen i Dani što nestaju.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/05/2019 : 23:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Kolege ako vam nije mrsko napišite svoju preporuku za zadnju turu fibre. Hvala


Svi su stripovi odlični.

Doduše, nisam siguran da su svi i po tvome ukusu. Ali zato imaš foršpane na Fibrinoj stranici, pa ih pogledaj.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 11/05/2019 : 02:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Tonka24

Kolege ako vam nije mrsko napišite svoju preporuku za zadnju turu fibre. Hvala


Svi su stripovi odlični.

Doduše, nisam siguran da su svi i po tvome ukusu. Ali zato imaš foršpane na Fibrinoj stranici, pa ih pogledaj.


Jesam i nisam uočio ništa što mi se svidjelo...ali ja dajem priliku svemu, tako sam nabavio mausa, mrtvace, eternauta... zato i pitam da mi skrenete pozornost da malo više obratim pozornost.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 11/05/2019 : 16:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Tonka24

Kolege ako vam nije mrsko napišite svoju preporuku za zadnju turu fibre. Hvala


Svi su stripovi odlični.

Doduše, nisam siguran da su svi i po tvome ukusu. Ali zato imaš foršpane na Fibrinoj stranici, pa ih pogledaj.


Jesam i nisam uočio ništa što mi se svidjelo...ali ja dajem priliku svemu, tako sam nabavio mausa, mrtvace, eternauta... zato i pitam da mi skrenete pozornost da malo više obratim pozornost.



Nabavio si najbolje tako da sto se tice "ukusa" siguran sam, ne mozes faliti
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/05/2019 : 21:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Hilda je s tehničke strane stvarno maestralno odrađena.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/05/2019 : 18:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Tonka24

Kolege ako vam nije mrsko napišite svoju preporuku za zadnju turu fibre. Hvala


Svi su stripovi odlični.

Doduše, nisam siguran da su svi i po tvome ukusu. Ali zato imaš foršpane na Fibrinoj stranici, pa ih pogledaj.


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 12/05/2019 : 19:40:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Hvala svima dečki.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 15/05/2019 : 09:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Gdje se u Varaždinu mogu kupiti Fibrini stripovi?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/05/2019 : 11:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Lumini

Trouble will find me
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 15/05/2019 : 16:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Hvala.
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 16/05/2019 : 17:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Hvala još jednom. Pronašao Djecu kapetana Granta. Nažalost za ostale, više nema.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 10/06/2019 : 09:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Mrtve prirode

Vidal Balaguer, zaboravljeni genij ili prosječan umjetnik. Rođen 1873. godine u Barceloni, od malena je volio umjetnost, slikao je, izlagao na izložbama... i tajanstveno nestao na Božić 1899. Ostalo je jedanaest slika i poneko sjećanje. Pamti ga i ostarjeli Joaquime, kojemu je nestanak prijatelja ostavio veliku prazninu u životu i koji četrdeset godina kasnije priča ovu priču.

Ovaj strip djelo je Zidroua i Oriola Hernándeza, koji su također zajedno radili na meni odličnom stripu Medvjeđa koža. Iako mi je Medvjeđa koža nešto bolji i ovaj strip je odličan! Crtež je vizualno fenomenalan! Zanimljivo je da naslovnicu krasi njegov najpoznatiji rad, Žena sa maramom, a nastanak slike je lijepo prikazan u stripu. Završetak?! Jako jako dobar! Zidrou je iskoristio Vidalov tajanstveni nestanak u stvarnom životu, kao i nestanak njegove muze Mar i u skladu sa time napravio obrat i pomoću maštovitog scenarija akterima omogućio nezaborav...

8.5/10
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 14/06/2019 : 11:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Ćao, đaci!

Vincent, Francuz, trideset godina, ima prijatelja Gabyja, pravog zgubidana... u potrazi je za poslom, u potrazi je za boljim životom. Ostavio je ženu i dijete u Senegalu i pobjegao kući u Francusku. Jednostavno se je pokupio i otišao. Zašto?! Nekakav odgovor dobit ćemo kasnije. Inače, ima probleme u glavi, a ima probleme i u obitelji, jer tamo je rasizam normalna stvar. Vincet jednoga dana dolazi na ludu ideju da sa Gabyjem opljačka blindirani kombi za prijevoz novca rušeći stablo ispred njega, sa lažnim pištoljima i povratkom 30% plijena čuvarima iz kombija za pretrpljen strah!?! I to sve kako bi se vratio u Afriku u bolji život. Nevjerojatan plan!
Hoće li mu to sve uspjeti, što će se sve u međuvremenu zakomplicirati, kakvu mračnu tajnu krije njegova obitelj... Zabavnih 120 stranica sa dobrim humorom, akcijom, dijalozima, crtežom, neočekivanim obratima... svakako vrijedi pročitati.

7/10
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 20/06/2019 : 11:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam sve kolorke od 1-104. Pa stripovi u kojima sam najviše uživao, vračao im se, čitao u jednom dahu, koji izazivaju emocije, koji su me tjerali na razmišljanje... i za mene su remek djela:


3. Zašto sam ubio Pierrea
9. Aldebaran
12. Fotograf
17. Betelgeuse
20. Gospodari ječma
25. Orao bez kandži
28. Bilo jednom u Francuskoj
29. Svagdanja borba
31. Lydie
38. Jastreb
45. Medvjeđa koža
46. Sedam života kobca
48. Diplomatske kronike
53. Antares
66. Jedna noć u Rimu
67. Zaboravljeni robovi Tromelina
74. Abelard
87. Putovanje na Samotne otoke
93. Njujorški triptih
94. Otok žena
95. Dvorska luda
100. Zlato i krv
104. Mrtve prirode



A evo i najlošijih. Stripovi koje sam se mučio čitajući ih, koji mi jednostavno nisu legli i koji kod mene nemaju prolaznu ocjenu:


15. Vam
22. Rebetiko
30. 5 je savršen broj
51. Juan Solo
64. Ekvinociji
77. Kraj epohe
81. Moć nevinih
82. Salvatore
91. Crvena maska
99. Sputnikove godine
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 20/06/2019 : 13:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@dcopic

Zanimljivo, ukusi su različiti.

Među tvojim najlošijim jedan mi je genijalan, a nekoliko njih bi visoko ocijenio.

Među tvojim najboljim 7 mi je izvrsnih, ima nekoliko vrlo dobrih, a našlo bi se i nekoliko koje bih ja stavio na samo dno.

Ali isto tako bi mnogi komentirali da ja stavim svoj popis.

U svakom slučaju zanimljivi su mi tvoji osvrti i samo nastavi s njima.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/06/2019 : 13:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
a di ti je Černobil među najboljima?
Hombre? Potraga za pticom...? Šuma djevica?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/06/2019 : 13:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Pa nemaš ni Ar mena?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 20/06/2019 : 14:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Složio bi se sa Peyom, ukusi su različiti, par najgorih bi mi bili pri vrhu (Sputnikove godine sigurno, a i Kraj epohe je meni dobar) a svi ovi Zidrou + Orao bi zabo na samo dno.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/06/2019 : 14:59:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Svi smo različiti, pa bi tako i moj popis bio poprilično drugačiji.
Ali ja nisam ni pročitao to sve. :(

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 20/06/2019 : 21:43:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
@Peyo

Ma ti ukusi su nevjerojatna stvar. Ali meni je to super! Da svi volimo sve isto bilo bi predvidljivo i dosadno. Ne mislim samo na stripove. Kako je sa odjećom, automobilima, hranom, hobijima... tako je i sa stripovima.

Ali pazi ovo. Od mojih 23 najboljih tebi je sedam izvrsnih i ako još ima četiri dobra to je već polovica da su ti dobri! I nismo 100% različiti.


@lwood

Černobil mi je odličan! Odmah je do najboljih. Ali mislim da sam mu dao osmicu, pa nije upao u popis. Za nijansu mi je bolji njegov Putovanje na Samotne otoke. Ar-Mena jedva čekam pročitati, ali to je kolorka 122, Šuma djevica 123, a moj popis je 1-104. Hombre također odličan. Osmica! Volim tandem Segura & Ortiz još od Texa. Potraga za Pticom vremena: legendarni strip ali nije mi najbolje legao još odavno. Najviše zbog antipatičnih likova i povremeno dosadnih dijaloga.


@Red Marquis

Da, ne voliš Zidroua, a meni je on vrhunski scenarista zanimljivih ideja. Meni je recimo Jodorowsky katastrofa i totalno antipatičan, a netko ga diže u nebesa. Što ćeš, tako je! Za Jodorowskog se to usudim napisati, ali najgore mi je priznati da mi je skoro sve od Alana Moorea dosadno i da sa mučim sa svakom stranicom. Ali to što je meni dosadan i nezanimljiv ne znači da na temelju njegovog opusa i pročitanog ne mogu zaključiti i priznati mu da je vrhunski autor! Sputnikove godine sam čitao nedavno, pa mi je još u glavi, u mislima. Evo zašto mi je ispodprosječan:

...gomila klinaca koji uživaju u djetinjstvu. Svađe između suparničkih kvartova, nogomet, igranje rata, kauboji i
indijanci, itd. Vjerujem da su klinci lijepo proveli najzabavnije razdoblje svojih života, ali ja nisam proveo ugodnih sat vremena čitajući ovaj strip. Iako se svog djetinjstva
sjetim sa osmjehom na licu, nikako mi nije odgovaralo to dječačko prenemaganje u ovom stripu i jedva sam ga odgulio do kraja.


Tako ja vidim ovaj strip. Ali sudeći po komentarima mnogima je vrhunski! I to zato što ga očigledno vide na potpuno drugačiji način od mene.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/06/2019 : 22:34:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ma sve ok.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 20/06/2019 : 22:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Sputnikove godine sam čitao nedavno, pa mi je još u glavi, u mislima. Evo zašto mi je ispodprosječan:

...gomila klinaca koji uživaju u djetinjstvu. Svađe između suparničkih kvartova, nogomet, igranje rata, kauboji i
indijanci, itd. Vjerujem da su klinci lijepo proveli najzabavnije razdoblje svojih života, ali ja nisam proveo ugodnih sat vremena čitajući ovaj strip.


A vidiš mene zveknula nostalgija sve u 16, jer me je dobrim delom podsetio na moje detinjstvo sredinom i krajem osamdesetih. Ulica protiv ulice, utakmice koje život znače, a tri dana kasnije ih svi zaboravismo...partizani vs nemaca je bilo češće no kauboji i indijanci, mada smo muku mučili i sa jednim i drugim jer niko nije hteo da bude ni nemac ni kauboj
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 20/06/2019 : 23:31:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

@Peyo

Ma ti ukusi su nevjerojatna stvar. Ali meni je to super! Da svi volimo sve isto bilo bi predvidljivo i dosadno. Ne mislim samo na stripove. Kako je sa odjećom, automobilima, hranom, hobijima... tako je i sa stripovima.

Ali pazi ovo. Od mojih 23 najboljih tebi je sedam izvrsnih i ako još ima četiri dobra to je već polovica da su ti dobri! I nismo 100% različiti.




Slažem se sa svim što si napisao.

Osobno mi je drago da su na popisu i neki stripovi koji su meni dragi, a manje se spominju u pohvalnom kontekstu na ovom forumu.

I kad mi se neki strip sadržajno baš i ne svidi ne znači da nisam svjestan kvaliteta koje posjeduje.
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.51 seconds. Snitz Forums 2000