forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrarijum - samo dobri stripovi (tm)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 114

sumohrvat
Advanced Member

3996 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 21/06/2019 : 15:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Orao bez kandži se uglavnom ne spominje, a odličan je strip... barem meni.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 21/06/2019 : 17:43:38  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Papak i Mostarke želje su mi među najdražin kolorkama.
Nakon otprilike 80% pročitanih kolorki jedino Kako pauci dolaze na svijet i Plava bilježnica nečitjivi.
Šuma djevica, muka Isusova.
Jodorowski dosadan.
Najveća razočaranja 5 je savršen broj, Come prima i Mali dućan smijeha.

Ostalo sve dobro do odlično.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 21/06/2019 : 18:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Pauke ja nisan moga ni dovršit. Izgubija interes na trećini.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 21/06/2019 : 20:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Papak i Mostarke želje su mi među najdražin kolorkama.
Nakon otprilike 80% pročitanih kolorki jedino Kako pauci dolaze na svijet i Plava bilježnica nečitjivi.
Šuma djevica, muka Isusova.
Jodorowski dosadan.
Najveća razočaranja 5 je savršen broj, Come prima i Mali dućan smijeha.

Ostalo sve dobro do odlično.





Za Papak i Mostarske želje se u potpunosti slažemo.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 22/06/2019 : 07:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Papak i Mostarke želje su mi među najdražin kolorkama.
Nakon otprilike 80% pročitanih kolorki jedino Kako pauci dolaze na svijet i Plava bilježnica nečitjivi.
Šuma djevica, muka Isusova.
Jodorowski dosadan.
Najveća razočaranja 5 je savršen broj, Come prima i Mali dućan smijeha.

Ostalo sve dobro do odlično.





Za Papak i Mostarske želje se u potpunosti slažemo.


Samo za Papak i Mostarske zelje...i Paukove. Ostalo sve pogresno
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/06/2019 : 10:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
A Paukovi (po meni više žensko štivo) su rasprodani rekordno (knjižnice valjda), dok mnogi predobri naslovi još nisu.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 22/06/2019 : 11:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

A Paukovi (po meni više žensko štivo) su rasprodani rekordno (knjižnice valjda), dok mnogi predobri naslovi još nisu.


Jedini strip od Fibre koji nisam procitao do kraja jer me smorio je Fun home...ali nisam jos odustao. Paukove video privju i odustao
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/06/2019 : 11:54:20  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Peyo

A Paukovi (po meni više žensko štivo) su rasprodani rekordno (knjižnice valjda), dok mnogi predobri naslovi još nisu.


Jedini strip od Fibre koji nisam procitao do kraja jer me smorio je Fun home...ali nisam jos odustao. Paukove video privju i odustao


Ja san ga nekako izgura, ali mi je u TOP5 najgorih Fibri.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 22/06/2019 : 12:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Najbolja Kolorka mi je KOLORKA 46 - Sedam života kopca.

Ostale odlične su mi još:
KOLORKA 50 Hombre
KOLORKA 77 Kraj epohe
KOLORKA 88 Velika Šninkelova moć
KOLORKA 4 Putovanje u Italiju
KOLORKA 7 Bijeli lama
KOLORKA 10 U potrazi za Petrom Panom
KOLORKA 12 Fotograf
KOLORKA 17 Betelgeuse
KOLORKA 19 Ljepota tame
KOLORKA 20 Gospodari ječma
KOLORKA 22 Rebetiko (loša trava)
KOLORKA 26 No pasaran
KOLORKA 36 Ljepotica
KOLORKA 48 Diplomatske kronike
KOLORKA 51 Juan Solo
KOLORKA 53 Antares
KOLORKA 56 Dieter Lumpen
KOLORKA 62 Potez kredom
KOLORKA 73 Delirična svakodnevnica
KOLORKA 76 Vječni rat
KOLORKA 80 Indijansko ljeto
KOLORKA 85 Pet tisuća kilometara u sekundi
KOLORKA 93 Njujorški triptih
KOLORKA 94 Otok žena
KOLORKA 99 Sputnikove godine

Pročitao sam nekih 80 Kolorki ukupno do sada.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3996 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 22/06/2019 : 12:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Pročitao sam sve kolorke od 1-104. Pa stripovi u kojima sam najviše uživao, vračao im se, čitao u jednom dahu, koji izazivaju emocije, koji su me tjerali na razmišljanje... i za mene su remek djela:


3. Zašto sam ubio Pierrea
9. Aldebaran
12. Fotograf
17. Betelgeuse
20. Gospodari ječma
25. Orao bez kandži
28. Bilo jednom u Francuskoj
29. Svagdanja borba
31. Lydie
38. Jastreb
45. Medvjeđa koža
46. Sedam života kobca
48. Diplomatske kronike
53. Antares
66. Jedna noć u Rimu
67. Zaboravljeni robovi Tromelina
74. Abelard
87. Putovanje na Samotne otoke
93. Njujorški triptih
94. Otok žena
95. Dvorska luda
100. Zlato i krv
104. Mrtve prirode



A evo i najlošijih. Stripovi koje sam se mučio čitajući ih, koji mi jednostavno nisu legli i koji kod mene nemaju prolaznu ocjenu:


15. Vam
22. Rebetiko
30. 5 je savršen broj
51. Juan Solo
64. Ekvinociji
77. Kraj epohe
81. Moć nevinih
82. Salvatore
91. Crvena maska
99. Sputnikove godine


Po ovome šta si napisao mi se čini da nam je sličan ukus pa ću se svakako osloniti na ovaj tvoj popis prilikom sljedećih kupnji.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 03/07/2019 : 11:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Čovjek koji nije volio vatreno oružje

Evo nam nakon Sterna i Maršala Bassa još jedan western. Koliko je Fibra uopće objavila stripova sa western tematikom? Osim ova tri nabrojana ne mogu se sjetiti niti jednog. Čovjek koji nije volio vatreno oružje je zanimljiva priča sa kraja 19. stoljeća , a sastoji se od četiri albuma objavljenih 2011-2017.

Glavni akteri su odvjetnik Byron Peck i njegova žena Margot kojima je Danac Knut Hoggaard donio zagubljeno pismo autora američkog ustava u kojem se nalazi drugačiji drugi amandman, u kojem građani neće imati pravo na posjedovanje oružja. Imati u rukama takve dokumente prava je bomba! Kako će to utjecati na smušenog i naivnog Byrona i spletkarošicu i lovatorku Margot isplati se pročitati! Slijedi komična avantura po Divljem zapadu gdje ćemo upoznati i glupog i naivnog Timmyja i lukavog Navajo indijanca zvanog Jack, a i mnoge druge. Priča nas vodi od vrelog zapada do snježnog Washingtona i ne teče linearno. Malo je pomiješana radnja. Recimo Drugi album bi se uredno mogao čitati prvi. Za ljubitelje western humora koji žele pročitati Lucky Lukea u mrvicu ozbiljnijem izdanju, preporuka!

8/10


Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/07/2019 : 11:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Čovjek koji nije volio vatreno oružje

Evo nam nakon Sterna i Maršala Bassa još jedan western. Koliko je Fibra uopće objavila stripova sa western tematikom? Osim ova tri nabrojana ne mogu se sjetiti niti jednog.


Ken Parker, Welcome to Springville, Pogrebnik, a ove godine bi još trebali izaći i Texas Cowboys i Miris gladnih dječaka.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 03/07/2019 : 12:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Kena namjerno nisam spomenuo! Jučer sam baš čitao osmu Strip agentovu knjigu i Kraljicu Missourija. E Pogrebnika još nisam pročitao, ali imam u planu, naravno. Na Welcome to Springville sam potpuno zaboravio i osim da su bile kratke priče skoro ničega se više ne sjećam. Berardi i Milazzo?! To bi mogao ponovno za jedno dvije godine kada pročitam zadnjeg kiosk Kena.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/07/2019 : 12:47:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pogrebnik je odličan, meni puno bolji od Čovjeka. Tj on mi je top western uz Maršala i Bouncera.
A Čovjek je simpatičan strip, ali meni ništa posebno. Crtež je doduše odličan!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/07/2019 : 17:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Pogrebnik mnjah,iz mog ugla - klasa ispod Sterna ,Čoveka,a bogami i Basa.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/07/2019 17:31:22
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 03/07/2019 : 17:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
Meni je crtež na prelistavanje izgledao kao odličan. Prilikom čitanja, pak, smetalo mi je nešto što nisam u potpunosti mogao odrediti, neka vrsta naglašavanja pokreta likova, ako znate na šta mislim.
Priča je dobra, ali ne i vrhunska.

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/07/2019 : 19:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Pogrebnik mnjah,iz mog ugla - klasa ispod Sterna ,Čoveka,a bogami i Basa.



Sterna nisam još čitao, ali posudit ću ga iz knjižnice

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/07/2019 : 19:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by anto

Pogrebnik mnjah,iz mog ugla - klasa ispod Sterna ,Čoveka,a bogami i Basa.



Sterna nisam još čitao, ali posudit ću ga iz knjižnice



Meni je Stern najbolji od svih Fibrinih westerna izuzev Kena.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 03/07/2019 : 21:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
I ja da zapljunem.
Čovjek koji nije volio vatreno oružje i Pogrebnik debelo najbolji. Stern i Bas prosek. Ken na dnu.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/07/2019 : 21:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
glas za coveka od mene
pogrebnik prvi valja drugi sranje
bas, ne prija mi macan kao scenarista

Edited by - kasper on 03/07/2019 22:05:55
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 03/07/2019 : 21:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by anto

Pogrebnik mnjah,iz mog ugla - klasa ispod Sterna ,Čoveka,a bogami i Basa.



Sterna nisam još čitao, ali posudit ću ga iz knjižnice



Meni je Stern najbolji od svih Fibrinih westerna izuzev Kena.


+1
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 04/07/2019 : 07:39:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by anto

Pogrebnik mnjah,iz mog ugla - klasa ispod Sterna ,Čoveka,a bogami i Basa.



Sterna nisam još čitao, ali posudit ću ga iz knjižnice



Meni je Stern najbolji od svih Fibrinih westerna izuzev Kena.



Konacno se slazemo 70%
Najvise za Kena
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 04/07/2019 : 08:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
Da, Stern i Čovjek...... su mi nekako slijedeće mete (nakon što pročitam Bassa.....)

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 08/07/2019 : 10:43:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Zmaj u obliku oblaka

Pierre, 56 godina, radi u svojoj knjižnici u Parizu i već trideset godina brine za teško bolesnu kćer. Jednoga dana u njegov život ulazi Yolande...

Pročitao sam ovu priču prije spavanja i još pola sata ostao zadubljen u svoje misli. Nije me previše zanimao simpatični Pierre i mlada Yolande koja živi sa glavom u oblacima, već njegova kćer. Albertine ili Malena kako ju zove otac od milja, stradala je kao petogodišnjakinja i potpuno je nepokretna i ne može govoriti. Da stvar bude još gora, ubrzo nakon nesreće napustila ju je i majka. Užas! Lijepa Malena živi svoj život u krevetu u sobi iznad knjižnice, zadubljena u svoje misli, pomalo umorna od života, a i da hoće ne može ga okončati. Puna je ironije i gorčine, a kako i ne bi, kad joj je život uskratio jako puno svega. Ispričala nam je mnogo toga o sebi u nekoliko dana u kojima se odvija ova priča. Nekoliko dana njihovih života, ili patnje, nije puno, ali možemo zamisliti i ostatak. Dovoljno je pogledati zadnji crtež i veselu djevojčicu na biciklu. Strašno. Baš lijepa i tužna priča koju je majstorski nacrtao Milazzo, a napisao Ettore Scola poznati talijanski redatelj.

7/10
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 17/07/2019 : 11:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote


Sotonija

Tokom speleološkog istraživanja nestao je mladić Constantin. Dva mjeseca kasnije jedan drugi tim na čelu sa Constantinovom sestrom Charlotte kreće u potragu. Nakon obilne kiše prisiljeni su na bježanje sve dalje i dalje, a spuštajući se sve dublje pomalo otkrivaju jedan drugi svijet, a izgleda da i pakao više ne može biti daleko...

Vehlmann & Kerascoët poznati su autori u izdanjima Fibre, točnije u kolorki gdje imaju desetak svojih albuma i osim ovog još jedan zajednički, Ljepota tame, u čijem stilu je i ova priča. Zanimljiv maštovit crtež pomoću kojeg Kerascoët prikazuje nevjerojatne i lude crteže iz podzemlja, a sve to po Vehlmannovoj nevjerojatnoj maštovitoj priči. Kako priča ide prema kraju događaji su sve luđi, a završetak nepredvidljiv i potpuno neočekivan. Vehlmann je baš raznovrstan autor ako pogledamo kakve je sve različite priče napisao. Veselim se idućem stripu ovog dvojca, ako bude...

7.5/10
Go to Top of Page
Page: of 114 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000