forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 14. Međunarodni festival stripa "Crtani romani šou
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/11/2011 : 23:35:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

A koji si bio ti? Teško te prepoznati na druženjima! gdje te se moglo vidjeti?


Ja sam sjedio dva reda ispred tebe, s lijeve strane.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/11/2011 : 23:44:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Ja sam sjedio dva reda ispred tebe, s lijeve strane.


Na kojoj slici? Onaj u crvenoj kapuljači?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/11/2011 : 23:48:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Ja sam sjedio dva reda ispred tebe, s lijeve strane.


Na kojoj slici? Onaj u crvenoj kapuljači?


Nema me na ovim slikama. Trebao bih biti lijevo od gospodina sa velikim repom.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/11/2011 : 00:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
CRŠ-ova plakat! Očito Manara



http://www.stripovi.com/images/recensions/14CRS-naslovnica1000.jpg


Naslovnica izdanja Axe


http://www.stripovi.com/images/recensions/Axa-naslovnica1000.jpg

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 07/11/2011 : 00:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by DeeCay

A koji si bio ti? Teško te prepoznati na druženjima! gdje te se moglo vidjeti?


Ja sam sjedio dva reda ispred tebe, s lijeve strane.



Ajde Bushido ne budi papak cijeli život, pa se konačno uživo predstavi ljudima

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 07/11/2011 : 00:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Milo Manara- nadasve zanimljiv intervju..

http://www.jutarnji.hr/milo-manara--seksualno-oslobodenje-zena-ipak-se-nije-dogodilo/985544/

ZAGREB - Milo Manara, talijanski strip majstor, jedan je od rijetkih autora koji su svjetski uspjeh i afirmaciju doživjeli crtajući prvenstveno erotske stripove. Od prvog pojavljivanja šezdesetih godina surađivao je s najvećima i objavljivao u visokim nakladama, a njegovi albumi Indijansko ljeto, Click, Butterscotch, Gullivera, Borgia, Zlatni magarac i drugi danas su klasici žanra. Milo Manara poseban je gost ovogodišnjeg 14. međunarodnog festivala stripa Crtani Romani Šou (CRŠ), a intervju za Jutarnji dao nam je uoči svog prvog predstavljanja zagrebačkoj publici.
Seksualna revolucija
Talijanski eksploatacijski filmovi redatelja Joea D'Amata ili Tinta Brassa danas imaju kultni status. Cijelu jednu epohu pop kulture promatramo unutar širih odrednica tzv. seksualne revolucije. Jeste li se na početku svog bavljenja erotskim stripom osjećali dijelom širih društvenih događanja?

- Ti su filmovi postali kult u zadnjih nekoliko godina ponajprije zahvaljujući Quentinu Tarantinu koji ih je proglasio kultnima i podigao im rejting. Naravno, u ono vrijeme kad je postojala određena cenzura ti filmovi jesu odigrali, rekao bih, malu ulogu u rušenju barijera i određenoj liberalizaciji. Postojali su i takvi stripovi, ali potrebno je naglašavati razliku između pojedinih djela. To su “muški” filmovi. Oni su pridonijeli seksualnom oslobođenju, ali samo s muškog stajališta. S nekog drugog stajališta, oni su zapravo užasni. Svakako nisu pridonijeli oslobađanju ženske seksualnosti. Emanuelle je bila svjetski fenomen, ali istovremeno su postojali i neki mnogo banalniji talijanski filmovi. Recimo, erotska komedija u kojoj se glavna glumica tušira, a dječaci je špijuniraju kroz ključanicu. Teško je u tom kontekstu govoriti o seksualnom oslobođenju. Istina je da prije tog razdoblja žensku golotinju niste mogli vidjeti na velikom ekranu pa u tom smislu i možemo govoriti o liberalizaciji, ali o pravom seksualnom oslobođenju žena u Italiji ni danas ne možemo govoriti. Pogledajte Čile, Argentinu, Njemačku. U tim zemljama žene su premijerke ili ministrice. U Italiji će se teško dogoditi da uskoro premijerka bude žena.

Ali postojao je određeni slobodarski duh vremena kad ste vi počinjali...
- Kako ne! Ja se poistovjećujem s tim vremenom. Štoviše, tipični sam primjer šezdesetosmaša. To je razdoblje zapravo dugo trajalo. Započelo je i prije, s Jackom Kerouacom, s beat književnošću. Pripadnik sam te generacije. Jazz, John Coltrane, američki pop-art koji je došao kod nas 1964. Te su stvari otvorile jedan sasvim nov svijet, nama dotad nepoznat, s kojim smo mi potom mijenjali naš svijet. Naravno da je studentski pokret utjecao na mene kad sam i sam bio u toj životnoj dobi. Pohodio sam venecijanski bijenale, a jednom čak i dobio batina od policije. Ipak, moja je osobna pozicija bila drukčija od studentskog pokreta, koji je smatrao da se sve treba ispolitizirati i da politika utječe na sve. Smatrao sam da se određeni pokreti, ideje i političko mišljenje rađaju upravo iz kulture, kulture pojedinca. Zato sam se namjeravao baviti kulturom, a ne politikom. Shvatio sam da likovne umjetnosti ne mogu puno utjecati na svijet, ali strip može. Tako sam se ostavio slikarstva i počeo crtati stripove.
Pripada li i Berlusconijev seksualni karneval slobodarskom naslijeđu o kojem pričamo?
- On je zapravo simbol svršetka te liberalizacije. Kad je Auguste Rodin bio otprilike u dobi u kojoj je Berlusconi sada, 65 godina, u njegov studio su dolazile ne samo mlade i lijepe, već i obrazovane žene. Primjerice, Isadora Duncan. U tom je studiju postojala neograničena sloboda među tim djevojkama. Rodin ih je slikao dok su masturbirale, imale seksualne odnose. Sačuvani su Rodinovi akvareli koji svjedoče o tome. Slikar kao da je crpio energiju i inspiraciju iz njihova međusobnog odnosa. Berlusconi se isto okružio mladim djevojkama, ali te se djevojke, čim izađu iz njegove vile, međusobno nazivaju i pitaju: koliko je tebi dao, meni je dao više, meni je dao manje. To isključuje bilo kakvu erotsku uključenost tih djevojaka. To je zapravo pad, uništenje seksualnog oslobođenja.
Strip u pečalbi
Kad ste započeli karijeru, Italija je imala razvijeno izdavaštvo i tržište stripova. Ipak, ubrzo ste završili kod francusko-belgijskih izdavača i na njihovom tržištu. Kako to?

- Općenito, francusko-belgijska tradicija crtanja i grafike mnogo je važnija i veća od talijanske. Mi smo imali mnoge velike slikare i jako malo crtača i grafičara. Nismo imali Rembrandta ili Dürera, ali smo zato imali Giovannija Battistu Piranesija, koji je naš veliki grafičar. Međutim, on se nije bavio ljudskom figurom nego pejzažima. Naša je tradicija više kontemplativna nego narativna. Stripovi su se smatrali nečim infantilnim, dok su se u Francuskoj i Belgiji shvaćali ozbiljno zahvaljujući Hergeu i njegovom Tintinu. U Americi sam također imao sreću objavljivati. Amerikanci zbilja vjeruju u strip! Mnogo je velikih majstora koji su jako cijenjeni izvan Italije: Hugo Pratt, Dino Battaglia, Sergio Toppi, Andrea Pazienza, Tanino Liberatore. Svi su oni morali otići iz Italije. Tanino mi je najbolji prijatelj. Živi u Parizu. U Italiji je sve zapravo ugušila televizija. Uspjeh postižu tek japanske mange i to zbog crtića koji se prikazuju. Dobivam puno crteža od mladih ljudi koji me pitaju za mišljenje. Međutim, većina je tih crteža inspirirana mangama i svi su manje više isti. A i ti likovi iz mangi, muški i ženski, izgledaju zapravo isto. Androgina tijela, dječja lica. Izgledaju infantilno s tim velikim očima, gotovo da potiču pedofiliju. Da se razumijemo, postoje i dobre mange kojima se divim. Miyazaki je veliki autor. Ali oni koji postižu uspjeh baziraju ga na infantilizmu.
Suradnja s Fellinijem
Stripove ste radili u suradnji s Fellinijem, koji je bio filmaš, s Hugom Prattom, koji je bio stripaš, i sa Jodorowskim, koji je podjednako oboje. Postoje li suštinske razlike u pristupu radu vezane baš za milje iz kojeg suradnik dolazi?
- Naravno! Kada sam radio sa Jodorowskim i Prattom, postavljanje scene, režiranje sam radio sam. Oni su pisali tekst, a ja sam imao maksimalnu slobodu prikazivanja. S Fellinijem je bilo sasvim suprotno. On je redatelj i morao sam precizno slijediti njegove upute. On je zapravo crtao scenarij. Morao sam više puta popravljati crtež, baš kao da je snimao film, a onda ponavljao scene. Ipak sam priznavao tu njegovu redateljsku ulogu. Pa taj je čovjek dobio šest Oscara!
Za kraj, omiljeni Prattov strip?
- Teško mi je reći. Balada o slanom moru. Otkrivši taj strip, ušao sam u Prattov univerzum. Potom sam otkrio i sve druge stripove koje je napravio i to je za mene jedna osobna stvar. Nikad si ne bih dopustio klasificirati i vrednovati Prattova djela. (Vjeran Kovljanić)

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 07/11/2011 : 01:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

Da brbljav... Kakve prljave laži! Šutljiviji san od spomenika...



Pa nisi ni blizu kao spomenik, ali slažem se...onaj Raven te razbija u lupetanju ko beba zvečku

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 07/11/2011 : 01:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Pa nisi ni blizu kao spomenik, ali slažem se...

... da smo po tom pitanju otprilike isti
Jedino me malo peglaš na vagi

EDIT: Raven je teška kategorija

Trljam ruke.

Edited by - Zlotvor on 07/11/2011 01:19:38
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 07/11/2011 : 01:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor
Jedino me malo peglaš na vagi



Vidiš ti šta bareli pive naprave od čovjeka...
Al dobro, vratit ću se ja ko Gandalf...močniji nego prije

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 07/11/2011 : 01:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Vidiš ti šta bareli pive naprave od čovjeka...

Ma neee???
quote:
Originally posted by paro

Al dobro, vratit ću se ja ko Gandalf...močniji nego prije

Tko uopće sumnja u to

Trljam ruke.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 07/11/2011 : 07:32:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by DeeCay

A koji si bio ti? Teško te prepoznati na druženjima! gdje te se moglo vidjeti?


Ja sam sjedio dva reda ispred tebe, s lijeve strane.



Ajde Bushido ne budi papak cijeli život, pa se konačno uživo predstavi ljudima



Samo su malobrojni imali čast da ga upoznaju...
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 07/11/2011 : 07:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic
Samo su malobrojni imali čast da ga upoznaju...



Hoćeš reći da je.... poseban?

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 07/11/2011 : 08:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Ništa neću reći!
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 07/11/2011 : 08:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by www2
Bez ljutnje ali Algoritmovu akciju stripova koji se pokušavaju prodati već 5-6 godina neću niti komentirati...do sada bi se već trebali valjda djeliti besplatno ......a Fibrina (bez ljutnje) akcija prema kojoj moraš potrošiti 700-900 kn za STRIPOVE da bi dobio jedan besplatan, je malo neprilagođena primanjima većine ljudi u ovoj državi.......tako da VELIKO RAZOČARENJE


Kao prvo, što se Fibre tiče, mogao si potrošiti i 200 i dobiti jedan na poklon.
Kao drugo, bilo je bar 200-300 Fibrinih stripova s većim ili manjim oštećenjima u otprilike pola cijene.
Kao treće, ako ne možeš naći tri fibrina stripa koja te zanimaju, uvijek se možeš dogovoriti s prijateljem ili nekim na forumu, da svatko nađe po jedan/dva i tako iskoristiti popust.
Kao četvrto, Algoritam je na popustu imao i nove stripove iz vlastite naklade koji su izašli relativno nedavno.

Zaista mi je nevjerojatno čitati ovakve stvari, ja nemam pojma što biste vi htjeli i kako da vam svima ugodimo? Da damo stripove po kunu, opet biste se bunili...





Ja sam zadovoljan. Metabarune (1) sam kupio za 150 jer su "kao" oštećeni, a oštećeni skoro pa i nisu tj. znam kako riješiti takvo oštečenje da se ne vidi .
Ja se nebi bunio da su stripovi po kunu .
E i Tino je također imao popust.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 07/11/2011 : 08:51:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by veber

quote:
Originally posted by Nivox

Evo, ja novi na forumu...šta da kažem u prvom postu...evo : dolazim na CRŠ 14 (prošle godine sam bio prvi put). Pozdrav svima !



pozdrav i dobrodošao,
častim plakatom po izboru


Još jednom hvala na plakatima

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 07/11/2011 : 09:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

I da, ove godine je afterparty kafić Svijet Strip bio poluprazan, sjećam se da je prošle godine bio dupkom pun tako da smo morali van stajati... Nekako su ljudi posustali.


da...bio sam prošle godine,nisi mogao ući unutra od gužvare...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 07/11/2011 : 10:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
veberu ima li još plakata? a da mi pošalješ manarin ili lucky lukea na kućnu adresu ?
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 07/11/2011 : 11:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ja sam samo na brzinu prozujao po sajmu i malo me ražalostilo to kaj nije bilo Darkwoodovih izdanja :( Na oštećena Fibrina izdanja sam zakasnio jer je ostalo samo nešto Ken Parkera a nadao sam se kojem Alvaru ili Tehnoočevima. Jebat ga, nemam sreće.
Ali najviše me od svega začudilo to što sam vidio hrpu ženski koje su prebirale po hrpicama Znam da ih ima jer i moje dvije sestrične tu i tam pročitaju kakvog Dylana ili Zagora ali ove su bogme djelovale kao kolekcionarke.
Lijepo za vidjet u svakom slučaju

Bok, kako si.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/11/2011 : 11:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro
Ajde Bushido ne budi papak cijeli život, pa se konačno uživo predstavi ljudima


Morat ćemo detaljno pregledati spajdermenovu kolekciju slika s CRŠa pa da ga onda dcopic identificira. On je slikavao do nemila i nedraga! Da se konačno razotkrije misterija zvana Mr. Bushido!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

andi
Junior Member

Croatia
306 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 07/11/2011 : 11:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Send andi a Private Message  Reply with Quote
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/158108/Ravnatelj-HTV-a-uhvacen-kako-na-bolovanju-obilazi-festival-stripa.html

Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 07/11/2011 : 11:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andi

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/158108/Ravnatelj-HTV-a-uhvacen-kako-na-bolovanju-obilazi-festival-stripa.html




hihihi, koji danak neiskustvu...umjesto da nekog pošalje po stripove on završi na Dnevniku telke koju vodi...
Eh, čovjek danas više ne može ni stripove u miru da kupuje.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/11/2011 : 13:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni bilo pravo dobro
Uvatija 6 crteža, nešto romana po jeftinim cijenama, naletija i popriča sa par forumaša i tako... Gosti su mi bili super, Achde i Luguy simpatični ljudi skroz, al definitivno skidam kapu Pilipoviću i Laciju! Njih dvojica su mi bili najveće iznenađenje i stvarno najzanimljiviji od svih gostiju, kako za popričat, tako i za nacrtat štagod Na ovim drugim događajima nisam baš bio osim na tribini Pilipovića i Kordeja di mi je bilo super, sazna sam zanimljivih stvari šta su me zanimale jedno duže vrime i eto ga!

Sajam dobar, opet ponavljam da sam kupija par zanimljivih stripova (slike uskoro) i ja skroz zadovoljan!

Veberu, zahvaljujem se!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8381 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 07/11/2011 : 14:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Meni bilo pravo dobro
Uvatija 6 crteža,



Meni najsentimentalnija posveta



There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 07/11/2011 : 14:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Nema na čemu, Paro.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 07/11/2011 : 14:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
A di je ulov od Manare, paro? Nećeš se ni pohvališ...

Trljam ruke.
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000