forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Trgovina 1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 17/12/2011 : 22:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Pročitao! Meni je ovo jako, jako dobro! Ne da mi nije bilo dosadno, nego mi je čak napeto u nekim trenutcima, duhovito je tako da sam se nasmijao više puta nego na većinu geg stripova. Crtež, boja i atmosfera kako je Mord primjetio - odlični. O samom stripu nisam znao ništa, čak ni privju nisam pročitao pa je moje oduševljenje tim i veće. E, da...sad vidim uzrujanost u vezi spojlera...da, nije bilo fer to napisati.
9,5/10

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?

Edited by - Ignus on 17/12/2011 22:47:00
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3072 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 16/02/2012 : 20:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

Pročitao! Meni je ovo jako, jako dobro! Ne da mi nije bilo dosadno, nego mi je čak napeto u nekim trenutcima, duhovito je tako da sam se nasmijao više puta nego na većinu geg stripova. Crtež, boja i atmosfera kako je Mord primjetio - odlični. O samom stripu nisam znao ništa, čak ni privju nisam pročitao pa je moje oduševljenje tim i veće. E, da...sad vidim uzrujanost u vezi spojlera...da, nije bilo fer to napisati.
9,5/10



Nakon sto sam konacno procitao ovo mogu reci da sam i ja pun pozitivnih komentara kao i Ignus...ovo mi nije ni u jednom momentu bilo dosadno, a cesto cak i dosta duhovito sto mi je odlicno leglo uz crtez...strip sam uzeo u prosloj turi sa El Ninom 2 i Rip Kirbijem pa nisam citao ni privju...najzalije mi je sto sam zaboravio na njega pa mi je ostao neprocitan i nisam za njega glasao u izboru za najbolji strip u prosloj godini a svakako mu je mjesto bilo visoko na mojoj listi
isprika Fibri sto se ovo njeno izdanje nije naslo na mojoj listi
a pitanje za Marka : kad ce nastavak
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28915 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/02/2012 : 20:51:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Dogodine, vjerojatno, tek treba izaći zadnji, osmi nastavak.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 17/02/2012 : 16:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
ja sam glasao samo na osnovu privjua... i nisam se zeznuo danas je trgovina u mojim rukama i nema sta da se prica... ovo je vrh... ne bogova ... nego vrh vrhova... a vrh bogova je ipak vrh bogova...

sangue navajo
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 17/02/2012 : 16:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

ja sam glasao samo na osnovu privjua... i nisam se zeznuo danas je trgovina u mojim rukama i nema sta da se prica... ovo je vrh... ne bogova ... nego vrh vrhova... a vrh bogova je ipak vrh bogova...


Ja odlazem sa glasanjem za strip 2011 dok ne procitam Trgovinu i Ub ojicu...Pitam se hoce li ostati vrh na vrhu
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 17/02/2012 : 17:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
teska odluka videces i sam... veliko izdanje... ogroman format... boja ... stampa vrhunska... prica odlicna... veliki strip... bez dileme...

sangue navajo
Go to Top of Page

Argus
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 04/10/2010

Posted - 17/02/2012 : 18:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Argus a Private Message  Reply with Quote
Odlican strip,meni osobno Trgovina puno bolje izdanje od Konana,ne mogu ih usporedivati.To je kao da igra Dinamo i Real
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 17/02/2012 : 21:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Argus

Odlican strip,meni osobno Trgovina puno bolje izdanje od Konana,ne mogu ih usporedivati.To je kao da igra Dinamo i Real


A ko je tu Hajduk
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 17/02/2012 : 21:01:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

teska odluka videces i sam... veliko izdanje... ogroman format... boja ... stampa vrhunska... prica odlicna... veliki strip... bez dileme...


A teba jos da procitam Ubojicu koji je jos jedan kapitalac...vec sad znam da ce biti 'ebeno
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 17/02/2012 : 21:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
to su tzv. slatke muke...

sangue navajo
Go to Top of Page

Argus
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 04/10/2010

Posted - 17/02/2012 : 22:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Argus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Argus

Odlican strip,meni osobno Trgovina puno bolje izdanje od Konana,ne mogu ih usporedivati.To je kao da igra Dinamo i Real


A ko je tu Hajduk


Moze i Hajduk umjesto Dinama,isti je to nivo, nazalost.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 21/02/2012 : 21:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
procitao sam... vredi svaki dinar... velika knjiga... tema daleko da je nova i neispricana do sada ali ima svoj šmek... o crtežu ne vredi trošiti reči remek delo... tehnički detalji savršeni... fibrina izdanja su kao mercedes - vrhunska izrada...

sangue navajo
Go to Top of Page

Misso
Starting Member



Serbia
68 Posts

Member since 25/01/2011

Posted - 11/03/2012 : 20:20:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Misso a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Dogodine, vjerojatno, tek treba izaći zadnji, osmi nastavak.


Zar ih nema šest? "Dupla trilogija"
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 12/03/2012 : 00:32:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus
Crtež, boja i atmosfera kako je Mord primjetio - odlični.



Od srca mi je drago da ti se svidja strip koji se meni ne svidja.
To je to, ukusi.

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/03/2012 : 19:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Misso

quote:
Originally posted by Markos

Dogodine, vjerojatno, tek treba izaći zadnji, osmi nastavak.


Zar ih nema šest? "Dupla trilogija"


Ne, serijal bi sveukupno trebao imati osam albuma, a do sada ih je izašlo sedam.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Misso
Starting Member



Serbia
68 Posts

Member since 25/01/2011

Posted - 13/03/2012 : 16:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Misso a Private Message  Reply with Quote
Hvala na informaciji.
Trgovina je sigurno među najboljim albumima koji su objavljeni u 2011.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28915 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/04/2012 : 21:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote

Trouble will find me
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 16/04/2012 : 17:46:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Argus

Odlican strip,meni osobno Trgovina puno bolje izdanje od Konana,ne mogu ih usporedivati.To je kao da igra Dinamo i Real



Hm,nisam još uzeo ovu Trgovinu,ali se još uvijek dvoumim.
Nikad ne čitam privju,stripove biram isključivo nekim svojim načinom.
Tako sam uzeo Vrh Bogova i ostao paf...u poz.smislu.
Ova izjava gore je malo dvosmislena,mogao bi ju protumačiti na dva načina,tako da nisam sto posto siguran što je pjesnik htio reći,ali ako se Konan u ovoj usporedbi smatra Dinamom,a Trgovina Realom - nadam se samo da nisi mislio baš toliko istaknuti razliku izmedju dva dobra stripa,ili izdanja svakako.
Ipak je Konan izdanje godine,rasprodano odavno u samo par mjeseci od izlaska,dok se Trgovina još mora dobrano potruditi da dodje do tog statusa,ako ikad i dodje...
Sad si me malo zaintrigirao za nju,pa ću ju vjerovatno i kupiti u neko skorije vrijeme,ali mislim da ovakve usporedbe ne drže vodu ama baš nikako...moje osobno mišljenje.





Edited by - Otto Kraus on 16/04/2012 18:15:09
Go to Top of Page

Shiva314
Junior Member



Croatia
336 Posts

Member since 16/07/2004

Posted - 16/04/2012 : 18:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiva314 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Otto Kraus

quote:
Originally posted by Argus

Odlican strip,meni osobno Trgovina puno bolje izdanje od Konana,ne mogu ih usporedivati.To je kao da igra Dinamo i Real



Ova izjava gore je malo dvosmislena,mogao bi ju protumačiti na dva načina,tako da nisam sto posto siguran što je pjesnik htio reći,ali ako se Konan u ovoj usporedbi smatra Dinamom,a Trgovina Realom - nadam se samo da nisi mislio baš toliko istaknuti razliku izmedju dva dobra stripa,ili izdanja svakako.



Članak sa osvrtom na Trgovinu, koji je Markos okačio gore, bolje oslikava prirodu stripa od Argusove usporedbe.
Posebno rečenica u kojoj je povučena paralela sa Malim mistom. Da ne elaboriram bespotrebno, ako si gledao barem jednu epizodu Malog mista, takvo što možeš očekivati i od ovog stripa... ali u boji
Ne bih htio da ovo ispadbe kao nagovaranje na kupovinu, ali ako budeš u prilici posuditi strip (u knjižnici ili kod nekog kolege stripofila), svakako to napravi. Ja sam tako učinio i pao sam na prvo čitanje

I am the Lord of all Evil...but you can call me Cookie
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 16/04/2012 : 22:25:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Ma sve pet care,niko ovdje ne ulazi u rasprave niti se svađa... uzet ću ja trgovinu svakako s vremenom(bar za ljepšu polovicu,koja bi u nekim idealnim kombinacijama trebala biti oduševljena,pa onda sama kupiti drugu knjigu...,nisam strogo vezan za nijednu vrstu stripova,čitam sve što mi padne pod ruku,bar na wc-u.
Argus je iznio svoje mišljenje,ok.Ja iznosim svoje.Nisu ista,naravno,sto ljudi/sto ćudi.
Moje mišljenje je sljedeće:Stripove je nemoguće uspoređivati iz milion razloga,puno vrsta,puno stilova,bolji/lošiji prevod itd.
Samim time sam prokomentirao post od čovjeka,bez nekih napadačkih namjera.
Konan od Darkwooda mi je stripčina koja dominira policom,izdanje je baš onako kako bi trebalo biti,ako je konan jedna kvalitetna konjina,sazidana od mišića,pamet nije tu puno ni bitna, onda i izdanje tog stripa mora biti takvo.A i strip je već sam po sebi kult.
Ako Trgovina to može nadmašiti,u takvoj nogometnoj usporedbi kao real/dinamo,onda će u meni dobiti jednog od onih koji će s nestrpljenjem čekati izlazak druge knjige,pa makar ju i sam morao kupiti...
toliko,svakako podrška Trgovini,kakva god bila,strip je strip,pročitat će se...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28915 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/04/2012 : 22:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nisam vam rekao da će na kraju ipak biti devet albuma, ali to je sada valjda definitivno to:) U biti osmi album je ispao prevelik pa će ga podijeliti na dva dijela, od kojih bi drugi trebao izaći dogodine.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Argus
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 04/10/2010

Posted - 16/04/2012 : 23:41:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Argus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Otto Kraus

quote:
Originally posted by Argus

Odlican strip,meni osobno Trgovina puno bolje izdanje od Konana,ne mogu ih usporedivati.To je kao da igra Dinamo i Real



Hm,nisam još uzeo ovu Trgovinu,ali se još uvijek dvoumim.
Nikad ne čitam privju,stripove biram isključivo nekim svojim načinom.
Tako sam uzeo Vrh Bogova i ostao paf...u poz.smislu.
Ova izjava gore je malo dvosmislena,mogao bi ju protumačiti na dva načina,tako da nisam sto posto siguran što je pjesnik htio reći,ali ako se Konan u ovoj usporedbi smatra Dinamom,a Trgovina Realom - nadam se samo da nisi mislio baš toliko istaknuti razliku izmedju dva dobra stripa,ili izdanja svakako.
Ipak je Konan izdanje godine,rasprodano odavno u samo par mjeseci od izlaska,dok se Trgovina još mora dobrano potruditi da dodje do tog statusa,ako ikad i dodje...
Sad si me malo zaintrigirao za nju,pa ću ju vjerovatno i kupiti u neko skorije vrijeme,ali mislim da ovakve usporedbe ne drže vodu ama baš nikako...moje osobno mišljenje.
Dobro si rekao da je Conan izdanje godine ali strip albumi godine po meni su bili Opskurni gradovi ili Trgovina(zaboravio koji poen dati Inkalu koji je to svakako zasluzio).Ljudi nazalost glasaju za izdanje,em je bilo jeftino,em tesko i veliko zato je lako pomeo konkurenciju,to ti samo oslikava profil stripofila,da je bio Zagor u toj konkurenciji ni Conan ne bi imao sanse.Nitko ne gleda da su ti albumi prvi put objavljeni,da su opiceni na svoj nacin i da imaju pricu. A svaka cast Conanu ali sve na isti kalup, zao carobnjak i neka polugola zenska koju spasi ili ne,u stvari opet na tragu Zagora.Ja volim albume koji imaju ono nesto posebno(Toms bar,Putovanje u Italiju,Alvara,Spagethi...)





Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 17/04/2012 : 00:57:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Argus

quote:
Originally posted by Otto Kraus

quote:
Originally posted by Argus

Odlican strip,meni osobno Trgovina puno bolje izdanje od Konana,ne mogu ih usporedivati.To je kao da igra Dinamo i Real



Hm,nisam još uzeo ovu Trgovinu,ali se još uvijek dvoumim.
Nikad ne čitam privju,stripove biram isključivo nekim svojim načinom.
Tako sam uzeo Vrh Bogova i ostao paf...u poz.smislu.
Ova izjava gore je malo dvosmislena,mogao bi ju protumačiti na dva načina,tako da nisam sto posto siguran što je pjesnik htio reći,ali ako se Konan u ovoj usporedbi smatra Dinamom,a Trgovina Realom - nadam se samo da nisi mislio baš toliko istaknuti razliku izmedju dva dobra stripa,ili izdanja svakako.
Ipak je Konan izdanje godine,rasprodano odavno u samo par mjeseci od izlaska,dok se Trgovina još mora dobrano potruditi da dodje do tog statusa,ako ikad i dodje...
Sad si me malo zaintrigirao za nju,pa ću ju vjerovatno i kupiti u neko skorije vrijeme,ali mislim da ovakve usporedbe ne drže vodu ama baš nikako...moje osobno mišljenje.
Dobro si rekao da je Conan izdanje godine ali strip albumi godine po meni su bili Opskurni gradovi ili Trgovina(zaboravio koji poen dati Inkalu koji je to svakako zasluzio).Ljudi nazalost glasaju za izdanje,em je bilo jeftino,em tesko i veliko zato je lako pomeo konkurenciju,to ti samo oslikava profil stripofila,da je bio Zagor u toj konkurenciji ni Conan ne bi imao sanse.Nitko ne gleda da su ti albumi prvi put objavljeni,da su opiceni na svoj nacin i da imaju pricu. A svaka cast Conanu ali sve na isti kalup, zao carobnjak i neka polugola zenska koju spasi ili ne,u stvari opet na tragu Zagora.Ja volim albume koji imaju ono nesto posebno(Toms bar,Putovanje u Italiju,Alvara,Spagethi...)

Malo podcjenjivacki...Nabrojao si neke albume koji su stvarno dobri(imam ih i ja večinu),ali su kratki.Pa ne možeš valjda očekivati da strip koji je 500 ili samo pedesetom nastavku bude maštovit,divan,krasan kao stvari iz 8 ili 9 nastavaka...samim tim i usporedba ta dva stripa je nemoguća.Jedno je kratki film,ovo su serije.Film pogledas jednom,pogledas ga deset puta ali on ostaje isti,koliko god dobar bio,nema promjene.Dok su serije same po sebi slične,ali uvijek se nađe neka nova epizoda koja te nasmije i razveseli.
Stoga je i ocjenjivanje ukupnog profila ljubitelja stripa, koji kupuju stripove zato što imaju 10 kila,malo dvojbeno.
Pusti usporedbe Zagor/Konan/Trgovina,nisu bitne.
Samo,nazvati Trgovinu Realom(opet ja),a Konana Dinamom u istoj rečenici,po meni bi bila odlika isključivo najžeših navijaća modrog uniteda...







Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 17/04/2012 : 01:00:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Ali nema veze,ovo je topic namijenjen isključivo predstavljanju Trgovine pa nek tako i ostane...

Iako malo prašine uvijek pridonese publicitetu...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20659 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/04/2012 : 12:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Nisam vam rekao da će na kraju ipak biti devet albuma, ali to je sada valjda definitivno to:) U biti osmi album je ispao prevelik pa će ga podijeliti na dva dijela, od kojih bi drugi trebao izaći dogodine.


Fibrin drugi integral pretpostavljam da će sadržavati 5 albuma (5.-9.) i da će se pojaviti negde 2014.?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000