forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Trgovina 1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Rada13
New Member



Croatia
259 Posts

Member since 28/03/2010

Posted - 03/07/2012 : 14:34:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Rada13 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petar.pan

jaki, razlika između njega i tebe je takva da je ti ne možeš shvatiti.
čovjeka psihopatski blatiš bez razloga i pardona, a on tebi i dalje dozvoljava da to radiš po njegovom sajtu.
to je sve od mene, dalja konverzacija s tobom bi zahtjevala riječi koje nisu primjerene



ne želin bit jakijev odvjetnik, ali ne vidin da je blatia marka negdi na ovon topicu. btw petre ti si sam u par postova tražio skenove raznih stripova i priznao da ih čitaš, a sad ti smeta šta je neko fibru skenira, malo licemjerno,a ?
on topic: šta se tiče skeniranja, meni to apsolutno ništa ne znači jer ih ne čitam (papir je papir), služe mi samo za prelistat i pogledat kakav je crtež ako nemogu bar preview nać.
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 03/07/2012 : 14:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
misliš li da je da je trebao blatiti marka na svakom topicu?

ne tvrdim ja da sam svetac,
ali postoji način i način, na svakome od nas je da odaberemo,
ne raspravlja mi se o ovome, ovo nema smisla
Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 03/07/2012 : 14:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
Najbolje otovriti novu temu Skenovi, za i protiv! ili nastaviti u staroj ako postoji, a pustiti temu o Trgovini na miru.
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 03/07/2012 : 21:50:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
Danas napokon pročitao Trgovinu.Odličan strip.Uvukao me u priču tako da sam se na trenutke osjećao kao da sam i sam u tom selu,među tim ljudima.Crtež savršen,priča topla,ljudska. Šteta što je forum zagađen s nekolicinom uvijek istih pametnjakovića koji su i ovaj topik vrlo brzo pretvorili u u sve osim u diskusiju o ovom fantastičnom stripovskom ostvarenju.Luzeri lječite svoje frustracije daleko od ovog sajta.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/07/2012 : 00:47:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petar.pan

misliš li da je da je trebao blatiti marka na svakom topicu?


Nije istina i da je al si ti njegov branitelj.
Marko je sposoban i školovan se sam odbranit od ovakvih kao ja.
Toliko si se pronašao obrani digniteta Marka i Fibre da ga vjerovatno i doma pratiš i čekaš na kantunu zgrade u kojoj živi u zasjedi,kao kakvi stoker.
Čovjek koji se po raznim topicima hvali,reklamira,nudi i traži skenove je sad našao da je sken trgovine specijalno urađen i iz zlobe protiv Fibre???
To nije rekao za sve (stotine,tisuće?)skenove stripova drugih izdavačkih kuća koje je sa zadovoljstvom skinuo(ukrao).
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=34842&whichpage=41
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=40188
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=40600&whichpage=7
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=41055&whichpage=6
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=41981
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=39668&whichpage=79
Ja rušim Fibru?kako? Kupujući njena izdanja i siguran sam da ih imam ne dvostruko već deseterostruko više od tebe.
Hoćemo li se slikati sa Fibrinim stripovima iz naše kolekcije?
Nećeš se spuštat na moj nivo?Ti si onaj koji je pravda novinara koji je u recenziji stripa koristio plagijat iz recenzije sa našeg foruma?
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=41253
Ja nastupam otvoreno s imenom i prezimenom a ti?
Aha:
Listajući petar.panove postove pronašao sam jednu njegovu sliku kraj prometnog znaka koju je on postavio i sad mi se čini da bi mogao biti tip kojeg znam i kojeg sam vidio u Makarskoj.Zanimljivo tamo mi nije ništa predbacivao zbog toga šta rušim Marka i Fibru a još smo se i rukovali?
Najzanimljive od svega je da se taj tip zove isto kao i novinar koji piše recenzije Fibrinih stripova u Slobodnoj Dalmaciji i na koje je petar.pan ostavio link.Sad mi jasno zašto je branio novinara tj.sebe u vezi plagijata.A čini mi se da bi mogao i pogoditi koje Fibrine stripove ima petar.pan u kolekciji

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 04/07/2012 : 10:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
već sam odgovorio čovjeku malo prije: ne mislim da sam ikakav svetac, radim puno krivih i često nepametnih stvari, ali postoji način i način

kad malo pogledaš kako se baviš markosovim postovima, a sad i mojima,
i sam ćeš vidit tko je tu stoker (kako ti kažeš),
rapitaj se malo, sigurno postoji dobar doktor za takve kao što si ti.
to ti je moja dobronamjerna preporuka, bit ćeš mi zahvalan kad se izlječiš.

toliko od mene, više nemam nikakvu namjeru s tobom raspravljati o ičemu, ikad, a ti nastavi bljuvati sve oko sebe, siguran sam da te svi s kojima dolaziš u kontakt jako vole i cijene i žele ti sve najbolje.

hvala i doviđenja, drago mi je da sam te upoznao, sad sve ostalo izgleda puno ljepše
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/07/2012 : 11:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Koliko si ono Fibri kupija od svog idola?
Nisi betgriješan?Dobro saznali smo da si plagijator,licemjer i uvlakač.
Nije malo za početak.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 04/07/2012 11:41:40
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 14/07/2012 : 03:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Zavrsio sa citanjem ovog fenomenalnog stripa. Zbilja po toplini podseca na Svagdanju Borbu. Vrlo lepo pripovedanje.
Donekle podrzavam da skeniranje nije u redu ali po meni samo stripova koji su izdati u skorije vreme (recimo poslednjih 5 godina). Mislim da je preterano moralno pricati da su skenovi starijih stripova kradja i da je nemoralno bilo kada citati skenove. Pa sta bih onda trebao da kupim sve stripove koji mi se svide ili mi neko preporuci. Pa ne bih mogao to da stavim ni da imam jednu sobu samo za stripove. Ili kad idem na letovanje treba da nosim tri kofera sa sobom.
A i nisam siguran da postoje oni koji nikada nisu citali nijedan sken, ali ajde.
Idealno bi bilo da postoje i digitalno i papirno izdanje ali naravno mi smo daleko od toga.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/07/2012 : 08:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zare80

Zavrsio sa citanjem ovog fenomenalnog stripa. Zbilja po toplini podseca na Svagdanju Borbu. Vrlo lepo pripovedanje.
Donekle podrzavam da skeniranje nije u redu ali po meni samo stripova koji su izdati u skorije vreme (recimo poslednjih 5 godina). Mislim da je preterano moralno pricati da su skenovi starijih stripova kradja i da je nemoralno bilo kada citati skenove.


S tim se slažem. Isto tako, nemam ništa protiv scanlationa. Ali napraviti sken albuma mjesec dva dana nakon što je izašao i govoriti da time doprinosiš strip sceni je u najmanju ruku bezobrazno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/08/2012 : 23:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Huuuuh ...

Upravo sam završio sa čitanjem.

Sjajan strip.

Vizuelno snažan, za mnogobrojna prelistavanja i uživanja u crtežu.

Odličan tisak i uvez.

Doživljaj čitanja uživo i na kompjuteru za mene neusporediv.

Jedva čekam drugu knjigu.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 12/08/2012 : 17:16:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Evo ubio sam nedjelju ovim izdanjem.
Iako u početku crtež izgleda previše karikaturan,na njega ne da ćete se brzo naviknuti nego će vam biti za čistu desetku.
Priča također u početku izgleda zamorna,ali se u njoj jednostavno uživa...puno je sporednih detalja i u priči i u crtežu,boje u stripu su melem za oči. Uživao sam u ovom djelu sve do 224/225 strane,a onda me je svojim zapletom i krajem ovog prvog integrala duboko razočaralo. Jednostavno nije po mom ukusu,mada moram priznati da se radi o izvrsnom djelu koje u više navrata sa ciljem šokira čitatelja,a vjerujem da će toga u nastavku biti još više.
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 20/08/2012 : 15:50:40  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip, sigurno jedno od najboljih fibrinih izdanja.

Što se tiče scanova, to jest bezobrazno, ali mislim, da bar kod Trgovine i izdanja sličnog kalibra, to nema nekog večeg utjecaja na kupce. Jer takve stripove kupuju uglavnom ljudi koji znaju šta traže i imaju dovoljno novaca za taj nivo skupljanja stripova. Dok s druge strane 99% ljudi, koji skine taj scan na netu, ne bi takav strip kupilo ni za 50 kuna - možda se zbog skenova neki klinac upozna sa BD stripovima i jednom kasnije kakvog i kupi.
Go to Top of Page

Raoul Duke
Starting Member



Serbia
92 Posts

Member since 17/06/2011

Posted - 29/08/2012 : 21:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Raoul Duke a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam prva dva albuma za sad - i uživam. Suptilna karakterizacija likova i prikaz njihove svakodnevne rutine možda zvuče pomalo dosadno - ali zapravo su pravo uživanje. Kako stranice odmiču, tako se popunjavaju priče o svakom karakteru ponaosob, da bi na kraju prvog albuma upoznali i prvog "stranca", pomalo zagonetnog Serža.

Autori prate smene godišnjih doba i ispunjavaju stranice ove hronike svakojakim zgodama (i nezgodama). Ono što će definitivno svakog ostaviti bez daha je fantastičan crtež dvojice majstora (u stvari trojice, jer je i kolorista maestralan). Pravi praznik za oči, kome ću se sigurno vraćati često.

Verujem da me ostalih šest albuma neće demantovati
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/08/2012 : 14:18:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raoul Duke

Pročitao sam prva dva albuma za sad - i uživam. Suptilna karakterizacija likova i prikaz njihove svakodnevne rutine možda zvuče pomalo dosadno - ali zapravo su pravo uživanje. Kako stranice odmiču, tako se popunjavaju priče o svakom karakteru ponaosob, da bi na kraju prvog albuma upoznali i prvog "stranca", pomalo zagonetnog Serža.

Autori prate smene godišnjih doba i ispunjavaju stranice ove hronike svakojakim zgodama (i nezgodama). Ono što će definitivno svakog ostaviti bez daha je fantastičan crtež dvojice majstora (u stvari trojice, jer je i kolorista maestralan). Pravi praznik za oči, kome ću se sigurno vraćati često.

Verujem da me ostalih šest albuma neće demantovati


sedam

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Raoul Duke
Starting Member



Serbia
92 Posts

Member since 17/06/2011

Posted - 31/08/2012 : 15:17:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Raoul Duke a Private Message  Reply with Quote
Da, setio sam se da je Markos napisao da su dodali i deveti album :)

Mada, možda ni to nije kraj ... U početku je trebalo da idu samo tri :)
Go to Top of Page

davruk
Starting Member



Croatia
2 Posts

Member since 22/03/2010

Posted - 01/09/2012 : 12:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send davruk a Private Message  Reply with Quote
Pročitao strip (posuđen u gradskoj knjižnici, da ne bude zabune) i iako sam pvo mislio da mi se neće svidjeti strip ipak mi je baš lijepo sjeo.
Radnja stripa, crtež, tekstovi su pravo osvježenje. Nema kataklizme, nema krvi do koljena a opet je zanimljiv i ugodan za čitanje.
Žao mi je kad vidim da ga je tako malo ljudi kupilo ali ipak je 40 eura puno love za potrošiti na strip. Nema smisla sad objašnjavati kako se kod nas živi i za šta se lova troši. Ipak strip je pravo osvježenje i ugodno me iznenadio.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/09/2012 : 12:39:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ako ćemo cjepidlačiti, nije 40 nego 35, a na sajmovima 30, ali dobro, posuditi ga u knjiznici i pročitati je (skoro) besplatno, to je svakako najbolje u ova teška vremena. Drago mi je da ti se svidio!

Trouble will find me
Go to Top of Page

Shiva314
Junior Member



Croatia
336 Posts

Member since 16/07/2004

Posted - 01/09/2012 : 21:36:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiva314 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ako ćemo cjepidlačiti, nije 40 nego 35, a na sajmovima 30, ali dobro, posuditi ga u knjiznici i pročitati je (skoro) besplatno, to je svakako najbolje u ova teška vremena. Drago mi je da ti se svidio!



Offtopic pitanje koje mi pada na pamet kad Markos već spominje knjižnice:
Kako (ili možemo li) kao članovi knjižnica utjecati na knjižničare da povećaju fond stripova? (ovdje mislim na strip-albume, jer ono što se nađe na trafikama nije ni potrebno posuđivati u knjižnicama zbog cjenovne pristupačnosti)

Osobno sam učlanjen u Gradsku knjižnicu u Zg i posuđujem stripove na par lokacija koje su dobro opskrbljene...možda bi se moglo prigovoriti količini strip albuma izdanih u zadnjih godinu dana (danas sam uspio posuditi Džin u knjižnici MJZ, a u Zg su samo 2 kompleta raspoloživa na posudbu... iz glavne knjižnice i MJZ...i još je knjižničarku zanimalo kako sam znao da strip uopće postoji ).

Odgovor na ovo pitanje, ako postoji, bi možda pomogao stripašima koji nisu iz Zg.
Netko? Itko? Bilotko?

I am the Lord of all Evil...but you can call me Cookie
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/09/2012 : 21:45:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne znam kako to ide, ali pretpostavljam da je najlakse urgirati svatko kod svojih knjižničara da nabave taj i taj naslov ili te i te naslove, ako ih nema. I raspitati se kod njih što se može učiniti da se to poboljša. Knjižnice su javni servis, one su tamo zbog vas čitatelja. Ako čitatelji traže neki tip naslova koje knjižnice iz nekog razloga zapostavljaju, onda bi one trebale reagirati. Ali govorim napamet, treba pitati njih direktno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/09/2012 : 21:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
OPA!
http://www.bedetheque.com/album-172847-BD-Les-femmes.html
8. album uskoro!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 28/09/2012 10:55:27
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 19/02/2013 : 07:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Neki dan sam ponovo pročitao trgovinu i prvo što sam primjetio je pretaman i prezasićen tisak. Zatim sam skinuo u PDFu, ali to tamo izgleda sasvim drugačije. Na naslovnici tiskanog albuma se uopće ne vide stropne grede, dok se u PDFu sasvim dobro vide. Zanima me je li original posvjetljen za PDF ili je potamnjen za tisak. Još da napomenem da je saturacija na pojedinim stranicama na granici podnošljive kod tiskanog izdanja. Šteta, jer strip mi je jedan od dražih u životu (kako kažu djeca)!

PDF


Tiskano izdanje
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/02/2013 : 08:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Koliko sam ja uspoređivao, boje su vrlo vjerne originalima. Malih odstupanja uvijek ima, ali to je zanemarivo.
Sad sam pogledao svoj primjerak i tiskano izdanje nije ni blizu ovoga što si ti stavio kao tiskano izdanje (to je fotka, a ne sken?)
Naslovnica albuma je druga stvar, jer tu ide mat plastika koja bar 10% "uguši" boje.
Osim toga, ni PDF neće izgledati isto na svakom monitoru, pitanje je da li je monitor kalibriran itd itd.

Trouble will find me
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 19/02/2013 : 12:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
http://www.bedetheque.com/serie-19357-BD-Promethee.html#88927

kako vam se ovaj cini

feka
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/02/2013 : 12:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Kakve to veze ima s Trgovinom? Mene takvi stripovi nimalo, ali baš nimalo ne zanimaju, osim ako su baš vrhunski. A ovo mi izgleda kao još jedan u moru jednog te istog smeća kojeg Soleil izbacuje ...

Trouble will find me
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 19/02/2013 : 19:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos


Naslovnica albuma je druga stvar, jer tu ide mat plastika koja bar 10% "uguši" boje.



Ma kakvih 10%, "gusenje" je mnogo vece u procentima, kod nekih knjiga je sigurno i citavih 50%, sve se da lako uporediti. Tvoje tvrdoglavo insistiranje na matu, i tamo gde je to kontraproduktivno tvoj je cisti hir, ali ok, nema svrhe vise o tome raspravljati, javio sam se jer si me pecnuo ovim tvojim komentarom.
I, da, jos nesto da dodam kad vec mlatim praznu slamu, sjajan ti je potez kombinacije mat-sjaj kod albuma u Metalnim godinama, eto ti primer kako trebas da radis i ubuduce...dok ne predjes na puni sjaj...

...BD, c'est la vie...

Edited by - axle munshine on 19/02/2013 21:33:27
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000