forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Trgovina 1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/02/2013 : 21:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
da, ovdje je dosta detalja izgubljeno,
puno bolje izgleda gornja naslovnica
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/02/2013 : 22:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by Markos


Naslovnica albuma je druga stvar, jer tu ide mat plastika koja bar 10% "uguši" boje.



Ma kakvih 10%, "gusenje" je mnogo vece u procentima, kod nekih knjiga je sigurno i citavih 50%, sve se da lako uporediti. Tvoje tvrdoglavo insistiranje na matu, i tamo gde je to kontraproduktivno tvoj je cisti hir, ali ok, nema svrhe vise o tome raspravljati, javio sam se jer si me pecnuo ovim tvojim komentarom.
I, da, jos nesto da dodam kad vec mlatim praznu slamu, sjajan ti je potez kombinacije mat-sjaj kod albuma u Metalnim godinama, eto ti primer kako trebas da radis i ubuduce...dok ne predjes na puni sjaj...


Pa ako ćemo cjepidlačit, cijela Fibra je moj tvrdoglavi hir, ne samo mat. 50% tame je debelo, debelo pretjerivanje.

Trouble will find me
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 19/02/2013 : 23:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos


Pa ako ćemo cjepidlačit, cijela Fibra je moj tvrdoglavi hir, ne samo mat. 50% tame je debelo, debelo pretjerivanje.



Ne izvrci moje reci...tvoj hir je samo taj mat, bez cepidlacenja...a za preterivanje uporedi recimo Autoput sunca sa originalom ili Gipijeve Biljeske kao primer, pa onda pricaj o preterivanju, i jos jednom procitaj sta sam napisao...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/02/2013 : 07:44:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ja ti ne izvrćem riječi, nego ukazujem na činjenično stanje - Fibra doista jest moj hir, na mnogo načina, pa onda i zbog tih mat korica. Meni su tako sviđa i gotovo.
Mada nisam baš siguran da si vidio originale ta dva stripa, nema mat veze s tim, to je jednostavno jače odštampano (oba su tiskana u istoj turi, u istoj tiskari).

Trouble will find me
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 19/03/2013 : 23:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Ukratko, odlican strip... bas sam se prijatno iznenadio...
Duze vremena sam odolevao da ga procitam, zeleci da sacekam i dvojku... medjutim, nisam uspeo...
Kada je Loisel u pitanju, ocekivao sam nesto dobro, ali ipak da ce mi prica o nekom selu u zabacenom delu Quebec-a i njegovim ziteljima biti ponudjena na ovako interesantan nacin i jos da ce me zainteresovati toliko da mi to sve bude jako simpaticno... to uistinu nisam mogao da pretpostavim...
U prvom albumu sve nekako ide lagano i priznajem da nesto nisam bio impresioniran nakon prvih par stranica, ali tek posle skapiras da je taj "ulaz" u pricu i upoznavanje sa likovima jako dobar... bio sam malo iznenadjen i zapletom koji kasnije sledi, ocekivao sam nesto drugo, ali na stranu moja ocekivanja i sam zaplet koji generalno ne kvari ukupni utisak o stripu... jer je njegova sustina zapravo u prikazu samih karaktera, ljudi i njihovih odnosa, atmosfere i (su)zivota u toj nedodjiji... i to je sve toliko dobro uradjeno i predstavljeno da uz odlican crtez jednostavno cini ovaj strip posebnim...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 22/06/2013 : 16:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Kakav strip..doduse nikad nisam posumljao u Loisela , ali ovo je sam vrh.
Drago mi je da sam cekao i odlucio se za izdanje fibre.
Paket je uz neznanca 1,2 , posljednjeg muskarca na svijetu 1,2 , daredevila 1,2,5 tezio oko 50 kg..no isplatilo se..
Trgovinu sam naravno gustao na kraju .

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 22/06/2013 16:58:05
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/06/2013 : 11:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Kakav strip..doduse nikad nisam posumljao u Loisela , ali ovo je sam vrh.
Drago mi je da sam cekao i odlucio se za izdanje fibre.
Paket je uz neznanca 1,2 , posljednjeg muskarca na svijetu 1,2 , daredevila 1,2,5 tezio oko 50 kg..no isplatilo se..
Trgovinu sam naravno gustao na kraju .


Rekoh ti ja ovo kad smo glasali za najbolji Loazelov strip.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 26/06/2013 : 18:36:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by mr murdoc

Kakav strip..doduse nikad nisam posumljao u Loisela , ali ovo je sam vrh.
Drago mi je da sam cekao i odlucio se za izdanje fibre.
Paket je uz neznanca 1,2 , posljednjeg muskarca na svijetu 1,2 , daredevila 1,2,5 tezio oko 50 kg..no isplatilo se..
Trgovinu sam naravno gustao na kraju .


Rekoh ti ja ovo kad smo glasali za najbolji Loazelov strip.

Aha..no tek sam procitao knjigu prvu..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 26/06/2013 : 22:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Kakav strip..doduse nikad nisam posumljao u Loisela , ali ovo je sam vrh.
Drago mi je da sam cekao i odlucio se za izdanje fibre.
Paket je uz neznanca 1,2 , posljednjeg muskarca na svijetu 1,2 , daredevila 1,2,5 tezio oko 50 kg..no isplatilo se..
Trgovinu sam naravno gustao na kraju .


50 kg stripova jebeno !

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/06/2013 : 23:47:54  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Kanadsko "Malo misto"
Vrhunski strip.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/06/2013 : 15:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Markos...knjiga druga ?
Daj ..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/06/2013 : 21:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ne zavisi od njega, već od autora

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 19/12/2014 : 10:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Strip je po meni - jedan od vrhunaca koje sam pročitao, naročito sada kada sam bio u prilici prilistati šesti i sedmi album (uffff ukupno 9 albuma cijelog serijala, jedva čekam i nastavke....)
I tamatski i izražajno predstavljaju vrhunac, još k tome da se uzme da je to rad dvoje strip crtaća, Loiselov crtež olovkom pa Trippovo sjenčenje i tuširanje a na kraju ne bih ni zanemario ni izuzetan rad kolorista na kraju (kojem je isti tandem to priznaje popio mozak na slamku...)
Da ne ulazim u detalje svega što me fascinira u stripu se primječuje tolika pedantnost i razrađenost detalja i priče, toliko malih sitnica ima u pozadini da se vidi njihov vrhunski pristup i zagriženost na serijalu, npr. kao detalj - u prvom albumu se vidi da u pozadini stalno dolazi jedna mala crna maca te je se prati kroz cijelu priču u njenim dogodovštinama, zatim tu ulazi i jedan mali psić s kojim na početku počinju mačje-pseće nesuglasice i tuće, na kraju se tako skompaju, vidjeti scenu na polnočki u crkvi. Onda na scenu ulazi i jedan patak kojeg i psić i maca u tandemu prvo malo zmaltretiraju pa prime u škvadru .... a sada u ovom zadnjem albumu vidim da je u igru ušao i jedan mali, maleni medo.... ma mrak od stripa!!!

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/12/2014 : 11:53:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Trgovina 2 će sigurno biti jedan od glavnih favorita za najbolji strip 2015. godine.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 19/12/2014 : 12:54:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Strip o hrpi dosadnjakovica u kanadskoj vukojebini. Za bakice.
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 13/06/2016 : 10:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao za vikend. Čak se i ne sjećam koji me strip u skorašnje vrijeme tako oduševio. Naravno povukao sm paralelu sa djetinjstvom, životom na selu kod bake i dede, sličnih zgoda i nezgoda, ljudi i odnosa. Velika većina je u zadnjih 20-25 godina umrla. Mladih je sve manje. Polja se ne obrađuju, susjedi si ne pomažu, šikare i šume se šire. Nema niti domaćih životinja... Sjetih se tih nekih bezbrižnih trenutaka, smijeha, lica koje sam i zaboravio..., snijega, toplih i ugodnih ljeta, kišnih jeseni dok smo se mokri vraćali iz škole...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/06/2016 : 11:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sad brzo pojuri dvojku.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 08/10/2018 : 12:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
do sad su izasle 2 knjige trgovine...ne znam koliko ce ih ukupno biti ?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/10/2018 : 14:26:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
to je to - nema više.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 08/10/2018 : 17:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
šlus

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 08/10/2018 : 17:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
hvala..ja mislio da ima jos
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 08/10/2018 : 19:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

hvala..ja mislio da ima jos


Na zalost ne
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/10/2018 : 19:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
U drugom integralu je vidljivo da je ponestalo ideja po brojnim ponavljanjima motiva iz prvog integrala.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 23/01/2022 : 21:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



411 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 25/01/2022 : 08:40:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Tabernakula mu, ovo je vrhunski strip. Priča o nekim težim, boljim vremenima. Budi dosta nostalgije.

Finalni ranking Loisela:
- Trgovina
- Veliki Mrtvac
- Prije potrage
- U potrazi
- Petar Pan
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000