forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Trgovina 1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 25/01/2022 : 09:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Slažem se o težim vremenima ali boljim nikako. Da, dobar strip, samo šteta kaj nema više prvog integrala u ponudi a ne mogu pronaći ni sken (:.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



411 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 25/01/2022 : 11:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
A ne znam, nekad se osjećao duh zajedništva kojeg više definitivno nema...ja se sjećam, da usporedim sa scenom u stripu, recimo kolinja kad sam bio manji kad se cijelo naselje okupilo oko te aktivnosti ili se sjećam kad su oni prodavači Tupperware i Zeppter posuđa okupljali sve žene, i svaki tjedan bi bilo druženje u drugoj kući...

Kad se zidao dodatni kat na kući, nisi trebao pitati ljude za pomoć, već bi sami došli. Danas da pitaš rekli bi ti da platiš majstore.

Danas ljudi uglavnom ni sa prvim susjedima ne pričaju...barem je to moj dojam.



Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 25/01/2022 : 11:32:25  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Odoakar

A ne znam, nekad se osjećao duh zajedništva kojeg više definitivno nema...ja se sjećam, da usporedim sa scenom u stripu, recimo kolinja kad sam bio manji kad se cijelo naselje okupilo oko te aktivnosti ili se sjećam kad su oni prodavači Tupperware i Zeppter posuđa okupljali sve žene, i svaki tjedan bi bilo druženje u drugoj kući...

Kad se zidao dodatni kat na kući, nisi trebao pitati ljude za pomoć, već bi sami došli. Danas da pitaš rekli bi ti da platiš majstore.

Danas ljudi uglavnom ni sa prvim susjedima ne pričaju...barem je to moj dojam.



Upravo zbog toga i napominjem da nisu bila bolja vremena...svi su se petljali u sve.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 25/01/2022 : 12:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Prisećanja na bolja vremena su samo iluzija toga što sadašnje doba te uvek podseća na teret proživelog, na poodmakli život. A čim je nešto prožiljeno, gubi se osećaj nevinosti i bezbrižnosti.

Apropo ovoga, uvek se setim anegdote, moj brat u poseti kod dede u selu, i sutradan mu prilazi neka baba iz ulice i kaže "Videla sam te noćas, gde se ti šmucaš, došao si kući u 3.22?" Pa KGB I CIA su male mace za znatiželje seljane. I bolje što toga ima sve manje.
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



411 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 25/01/2022 : 12:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Bar netko pita. Danas da te zgazi auto usred noći, ta baba bi te prekoračila i nastavila po svom poslu.

No skrećemo s teme.

Super je Trgovina. Zaslužio je prvi broj reprint.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 25/01/2022 : 13:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis
Apropo ovoga, uvek se setim anegdote, moj brat u poseti kod dede u selu, i sutradan mu prilazi neka baba iz ulice i kaže "Videla sam te noćas, gde se ti šmucaš, došao si kući u 3.22?" Pa KGB I CIA su male mace za znatiželje seljane. I bolje što toga ima sve manje.



Iako izgleda kao off ali ovakava iskustva su i tema samog stripa tak da je nije off...

...nakon ukidanja onog prvog lockdowna zaželio se tulumarenja, a igrom slučaju ispraznil mi se stan u gradu i odlučil pozvati ekipu na tulum. Slijedeći dan se vratim u selo (kad sam vec blizu i da vidim i roditelje) prije povratka za Brod i tko god me srel iz sela prvo me pital kak je bilo jučer u Zagrebu
2019., okolica Zagreba!


Da, bilo bi super da se reprinta prva knjiga ali markos vjerojatno zna zakaj nece biti reprinta

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 25/01/2022 13:26:32
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/01/2022 : 14:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Odoakar

A ne znam, nekad se osjećao duh zajedništva kojeg više definitivno nema...ja se sjećam, da usporedim sa scenom u stripu, recimo kolinja kad sam bio manji kad se cijelo naselje okupilo oko te aktivnosti ili se sjećam kad su oni prodavači Tupperware i Zeppter posuđa okupljali sve žene, i svaki tjedan bi bilo druženje u drugoj kući...

Kad se zidao dodatni kat na kući, nisi trebao pitati ljude za pomoć, već bi sami došli. Danas da pitaš rekli bi ti da platiš majstore.

Danas ljudi uglavnom ni sa prvim susjedima ne pričaju...barem je to moj dojam.



Istina.
Prije smo svi bili proleteri pa smo pomagali jedni drugima kod skoro svega:kolinja ,zidanja i nalivanja taraca,postavljanja krova...
Ako bi šta i platili to bi bilo skoro simbolički.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/01/2022 : 19:19:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Odoakar

Tabernakula mu, ovo je vrhunski strip. Priča o nekim težim, boljim vremenima. Budi dosta nostalgije.

Finalni ranking Loisela:
- Trgovina
- Veliki Mrtvac
- Prije potrage
- U potrazi
- Petar Pan


sviđa mi se lista
moja je:
Trgovina
Pan
Pre potrage
Mrtvac
Potraga

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

NIXA
Starting Member



Croatia
92 Posts

Member since 24/04/2005

Posted - 12/02/2022 : 11:38:37  Show Profile Show Extended Profile  Send NIXA a Private Message  Reply with Quote
hoćemo reprint & petra pana
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 22/04/2022 : 10:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip mi je baš legao, jedan od najdražih uopće! Moglo bi se ponoviti gradivo!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 22/06/2022 : 09:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Procitao ponovo natenane.

Sve ispocetka.

10/10 remek delo. Strip kome cu se vracati jos.

sangue navajo
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000