forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Vertigo
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 24/10/2011 : 14:23:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Nije u redu da vertigo nema svoj topic. Dakle, Swamp Thing, Hellblazer, Sandman, Preacher, Transmetropolitan, 100 bullets, Y the last man, Scalped i svi ostali, stari i novi, dobri i losi dc stripovi za mrvicu starije citatelje. S naglaskom na mrvicu.

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 24/10/2011 : 17:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Ma "Vertigo" ima toliko sjajnih stripova da je bruka što nemamo više diskusija o njemu. Bitno je da su supergaćeše sve okupirali.

Evo nekih kratkih mišljenja, za početak početka:
"Northlanders" - dobar crtež, ali vrlo pretenciozno napisan strip. Kraće priče su dobre, dok duži story arcovi dosta lutaju u razvijanju radnje, osjetno razvučeni. Čitao sam do dvadesetog broja i ohladio se.
"Sendmen" - najbolji "Vertigov" naslov i jedno od vrhunskih dijela devet umjetnosti. Riječi su nepotrebne.
"Lucifer" - o ovom serijalu bih volio da detaljnije pišem u budućnosti, ali osnovna impresija: kao cjelina, serijal je imao bezbroj mogućnosti a završio kao teški promašaj. Plitko, sa gomilom dešavanja u svakoj epizodi bez obzira na cijenu, previše hermetično zatvoreno u DC univerzumu itd. Izgleda da je scenarista mislio da je dovoljno nabacati gomilu poznatih likova, njihove "duhovite" interakcije koje su premudri čitaoci jedva dočekali, i nešto nazovi velikih koncepta na papir, skupa sa kvazifilozofskim didaskalijama američke škole, pa da dobije "vau, rođače!" strip. E, neće moći.
"Propovjednik" - opičeno, ali ne po mom ukusu. Previše moralisanja u kasnijim epizodama.
"Fables" - kao što je već rečeno, teška sapunjara, ali nevjerovatno zabavna i tačno po mom ukusu. Bigbi - najjači zli vuk svih vremena. ;)
"Hellblazer" - vrhunsko štivo, ne konkurent Sendmenu, ali barem tik iza njega.
"Swamp Thing" - nije po mom ukusu, užasno zamarajuće.
"Transmetropoliten" - zabavno i poučno štivo, ispričano u formi epske, ali baš epske, parodije moderne Absolute State of America.

Edited by - Mhejl on 24/10/2011 21:06:11
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 24/10/2011 : 22:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Preacher - prokleto zabavno! Trash, zajebano, obozavam ga.
Transmet - Jedno od omiljenog stiva! Predobar cyberpunk.
Sendmen - ne preterano imresioniran..
Fables - za sad ok (2 trejda), ali nista toliko impresivno. Slazem se sa Mhejlom da je Bigbi mnogo jak lik.
Hellblazer - opako dobro! Ima gomila prejakih prica, meni omiljeno od svih Enisovih pisanija. Opasne navike verovatno meni najbolji strip uopste, ali i pored toga mnogo dobrih prica.
Scalped - procitao samo jedan trejd ali je dobar i dosta obecava. Gera rastura, kolor posebno.
100 bullets - dobra ideja ali odustadoh, mozda se vratim.

Edited by - Grujah. on 24/10/2011 22:37:25
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/10/2011 : 22:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

"Propovjednik" - opičeno, ali ne po mom ukusu.


Najbolji primjer da je sve stvar ukusa. Preacher je za mene perfektan strip serijal, najbolji ikad.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 24/10/2011 : 22:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Uticaja je imao i kvalitet crteža, koji mi je vrlo, vrlo antipatičan.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/10/2011 : 22:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Meni je Garth Ennis najbolji u kombinaciji sa Steveom Dillonom.
Nekako mi izgleda da Dillon Ennisa najbolje razumije, najbolje prenosi njegove ideje na papir.
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 24/10/2011 : 22:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Meni je Garth Ennis najbolji u kombinaciji sa Steveom Dillonom.
Nekako mi izgleda da Dillon Ennisa najbolje razumije, najbolje prenosi njegove ideje na papir.



Jeste, skroz su dobri zajedno. Npr Wilsonov crtez na Enisovom Hellblajzeru je tesko govno (i dalje stoji da su mi Opasne Navike omiljeni strip, al crtez je uzasan ). Dilon crta specificno, npr ima par faca i par frizura pa to kombinuje ali skroz dobro to ide posebno na Preacheru ali i na Helblejzeru je isto jako dobar.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 25/10/2011 : 11:38:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Od Ennisa sam citao dvadesetak epizoda Hellblazera i to mi je stvarno vrh vrhova. Prvi trejd Preachera mi je isto odlican, ali nisam citao dalje posto mi se ne da sa ekrana, a i svi scanovi Preachera koje sam nasao su neki smanjeni. Kud bas od svih je on tako lose skeniran. Uglavnom, Ennis mi je jako drag, fantastican mi je njegov osjecaj za likove i dijaloge i jedva cekam iscitati to do kraja.
S druge strane nedavno sam citao prvi trejd Delanovog Hellblazera i nekako mi nije bas legao. Ono, pohvatao sam neke reference i politicku i ratnu kritiku, ali sve te epizode su mi ostavile nekakav dojam nepovezanosti. Ima dosta oscilacija u prici, dosta nekakvih neprirodnih prekida a i dijelova ispricanih dosta neuvjerljivo. Rekao bi da nema cvrstog odmaka od prijasnjeg nacina pripovjedanja kojega su svi trosili, onog naivnog. Ennis tu djeluje puno kompaktnije i originalnije, svjezije. Slicna stvar je i kad se cita prapocetke Swamp Thinga i onda okrenes na Anathomy Lesson, to nije nastavak tradicije s novim detaljima i kritikom. To je potpuno nova konstrukcija, nacin pripovjedanja iz koje prsti autorski pecat. Sto vi mislite?

Edited by - Mord on 25/10/2011 11:40:01
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 25/10/2011 : 13:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Slazem se za Helblejzere preskociti prve trejdove i poceti od Rare Cuts pa nadalje ;) Delanovo mi ono nis ne lezi i ti si bas dobro opisao - neka kao kritika a nadprirodno tako nekako upada i odlazi potpuno neprirodno i neuverljuvo da skroz kvari pricu.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 25/10/2011 : 13:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Da li je netko uspio dokuciti zasto su dosadasnji trejdovi Hellblazera bili sakupljeni tako kako jesu. Jasno mi je da je preskoceno 25-27 jer su to pisali Morrison i Gaiman usred Delanovog runa. Isto tako je preskocen 51 koji je usred Ennisovog runa a pisao ga je Smith. Ali, zasto su preskocene epizode 56-58 koje su usred Ennisovog runa? Usrecit ce me netko ako ovo objasni.

I onda na kraju izbace nekakav rare cuts koji sadrzi svasta nesto, skupljeno i neskupljeno prije. I opet ne objave 57-58.

p.s.

Ima li netko link za skenove sveski Preachera u standardnoj velicini? Postoji li to?
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 26/10/2011 : 20:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Btw, je li iko od vas uspio da sklopi sve djeliće Dilejnijeve podugačke priče "The Fear Machine"? Žešće je zbunio i sebe i čitaoce sa paganskom "magijom", lej linijama i muško-ženskim bogolikim zmajevima (?!) u kasnijim brojevima. Odavno nisam vidio luđu "mućkalicu".

Edited by - Mhejl on 26/10/2011 20:13:31
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/10/2011 : 21:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mhejl

"Propovjednik" - opičeno, ali ne po mom ukusu.


Najbolji primjer da je sve stvar ukusa. Preacher je za mene perfektan strip serijal, najbolji ikad.


Najbolji strip ikada.
Kome ovo nije dobro, vrlo je različit od mene i traži nešto sasvim drugo od stripa i zabave uopšte...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/10/2011 : 14:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nisan nešto previše čita Vertigo naslove, tako da nisam mjerodavan, al sve u svemu evo mojih par dojmova:

Sandman - Pročita prva dva trejda u izdanju Beloga Puta i strašno mi se svidilo, tako da ću ih uzet i na engleskome. Odlična tematika i dobro ukomponirani razni likovi iz DC univerzuma, makar i u malim ulogama šta mi se skroz sviđa.

Fables - Pročita također prva dva trejda i iako sam ima nikakva očekivanja, leglo mi je super. Na momente smišno, na momente brutalno (drugi trejd, scena kad otkinu glavu svinji i nabiju je na kolac mi je baš ostavila jak dojam), ali nikad pretjerano. Odlična karakterizacija likova.

Sandman Mystery Theatre - Počea čitat i iz nekoga razloga blokira i nije mi se dalo nastavit. Možda me crtež odbija, ne sviđa mi se baš previše, al radnja itekako dobro drži vodu. Triba bi mu dat još jednu šansu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 28/10/2011 : 14:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Sandman Mystery Theatre - Počea čitat i iz nekoga razloga blokira i nije mi se dalo nastavit. Možda me crtež odbija, ne sviđa mi se baš previše, al radnja itekako dobro drži vodu. Triba bi mu dat još jednu šansu.

Trebao bi.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 28/10/2011 : 14:29:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Jos par one-shot stvari od Vertiga mi je proslo kroz ruke.

Neil Gaiman's Neverwhere - (Mark Carrey and Glenn Fabry) - Adaptacija Gejmanovog romana. Ovo me je odusevilo, jedna tako prelepa i magicna moderna bajka. Fabry ne crta njegovim hiperrealisticnim crtezom kao na naslovnicama vec skroz stripskim i skroz razbija!

Garth Ennis - Pride and Joy - Nista posebno, zna Enis MNOOOOGO bolje.

Edited by - Grujah. on 28/10/2011 14:30:16
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 28/10/2011 : 18:30:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Jedan odličan graphic novel je Michael Moorcock's Multiverse, gde on odlično uklapa likove iz svojih proznih romana u jednu novu celinu... Mada, teško da bi se dopalo nekome ko ranije nije pročitao makar Elric of Melnibone...




PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 01/11/2011 : 09:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Ćušnut ću ovo ovdje, djeluje kao najprikladniji potforum:

http://www.darkomacan.com/dnn/Home/tabid/36/EntryID/1184/Default.aspx

Fala,

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 20/12/2011 : 18:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
http://www.amazon.com/Invisibles-Omnibus-Various/dp/1401234593/ref=pd_sim_b_12

Eh, što gotivim ovakva omnibus izdanja... Mislim da ću ovo definitivno nabaviti.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 20/12/2011 : 19:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
1536 stranica.. !

otpadat će ruke :)
imam Ennisovog Punishera i to je već napor za čitati, a 400 stranica manje.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 11/04/2012 : 11:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Jel možda iko čita ovo? Zanimaju me dojmovi, jel valja i tako.
http://en.wikipedia.org/wiki/House_of_Secrets_(Vertigo)

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 11/04/2012 : 11:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Jel možda iko čita ovo? Zanimaju me dojmovi, jel valja i tako.
http://en.wikipedia.org/wiki/House_of_Secrets_(Vertigo)



Jako je lijepo nacrtano.

A ne sjećam se više o čemu je bila riječ. Neki loš Sundance vjerojatno.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 12/04/2012 : 12:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
northlanders gotov
šteta, al dobro da je strip o vikinzima doživio 50 brojeva

saucer country mi se sviđa zasad, iako su samo 2 broja izašla. em je zanimljivo, em je conspiracy priča
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 09/01/2013 : 13:12:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Btw, je li iko od vas uspio da sklopi sve djeliće Dilejnijeve podugačke priče "The Fear Machine"? Žešće je zbunio i sebe i čitaoce sa paganskom "magijom", lej linijama i muško-ženskim bogolikim zmajevima (?!) u kasnijim brojevima. Odavno nisam vidio luđu "mućkalicu".



Za vikend sam procitao pola trejda. Moram priznati da mi je prica malo razvucena i dosadna. Likovi su mi skroz neuvjerljivi. Nije mi se dalo citati dalje. Daje neki osjecaj da je poanta u sitnim detaljima a ne u likovima i prici.

Opcenito nakon procitanog 1. i 3. trejda nisam bas odusevljen Delanovim radom, pogotovo kad usporedim s Ennisom. Procitat cu vjerojatno i 2. i 4. trejd, ali ocekivanja su mi nakon ovog jako niska.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/05/2016 : 00:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Timoti Hanter je 12-godišnji dečak iz Engleske (koji neodoljivo podseća na filmskog Hari Potera,gde se uglavnom završava svaka sličnost sa čuvenim knjiškim junakom),i ima potencijal da postane najveći mag koga je svet ikada video.Stoga,Džon Konstantin,Stranac,Doktor Okultni i Mister I, će se postarati da ga upoznaju sa svetom magije sa ciljem da ga usmere na ispravan put,ali najpre da mu pomognu da odluči da li želi takav život ili ne.

Crtački četverac nudi sjajan vizuelni doživljaj u ovom integralu sa četiri priče,i ovo mi je ubedljivo najbolji nacrtan Vertigov strip kojeg sam držao u rukama.
Gejmen vešto i smelo vodi priču na sebi svojstven način,iako ona nije moja šoljica čaja,što zbog tog meni omraženog upliatanja mnogobrojnih detalja iz DC univerzuma,što zbog same teme koja i nije jedna od mojih omiljenih žanrova.
Ocene po poglavljima bi bile sledeće:I - 6; II - 7; III - 8; IV - 6-7, opšta ocena jedna jaka 7/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 04/08/2019 : 21:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Locus je objavio da DC gasi Vertigo imprint.

https://locusmag.com/2019/08/vertigo-vertigoing-vertigone/
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/08/2019 : 02:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Locus je objavio da DC gasi Vertigo imprint.

https://locusmag.com/2019/08/vertigo-vertigoing-vertigone/


https://www.stripovi.com/vijesti/vertigo-prestaje-postojati/960/

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000