forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Amazon vs. Book Depository
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/11/2011 : 17:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Dakle opleti...

Choices:

Amazon je bolji
BD rula
neki treci


What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/11/2011 : 18:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message  Reply with Quote
Kupujem iskljucivo preko amazona ali sada tek vidim da book depository ima besplatnu postarinu.

"I'm not saying I'm Batman. I'm just saying nobody has ever seen me and Batman in a room together."
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 02/11/2011 : 18:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
Nisam kupovao preko BD-a,ali sa Amazonom sam prezadovoljan.
Do sad su mi sve narudžbe stripova stigle unutar 20 dana i to u odličnom stanju,a cd-i i dvd-i su znali stić i za manje od 10 dana
Ostajem vjeran Amazonu

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 02/11/2011 : 19:06:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Ja kupujem pre na BDu no na Amazonu jer Amazon ima postarinu (iako je BD skuplji) pa zbirno moram uzeti vise da bi mi se isplatilo, a onda je veca cifra i oporezuju me lopovi... Doduse, sada je podignuta granica za carinjenje na 50e te kada bude bilo love mozda uzmem nesto s Amazona.

Uzimao sam i sa Amazona i sa BDa i neke razlike bas i nema. Stoga ne mogu ni da glasam ni za jedne ni za druge. :)

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 02/11/2011 : 19:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Amazon je postao neupotrebljiv za stripove zbog katastrofalnog pakovanja. Obicni trejdovi mogu da prodju ali HC izdanja nikako.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste

Edited by - Born To Run on 02/11/2011 19:54:29
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 02/11/2011 : 21:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

Amazon je postao neupotrebljiv za stripove zbog katastrofalnog pakovanja. Obicni trejdovi mogu da prodju ali HC izdanja nikako.




ja sam danas dobio Miki Mausa u slipcaseu, as good as netaknut

pre 2 dana 3 SW Omnibusa (SC, jelte), rikna nagnjecena kod 2 komada


nije da mi smeta, doduse
nego eto, "nije sve tako crno"



inace, ne mogu se u ovom trenutku odluciti
Amazon se malko srozao ovim poskupljivanjem postarine

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 02/11/2011 : 21:34:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

Amazon je postao neupotrebljiv za stripove zbog katastrofalnog pakovanja. Obicni trejdovi mogu da prodju ali HC izdanja nikako.



Meni je prošli tjedan stigao Astonishing x-men omnibus glanc novi bez ikakvog oštećenja....

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 02/11/2011 : 21:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Andrej

quote:
Originally posted by Born To Run

Amazon je postao neupotrebljiv za stripove zbog katastrofalnog pakovanja. Obicni trejdovi mogu da prodju ali HC izdanja nikako.



Meni je prošli tjedan stigao Astonishing x-men omnibus glanc novi bez ikakvog oštećenja....



To je onda izuzetak. Ali za to je potrebna tolika sreca da si verovatno potrosio kolicinu srece za nekoliko narednih nedelja. Bolje ne izlazi iz sobe mesec dana.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 02/11/2011 : 22:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

quote:
Originally posted by Andrej

quote:
Originally posted by Born To Run

Amazon je postao neupotrebljiv za stripove zbog katastrofalnog pakovanja. Obicni trejdovi mogu da prodju ali HC izdanja nikako.



Meni je prošli tjedan stigao Astonishing x-men omnibus glanc novi bez ikakvog oštećenja....



To je onda izuzetak. Ali za to je potrebna tolika sreca da si verovatno potrosio kolicinu srece za nekoliko narednih nedelja. Bolje ne izlazi iz sobe mesec dana.



"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

alanford
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1169 Posts

Member since 31/03/2009

Posted - 02/11/2011 : 22:50:21  Show Profile Show Extended Profile  Send alanford a Yahoo! Message  Send alanford a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da je BD skluplji od Amazona (cak i kad se uracuna postarina). http://www.bookdepository.com/Complete-Calvin-Hobbes-v-1-2-3-Bill-Watterson/9780740748479?selectCurrency=USD http://www.amazon.com/Complete-Calvin-Hobbes-v/dp/0740748475/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1320270571&sr=1-1 Ovo mene najvise zanima sada i sigurno cu to narucivati iduci put...
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 02/11/2011 : 22:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
A sve zavisi od stripa do stripa ali vecinski je BD jeftiniji nama zabacenima. Meni je cena najvaznija pa glasam za njih.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 03/11/2011 : 13:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89


Amazon se malko srozao ovim poskupljivanjem postarine




hm, kakvim poskupljenjem?
baš sam bacio pogled na shipping listu, ne vidim neku razliku..
ili griješim?

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 03/11/2011 : 13:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

quote:
Originally posted by Lord Vader89


Amazon se malko srozao ovim poskupljivanjem postarine




hm, kakvim poskupljenjem?
baš sam bacio pogled na shipping listu, ne vidim neku razliku..
ili griješim?



bio nekakav glitch il nesto...sad je ispravljeno

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 03/11/2011 : 14:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Jes da nisam nešto merodavan, jer sam tek jedan strip naručio sa neta (tačnije dva, ali drugi tek treba da stigne), ali moj glas ide bd-u

Edited by - Imrahil on 03/11/2011 18:35:37
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 03/11/2011 : 14:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Bogoljubu Karicu? :D

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

star-duster
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 11/06/2011

Posted - 03/11/2011 : 16:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Send star-duster a Private Message  Reply with Quote
Moj glas ide Bookdepository-ju. Ali to ne znači da sam nezadovoljan Amazonom. Naprotiv, obe kompanije su ostavile odličan utisak na mene i zadobile moje poverenje. I od jedne i od druge kompanije sam kupio po 10-12 knjiga, dakle približno isto.

Ali evo detalja koji su presudili da (malu) prednost dam BD-u:

1) Brzina isporuke - knjige sa BD-a su mi uvek stizale za 6-8 dana od dana slanja, a sa Amazona u proseku za 20-ak dana.
Ali ovo se odnosi na to koliko knjige putuju od dana slanja. Ako uzmemo u obzir vreme od dana naručivanja pa do isporuke, onda se prednost BD-a pomalo topi, jer BD ponekad i po 5-6 dana ne pošalje knjigu od kad sam je naručio, a Amazon gotovo uvek pošalje već sutradan.
Ukratko - od dana naručivanja do isporuke - BD u proseku 10-ak dana, Amazon u proseku 20-ak dana.
BD pobeđuje ovu rundu.

2) Kvalitet pakovanja je otprilike izjednačen. Veoma sam zadoboljan stanjem u kojem mi dolaze knjige i od jednih i od drugih. Za razliku od nekih forumaša koji su to prijavili, ja nisam imao problema sa HC izdanjima sa Amazona, naprotiv, dolazila su u odličnom stanju. Ponekad su bila samo minimalna nagnječenja, ali su zaista zanemarljiva.
Ova runda se završava nerešeno.

3) Cene variraju od slučaja do slučaja. Da živimo u SAD, naravno da bi nam Amazon bio bolji izbor sa besplatnim slanjem, jer su njegove osnovne cene gotovo uvek niže od BD. Ali kad dodamo poštarinu, onda neke varijante ispadnu jeftinije od BD-a, a neke skuplje. Takođe, ponekad nalete popusti, sniženja itd. Uvek proverite za konkretne naslove koji vas interesuju.
I ova runda se završava nerešeno.

4) Korisnički servis. Za Amazonovu korisničku podršku imam samo reči hvale. Bilo je par slučajeva (koje ću da spomenem kasnije) kad sam morao da im se obratim. Uvek su odgovorili istog dana i uvek su rešili situaciju bez ikakvog zakeranja. Sa korisničkom podrškom BD-a nisam imao posla, valjda zato što je sve uvek stizalo bez ikakvih problema. Pročitao sam da se neki ljudi žale kako im BD kasno odgovara, ili ne izlazi u susret. Ja lično ne mogu to da potvrdim.
Ovu rundu (izgleda) dobija Amazon.

5) Pouzdanost kupovine i isporuke. Sa Bookdepository-ja mi je sve stiglo na vreme. Nemam baš nikakve zamerke. Sa Amazona mi je većina svari stizala takođe u predviđenim rokovima, ali bilo je dva slučaja kada mi pošiljke uopšte nisu stigle! Amazon mi je refundirao te narudžbine, ali sam se dosta nervirao oko svega toga. Kasnije su mi javili da su im se te pošiljke vratile kao "undeliverable". Ispalo je da je problem sa drugom firmom za dostavu, koju očigledno koriste kad šalju veće pakete. Da ne bih širio priču, imate detalje o tom mom iskustvu u nekoliko mojih postova ovde: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=32602&whichpage=22
Ovu rundu dobija Bookdespositry.

Dakle, za mene je stvar jasna. Obe firme pružaju odličnu uslugu, ali konačni pobednik je Bookdepository.


EDIT: BTW, zašto je ova tema u podforumu o američkom stripu?

Edited by - star-duster on 03/11/2011 16:52:04
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 03/11/2011 : 17:04:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
zato sto svi kupujemo samo americke stirpove preko Am./BD :D
i americka izdanja evropskih stripova :D

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 03/11/2011 : 17:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Snake Plissken

Bogoljubu Karicu? :D


Ti si lud svega mi
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 03/11/2011 : 18:26:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Prvo, NIJE uopšte besplatno slanje preko TBD-a, nego je već uračunato u cenu. I kada naručujete samo jedan strip, preko TBD-a to bude (u proseku, ZA VEĆINU naslova, ali ne i za svaki) jeftinije za 2-4$, ali to sve zavisi od osnovne cene...

Mrzi me da tražim primer, ali uporedite bilo koji strip... Mada mi se čini da je TBD malo podigao cene poslednjih dana, te da možda više i nema te razlike u ceni između njih i Amazona... Njihova najveća prednost je to što stripovi stižu za cca nedelju dana, a najveća mana to što šalju jedan po jedan. I onda, ako naručim 5-6 stripova odjednom, to bi me baš do yaya smorilo, da stižu odvojeno, nikad kraja...

A Amazon lepo sve pošalje zajedno, pa iako malo duže putuje, kada naručujem više stripova, onda uvek biram Amazon, a za samo jedan TBD.

Dakle: nerešeno. A postoje i druge opcije...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture

Edited by - Gil-galad on 03/11/2011 18:28:33
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 03/11/2011 : 18:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Snake Plissken

Bogoljubu Karicu? :D



ko mi kriv kad ne mislim kad kucam
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 03/11/2011 : 18:36:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Prvo, NIJE uopšte besplatno slanje preko TBD-a, nego je već uračunato u cenu.


mislim da je to svima jasno
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 03/11/2011 : 18:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Veruj mi da ima i onih koji misle da je stvarno free delivery...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 03/11/2011 : 18:52:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
(primecujes li da samo ti pises TBD? )

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 03/11/2011 : 19:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Njihova najveća prednost je to što stripovi stižu za cca nedelju dana, a najveća mana to što šalju jedan po jedan. I onda, ako naručim 5-6 stripova odjednom, to bi me baš do yaya smorilo, da stižu odvojeno, nikad kraja...




meni nije mana sto sve salju odvojeno vec prednost.
evo stigao mi je juce paket sa amazona od nekih 77$ i traze mi nasi carinu 700 din Nije velika carina al mi se ne placa pa sam odbio da primim. A da ne pricamo sto kad otvore carinici paket unutra sve ispreturaju i ostete.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 03/11/2011 : 19:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ako treba da se setas pola sata do poste, onda je smor :/

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 03/11/2011 : 19:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
eh da o tome nisam razmisljao, posta mi na 5 minuta

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000