forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Amazon vs. Book Depository
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 03/11/2011 : 19:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
meni jedna na minut, druga na 5, pa gde završi
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 05/11/2011 : 11:48:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

Amazon je postao neupotrebljiv za stripove zbog katastrofalnog pakovanja. Obicni trejdovi mogu da prodju ali HC izdanja nikako.



Kupujem na Amazonu neke 2 godine.
Prije prve narudžbe upozorili su me da će biti oštećenja.
I stvarno, prva naružba, kutija udarena, dva HC stripa oštećena - ništa strašno, ali vidi se kada dobro pogledaš. I tako je nastavilo u idućih 30 narudžbi - manja oštećenja svaki put (nekad i bez oštećenja). Treba uzeti u obzir da sam ja podosta picajzla tako da činjenica da su meni ta oštećenja prihvatljiva, govori nešto.
Jednom je kutija bila jako istucana i knjige su jače oštećene, reklamirao sam i odmah su mi vratili novac za knjige, poštarinu, a robu sam zadržao.
Uglavnom, pomirio sam se sa razinom očuvanosti stripova koji dođu i mogu reći da je konstantna. Ja im uredno svaki put u feedbacku za pakiranje ostavim napomenu da ne pakiraju dobro.

Born to Run, ti se vjerovatno sjećaš nekih ranijih vremena (prije više od 2 godine) kada govoriš o Amazonu - u smislu da je postao neupotrebljiv. U mojem slučaju on je bio i ostao konstantno osrednjikav što se tiče pakiranja tako da sam se već navikao...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 05/11/2011 : 22:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Ako se dobro secam 2002 sam napravio prvu narudzbinus sa Amazona i to je zaista bilo perfektno upakovano. Uvek su knjige unutar kutije bile upakovane u celofan koji je bio spojen sa kartonom veceg formata od njih. tako da se ostecivao taj karton a ne knjige. Vec nekoliko godina toga vise nema i amazon je sto se pakovanja tice hit and miss. Mozda cete proci relativno dobro a mozda cete i najebati.
Stvr je naravno bolja ako se nabavljaju obicni trejdovi i knjige manjeg formata.
Takodje ni malo ne pomazu srpski carinici, koji obavezno sve ispreturaju unutra i dodatno pogorsaju stvari.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 05/11/2011 : 22:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Npr cesto se desi da na amazonu privremeno obustave prodaju novog omnibusa odmah po njegovom izlasku. Napisu na toj stranici, trenutno nije moguce kupiti ovaj artikal zato sto su nas musterije obavestile da nesto nije u redu sa nacinom kako ga pakujemo. tako je bilo sa wolverine a i sa DT omnibusom.
Omnibusi se najlakse ostete i dobiju odmah gomilu reklamacija za njih.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/11/2011 : 09:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

Ako se dobro secam 2002 sam napravio prvu narudzbinus sa Amazona i to je zaista bilo perfektno upakovano. Uvek su knjige unutar kutije bile upakovane u celofan koji je bio spojen sa kartonom veceg formata od njih. tako da se ostecivao taj karton a ne knjige. Vec nekoliko godina toga vise nema i amazon je sto se pakovanja tice hit and miss. Mozda cete proci relativno dobro a mozda cete i najebati.
Stvr je naravno bolja ako se nabavljaju obicni trejdovi i knjige manjeg formata.
Takodje ni malo ne pomazu srpski carinici, koji obavezno sve ispreturaju unutra i dodatno pogorsaju stvari.


Moja svaka druga narudžba je pakirana upravo ovako, tako da toga ima još uvijek.
I nemam dojam da su kutije otvarane na carini, no ponekad kutija ima oštećenje kao da je netko udario sjekirom po njoj i taj udarac dopre do stripova...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 06/11/2011 09:20:59
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 07/11/2011 : 01:04:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Kako rekoh sa amazonom je lutrija.
Vise ne kupujem americke stripove ko nekad, moze se citati i dzabe. Al kad kupujem to su uglavnom deluxe, absolute i omnibus izdanja. tako da mi je lakse da dam koji evro vise al da je sansa da stignu osteceni manja nego kad salje amazon.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 12/11/2011 : 22:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
evo ono sto sam pricao

http://www.amazon.com/Fantastic-Four-John-Byrne-Omnibus/dp/0785158243/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1321132822&sr=1-1

dakle u pitanju je najnoviji omnibus i prodaja je privremeno obustavljena. Verovatno su dobili gomilu reklamacija u kratkom periodu i blokirali su prodaju.
To se stalno desava sa novim omnibusima. Dakle veliki broj ljudi ih kupi i vecina se buni i oni blokiraju prodaju. Moze se reci da je to vec pravilo postalo.
Za nekoliko dana ce ga vratiti u ponudu i povesce racuna kako ga pakuju kako bi izbegli te reklamacije. Ali povesce racuna samo o tom omnibusu a nece promeniti nacin pakovanja. tako da kad izadje neki novi omnibus onda ce ponovo da dobijaju reklamacije.


na sajtu trenutno pise ovo
Item Under Review

While this item is available from other marketplace sellers on this page, it is not currently offered by Amazon.com because customers have told us there may be something wrong with our inventory of the item, the way we are shipping it, or the way it's described here. (Thanks for the tip!)

We're working to fix the problem as quickly as possible.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/11/2011 : 00:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Stiže mi idući tjedan Astonishing omnibus pa ću izvjestiti o pakiranju i očuvanosti...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 13/11/2011 00:04:53
Go to Top of Page

dejan borca
Average Member



Serbia
547 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 14/11/2011 : 17:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send dejan borca a Private Message  Reply with Quote
vise puta sam narucivao s amazona(vecinom UK i IT),uvek sve stiglo za 8 dana,lepo upakovano,neosteceno
sad sam prvi put narucio s BD,prevashodno zbog cene(10e jeftinije)i strip stigao za 5 dana(od narucivanja),isto upakovan kao i na amazonu

zato glas dajem za BD
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 15/11/2011 : 18:20:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Stiže mi idući tjedan Astonishing omnibus pa ću izvjestiti o pakiranju i očuvanosti...


Stiglo za 12 dana što je prosjek. Prošli put je stiglo za 7 dana što je brže od uobičajenog.
Pakiranje isto kao i uvijek - slabo (bez kartonske podloge ovaj put, samo zračne vrećice). Vrhovi malo udareni ili iskrivljeni kao i svaki put (što ja uspješno saniram).
Sve po očekivanju, isto kao i svaki put. No, tko očekuje savršeno pakiranje i glancere, mogao bi se razočarati. Ja sam kao i uvijek, zadovoljan...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 15/11/2011 18:30:17
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 15/11/2011 : 23:42:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Meni je poslednji paket (Millerov Daredevil, 5 trejdova) nekim čudom stigao za svega 8 dana... Iako sam se, kao gotovo uvek, odlučio za standardno slanje... I ovo je prvi put da mi je neki strip sa Amazona stigao vidno oštećenih korica, jedan od trejdova (ispucala plastifikacija, malo izgreban i pogužvan). Međutim, meni ni to generalno ne smeta nešto posebno, a glede omnibusa - Obi je sve rekao...

Sad, meni uopšte ta neka manja oštećenja zaista ne smetaju, važnije mi je da stigne sve zajedno, ako se radi o 5-6 stripova, te ne odustajem od Amazona.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 16/11/2011 : 14:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Evo poslednjih par reprezentativnih primera pakovanja:


Apsolutno fenomenalno VizBig izdanje, 600 strana, meki povez (istih dimenzija kao Vrh bogova) upakovan bez ikakve zaštite u karton:



Klasičan tankobon, 200 i kusur stranica, pakovan u kesicu sa onim vazdušnim balončićima:



Album, skoro A4, 32 strane, tvrdi povez, upakovan bez ikakve zaštite u kartonsku kovertu:



Nisam picajzla i ništa mi ne znači da li su oštećene korice. Onako, na oko, sasvim su u redu, nisu izgužvani, ogrebani, oštećeni...

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 16/11/2011 : 15:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Ovo je od Book Depositoryja, zar ne?

Dosadašnje mange su mi takođe poslali u tim "vazdušastim kesicama", a "Habibi"(HC, šesto i kusur strana) u kartonskoj kutijici sa prve slike. Zadovoljan sam, mada je drugi strip kasnio i još uvijek čekam Tezukin "MW"... Doduše, rečeno mi je da ne prave nikakav problem oko povrata novca.

I da, zaboravio sam da dodam - nikakvih oštećenja na stripovima nije bilo.

Edited by - Mhejl on 16/11/2011 15:26:25
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 16/11/2011 : 21:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Da, Book Depository.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 16/11/2011 : 22:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da ima dosta do toga kako se u srpskoj posti odnose prema paketima. Svaki paket je natucen na ivicima. Paketi koje sam porucivao na adresu u italiji su uvek bili u perfektnom stanju. Bez i jednog jedinog ostecenja na kutiji.
Ne znam kako se hrvati odnose prema paketima, nadam se da ne kao srpska posta.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Raoul Duke
Starting Member



Serbia
92 Posts

Member since 17/06/2011

Posted - 08/12/2011 : 19:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Raoul Duke a Private Message  Reply with Quote
Svako ko je ikada slao neku tiskovinu preko (srpske) pošte, zna o čemu se radi. Istog trenutka po prijemu pošiljke, službenik je nemilosrdno baca u korpu i to dok sam ja još uvek na šalteru, kao da želi da mi stavi do znanja šta on misli o tim mojim knjigama/stripovima ...

E sad, ja sam im doskočio tako što svako moje pakovanje ima duplu zaštitu - celofanski omot pa kartonsku oblogu preko.

S tim u vezi, natrag na temu ...

Meni je pre par nedelja u dva dana stigao po jedan paket sa Amazona i BD-a. I bili su identično upakovani. Stavljeni stripovi (u pitanju su tvrdi povezi u oba slučaja) u obične kartonske kutije takvi kakvi jesu - bez ikakve dodatne zaštite.

E sad, ja sam imao sreću pa nema nikakvih oštećenja ni u jednom slučaju, ali ... Ja ne vidim razliku u načinu pakovanja kod ov dve firme (od istog gazde, btw).

A kad onda pogledamo ostale stvari, kod Amazona mi i sa troškovima slanja većina stvari izađe jeftinija.

U svakom slučaju, pre svake kupovine ja proverim oba sajta, bacim na papir sve i lepo se odlučim za jeftiniju varijantu :)
Go to Top of Page

Raoul Duke
Starting Member



Serbia
92 Posts

Member since 17/06/2011

Posted - 08/12/2011 : 19:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Raoul Duke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

meni nije mana sto sve salju odvojeno vec prednost.
evo stigao mi je juce paket sa amazona od nekih 77$ i traze mi nasi carinu 700 din Nije velika carina al mi se ne placa pa sam odbio da primim. A da ne pricamo sto kad otvore carinici paket unutra sve ispreturaju i ostete.




Znači ipak carine i knjige?!

Mislio sam da postoji neka uredba da su knjige oslobođene carine.

Meni inače redovno uzimaju po 270 dinara za otvaranje paketa, koji kasnije bude oslobođen carine ...
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 08/12/2011 : 20:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
Evo meni stigli dvd-i sa amazona za točno 5 dana od kad sam naručio.....
Rekord :)

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 09/12/2011 : 14:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raoul Duke


Znači ipak carine i knjige?!

Mislio sam da postoji neka uredba da su knjige oslobođene carine.

Meni inače redovno uzimaju po 270 dinara za otvaranje paketa, koji kasnije bude oslobođen carine ...



knjige su oslobodjene carine ali ne i PDVa. imas 9%pdv plus taksa.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1576 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 21/01/2013 : 23:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message  Reply with Quote
Imam pitanje za vas koji ste dobivali izbubetane knjige na Amazonu. Jeste reklamirali? Koliko teška su bila oštećenja? Se isplati reklamirat ovako nešto:

http://tinypic.com/r/2ppke1l/6

http://tinypic.com/r/xlxy6w/6

http://tinypic.com/r/315haft/6
Go to Top of Page

Rada13
New Member



Croatia
259 Posts

Member since 28/03/2010

Posted - 21/01/2013 : 23:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Rada13 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vorador

Imam pitanje za vas koji ste dobivali izbubetane knjige na Amazonu. Jeste reklamirali? Koliko teška su bila oštećenja? Se isplati reklamirat ovako nešto:

http://tinypic.com/r/2ppke1l/6

http://tinypic.com/r/xlxy6w/6

http://tinypic.com/r/315haft/6



isplati se
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1576 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 24/01/2013 : 00:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rada13

quote:
Originally posted by Vorador

Imam pitanje za vas koji ste dobivali izbubetane knjige na Amazonu. Jeste reklamirali? Koliko teška su bila oštećenja? Se isplati reklamirat ovako nešto:

http://tinypic.com/r/2ppke1l/6

http://tinypic.com/r/xlxy6w/6

http://tinypic.com/r/315haft/6



isplati se



Možeš bit malo precizniji :) Izgleda da im se treba slati natrag oštećena roba. Si radio kad to?
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 24/01/2013 : 00:43:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vorador

quote:
Originally posted by Rada13

quote:
Originally posted by Vorador

Imam pitanje za vas koji ste dobivali izbubetane knjige na Amazonu. Jeste reklamirali? Koliko teška su bila oštećenja? Se isplati reklamirat ovako nešto:

http://tinypic.com/r/2ppke1l/6

http://tinypic.com/r/xlxy6w/6

http://tinypic.com/r/315haft/6



isplati se



Možeš bit malo precizniji :) Izgleda da im se treba slati natrag oštećena roba. Si radio kad to?



ne treba

(barem je tako bilo jedan jedini put kad sam reklamirao)

dobit ces dva odvojena mejla

u jednom ce ti rec da moras vratit (to je cini mi se auto-reply na svaku prituzbu)

u drugom ce ti se javit covik koji ce ti poslat zamjenski proizvod i rec da ne trebas vracat to sto si dobio

osim ako se nesto nije mijenjalo u medjuvremenu, al to ne bi znao

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

xander
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 24/01/2013 : 00:50:21  Show Profile Show Extended Profile  Send xander a Private Message  Reply with Quote
Da, tako bi trebalo da bude. Ako nešto pošalješ natrag Amazon onda mora da ti refundira poštarinu koji su platio za to slanje. Kako to ne izađe jeftino bolje im je da ti jednostavno pošalju zamenu i puste te da zadržiš oštećeni primerak. Ovo, naravno, ne treba zloupotrebljavati.
Go to Top of Page

Rada13
New Member



Croatia
259 Posts

Member since 28/03/2010

Posted - 24/01/2013 : 01:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Rada13 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vorador


Možeš bit malo precizniji :) Izgleda da im se treba slati natrag oštećena roba. Si radio kad to?



evo njih 2 su ti sve rekli, pošalji im i linkove slika s oštećenjima u mailu. u pravilu nema peripetija s njima nakon 2. maila
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000