forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Martin Mystère
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 165

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/11/2011 : 18:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by DeeCay



U ovom topicu pokušat ću rasvjetliti mnoštvo misterija koji okružuju našeg dragog Martina, no polagano, korak po korak! Isto tako namjera je skupiti sav materijal u jedan topic, dopuniti popise i malo se organiziranije se baviti ovim, nepravedno zapostavljenim junakom. I eventualno postaviti više ili manje redovite teme...

I budući da topic sam po sebi nije ništa bez ljudi, započnimo topičak kratkim uvodom.


TEMA #1


Budući da je u pitanju dugoročni serijal koji je na sceni već skoro 30 godina pretrpio je i mnogobrojne promjene, od atmosfere, scenarista, crtača, tema, izdanja. Od striktno pustolovnog štiva Martin je polagao prelazio u odijelca i pretvarao se u Dobrog Starog Strica Martina, duhom odsutnog i blagoglagoljivog sredovječnog profesora, oženio se, okačio život zavodnika na klin. Priče su postale ozbiljnije, novi autori pretvorili su Martina u nešto sasvim drugo od onog početnog Castellijevog...

Kakvo je vaše mišljenje o ovom junaku, jeste li ga uopće čitali, skupljate li ga, zašto vas je privukao, zašto ste prestali, znate li uopće tko je on?! Jeste li zbog njega odabrali profesiju? Hoće li opstati u Italiji, hoće li opstati kod nas? Zašto nije popularniji od Zagora?




Uroniti u svijet Martija Misterije znači uroniti u dubine nepoznatog kojima radnja i događaji iz stripa daju poseban obol mističnosti i jedne druge moguće stvarnosti - stvarnosti koja često daje puno više novih pitanja nego odgovora. Veliki sam ljubitelj Martija Misterije i kao klicu mi je on bio poslije Zagora najbolji serijal. Definitivno je imao oko sebe obol tajanstvenosti koji me je kao klinca oduševljavao, a taj isti obol Marti stvara i dan danas, što zbog samog serijala, a što zbog toga što sam ja i dalje onaj klinac koji je sa nevjerojatnom pažnjom zurio u sličice ovoga stripa.
Problem sa starenjem i nije Marti sam po sebi nego okolina koja to jednostavno ignorira. To nije prirodno. Dakle, čovjek sada ima skoro sedamdeset na leđima, a nitko se ne pita zašto je tako mlađahan. Osim toga, ne stare ni Java, ni Dijana, ni Travis, Orli...Ne stari nitko. Tu će trebati posegnuti za nekim rješenjem ili to jednostavno ignorirati. Po meni, ne bi bilo loše da se cijeli serijal prebaci u budućnost, tj. da novi serijal odsad prati dogodovštine Martija iz Nathanovog svijeta. Time bi se riješio problem starosti ali to čak i nije toliko bitno. Bitno je to da bi serijal time dobio na kvaliteti, svježini, idejnosti...Cijeli jedan novi svijet za DSSM-a. Ili da postoje dvije glavne edicije - dosadašnja regularna (6 brojeva godišnje) i GENERACIJE (isto 6 brojeva godišnje) koja bi pratila događanja drugog Martija. Pa bi se tu moglo svašta ispreplitati međusobno, pa gdje su heksagoni u Nathanovom svijetu, pa di je Orli...Ma bilo bi svega. Martijev serijal je inače izvrstan što se tiče ideja i smatram da se sve te serje, od Zone X do almanaha, izvrsno nadopunjuju i da sve to skupa stvara jedan izvrstan multiverzum skoro ravan Nathanovom.

Naprijed Marti!




Eh da, nisam pohvalio Deeja za topic. Ma neću ga hvalit umislit će se

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 16/11/2011 : 20:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
volim martija kao i sve ostale bonelijeve junake...jednostavno obozavam bonelli stripove
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/11/2011 : 22:22:10  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Malo pitanje za Martijevce (koliko god da ih ima): Da li ima neka epizoda MM da se odvija (makar vecim delom)u Rimu? Treba mi da nekoga iznenadim.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/11/2011 : 23:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
UH, ima jedna tijekom talijanskih misterija, ali neobjavljena kod nas...
MM 135/136 "Catacombe".

I noviji broj u Italiji #313 "L'uomo che visse nel futuro". Vjerojatno još negdje posjećuje Rim, no trebao bih pogledati.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/11/2011 : 23:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Na italijanskom mi i treba. Nasao sam upravo citavu seriju epizoda sa pecatom 'Mysteri italiani' gde pored Rima, koliko sam skontao po naslovnicama ima i gomila drugih gradova poput Milana, Napolija, Firenze itd.

Ako nadjes jos sta, samo javi.
Muchas grazias, amigo

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/11/2011 : 23:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke
Evo sad vidim prema acestrokovom postu kako se potpuno drugačije može sagledavati neki lik...
Moguce je da i stvarno citamo dva potpuno drugacija serijala


Mislim da te nakon tvojih komentara nemam smisla uvjeravati u suprotno, jer mislim da se nećemo ni u čemu složiti u vezi ovog serijala. Čuo sam svakakve komantare o Misteriji, no tvoja karakterizacija lika i serijala, oprosti na tome što ću ti to reći, po meni je zaista površna; i nakon pročitanih dvjestotinjak i nešto epizoda mogu ti reći da ti pričaš o sasvim nečemu drugome - Marti bahati i razmaženi fićfirić?!. Ti kao da razmišljaš kao Amerikanac?! I drago mi je što su usamljen u tom mišljenju...

Serijal ko serijal, ima svoje boljke, ima i Castelli svojih mana, i to dosta u početku, no ne diviti se erudiciji i poučnosti serijala i lika, tolikom entuzijazmu i smislu za sve misteriozno, nepoznato i zagonetno što je na svijetu. Kontinuitetu, negativcima? Vjerujem da dio Martina postoji u svakom kolekcionaru i da se može prepoznati u njemu (u kasnijim epizodama više kad je više u odijelcu i preispituje svoje ovisnosti)...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/11/2011 : 23:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo
Tu će trebati posegnuti za nekim rješenjem ili to jednostavno ignorirati. Po meni, ne bi bilo loše da se cijeli serijal prebaci u budućnost, tj. da novi serijal odsad prati dogodovštine Martija iz Nathanovog svijeta.


Ali to ne bio onaj pravi Marti... Ono je robotska verzija, bez svojih starih sidekickova, bez svojih književnih misterija i vječitih odugovlačenja kod izdavača? A i kakve bi prave misterije mogao naći u Nathanovo vrijeme? To bi postao sasvim drugačiji žanr. Eventualno kad bi se tu i tamo pojavljivao u redovnom NN serijalu, to mi je bilo i dosa ok. Mogao bi biti neka vrste Date, koji preispituje svoju novostečenu ljudskost/robotstvo?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/11/2011 : 00:05:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Na italijanskom mi i treba. Nasao sam upravo citavu seriju epizoda sa pecatom 'Mysteri italiani' gde pored Rima, koliko sam skontao po naslovnicama ima i gomila drugih gradova poput Milana, Napolija, Firenze itd.


Pa da, od originalnog 133-163, trideset epizoda. Da je bilo malo uspješnije, ostao bi Martin i duže u Italiji. A inače ga i put nanese u Italiju svako malo, ima puno drugih epizoda s dešavanjem u Italiji. Samo nekako najviše Rim zaobilaze!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 17/11/2011 : 00:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay


A inače ga i put nanese u Italiju svako malo, ima puno drugih epizoda s dešavanjem u Italiji. Samo nekako najviše Rim zaobilaze!



Ugh!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/11/2011 : 00:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by mladjo
Tu će trebati posegnuti za nekim rješenjem ili to jednostavno ignorirati. Po meni, ne bi bilo loše da se cijeli serijal prebaci u budućnost, tj. da novi serijal odsad prati dogodovštine Martija iz Nathanovog svijeta.


Ali to ne bio onaj pravi Marti... Ono je robotska verzija, bez svojih starih sidekickova, bez svojih književnih misterija i vječitih odugovlačenja kod izdavača? A i kakve bi prave misterije mogao naći u Nathanovo vrijeme? To bi postao sasvim drugačiji žanr. Eventualno kad bi se tu i tamo pojavljivao u redovnom NN serijalu, to mi je bilo i dosa ok. Mogao bi biti neka vrste Date, koji preispituje svoju novostečenu ljudskost/robotstvo?



Ta ideja i je na tragu toga da dođe do korijenitih promjena u serijalu, a druga je stvar što si ti klasičar:)) Ovo bi zapravo bilo izvrsno "drmanje" serijala koje bi moglo u potpunosti obnoviti zanimanje za ovaj lik kod mnogih. Osim toga, reći da u Nathanovom svijetu nema misterija je krajnje deplasirano. a da ne spominjem razne susrete sa misterijama iz vremena Prvog Martija u novom vremenu...Ali da se razumijemo, i ja bih volio da stari stric Marti ostane tako da bi po meni najbolje rješenje bilo da idu usporedo ta dva serijala ili da barem malo češće (npr. triput godišnje) izbace koje GENERACIJE izdanje. Na kraju krajeva, ta izdanja bi (ako gledamo kako izgledaju team - upovi i GENERACIJE) imalo stranica kao dva i pol - tri stripa tako da bi to zapravo značilo stranica kao kod 6-8 standardnih izdanja. Eh da, malo puštam mašti na volju...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 17/11/2011 : 00:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Marti bahati i razmaženi fićfirić?!. Ti kao da razmišljaš kao Amerikanac?! I drago mi je što su usamljen u tom mišljenju...




Nisam nigdje rekao da je Marti ficfiric, ali sigurno je najdosadniji lik od svih Bonelli junaka koje citam. Sorry Dee
I sumnjam da sam 'usamljen u tom misljenju', kao sto ti velis... siguran sam da ima dosta drugih ljudi koji se slazu s onim sto sam rekao, ali sigurno nece da daju svoje negativno misljenje javno o ovom junaku. Vidim da vecina koja ima ista da kaze o ovom stripu govore uglavnom samo pozitivne stvari; negativci jednostavno mozda nece da se raspraljvljaju, pa vele 'ako nemam nista dobro reci o MM, onda bolje nista i ne govorit'

http://www.acestroke.blogspot.com

Edited by - acestroke on 17/11/2011 00:49:23
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 17/11/2011 : 01:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Evo sam dovrsio prvih 15 epizoda i mogu vam reci da uopste nije lose stivo, ali to je subjektivna ocena (ah, koliko puta se moram pozivati na subjektivno ili licno) i s druge strane zbog malog broja procitanih epizoda (20-ak) se ne osecam kompetentnim ni da ucestvujem u ovakvoj diskusiji.
Siguran sam samo u ovo: zanr sa ovakvim tipom misterija (arheoloskim i sl.) meni seda i MM-ovi koje sam do sada procitao mi takodje sedaju, osim spomenute 'sneg u avgustu'. Imam gomilu zamerki oko crteza, ali izgleda da je MM poseban i po tome, na pozitivan nacin, naravno.

A i nisam skeptican za ostale, makar do broja sto posle kojeg po mnogima serijal gubi na kvalitetu, jer mi iskustvo kaze da su prve epizode bilo kojeg junaka uglavnom najlosije, sve dok se autori malo ne zahuktaju.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 17/11/2011 : 09:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
"Avgustovski sneg" je prvi Marti kojeg sam procitao.Dosta dobra epizoda,kao i ostalih sest koje je Vanini izdao.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/11/2011 : 00:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo
Ta ideja i je na tragu toga da dođe do korijenitih promjena u serijalu, a druga je stvar što si ti klasičar:))


Gle, mislim da dosta MM fanova i ne prati NN jer su to ipak dva različita žanra. Dosad su kombinacije NN i MM radili outsajderi, poput trojke Sardinaca ili Berette koji se snalaze u oba univerzuma, pitanje kako bi reagirali vodeći scenaristi na MM-u u novom okruženju - Morales, Castelli ili Recagno. Mislim da je neka kombinacija NN i MM otjelotvorena u Memolinom Jonathanu Steelu, junaku koji i nije baš previše prihvaćen. Jesam za to da povremeno ubace MM u neverove epizode (može i povremeni spin-off - u Universo Alfa, zašto ne?), no ne bih mijenjao originalni redovni MM serijal...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 18/11/2011 : 00:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Meni bi to bilo dobro a tebi ne i to je to
Iskreno, najgore (ili da kažem najmanje dobro) kod Martija mi je Talijanski serijal. Jednostavno, drastično mi je odskakao od dotadašnjih epizoda i jedva sam dočekao povratak u New York. Mislim, imale su te epizode i enigmu i ideju i zaplet i rasplet ali nekako su epizode bile prestatične. Ne znam, rijetko kad uzmem ponovo čitati daj dio Martijevog opusa. makar, ponavljam nije on loš.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 18/11/2011 : 01:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Meni bi to bilo dobro a tebi ne i to je to
Iskreno, najgore (ili da kažem najmanje dobro) kod Martija mi je Talijanski serijal. Jednostavno, drastično mi je odskakao od dotadašnjih epizoda i jedva sam dočekao povratak u New York. Mislim, imale su te epizode i enigmu i ideju i zaplet i rasplet ali nekako su epizode bile prestatične. Ne znam, rijetko kad uzmem ponovo čitati daj dio Martijevog opusa. makar, ponavljam nije on loš.



Meni je dobro i jedno i drugo
Mada, da nije bilo onih team-upova ne znam da li bi se navukao i na NN. Prve knjige NN sam kupio upravo zbog pojavljivanja MM u kobisesetio kojim bese knjigama (dve od prve 4 koje je radio LB)
Dok ga je izdavala SD bio mi je naporan, sad mi je medju boljim stripovima SBE.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/11/2011 : 01:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Jos od ranog djetinjstva MM je bio jedan od mojih najomiljenijih junaka, cak je jedno vrijeme bio moj apsolutni broj DVA, odmah iza Zagora.
U mojoj serdini cesto sam nailazio na nerazumijevanje jer citam njegove stripove, vecina klinaca su Martija smatrali dosadnim stripom sa glupim temama i sa previse teksta.
Meni je u to vrijeme 1000 zasto, 1000 zato knjiga bila ko Biblija, nije bilo interneta i pristup informacijama je bio tezak.
Upravo je MM zasluzan za mnoge stvari koje sam u zivotu saznao po prvi put, iako je u vecini slucajeva u price umjesana fikcija kombinovana sa realnim dogadjajima, itekako se dosta toga moglo da nauci iz njegovih stripova, pogotovo u to vrijeme.
Krajem osamdesetih, pojavljivanjem prvog broja Dylana Doga, Martin je izgubio kod mene mjesto vicesampiona.
Nazalost, sa svakom godinom koja je prolazila moje interesovanje je sve vise slabilo za ovaj nekad meni toliko omiljeni strip.
U doba devedesetih mislim da sve MM stripove koje sam procitao mogu na prstima izbrojati.
Tek u zadnjih nekoliko godina vratio sam se opet dobrom srticu Martiju, mada me nove price nisu mogle da toliko fasciniraju kao one stare.
Bas nedavno sam uzeo epizodu "Druidov srp", u LMS poznatiju kao "Noc punog meseca",bojao sam se da ne pokvarim onaj posebni utisak iz djetinjstva kada sam se klanjao ovoj epizodi i, na svu srecu, procitao sam je sa istim odusevljenjem kao i prije toliko godina.
MM je najodbojniji SBE junak, mozda najveci antiheroj od svih ostalih.
Jasno je da Dylan i Mr.No nisu cistunci, rade dosta prljavih stvari koje ne odogovaraju mozda slici pravog junaka, ali njih dvojica imaju nesto privlacno i simpaticno u sebi, jednostavno covjek ne moze a da ih ne simpatise.
Martin nije taj tip, on je jednostavno odvratan, ali cijela ta magija njegovih stripova je zasluzna da se zavoli strip, a ne kao u vecini slucajeva strip junak.
Danas su Martina na listi top SBE junaka, barem u mom slucaju, potisnuli neki drugi junaci poput Julije, Gee, Lilit i Dampyra,
ali on ce u mom srcu uvijek da ima posebno mjesto i starijim epizodama cu uvijek rado da se vracam, tek toliko da povratim opet na momenat onaj bezbrizni osjecaj srece iz djetinjstva koji sam izgubio onog trenutka kada sam prestao da budem dijete.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/11/2011 : 01:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Meni bi to bilo dobro a tebi ne i to je to


Ti pričaš što bi tebi odgovaralo, a ja sam pokušao to generalizirati prema općem mišljenju MM čitatelja (kako ih ja vidim). Ono o čemu ti pričaš ispalo bi pravi mali pulp SF fiction, što i nije kombinacija za svakoga. Mislim, sviđaju se i meni slične kombinacije (Sherlock Holmes u 32. stoljeću bori se s Morlocima), no ne vjerujem da bi prošlo. Što su možda scenaristi iskusili na svojoj koži, budući da pojave MM-a u NN univerzumu nije bilo već stotinjak epizoda, i više. Što ti sve govori.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 18/11/2011 : 08:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Jos od ranog djetinjstva MM je bio jedan od mojih najomiljenijih junaka, cak je jedno vrijeme bio moj apsolutni broj DVA, odmah iza Zagora.


To volim čuti.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 18/11/2011 : 13:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior


Upravo je MM zasluzan za mnoge stvari koje sam u zivotu saznao po prvi put,




Točno tako je bilo i kod mene Marti je bio svijet pun novih informacija koje sam upijao što sam više mogao.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/11/2011 : 17:09:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Meni se taj edukativni aspekt uvijek dopadao, i zapravo nigdje drugdje nisi mogao dobiti takvo obilje informacija i zanimljivosti, putopisa i alternativne povijesti, što sam tražio u svim drugim stripovima... S druge strane, uvijek sam upravo zbog njega sanjao o putovanjima u egzotične zemlje, što mi tek kasnije ostvarilo tako da su putovanja u Egipat ili Izrael bila zaista fantastična. Ponegdje sam se osjećao kao da sam već bio tamo, upravo zahvaljujući ovome stripu...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/11/2011 : 21:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Dodao potpuni i kronološki popis svih MM izdanja (fale samo novije talijanske) na prvu stranicu... Markos mora još samo updejtati tekst na sajtu:
http://www.stripovi.com/asp/mm_popis_td.htm

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 18/11/2011 21:15:27
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 18/11/2011 : 21:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ne fale samo noviji italijanski, nego i domaći naslovi.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/11/2011 : 22:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Ne fale samo noviji italijanski, nego i domaći naslovi.



Stari, na stranici prvoj ovog topica... ne fale domaći naslovi.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 19/11/2011 : 10:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam u tom popisu http://www.stripovi.com/asp/mm_popis_td.htm
Go to Top of Page
Page: of 165 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000