forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Martin Mystère
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 165

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/02/2018 : 18:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#356
Scenarij: Enrico Lotti
Crtež: Paolo Ongaro
Naslovnica: Giancarlo Alessandrini

http://www.sergiobonelli.it/martin-mystere/2018/02/08/albo/il-dio-che-venne-dal-mare-1002441/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1518099675121.jpg--.jpg?1518099676000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1518099676121.jpg--.jpg?1518099678000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1518099678351.jpg--.jpg?1518099679000
Go to Top of Page

marko15532
New Member



United Kingdom
139 Posts

Member since 18/12/2011

Posted - 11/02/2018 : 18:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send marko15532 a Private Message  Reply with Quote
Da li neko zna na koji način Java održava mišiće kad se bavi samo kućnim poslovima? Da li je neka epizoda to istražila?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/02/2018 : 19:23:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by marko15532

Da li neko zna na koji način Java održava mišiće kad se bavi samo kućnim poslovima? Da li je neka epizoda to istražila?



Ha ha ha, to care! Takva su prava pitanja.

Pa... valjda mu je takva genetika "prahistorijskog covjeka". Cak i da samo cisti prah, misici mu i dalje celicni, ko da je svaki dan u teretani.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 11/02/2018 : 20:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Jesi čitao neku konkretnu epizodu gdje ti je to pitanje zbog određenih scena palo na pamet ili...?


loading...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 18/02/2018 : 16:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Sirenin pjev / Potopljena piramida (LIB 52)
P: 2, S: 3, C: 8, N: 7

Loša epizoda, a teško je nešto i očekivati kad ima veze s Atlantidom. Previše klišejizirano, predvidivo. Bude izbačena neka luda teorija, prikažu se dokazi o njenoj validnosti ali vidi ih samo Marty i onda sve završi u prahu zbog dinamita ili potresa. Zanimljivo, o potopljenoj piramidi ni riječi, von Hansen doš'o i otiš'o.
Teme su nabacivane kao lopatom, mjesta radnje prebrzo mijenjana, nije napravljen pravi spoj a jedino kakvo-takvo objašnjenje je dato za nastanak sirena pa od njih kasnije dupina kao životinja s velikom inteligencijom. No, ovo o dupinu koji govori mi je pretjerivanje, da ne kažem bolesno a taj dupin Patsy je hodaj..., pardon, plivajuća enciklopedija. Mah... Jedino što valja je Bignottijev crtež, nek mu je vječna hvala i slava.

Problem nije u ovakvim epizodama već učinku koje one proizvedu kod mene, sad će me strah biti uzeti jednog od 15-ak nepročitanih LL Martyja u narednih mjesec dana.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 18/02/2018 17:02:30
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/02/2018 : 20:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Sirenin pjev / Potopljena piramida (LIB 52)
P: 2, S: 3, C: 8, N: 7

Loša epizoda, a teško je nešto i očekivati kad ima veze s Atlantidom. Previše klišejizirano, predvidivo. Bude izbačena neka luda teorija, prikažu se dokazi o njenoj validnosti ali vidi ih samo Marty i onda sve završi u prahu zbog dinamita ili potresa. Zanimljivo, o potopljenoj piramidi ni riječi, von Hansen doš'o i otiš'o.
Teme su nabacivane kao lopatom, mjesta radnje prebrzo mijenjana, nije napravljen pravi spoj a jedino kakvo-takvo objašnjenje je dato za nastanak sirena pa od njih kasnije dupina kao životinja s velikom inteligencijom. No, ovo o dupinu koji govori mi je pretjerivanje, da ne kažem bolesno a taj dupin Patsy je hodaj..., pardon, plivajuća enciklopedija. Mah... Jedino što valja je Bignottijev crtež, nek mu je vječna hvala i slava.

Problem nije u ovakvim epizodama već učinku koje one proizvedu kod mene, sad će me strah biti uzeti jednog od 15-ak nepročitanih LL Martyja u narednih mjesec dana.



Imam slično mišljenje o ovoj epizodi, a taj dupin se opet pojavljuje u bisu Space shuttle i opet nigdje veze i razloga. Kažu da su dupini jako inteligentni, ali mogu li proizvoditi zvukove potrebne za govor na savršenom engleskom.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 18/02/2018 : 21:00:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Imam "Space shuttle" ali nisam još čitao, baš me zanima kakva mu je uloga... Sad kad si mi to rekao morat ću razmisliti da je što prije pročitam.

loading...
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/02/2018 : 21:37:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Imam "Space shuttle" ali nisam još čitao, baš me zanima kakva mu je uloga... Sad kad si mi to rekao morat ću razmisliti da je što prije pročitam.



Ja sam se tom epizodom najviše razočarao od svih prvi put objavljenih od strane Libellusa.
Ima i recenzija:
http://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-sr-131bis-space-shuttle/407/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 18/02/2018 : 22:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Sinoc citao broj 200...drugi put cu probati procitati sa 3D naocalama onaj strip sa art-deco tapetama. :-)

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 19/02/2018 : 01:30:07  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Imam "Space shuttle" ali nisam još čitao, baš me zanima kakva mu je uloga... Sad kad si mi to rekao morat ću razmisliti da je što prije pročitam.



Ja sam se tom epizodom najviše razočarao od svih prvi put objavljenih od strane Libellusa.
Ima i recenzija:
http://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-sr-131bis-space-shuttle/407/




Ali su zato Welcome to Italy i Kraljica Vila pravi zagubljeni klasici MM. Nije mi jasno zasto Slobodna Dalmacija nije fino pocela sa italijanskom sagom
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 19/02/2018 : 07:12:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by agochkov

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Imam "Space shuttle" ali nisam još čitao, baš me zanima kakva mu je uloga... Sad kad si mi to rekao morat ću razmisliti da je što prije pročitam.



Ja sam se tom epizodom najviše razočarao od svih prvi put objavljenih od strane Libellusa.
Ima i recenzija:
http://www.stripovi.com/recenzije/martin-mystere-mm-sr-131bis-space-shuttle/407/




Ali su zato Welcome to Italy i Kraljica Vila pravi zagubljeni klasici MM. Nije mi jasno zasto Slobodna Dalmacija nije fino pocela sa italijanskom sagom



Istina! Ni meni to nije jasno.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/02/2018 : 13:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Razmišljam o skupljanju ovog junaka.
Zanima me kakav je u odnosu na DD,MN i ZG.
Zanima me LL izdanje,isplati li se poćsti skupljati,najskuplji brojevi...
Kronologija,da li LL prati istu,koliko je knjiga izašlo,giganti LL?
Raspišite se...

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/02/2018 : 21:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ako voliš ova tri koja si naveo, MM je nešto sasvim drugačije.
U mom slučaju, a pročitao sve što je kod nas izašlo osim VČ dijela, nikad me nije do kraja osvojio.
Definitivno je najbolji Dnevnikov period, onda giganti koje je izdao Libellus, SA period me prilično ohladio od serijala, iako ni tu nije baš sve loše.
Probaj, možda ti se svidi.

LL prati kronologiju, a najskusplji strip iz nekog razloga je "O svim tim bojama", vjerojatno je "rasprodan i teško nabavljiv"

Edited by - velka031 on 24/02/2018 21:40:37
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/02/2018 : 22:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Upravo pročitao mm 94 “PULCINELLINA TAJNA”
malo orlofa, malo zagonetne atlantide malo napulja i ispadne osrednji strip.baš nema ništa da bi te specijalno zaokupio..6/10
ako ništa drugo sad smo spojeni sa slobodnom pa je kaj se mene tiće ovaj broj 94 bio i zadnji od MM redovne serije u izdanju libellusa koji sam kupio..preusmjerit ćemo novce u nešto drugo..
možda u dragonera..fantazi paralelni svijet MM-a

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 24/02/2018 : 22:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Razmišljam o skupljanju ovog junaka.
Zanima me kakav je u odnosu na DD,MN i ZG.
Zanima me LL izdanje,isplati li se poćsti skupljati,najskuplji brojevi...
Kronologija,da li LL prati istu,koliko je knjiga izašlo,giganti LL?
Raspišite se...



Kreneš od početka s Libellus izdanjem, pa vidiš dali ti se sviđa. Mislim da je sve relativno lako nabavljivo po normalnim cijenama, izuzev broja 63.
Ako ti se ne svidi, prodaš! Libellus izdanja uvijek lako možeš prodati.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 25/02/2018 : 00:52:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Razmišljam o skupljanju ovog junaka.
Zanima me kakav je u odnosu na DD,MN i ZG.
Zanima me LL izdanje,isplati li se poćsti skupljati,najskuplji brojevi...
Kronologija,da li LL prati istu,koliko je knjiga izašlo,giganti LL?
Raspišite se...



Po meni, ako nisi ovisan o kolekcionarstvu, možda najbolje da kreneš s tri dosad objavljena izdanja biblioteke Veselog četvrtka koja pokrivaju prvih 13 Libellusovih brojeva. To su onako ogledne epizode pa vidi sviđa li ti se tematika. Kronologija je u Martyju vrlo bitna, tema Atlantide i Mua previše korištena čak, ali ima i epizoda koje su neovisne o njoj, onako epizode za sebe, pa možda bi mogao uzeti i vidjeti neke takve, dalo bi se nabrojati i od Libellusa i SD, SA i VČ-a.

U odnosu na ostale junake teži je za čitati, više je teksta i baš moraš izabrati prave trenutke za to a kako se teme ponavljaju a likovi vraćaju moraš imati i dobro pamćenje. Za neke epizode je potrebno i (pred)znanje ali kod onih koje su recenzirane tu dobro pomogne rubrika "Zanimljivosti" gdje su recenzenti uglavnom nastojali objasniti pojmove i ostalo.

Meni je drag strip ni sam ne znam zašto, kad vidim svoje komentare na recenzijama ispada da mi se dosta epizoda nije svidjelo.

loading...
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 26/02/2018 : 23:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Hvala ekipa,zasad ću pričekati još.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 27/02/2018 : 10:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

Upravo pročitao mm 94 “PULCINELLINA TAJNA”
malo orlofa, malo zagonetne atlantide malo napulja i ispadne osrednji strip.baš nema ništa da bi te specijalno zaokupio..6/10
ako ništa drugo sad smo spojeni sa slobodnom pa je kaj se mene tiće ovaj broj 94 bio i zadnji od MM redovne serije u izdanju libellusa koji sam kupio..preusmjerit ćemo novce u nešto drugo..
možda u dragonera..fantazi paralelni svijet MM-a


Ja sam to čitao prije desetak godina, šta znam, i tada mi je izgledalo prilično loše, ali opet je to nivo za neke kasnije epizode.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 27/02/2018 : 19:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
pitanje je dali libellus osim redovne serije misli uopće išta drugo izdavati..almanasi,giganti,superbook i zona x godinama se ne izdaju i stoje na mjestu

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 27/02/2018 19:50:15
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 27/02/2018 : 20:00:30  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Pa svi giganti su objavljeni.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 27/02/2018 : 20:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Pa svi giganti su objavljeni.



dobro osim giganta...

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/02/2018 : 07:21:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
tebi se bas trose novci

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 28/02/2018 : 11:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

tebi se bas trose novci



ne, nego me zanima dali sam gotov sa mm od libellusa

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 01/03/2018 : 13:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Tema Martyja koji u Srbiji danas izlazi chemtrail, teorija zavjere novijeg datuma a kojoj osobno svjedočimo, zaprašuju nas bar dvaput godišnje. Tko, kako, zašto nitko neće da kaže. Jedva čekam vidjeti kako je Recagno to odradio. Crtaju Espositovci.

loading...
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/03/2018 : 14:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


I evo, konačno je i zadnja preskočena epizoda objavljena! Iako, nije neka šteta što su ovu bili preskočili. Priča se lijepo razvija dok se istražuju tajanstveni crteži na pergamentu, a i povezivanje svega s zanimljivom napolitanskom sanjaricom je zgodno. Nažalost, slijedi idiotsko finale s atlantidskim laboratorijem (opet) i velikom eksplozijom da ne ostane nekakav dokaz (pa koliko još puta?). Također, uplitanje Orloffa u sve je isforsirano i nelogično.

Po pitanju crteža dovoljno je reći Torti! Druga naslovnica mi je puno bolja, kao i naslov druge sveske za kompletnu epizodu. Žao mi je što se Libellus odlučio za prvu.

(priča: 3, scenarij: 2, crtež: 5, naslovnice: 6) - 36%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 01/03/2018 14:55:21
Go to Top of Page
Page: of 165 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000