forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Martinove misterije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Whetherpine
Average Member



Croatia
541 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 21/11/2011 : 14:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
Ne znam jel postoji topic ali tko bi se tu dovraga i snašao, uglavnom, Martin Mystere (strip-agent) nestao sa kioska. Tu su još i maxi i specijalci. Zanima me što sad, dal će i to Libellus tvrdo ukoričiti ili moramo čekati da se Veseli četvrtak smiluje ili smo ostali i bez toga?

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/11/2011 : 14:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Nisi zbog ovoga trebao otvarati novu temu.

Ali da, Libellus će kad-tad izdati kompletne serijale Martin Mystere i Mister No.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
541 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 21/11/2011 : 15:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
Sorry ali da me ubiješ ne znam kako pronaći odgovarajući topic gdje bi se uklopilo neko moje pitanje, mislim da jednostavno previše toga ima za pretražiti. (A možda sam i lijen. )

Imam dojam da puno novih članova se boji pitati nešto samo da mu netko ne postavi link i napiše pa to smo već imali tu i tu, kaj ti neznaš koristiti Search?!

Sve u svemu, hvala na brzini, bitno je da uvijek ima netko tko ti može dati zadovoljavajući odgovor.
Heh, i daj mi pošalji link za taj topic!

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/11/2011 : 15:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je ova tema sasvim dobra.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=40842

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 21/11/2011 : 16:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Whetherpine

Ne znam jel postoji topic ali tko bi se tu dovraga i snašao, uglavnom, Martin Mystere (strip-agent) nestao sa kioska. Tu su još i maxi i specijalci. Zanima me što sad, dal će i to Libellus tvrdo ukoričiti ili moramo čekati da se Veseli četvrtak smiluje ili smo ostali i bez toga?


Nemaju to ostali u planu, a niti se Bernie očitao bilo što vezano uz prestanak izlaženja. Ako je izgubio prava na MM, to bi Libellus definitivno mogao počeo. Veseli Četvrtak nešto sumnjam, jer su čak prešli i na rjeđe objavljivanje i MM-a i MNoa...

A i kako nisi vidio prvi topic u ovom podforumu - MArtin mystere?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 21/11/2011 16:42:19
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
541 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 21/11/2011 : 21:10:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
Tnx na odgovoru, a iskreno, nisam ni tražio puno, sorry, nemam baš puno vremena, klinac mi oduzima sve slobodno vrijeme.
Ali zato sam zahvaljujući Mr. Bushidi malo bacio oko na tvoj topic i stvarno je jeben, svaka čast na trudu.

A što se tiče Libellusa, za nekog tko skuplja Martina oni su pravi izbor, ali za nekog tko skuplja stripove, to je brate preskupo!
Tvrde korice mi nisu najnužnije u životu i zato bih radije htio vidjeti MM opet u mekom izdanju ispočetka od prvog broja ako ne na kiosku onda u nekim od striparnica.
Zanima me kako ostali fanovi MM, Texa i Mr. Noa dišu. Tj, dali bi htjeli da se njihov omiljeni junak prodaje u mekim koricama dostupan svima ili su ekskluzivna izdanja to što ih pali.(To se uglavnom odnosi na čitatelje koji žele hrvatska izdanja, s obzirom da srpska mekana već postoje.)



Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7888 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 21/11/2011 : 21:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Whetherpine

Tnx na odgovoru, a iskreno, nisam ni tražio puno, sorry, nemam baš puno vremena, klinac mi oduzima sve slobodno vrijeme.
Ali zato sam zahvaljujući Mr. Bushidi malo bacio oko na tvoj topic i stvarno je jeben, svaka čast na trudu.

A što se tiče Libellusa, za nekog tko skuplja Martina oni su pravi izbor, ali za nekog tko skuplja stripove, to je brate preskupo!
Tvrde korice mi nisu najnužnije u životu i zato bih radije htio vidjeti MM opet u mekom izdanju ispočetka od prvog broja ako ne na kiosku onda u nekim od striparnica.
Zanima me kako ostali fanovi MM, Texa i Mr. Noa dišu. Tj, dali bi htjeli da se njihov omiljeni junak prodaje u mekim koricama dostupan svima ili su ekskluzivna izdanja to što ih pali.(To se uglavnom odnosi na čitatelje koji žele hrvatska izdanja, s obzirom da srpska mekana već postoje.)







bice,bice.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/11/2011 : 21:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Mr. No bih voleo da nastavi u sveskama, da se spoje SA & VC. Inace ionako imam sve Mr. Noove sem nekolicine LMSa.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 21/11/2011 : 21:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
ja bi isto martina u mekim koricama od prvog broja
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7888 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 21/11/2011 : 21:25:10  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nika331

ja bi isto martina u mekim koricama od prvog broja


bice,bice.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 21/11/2011 : 22:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nika331

ja bi isto martina u mekim koricama od prvog broja



I to kao VC debeljucu tipa Mister No i Tex
Go to Top of Page

qboy
Starting Member

76 Posts

Member since 04/10/2010

Posted - 22/11/2011 : 11:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send qboy a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by Whetherpine

Tnx na odgovoru, a iskreno, nisam ni tražio puno, sorry, nemam baš puno vremena, klinac mi oduzima sve slobodno vrijeme.
Ali zato sam zahvaljujući Mr. Bushidi malo bacio oko na tvoj topic i stvarno je jeben, svaka čast na trudu.

A što se tiče Libellusa, za nekog tko skuplja Martina oni su pravi izbor, ali za nekog tko skuplja stripove, to je brate preskupo!
Tvrde korice mi nisu najnužnije u životu i zato bih radije htio vidjeti MM opet u mekom izdanju ispočetka od prvog broja ako ne na kiosku onda u nekim od striparnica.
Zanima me kako ostali fanovi MM, Texa i Mr. Noa dišu. Tj, dali bi htjeli da se njihov omiljeni junak prodaje u mekim koricama dostupan svima ili su ekskluzivna izdanja to što ih pali.(To se uglavnom odnosi na čitatelje koji žele hrvatska izdanja, s obzirom da srpska mekana već postoje.)




Veliki sam poštovalac lika i djela Martija Misterije i mogu ti reći da se jedva snalazim. Ni meni tvrdi uvez nije nešto najvažnije što očekijem od stripa ali ipak uzimam Libellusovog Martija i to samo redovnu biblioteku - ostalo ni pod razno ne mogu stići. Nemam ništa protiv ušminkanih izdanja - i mene često zapahne njihov sjaj i bukvalno zabalavim nad njima al' što je skupo skupo je (barem meni). Bilo bi lijepo i Martija pa zašto ne i Nathana (i ostale naravno) imati u SC i to sve edicije (specijal, PIBD (MM), almanahe, itd.) Onda bi se to moglo lijepo pratiti, ali nažalost nije tako. I još samo da kažem da sam puno puta čuo kako će neko početi izdavati Martija u SC ali ništ nije bilo od toga. Daj Bože da bude.
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
541 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 22/11/2011 : 12:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
Da šteta je što jedan tako popularan, dugovječan (30 godina, 316 redovnih brojeva) i opsežan (gigant, maxi, zona x, ...) serijal poput Martija mora biti tako bezobrazno skup samo zbog HC-a.
Zanima me dali je neko sakupio sva izdanja od Libellusa što se tiče Martija i koliko je otprilike potrošio love do sad na njega?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/11/2011 : 12:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Whetherpine

Da šteta je što jedan tako popularan, dugovječan (30 godina, 316 redovnih brojeva) i opsežan (gigant, maxi, zona x, ...) serijal poput Martija mora biti tako bezobrazno skup samo zbog HC-a.


Nije skup zbog HC-a, nego zbog male naklade.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 22/11/2011 : 12:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Whetherpine

Da šteta je što jedan tako popularan, dugovječan (30 godina, 316 redovnih brojeva) i opsežan (gigant, maxi, zona x, ...) serijal poput Martija mora biti tako bezobrazno skup samo zbog HC-a.
Zanima me dali je neko sakupio sva izdanja od Libellusa što se tiče Martija i koliko je otprilike potrošio love do sad na njega?




Da, ima takvih ipak dosta i da, nije baš skup zbog HC, nego zbog male naklade (500 kom). Neki brojevi su i razprodani, pa po mojem mišljenju ima min oko 300 osoba koje imaju ta izdanja, verovatno i više! Što se love tiče, tu nema nikakvih tajni, pošto je večina tih osoba nabavila te stripove po prodajni cijeni Libellusa, možda i uz neki popust ili kroz razne akcije (Mafest/Interliber...).
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 22/11/2011 : 13:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Whetherpine
Zanima me dali je neko sakupio sva izdanja od Libellusa što se tiče Martija i koliko je otprilike potrošio love do sad na njega?


Otprilike 7000 kn ili malo manje od 1000 €.
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
541 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 22/11/2011 : 22:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
Malo sam računao i cjenovno usporedio Dylana i Martija radi statistike.
Hrvatska izdanja Dylana (SD i Ludens) su me kupujući redovito na kiosku koštali 4121 kn. Pri tome mislim na sve do sad izašlo: gigant 9 brojeva, maxi 6, alamanah 9, specijal 16, extra + redovni 194 brojeva.
Dok Marti u Libellusu prvih 50 redovnih epizoda košta otprilike 4000 kn a tu su još almanah 9 brojeva, gigant 13, zona x 5, priče iz baze drugdje 7 i superbook 8 brojeva što iznos povisuje za još otprilike 4000 kn.
Kad dotjeraju do 316 broja trebat će samo za redovne iskeširati preko 20000 kn. Znam da nisam otkrio toplu vodu ali dobri stari stric Marti je preskup za moju guzicu.
Treba trošiti lovu i na druge stvari u životu.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/11/2011 : 22:30:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Vidiš da je bolje ne baviti se brojkama... Počneš razmišljati racionalno. A to nije dobro za stripove.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
541 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 22/11/2011 : 22:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
Hehe upravu si, ali nisam mogao više gledati ovaj glupi Dinamo pa sam si usput našao zanimaciju!

Go to Top of Page

Trigger
Average Member



Bosnia and Herzegovina
757 Posts

Member since 12/07/2007

Posted - 22/11/2011 : 23:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Trigger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Whetherpine

Da šteta je što jedan tako popularan, dugovječan (30 godina, 316 redovnih brojeva) i opsežan (gigant, maxi, zona x, ...) serijal poput Martija mora biti tako bezobrazno skup samo zbog HC-a.
Zanima me dali je neko sakupio sva izdanja od Libellusa što se tiče Martija i koliko je otprilike potrošio love do sad na njega?




Recimo ja sam pokupovao sve sto je izislo od Martija od Libellusa direktno kada je izlazilo po cijenama u knjizari (uglavnom kada je i izlazilo s ponekim kasnjenjem) i imam tacno 90 knjiga (bez ove dvije zadnje), ali prosjek nije bio oko 75 kn nego blize 100 kn tako da me cijela kolekcija kostala (do sada) oko 9000 kn ili oko 1200 eura (otpilike Golf 2 star 25 godina). Ali me zbog toga ne pece savjest. Naprotiv - gust je sve to fino vidjeti na polici.
Pored toga, imam i sve od MM sto je izislo na nasim jezicima (LMS, specijalci, SD, Strip-agent kiosk i albumi, Ludens, Horus, Vannini, VC) i to me kostalo sigurno preko 500 eura. Ali mi je Marti uvijek bio i ostao omiljeni Bonelli junak kog mogu obnavljati iz pocetka svakih par godina...

I kad ce Bob Morane u integralima?
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000