forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Jesu li Veseli i Ludens konkurencija??
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2358 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 28/11/2011 : 14:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Po meni jesu.Ne direktno,ali u svakom slucaju Ludens je dobro osetio pad prodaje odkad se pojavio VC.
Sta vi mislite?

Choices:

Da
Ne
Ne znam

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 28/11/2011 : 14:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
pojma nemam

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/11/2011 : 14:22:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Da, mada ne u tolikoj mjeri kao izdavaci koji prodaju stripove u 500 primjeraka
jer se nekoliko stotina stripova manje ne osjeti toliko kod tiraza od nekoliko hiljada.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 28/11/2011 : 14:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
evo, King reče ono što sam i sam pomislio, JESU ALI U MANJOJ MJERI jer ima i ....... koji sakupljajo identična izdanja oba izdavaća.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 28/11/2011 : 14:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Pa za kolekcionare sigurno ne.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 28/11/2011 : 14:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Možda, a možda i ne, iz razloga koji su ovih dana navedeni u jednom topicu. Osobno između istih izdanja Ludensa i Veselog uvijek biram Ludens, a Veseli mi je drag zbog novijih epizoda Texa i Mr. Noa, kao i zbog postrevolucionarnog Martina (koji, kako netko napisa ovog vikenda, izlazi redovito osim što je imao devetomjesečnu pauzu???). Dylanov Superbook je u osnovi suvišan, jer nudi tehnički nekvalitetnije reprinte epizoda iz specijalaca, almanaha i giganata, no sudeći po nekim komentarima tu sam u manjini. Veseli je odličan ponajprije zbog albuma (Barcelona u svitanje, Doviđenja, gospodine) i ponovo pokrenutog (pa ugašenog?) Taličnog.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 28/11/2011 : 14:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Stavio sam DA, iako kolekcionari cine da ne budu. Ipak ima puno onih koji ce od dve identicne sveske uzeti onu drugu iz razlicitih razloga.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 28/11/2011 : 14:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Jesu, donekle. Verujem da nije to toliko strasno, ali sam siguran da i jedan i drugi izdavac osecaju prisustvo onog drugoga na (takoreci) zajednickom trzistu.

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 28/11/2011 : 15:26:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Sigurno da jesu.
Ja preskacem VC Zagora jer necu da dupliram LU izdanja niti da prekinem niz od skoro 200 brojeva zbog nekih 8 komada koje VC ide ispred, ali ne uzimam LU kolekcionarskog Zagora i prekinucu s Dilanom za nekih 6-7 brojeva kad se stigne do Carobnog frulasa.
Tako da sigurno jesu, sad u kojoj meri...
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/11/2011 : 16:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote
Stavio sam ne ,kada veseli pocne da izbacuje Marka i Bleka pocinje rat......

Nema,nema niko tako lepe dragane.

Edited by - radulovic marko on 28/11/2011 16:21:28
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/11/2011 : 17:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Solid Snake

Po meni jesu.Ne direktno,ali u svakom slucaju Ludens je dobro osetio pad prodaje odkad se pojavio VC.
Sta vi mislite?




VČ i Ludens su konkirenti, i to direktni, u svakom slučaju, kako god okreneš
svi izdavači stripova su si međusobno direktna konkurencija
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 28/11/2011 : 19:29:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
U mom slučaju samo kod redovnog i SP Zagora Znači u suštini delimično jesu, ali ne toliko da bi se odrazilo na prodaju jednog ili drugog izdavača...
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 28/11/2011 : 20:39:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ne bih rekao.

Mi tu na forumu smo zapravo manjina koja kupuje kiosk stripove.

Ludens stripovi inače prolaze kod klinaca koji kupe ono što vide na kiosku, a ni ne znaju da postoji neki VČ kod naših susjeda, i obrnuto.

A tek puno kasnije ti klinci kroče u striparnicu i postanu stripaši.
No, za to vrijeme nakote se novi klinci, te se krug života kiosk stripa (Zagora ) nastavlja.

Barem tako mislim, ne mogu tvrditi.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 28/11/2011 : 20:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Naravno da jesu!
Go to Top of Page

Dirk23
Starting Member



52 Posts

Member since 25/02/2011

Posted - 28/11/2011 : 22:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dirk23 a Private Message  Reply with Quote
Neznam koliko ovdje u istri jesu, jer jednostavno, ja do izdanja vc-a mogu doci samo preko aukcija.
Najliza striparnica je u rijeci...
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 29/11/2011 : 00:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Mislim da jesu, i tako bi trebalo biti da se natječu u što boljim i što kvalitetnijim izdanjima, jer u današnje vrijeme svatko može nabaviti iz hrv VČ ili iz srbije LU preko interneta.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 29/11/2011 : 01:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Mislim da jesu, i tako bi trebalo biti da se natječu u što boljim i što kvalitetnijim izdanjima, jer u današnje vrijeme svatko može nabaviti iz hrv VČ ili iz srbije LU preko interneta.



Samo sto u njihovom slucaju izgleda ne utice ni na kvalitet, ni na kvantitet.
VC usporio gomilu junaka, Blazina i dalje razbija, LU pogasio neke junake.
Imam utisak da ovde konkurencija samo skodi nama stripofilima
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2358 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 01/12/2011 : 22:54:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message  Reply with Quote
Komentar na mesto Willeru.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/12/2011 : 22:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
U nekoj mjeri sigurno, a točno u kolikoj ne bih znao...
LU je sigurno izgubio jedan dio kupaca u Srbiji, a VČ u Hrvatskoj, no zagor je i dalje najprofitabilniji strip - usprkos "konkurenciji".

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2358 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 01/12/2011 : 23:29:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message  Reply with Quote
Zagor i Dilan Dog.I kod Ludensa i kod VCa.

Edited by - Solid Snake on 01/12/2011 23:29:55
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/12/2011 : 23:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
meni je smijesno sto dio ovdje tvrdi da nisu konkurwncija
cini se da ljudi ne znaju ni sto je konkurencija, a kamoli direktna ili indirektna konkurencija
npr.
kod mene je i profil koji ne izdaje stripove konkurent ludensu
jer novce koje potrosim na ludensovog zagora bih potrosio na profilovu robu (knjige ili CD-e)
to je neizravna konkurencija (u pitanju je potpuno druga djelatnost -> CDi)
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 02/12/2011 : 15:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

meni je smijesno sto dio ovdje tvrdi da nisu konkurwncija
cini se da ljudi ne znaju ni sto je konkurencija, a kamoli direktna ili indirektna konkurencija
npr.
kod mene je i profil koji ne izdaje stripove konkurent ludensu
jer novce koje potrosim na ludensovog zagora bih potrosio na profilovu robu (knjige ili CD-e)
to je neizravna konkurencija (u pitanju je potpuno druga djelatnost -> CDi)


Tom logikom je konkurencija Ludensu i pekara Mlinar koja se nalazi odmah pored kioska jer kad ja krenem po strip,a zamiriše mi mastan burek pa ja potrošim 20 kn na isti uz obaveznu kupnju jogurta ostane Ludens bez mojih kunelića jer sam umjesto 3 stripa kupio samo Zagora.
Ja sam glasao da nisu konkurencija iz razloga što osim Zagora svi brojevi koje izdaje Veseli četvrtak neće biti objavljeni od strane Ludensa 20 godina.Ponuđeni odgovori su bili DA i NE makar po ovome pitanju nije sve baš tako plastično,ali NE jer u puno više stvari nisu konkurencija.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 02/12/2011 : 17:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa sumohrvatom, jer je po logici supermarka Ludensu konkurencija i tvornica prezervativa Ris (no risk!), jer ako na kiosku kupim prezervativ neću moći kupiti Zagora, koji me kao svaki superjunak čuva od nečeg neželjenog. Kao izdavači primarno orijentirani na kiosk-izdanja Ludens i VČ su konkurencija jedino u mjeri u kojoj se Ludensova izdanja prodaju na kioscima u Srbiji. Budući se u Hrvatskoj VČ-ovi stripovi mogu kupiti isključivo u striparnicama, tu su konkurencija samo u onoj mjeri koliko je nas mušterija striparnica, odnosno koliko je onih koji kupuju VĆ-ove epizode Dylana pa ih neće uzimati u skorom Ludensovom izdanju. A bojim se da je to vrlo mali postotak.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 02/12/2011 : 18:51:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message  Reply with Quote
Najbolji odgovor je taj da jesu konkurencija, ali u maloj meri i za određena izdanja samo.I uglavnom su konkurencija za recimo forumaše i strastvenije kolekcionare nego za more ljudi koji strip kupe na kioscima samo radi čitanja i ne interesuje ih more propratnih stvari.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 02/12/2011 : 19:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tumen

Najbolji odgovor je taj da jesu konkurencija, ali u maloj meri i za određena izdanja samo.I uglavnom su konkurencija za recimo forumaše i strastvenije kolekcionare nego za more ljudi koji strip kupe na kioscima samo radi čitanja i ne interesuje ih more propratnih stvari.


točno tako
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/12/2011 : 20:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by supermark

meni je smijesno sto dio ovdje tvrdi da nisu konkurwncija
cini se da ljudi ne znaju ni sto je konkurencija, a kamoli direktna ili indirektna konkurencija
npr.
kod mene je i profil koji ne izdaje stripove konkurent ludensu
jer novce koje potrosim na ludensovog zagora bih potrosio na profilovu robu (knjige ili CD-e)
to je neizravna konkurencija (u pitanju je potpuno druga djelatnost -> CDi)


Tom logikom je konkurencija Ludensu i pekara Mlinar koja se nalazi odmah pored kioska jer kad ja krenem po strip,a zamiriše mi mastan burek pa ja potrošim 20 kn na isti uz obaveznu kupnju jogurta ostane Ludens bez mojih kunelića jer sam umjesto 3 stripa kupio samo Zagora.



ako ces to kupiti jogurt umjesto zagora onda su konkurencija
ali nisam ocekivao od tebe da shvatis
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000