forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Avanture Tintina
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 02/12/2011 : 10:35:41  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Koliko vidim na Cinestaru film je isključivo 3D i nije sinkroniziran... a vodio bi sina (7 god.) jer je veliki fan stripa.

Oli je netko gledao? Ima li smisla?

I naravno, kad sam vetj otvorio topic, slobodno komentirajte film, bez spojlera.

itsyourworldyoucanchangeit

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 02/12/2011 : 11:39:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Meni je bio super. I mojoj mladjoj sestri je bio super. I klincu od 9 godina kojeg smo vodili je bio super.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 02/12/2011 : 11:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Super!

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 02/12/2011 : 11:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
kako zapravo ispricati utiske, a ne "spoilovati".... (*rekli mi ljudi da sam uspeo, pa slobodno citajte*)

Fora je uveliko u tome da ako ste procitali sve tri price iz predloska (Rak sa zlatnim kljestima, Tajna Jednoroga, Blago Rakama Crvenog), film vam nece biti nimalo nezanimljiv. Stavise, prica je tako vesto ukomponovana, da sam zaista ostao iznenadjen. Ruku na srce, jesam ostao razocaran zato sto je radnja "Blaga Rakama Crvenog" prakticno izbacena iz celog filma, ali sta sad.

Ono sto se mora reci je da je Spilberg/Dzekson uveliko ispostovao ono sto je rekao - da je ostao veran stripu. Zato ce u ovom filmu vise uzivati verni i dugogodisnji citaoci Tintina, nego oni koji su se tek povrsno upoznali sa stripovima. Verujte, film je prepun raznih referenci na stripove, a neki od kadrova su doslovno precrtani iz epizoda.

No, mozda je zapravo najbolje poceti od pocetka, i reci da je uvodna spica so bloody brilliant, jer je bukvalno na fazonu spice crtane serije ili makar TV filma a kroz svu svoju akciju, pred ocima nam prolece zilion referenci na sve Tintinove avanture. Takodje, vec prva scena, Erze i Tintin, SO FCK'N BRILLIANT!!!!! Odmah se vidi sarmantnost koja je karakteristicna strip, i koja definitivno nije izostala u ovoj ekranizaciji. Animacija je od prvog kadra itekako na nivou, i sam dizajn likova je neverovatno veran originalu, odusevio sam se.

Radnja je isprepletena toliko vesto, da sam se u nekim momentima pitao gde prestaje "Tajna Jednoroga", a pocinje "Rak sa zlatnim kljestima", i slicno.

Pomenute reference tokom filma su zaista impresivne, i idu i do najmanjeg detalja, tipa, iz koje pozicije Tintin puca iz pistolja. Zanimljivo je bilo videti i reference na ranije avanture, koje su vesto ubacene u jedan brz pogled na Tintinovu radnu sobu.

No, evo, da zadovoljim i zmije koje prosipaju otrov po Spilbergu - IMA sranja, i to ima zescih sranja koja su me bas bas razocarala. Uglavnom se svode na preterane akcione scene, poput one gde Snesko jurca po gradu da bi nasao Tintina, pa preko pada aviona u pustinju, sve do jurnjave po gradu u trotociklu ili "macevanja" Hadoka i Saharina....

Ipak, nothing, NOTHING beats Kapetanovo punjenje goriva u avionu!!!! Na to sam ostao bez reci, preglupo.... (da ne otkrivam sad, sve ce vam se itekako kasti samo kad budete gledali)

No, ono sto me je zatim obradovalo je pojavljivanje neocekivanog gosta, to jest, pardon - gosce! I zaista sam se ismejao, tako su je dobro uradili, svaka im cast (znate sigurno o kome je rec)

Momenat u seikovoj palati, tj, bekstvo iz iste mi se dojmio jer je tako suptilno ubacen momenat bogatasa tiranina koji drzi u (ne)milosti narod koji oko njega zivi. (kontrolise branu i dotok vode, a narod umire od zedji)

Finally, scena u vili Mulinsar me je toliko obradovala, da mi je zaista posla suza na oci. Ono, scena iz raspleta mog prvog Tintina ikada (Blago Rakama Crvenog, trodelni, 1998. izlazio....), Orlov krst....i uradjena je tako fenomenalno.

Kad film vec nije na francuskom, drago mi je barem da su svi glumci britanskog akcenta. To mi nekako daje poseban smek svemu, velicina, tradicija....sve sto vuce britanski akcenat.


Overall, vrlo sam zadovoljan, iako bih bez razmisljanja operisao one sekvence koje sam gore nabrojao.
Takodje, Dzon Vilijams odradio super posao.


Jedva cekam nastavak (nastavke)! Vrlo vrlo me zanima koje ce price dalje da rabe!!!!!! Ja bih TAKO VOLEO da jednom urade Put na Mesec, ali tesko da ima od toga ista.
Pretpostavljam da ce sledeca da se naslanja i dalje na "Blago Rakama Crvenog" (taman sjajna prilika da ubace Lakmusa!!!!!), ali me zanima koje ce druge epizode da inkorporiraju.


Elem - nemajte sumnje, pohitajte u bioskope!!!!


(valjda nisam nista zaboravio, kako se budem setio necega, tako cu da ubacim ovde (uostalom, mozda se desi da odem sledeceg vikenda opet da ga gledam, pa ce se prisetim taman))

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 02/12/2011 : 12:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Evo čekam samo sms od žene da mi javi oće'l i ona u kino ili ostaje s manjim mulcem doma :).

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/12/2011 : 13:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen

Koliko vidim na Cinestaru film je isključivo 3D

Protekla dva tjedna mogao se pogledati i u 2D verziji.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 02/12/2011 : 13:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message  Reply with Quote
nije mi legao.
možda je problem što obožavam taj strip pa sam imao i veća (drugačija) očekivanja od samog filma. osnovna stvar koja me je ohladila je sam tintin, odnosno njegova vizualizacija u filmu.
mojoj suprugi je bio super, doduše to joj je prvi susret sa tintinom.
sve u svemu - nije loše, ali moglo je i bolje

Grad - to ste vi.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 02/12/2011 : 14:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
baš super da nije sinkroniziran. a film je pobrao poprilično dobre kritike.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 02/12/2011 : 17:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
DeeCayu sam upravo poslao tekst o filmu, pa pretpostavljam da će ovih dana biti objavljen u Magazinu.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 02/12/2011 : 18:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

baš super da nije sinkroniziran.

Imas nesto protiv male dece koje ne umeju citati, a hteli bi videti film ?

U Belgiji svi deciji filmovi idu u duplim projekcijama, jedna sinhro na maternji, jedna titlovana, pa ko voli...

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 02/12/2011 : 19:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

U Belgiji svi deciji filmovi idu u duplim projekcijama, jedna sinhro na maternji, jedna titlovana, pa ko voli...


najbolja varijanta

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 02/12/2011 : 19:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Meni je bio kuk u smislu da je u dobrom delu filma sve uradjeno tako da imam utisak da citam Tintina po atmosferi, vrh. Druga polovina filma je znatno slabija. Suvise holivudske preterane akcije, a "macevanje" pred kraj je uzas. :/
Ali ima znatno vise dobrih no losih momenata, sto je retkost u ekranizaciji stripova, a poslednjih godina i u Stevinim filmovima.

S Tintinovim izgledom nemam problem, nisam ocekivao da ce Hadok npr. imati krugove mesto ociju. :)

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 03/12/2011 : 00:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Imas nesto protiv male dece koje ne umeju citati, a hteli bi videti film ?



hm...kaj nisi rekao da si ti stariji od mene?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/12/2011 : 00:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Preporucujem!
Nisam citao stripove ali moze se gledati!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 03/12/2011 : 00:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
(moram da pitam, donekle je off - je li film preveden bas ovako kako je Alen napisao, ili kao "Tintinove avanture" ? )

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 03/12/2011 : 18:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Kako je napisao. Zeleli su kontam da ostanu koliko-toliko verni onome "Adventures of Tintin", da to Tintin bude onim velikim slovima, pa im je manje smetalo dodavanje jednog A nego nekoliko slova. ;)

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 03/12/2011 : 21:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Odlična film pravo osvježenje u ovom staffu.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 04/12/2011 : 18:15:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Mene film nije razocarao, ali ni odusevio

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 04/12/2011 : 20:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Išli smo jučer u kino i film je ispunio očekivanja. Skoro dva sata lijepo nacrtane i uglavnom smislene avanture :). Minime je kasnije prepričavao svima fore iz filma, a ja fascinaciju 3D-om. Dugo sam se opirao... i priznajem da je efektno. Nikako to nije "Ralje 3D" 3D.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 05/12/2011 : 22:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Evo malo opširnijeg komentara Avanture Tintina by Johnny difool!

Kreirane davne 1929. godine u mašti i pod perom znamenitog belgijskog strip-majstora Georgesa Rémija Hergéa, „Avanture Tintina“ jedan su od najuspjelijih i najcjenjenijih strip-serijala u povijesti europske devete umjetnosti, koji se u izdanju Algoritma odnedavno počeo objavljivati i kod nas. Prvi put se pred čitateljima...(Čitaj dalje)



“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000