forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 The League of Extraordinary Gentlemen
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 03/12/2011 : 21:01:41  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Nekim čudom evo i mene na ovom pod foumu. Kao što sam naslov kaže želio bih postaviti par pitanja u vezi ovog stripa.
1) Jesu li ovo svi brojevi koji su do sada izašli?
The League of Extraordinary Gentlemen, Volume I
The League of Extraordinary Gentlemen, Volume II
The League of Extraordinary Gentlemen, The Black Dossier
The League of Extraordinary Gentlemen, Century 1910
The League of Extraordinary Gentlemen, Century 1969
2) Kada se misli prevesti The Black Dossier, 1910 i 1969 na naši?
3) Kako vam se svidio film i da li treba imati nastavak?
Molim da se dade objašnjenje za svoj odgovor.
4)Kako život Mr. Bushido dugo se nismo čuli?
P.S. Do kraja Januara/Siječnja će dovršiti recenzije na prva dva stripa.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/12/2011 : 21:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne znan koliko ih je točno izašlo, al čita sam prva dva trejda i strip je pravo super Dobra zajebancija i odličan crtež.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 03/12/2011 : 21:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ne znan koliko ih je točno izašlo, al čita sam prva dva trejda i strip je pravo super Dobra zajebancija i odličan crtež.

Pošto ne smijem priznati, zbog Bushida, da je strip dobar jer navijam za SBE, ali ne mogu nači zamjerku ovom stripu.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/12/2011 : 21:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nema zamjerke ni kod mene, glavni adut stripa je taj šta je zabavan. Nije napadan, ni kompliciran ni ništa, a baš je pravo osvježenje Šta se tiče takvih radova Alana Moorea, na sličnu shemu po opuštenosti i interesantnosti je blizu i Tom Strong. Al to je već za neki drugi topic (al ga svejedno preporučujem!)

http://dccomics.com/media/product/1/2/12161_400x600.jpg

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28915 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/12/2011 : 21:55:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Bez uvrede, ako ne znaš te podatke, nemoj se laćati recenzije tako zahtjevnog stripa, molim te. Tu ima toliko materijala (da je cijela knjiga objavljena sa svim referencama i detaljima) da je bolje ne upustati se u to ako nisi jako, jako dobro upoznat sa svim.

Trouble will find me
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 03/12/2011 : 22:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Bez uvrede, ako ne znaš te podatke, nemoj se laćati recenzije tako zahtjevnog stripa, molim te. Tu ima toliko materijala (da je cijela knjiga objavljena sa svim referencama i detaljima) da je bolje ne upustati se u to ako nisi jako, jako dobro upoznat sa svim.


Nema problema.
Zato sam i stavio do kraja prvog mjeseca jer će mi do tada doći sav prateči materijal.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 04/12/2011 : 00:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Nema zamjerke ni kod mene, glavni adut stripa je taj šta je zabavan. Nije napadan, ni kompliciran ni ništa, a baš je pravo osvježenje Šta se tiče takvih radova Alana Moorea, na sličnu shemu po opuštenosti i interesantnosti je blizu i Tom Strong. Al to je već za neki drugi topic (al ga svejedno preporučujem!)

http://dccomics.com/media/product/1/2/12161_400x600.jpg



glavni adut tog stripa je da ga se može čitat ko da nije kompliciran. ali samo prva dva onda se sve reference koje su stavljene počinju gomilat jedna preko drug. u stvari ima toliko stvari natrpanih unutra jednog frame-a (doduše hvala bogu ne baš svakog) da se čovjek več malo uplaši. nijedna stvar koja je napisana ili nacrtana nije tamo slučajno i puno njih ima značanje koje se može skužit tek kad znaš background te stvari/lika. a to je ponekad problem.

da i ja malo odgovorim na pitanja postavljena od bjelolasice
1) da
2) ne znam
3) svidio mi se malo više nego alan mooru . film nema skoro nikakve veze sa stripom i može ga se gledat jedino ako je čovjek pijan ili drogiran, inače je film skroz ok.
4) to če odgovarat mr. bushido.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/01/2021 : 01:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Liga izuzetnih dzentlmena #1
Alan Mur i Kevin O`Nil

Bas sam nedavno na nekoj temi na forumu spomenuo kako smatram da je Liga izuzetnih dzentlmena verovatno najslabiji Murov strip. To sam napisao na osnovu secanja i citanja koje se odigralo pre 8, 9 godina. Kako sam se samo prevario.
Liga je verovatno najopusteniji i najrazigraniji strip koji je Mur napisao, to se oseca kroz svaku stranicu i kadar ovog stripa. Prvih 5 poglavlja su mi odlicni, kako se Liga okupila i kako se upoznaju je maestralno odradjeno.
Kada se otkrije ko je glavni negativac i koje su mu namere u petom poglavlju cini mi se da se desava odredjeni pad u napetosti i zanimljvosti radnje i sam kraj mi se cini preterano zbrzano, odnosno epilog nakon finalne bitke.
Ali te zamerke su minorne. Imam i drugu knjigu Lige u izdanju BPa pa se odmah bacam na citanje. Uzivanje je citati Alana Mura u svakom obliku, ali ovaj strip me je bas prijatno iznenadio velikom dozom lezernosti i duhovitosti.

8,5/10

Edited by - going going on 06/01/2021 02:01:36
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1734 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 06/01/2021 : 09:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Znaš da imaš i nastavke od Makonda?

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 06/01/2021 : 12:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Ja sam čitao Ligu kada se prvi put pojavila i takođe nisam bio posebno impresioniran, ali sam kasnije, zahvaljajući čitanju Marshal Law, naučio da volim stil Kevina O'Neilla, i danas mi ova bolje paše.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/01/2021 : 21:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlix

Znaš da imaš i nastavke od Makonda?



Znam, znam!

quote:
Originally posted by ridiculus

Ja sam čitao Ligu kada se prvi put pojavila i takođe nisam bio posebno impresioniran, ali sam kasnije, zahvaljajući čitanju Marshal Law, naučio da volim stil Kevina O'Neilla, i danas mi ova bolje paše.



Malo sam gledao sad po internetu o Marshal Law i bas mi deluje interesantno. Nisam do sada cuo za ovaj strip.
Vidim da nema tu mnogo 4 tradea, a ima i sve to skupljeno u jednu Delux knjigu. Voleo bih to da vidim u srpsko-hrvatskom izdanju.


Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 06/01/2021 : 23:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going
Malo sam gledao sad po internetu o Marshal Law i bas mi deluje interesantno. Nisam do sada cuo za ovaj strip.



Nalik na The Boys, samo luđe. I starije, naravno.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/01/2021 : 16:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by going going
Malo sam gledao sad po internetu o Marshal Law i bas mi deluje interesantno. Nisam do sada cuo za ovaj strip.



Nalik na The Boys, samo luđe. I starije, naravno.



Ako citas negde onlajn posalji link!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/01/2021 : 21:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Liga izuzetnih dzentlmena #2
Alan Mur i Kevin O`Nil

Na red je dosao i drugi deo Lige. Bas volim Alana Mura. Jer nikad ne radi ocekivane stvari. Kada sam zavrsio prvu knjigu Lige, ocekivao sam da cemo u drugom delu imati ponovo zabavnu pricu sada sa celom ekipom na okupu od pocetka kako resavaju novi slucaj. Ali Mur ne radi ocekivane stvari. Desava se najneobicnija invazija vanzemaljaca kakvu nismo videli (barem ja nisam) ni na filmu, ni u stripu, odnosno to kako je ona ispricana. Vanzemaljci su potpuno inferiorni, nasi junaci su preplaseni, izgubljeni i ne znaju sta treba da rade. Ne udruzuju se da se bore protiv vanzemaljaca, ne smisljaju nikakav genijalni plan ili taktiku, vec vise deluju kao da su se prepustili sudbini i nekom fatalizmu, cela epizoda odise daleko mracnijom, beznadeznijom i tmurnijom atmosferom nego prvi tom. Mnogo je tihih kadrova u kojima junaci cute i ne rade nista. U ovom broju se mnogo vise paznje posvetilo razvoju likova i njihovih medjusobnih odnosa. Nevidljivi covek se pokazao u pravom svetlu, Mina i Kvotermejn su konacno ovaplotili svoja osecanja, a najvise se profilisao lik mister Hajda. Tako da je on i najinteresantniji lik ciji postupci najvise sokiraju i iznenadjuju citaoce, ali i saosecamo sa njim (pogotovo u njegovom odnosu sa Minom) a na kraju nam bude i krivo sta mu se desi. Poznatim literarnim likovima se pridruzuje i doktor Moro sa svojim ,,izgubljenim zivotinjskim ostrvom".

Nisam samo razumeo referencu ko je onaj mali sto ga Nemo spase i koji kaze da ce u buducnosti napraviti isti takav oklopni brod kao i kapetan Nemo? Mada sigurno je tu jos brda referenci i likova koje nisam ni primetio niti shvatio ko su ovim ovlas citanjem.

9/10

U svakom slucaju mracniji, nesrecniji nastavak sage o Dzentlmenima. Prvi deo je tako nevin (koliko Mur moze biti nevin) a ovaj drugi tom je gubitak nevinosti i bezbriznosti i one ciste decacke avanture. Bas me interesuje sta nas ocekuje posle ovoga dela. Da li je Crni Dosije direktni nastavak price i sta je uopste Crni dosije ili nas to tek ocekuje u Ligi izuzetnih dzentlmena III: Stolece?
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000