forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DR.Zagorolog 2011
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/12/2011 : 14:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Dragi prijatelji i neprijatelji,
poslije polufinala
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=41082
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=41083
doslo je vrijeme za izbor treceg po redu ultimativnog zagorovog fana - doktora zagorologije!
Ova titula nije ponovljiva, sto znaci da pobjednik ne ucestvuje u narednim takmicenjima jer je suvisno doktorirati jednu te istu stvar vise puta. Osim toga, cilj je da se sa vremenom napravi cijela trupa doktora zagorologije, tako da svake godine u taj krug ulazi po jedna osoba.
Ukoliko nakon isteka roka bude nerijeseno, takmicenje se onda produzava za naredna 24 sata.
Dosadasnji doktori zagorologije:

2009 - Dr. Bruce Springsteen
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36166&whichpage=1&SearchTerms=zagorolog

2010 - Dr. King Warrior
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=38838&whichpage=1&SearchTerms=zagorolog

Na vama je da odlucite po kojim kriterijima glasate, da li je to jer su ljudi pisali tekstove, nervirali ostale sa Zagorom ili na neki drugi nacin se istakli kao ultimativni fanovi.
U finalu su najistaknutiji zagorovi fanovi sa foruma stripovi.com i darkwood.

Takmicenje traje sedam dana, do 30.12.2011., 14.00 h.



evo takmicara redoslijedom po broju glasova u polufinalu:



Results:
Attila77 [25%] 24 votes
Ultras [15%] 14 votes
andjelt [14%] 13 votes
Digging Bill [15%] 14 votes
acestroke [7%] 7 votes
profesor-inz [6%] 6 votes
pravedni [3%] 3 votes
grofica Varga [3%] 3 votes
DeeCay [2%] 2 votes
solar [6%] 6 votes
bjelolasica [0%] 0 votes
PijaniPatak [3%] 3 votes


Poll Status: Locked »» Total Votes: 95 counted »» Last Vote: 29/12/2011 19:05:09

Edited by - King Warrior on 30/12/2011 13:57:13

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/12/2011 : 14:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Mislim da bi bilo dobro da svi finalisti napisu ovdje neki mali tekst o svojoj ljubavi i radu na Zagoru.
Oni sa darkwooda, koji nisu u mogucnosti da se ovdje jave, mogu mi poslati tekst preko privatnih poruka, pa cu onda staviti u ovu temu.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 23/12/2011 : 14:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nemam sta da kazem u svoje ime. Tu titulu jos nisam zasluzio, a moji komentari po topicima govore za za mene.

Moj glas bi isao Attili77 zbog truda oko reedicije zlatne serije. Svaka mu cast!
No, buduci da dr Zagorologije treba da bude onaj koji se na vise polja zaista istakao, onda je acestroke moj glas najvise zasluzio. Stalno je prisutan na topicima, napisao je odlicne recenzije, pokrenuo je Zagora na engleskom jeziku i pokusao (pokusava) da ga nekako time rasiri sa one strane bare. Dakle, ladies and gentelman...

ACESTROKE


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 23/12/2011 : 14:54:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Ne sjecam se bas u kojoj godini sam naucio citati, ali stripovi su sigurno vise bili odgovorni za to nego ikakva skolska knjiga. Od svih stripova koje sam citao u ranim 1980-im, Zagor mi je bio naj-omiljeniji (ne samo meni, nego sigurno i svakom drugom ko je obozavao stripove u mahali kojoj sam odrastao). Junak koji se bori sa kamenom sjekirom i koji skace s drveta na drvo poput Tarzana mi je bio idol, i cesto sam sanjao da kad odrastem, bicu isti kao Zagor. "Demonska Maska", "Vuk Samotnjak", "Paklena Jazbina", "Velika Pljacka" i "Poglavica Zute Kose" su obiljezili moje djetinstvo i godine izmedju 6 i 10 vise nego televizija, bicikla, fudbal i ostale stvari koje su zabavljale ostalu djecu mojih godina. I naravno, tu su istovremeno bile one pojedinacne sveske kultnih epizoda kao "Noc Demona", "Teror Seste Planete" i "Na Krilima Noci" koje nikad nisam uspio da nadjem, i koje su me mucile dan i noc. Za mene su predstavljale neku vrstu svetog grala. Onda, pocetkom 90-ih, kad sam se preselio u Ameriku, pokusao sam citati neke Americke stripove, ali nije to vise bilo isto.
Prije par godina sam polako poceo da ih ponovo citam, i naravno, kad se zelja u meni probudila da ih pocnem skupljat, morao sam prvo da skupim sve Zagorove epizode koje su objavljene u bivsoj Jugi zadnjih 20 godina, pa tek posle toga da se brinem o ostalim junacima. Naravno, za mene jos uvijek one stare epizode imaju najvise kvaliteta, odprilike svi originali do broja 300. Novije epizode uopste ne ostavljaju isti utisak, ali jos uvijek ih kupujem i citam, i sumnjam da cu ikad prestati. Zagor nije vise moj omiljeni strip, ali je sigurno naj vazniji strip, razlog zbog kojeg sam ne samo poceo citat stripove, nego je i razlog zasto sam uopste naucio da citam. Long live Zagor!!!

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 23/12/2011 : 14:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
AndjelT

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 23/12/2011 : 14:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Od ovih izbora odozgo, najvise se divim tipu koji pravi svoje osobne Zagor stripove, pa i Zagor albume sa slicicama, tako da moj glas ide clanu andjelt

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 23/12/2011 : 15:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Digging Bill. Je li to tip koji je napravio onu enciklopediju. E on je numero uno sigurno

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

WOOLF
Starting Member



Austria
38 Posts

Member since 26/09/2010

Posted - 23/12/2011 : 15:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send WOOLF a Private Message  Reply with Quote
Glas za Ultrasa , kako da glasam protiv svog PreSednika .
Šalim se , kako sam već naveo zbog dovođenja Burattinija i Joevitta.
To je bio potez godine i najveći doprinos nama fanovima.
Nikad nisam mislio da ću se lično upoznati , rukovati sa scenaristom Zagora.Hvala Ultrase na tome i na pozivu naravno.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 23/12/2011 : 15:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
ultras!

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 23/12/2011 : 15:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djukak

Digging Bill. Je li to tip koji je napravio onu enciklopediju. E on je numero uno sigurno


slažem se i moj glas ide njemu...napisati skoro 1000 stranica o zagoru je za svaki respekt.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 23/12/2011 : 16:23:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
ULTRAS
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 23/12/2011 : 16:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
grofica Varga. Piše ponajbolje recke o Zagoru
Inače, teško je odlučiti jer ima dosta zagorofila koji su mi dragi (Dee, PP, ace...)

Trljam ruke.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/12/2011 : 16:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
pijanipatak

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 23/12/2011 : 16:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
acestroke

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 23/12/2011 : 17:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
attila77
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 23/12/2011 : 17:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Ultras
Dovoljno obrazlozenje je - zbog onoga sto je uradio u Kragujevcu za promociju Zagora
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/12/2011 : 17:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Glas za solara, nek mu se nađe, nije favorit, ali je zaslužio ovaj glas!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 23/12/2011 : 17:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
ultras ... i po zimi suncu snegu mrazu kosavi...

sangue navajo
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 23/12/2011 : 18:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Solar,mada ima jako puno onih koji zaslužuju titulu.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

alanford
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1169 Posts

Member since 31/03/2009

Posted - 23/12/2011 : 18:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send alanford a Yahoo! Message  Send alanford a Private Message  Reply with Quote
Puno ljudi na ovom spisku zasluzuju titulu, ne smo zbog svog poznavanja junaka nego i zbog projekata koje su odradili. Moj glas svakako ide Digging Billu, covjek je napisao 900 i kusur stranica o Zagoru
Go to Top of Page

dejan borca
Average Member



Serbia
547 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 23/12/2011 : 19:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send dejan borca a Private Message  Reply with Quote
andjelt
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/12/2011 : 20:00:53  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
@King Warrior
Meni je žao što u izboru nema stinkya (odnosno PingvinPatuljka kako se danas "zove" na Darkvudskom forumu). U zadnje vrijeme je otvorio nekoliko iznimno zanimljivih rasprava, i dao je vrlo kvalitetne komentare i analize za pojedine epizode. Ne treba ni spominjati njegov doprinos na ovom sajtu prije nego što je "suspendiran".

Zagor-kako se filozofira sjekirom
http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=6603.0



Ili meni osobno najzanimljiviji osvrt na "Hagotovu moć".

Copy/paste

"...mogu reći da mi nije sam vrh. onako, solidno, ništa više.
međutim, meni nije problematičan kraj, više početak. Početak priče je najslabije mjesto, da ne kažemo opće mjesto: Zagor malo obilazi Darkwood, vrši kontrolu, a onda prima neugodnu poruku.
Ako bismo malo htjeli začiniti taj standardni početak, mogli bismo reći da je sam Zagor, glavom i bradom, izazivao vraga.
Naime, poglavica Žuta Sjekira se pokazao mudar rekavši vraču da ne čačka mećku. Zagor međutim, ne odajući dužno poštovanje tajnama nadnaravnog i zanemarivši metafiziku nesvjesnog, potiče starog vrača da odradi jednu seansu. da budemo precizni, Zagor je ovdje pogledao u Ponor - i Ponor je, naravno, pogledao u njega (kako to reče gospon N.).

Dakle, imamo nonšalantni odnos prema Crnoj Magiji, pa Crna Magija uzvraća udarac. Tako gledano, početak odmah skače za par poena: paralelizam uvoda i finala priče, bila bi to sjajna postavka.

Slijedi primjer lošeg stereotipa: motiv koji ne proizlazi iz same priče, nego je na nju nakalemljen. To je upravo karakteristika slabih djela, kada se motiv zapleta ubaci u priču, a može to biti bilo što. Ovdje se radi o motivu idem-naći-i-spasiti-prijatelje, takoreći inventar gomile Zagorovih avantura.

Dakle, ta dva opća mjesta sa početka, čine slabašan start u avanturu.

Središnji dio, ono što čini kostur ove epizode, to je okej. već je primjećen taj stereotip, ali ovakav motiv obožavatelji-Zla redovito ispada efektan.
Kako je već rečeno, mnogi fanovi traže i u ovome djelu da bude detaljniji, sadržaniji. Osobno mi ne smeta ovakva izvedba.
Ova avantura se treba promatrati, čak ne u odnosu na prošle (spomenut je Kandrax i Baron), nego kao priprema za Bosellijev masterpiece - Morska strava. Čak je kod oba naslova poveznica Lovecraft. U filozofiji povijesti Zagorovih epizoda, Hagotova objektivna uloga jest "biti prevladan od Morske strave". U tom smislu je zadaća ispunjena, pa epizodu možemo gledati kao savršenu.

Kraj, na koji se neki žale, ne vidim kao problematičan.
Ovdje je i vođa i predmet obožavanja (knjiga) uništen, pa masa zaista više nema razloga postojati, kit koji je drži skupa je olabavio.
Spaljivanje sela je simbolički čin: Zlo se gotovo redovito pročišćava Vatrom. Međutim, ima i didaktičku crtu: sljedbenici, podređeni nisu pobijeni, ali moraju platiti barem simboličnu cijenu. Ostali su bez kuća, ali te kuće su činile selo, a selo je bilo Zlo. Ovime je Zlu izbijeno kućište, jer će seljani obnoviti domove i tako preći na novu razinu, Novo Selo. Uostalom, to je temeljna poanta stripa Zagor: one loše učiniti boljima. Kolike je samo Indijance Zagor kultivirao i priveo Dobru?"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/12/2011 : 20:58:23  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

@King Warrior
Meni je žao što u izboru nema stinkya (odnosno PingvinPatuljka kako se danas "zove" na Darkvudskom forumu). U zadnje vrijeme je otvorio nekoliko iznimno zanimljivih rasprava, i dao je vrlo kvalitetne komentare i analize za pojedine epizode. Ne treba ni spominjati njegov doprinos na ovom sajtu prije nego što je "suspendiran".



On je poet na tastaturi. U stanju je da pise i o stvarima o kojima nema nesto narocito pojma, ne kazem da je tako kada se radi o Zagoru, ali jednostavno njegovi nasminkani tekstovi ne znace automatski da je zasluzio da zavrsi na listi.
Kladim se da je nesto slicno u stanju napisati i o Kapetanu Mikiju, pa makar da je od tog junaka procitao samo jedan jedini strip.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/12/2011 : 21:15:30  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Da sam njegove tekstove prvi put vidio/pročitao prije par dana možda bi se u jednom dijelu mogao složiti s tobom.
Ispod te njegove "našminkane površine" pune filozofskih termina se ipak kriju argumentirana i kvalitetna razmišljanja. Zbog toga smatram da je barem trebao biti u konkurenciji. :)
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 23/12/2011 : 21:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
andjelt

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/12/2011 : 22:29:01  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Moj glas ide Attili, ali i cijeloj njegovoj ekipi koja je zaslužna za projekt Nove Zlatne serije.
Zahvaljujući tim ljudima mogli smo čitati dosad neobjavljene epizode, poput Nucciovog "vukodlaka", "Crna krila noći", "U potrazi za Zagorom" i meni osobno najdražim prijevodom, tada u Italiji tek izašle epizode, "Put povratka" Burattinija i Pescea.
Hvala svima u ekipi i vođi projekta Attili.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000