forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 MMA ( UFC )
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 30/12/2011 : 23:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by selanne

Oko koliko sati bi njih dvojica trebali u ring? Barem okvirno...



mislim 4 ujutro po nasem vremenu..

To sam i ja mislio, ali čini mi se da event počinje u ta doba, a oni vjerojatno nisu glavna borba.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 30/12/2011 : 23:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Da samo zato što bi ga ovaj prije stara na nogama nego u parteru ne može tako masivan čovjek kao lesnar dugo izdržat u parteru.




da pa to i govorim..u parteru ima barem nekakvih sansi..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 30/12/2011 : 23:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by selanne

Oko koliko sati bi njih dvojica trebali u ring? Barem okvirno...



mislim 4 ujutro po nasem vremenu..

To sam i ja mislio, ali čini mi se da event počinje u ta doba, a oni vjerojatno nisu glavna borba.



event pocnije u 2 ujutro pa dok se ove sve borbe prije odrze proci ce vrimena..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 31/12/2011 : 00:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Ljepota, ustanem u 4 i onda čekam još sat-dva. Hvala ti ponovo, večeras si me poprilično informirao.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 31/12/2011 : 00:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Ljepota, ustanem u 4 i onda čekam još sat-dva. Hvala ti ponovo, večeras si me poprilično informirao.



ja ne znam ocu li gledat..lako vama mladima biti budan..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 31/12/2011 : 00:04:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Ja sad mislim da ću gledati, a kad zazvoni alarm, vjerojatno ću samo utišati mobitel. Vi stariji ionako ustajete ranije, samo si prekasno krenuo na spavanje.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 31/12/2011 : 00:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Ja sad mislim da ću gledati, a kad zazvoni alarm, vjerojatno ću samo utišati mobitel. Vi stariji ionako ustajete ranije, samo si prekasno krenuo na spavanje.



ma ustajem ja u podne..odnia vrag prišu..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 31/12/2011 : 09:46:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
BILE su potrebne tek dvije minute da se ispiše cijela priča čiji naslov glasi: Overeem nokautirao Lesnara u UFC-u 141, najiščekivanijem meču godine!

Spektaklom koji se odigrao u rano jutro 31. prosinca (počeo je u 4 ujutro), američka je promocija zaključila i više nego uspješnu 2011.

191 cm i 120 kg, 195 cm i 118 kg - gabariti su dva UFC-ova gorostasa, Brocka Lesnara i Alistaira Overeema, koji su se našli oči u oči u kavezu.

UFC-ova publika u anketi tijekom prethodnih devet borbi pokušala je predvidjeti pobjednika i ako je Lesnar američkoj publici daleko poznatiji, svega 53 posto njih je dalo prednost svom junaku, dok je 47 posto vjerovalo u Overeema.

Nizozemski udarač postavio se u nešto oprezniji gard odmah na početku, očekivao je pokušaj rušenja, a na kraju je on taj koji je meč završio u parteru! Iako je Lesnar uspio raskrvariti desno oko Overeemu već u prvoj minuti, nikad teži Overeem pokazao koliko odlično udara koljenima i Lesnar nije imao odgovora na to. Overeem je lijevim silovitim middle kickom srušio je Lesnara na pod te je još nekoliko puta uputio udarac u glavu i sudac više nije imao razloga za razmišljanje te je prekinuo meč!

Lesnar je u kavezu nakon meča izjavio da je obećao svojoj obitelji da napušta UFC nakon ovog poraza, no vidjet ćemo u narednim danima hoće li zaista biti tako.

Nate Diaz demonstrirao je pred publikom, koja mu nije pokazala previše sklonost, čak ni nakon uvjerljive pobjede, svoju zaista odličnu boksačku tehniku. U meču punom razmjene udaraca Diaz je sjajno pogađao protivnika i vrlo vjerojatno kada se analiziraju kasnije statistički podatci, pokazat će se da je Cerrone primio stotinjak udaraca u glavu. Sve to dovelo je Diaza do pobjede jednoglasnom sudačkom odlukom, iako je pri samom kraju treće runde primio neugodan udarac, Cerrone ga je pogodio high kickom, no nije udarac dovoljno dobro „odsjeo“ da bi ga uzdrmao znatnije.

Johny Hendricks ulazi u povijest UFC-a kao jedan od najbržih nokautera. Meč tek da je krenuo kada je Jon Fitcha pogodio lijevim direktom, on je još malo i sam naletio na udarac, pao je na pod te je Hendricks stigao uputiti još koji udarac prije nego li je reagirao sudac.

Veteran Vladimir Matyushenko nije uspio pobijediti čak 16 godina mlađeg protivnika iz Švedske Alexandera Gustafssona. Bez nekakve konkretnije akcije završio je meč njih dvojice, ukoliko se izuzmu naravno posljednja dva udarca. Ispitivanje raspoloženja je potrajalo gotovo čak pola prve runde, a onda je u prvom konkretnije napadu Matyushenko naletio na direkt Gustafssona, a nakon pada Šveđanin je stigao još samo jednom udariti. Sudac je odmah prekinuo meč, iako je možda mogao pružiti još par sekundi vremena da se Bjelorus pokuša obraniti, no teško da bi ishod i u tom slučaju bio drukčiji.

U prvoj borbi glavnog dijela UFC-a 141 snage su odmjerili Jim Hettes i Nam Phan. Gotovo pa da je teško bilo za povjerovati već nakon prve minute borbe da će o pobjedniku odlučivati suci, no Hettes očito nije imao dovoljno snage da barem tehničkim nokautom svlada svog protivnika. Hettes je dominirao cijelo vrijeme, pogotovo je u parteru uputio veći broj iznimno opasnih udaraca, na Phanovoj glavi je odsjelo i nekoliko udaraca laktovima, no ipak je uspio odraditi svih predviđenih 15 minuta borbe. Koliko je pobjeda Hettesa bila uvjerljiva govore bodovi sudaca 30:25, 30:25 i 30:26, što zaista nije čest slučaj.

Uvodne borbe sve su redom završile jednoglasnim sudačkim odlukama, a među njima najuvjerljivije slavlje pripalo je Dong Hyun Kimu.

Glavne borbe:
Alistair Overeem def. Brock Lesnar via TKO (punches) – Round 1
Nate Diaz def. Donald Cerrone via unanimous decision (30-27, 30-27, 29-28)
Johny Hendricks def. Jon Fitch via knockout (punches) – Round 1, 0:12
Alexander Gustafsson def. Vladimir Matyushenko via TKO (punches) – Round 1, 2:13
Jim Hettes def. Nam Phan via unanimous decision (30-25, 30-25, 30-26)

Uvodne borbe:
Ross Pearson def. Junior Assuncao via unanimous decision (29-28, 29-28, 30-27)
Danny Castillo def. Anthony Njokuani via split decision (29-28, 28-29, 29-28)
Dong Hyun Kim def. Sean Pierson via unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)
Jacob Volkmann def. Efrain Escudero via unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)
Diego Nunes def. Manny Gamburyan via unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)




Alistair Overeem je iako tezi nego ikad fantasticno izdominirao Brock Lesnara i tako si otvorio put prema puno opasnijim protivnicima kao sto su Junior dos Santos ili pak Cain Velasquez.

Za one koje Alistair Overeema ne znaju od prije , evo jedna mala kompilacija njegovih borbi.






“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 31/12/2011 : 09:49:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by makikatalinic

Možda bi bilo bolje da se topic preimenuje u "MMA", iako u današnje vrijeme UFC je postao iznad "MMA" pojma, smiješno je to, ali istinito. Tako se može čuti od mladih kako treniraju UFC xD

To je kao da ja kažem kako treniram Premiership

Što se glavne borbe tiče, nisam nešto pretjerano pametan kod prognoziranja, smatram kao i većina da borbu na parteru dobiva Lesnar, a borbu na stojci Overeem. Zanima me baš također kako će proći također potencijalno interesantan meč Diaza i Cerronea, potonji je bio impresivan u posljednje vrijeme...

Sam event je zanimljiv, Gustaffson ide na Matjušenka (sjajan čovjek, 39. godina, ali odlično se bori, jedino protiv Jonesa izgubio), to je nekakav dvoboj mlade nade i stare garde... Također na samom uvodu main carda bori se Nam Phan, tko malo "šire" prati ovaj sport sjetit će se njegova epska dva meča s Garciom.

Da u pravu si, glede naziva topica , ali sam takoder bio svjestan da ce puno vise ljudi kliknuti na ufc nego na mma.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 31/12/2011 : 11:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
kakav ce to mec biti..Junior vs Overeem..jedva cekam..sta se tice ovog highlighta Overeemovih borbi najdrazi dio mi je kad lomi bicikle ovom macom..vidi se da je covik bzvz ne nosi okolo sa sobom..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 31/12/2011 : 13:13:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Dobar naslov u 24sata: "Nestao za 120 sekundi: Alistair nokautirao Lesnara!"

Trljam ruke.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 31/12/2011 : 13:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

Je l' ovaj Lesnar Hrvat ili sam nesto pomesao? Mislim, da li ima Hr poreklo, znam da se ne bori pod njihovom zastavom?

Nije Hrvat , niti ima hr porijeklo.
Osim mog slavonca Filipovica kojeg svi dobro znate , nova nada hr u MMA je Igor Pokrajac
Decko nije los i vjerujem da pred sobom ima jos puno uspjesnih borbi.
Za one koje zanima .



]



“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 31/12/2011 13:37:31
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 31/12/2011 : 14:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
O Pokrajcu sve najbolje, on je baš primjer kako se čistim radom može postići nekakav uspjeh. Ponajviše mi je drago radi prošle pobjede kojom si je sigurno osigurao barem 2-3 borbe u UFC-u. Na kraju bi mogao opstati duže nego Mirko.

Što se jučerašnjeg eventa i glavne borbe tiče... Čestitke Overeemu, drago mi je da je on u dvoboju ove dvojice izašao kao pobjednik. Lesnar je bio loš, falilo mi je one njegove prepoznatljive agresivnosti kojom je znao rušiti protivnike, na stranu što je Overeem i danas pokazao da ga nije lako srušiti.

No to mu ionako neće trebati protiv JDS-a, mora ponajviše raditi na obrani od udarca jer ih prelako prima.

O drugim borbama ću kasnije kad pogledam...

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 31/12/2011 : 16:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Za one koji jos nisu vidjeli borbu

Brock Lesnar vs. Alistair Overeem


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 31/12/2011 16:38:12
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 31/12/2011 : 18:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
Pogledao ostatak; fina borba između Diaza i Cerronea te zaslužena pobjeda Natea, očito poput još popularnijeg brata dosta radi te je i poboljšao svoje boksanje. Također se sad i ispravnom odlukom čini povratak iz velter u lakšu kategoriju.

Svidio mi se i Gustafsson, ima tek 24 godine, a već je u UFC-u ostvario skor od 5 pobjeda i jednog poraza. Čini se kao velika perspektiva u ovoj kategoriji, valjda će opravdati ta očekivanja.

Nam Phan me razočarao (već sam i prije spominjao ona dva epska okršaja s Garciom), baš je bio nemoćan i bez odgovora na Hettesovo silovanje.

Na kraju ostaje brzi nokaut Hendricksa protiv Fitcha, uvijek sam to doživljavao kao nešto što se najgore može dogoditi jednom borcu. Minimalno tri (pa nadalje) mjeseci se pripremaš i sve ode samo u 12 sekundi (kod nekih i manje). Šteta.

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 31/12/2011 : 19:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Vidim da pratis MMA makikatalinic , pa me zanima sto mislis o Jon "Bones" Jonesu
Gledajuci njegove borbe mi se cini da vec dugo (ako uopce ikad) nije bilo borca sa ovakvim stilom i skilsima.
Kod njega sve izgleda tako "lako" i leprsavo, pa opet ubojito.
Postoji li u njegovoj kategoriji uopce neko tko ga trenutno moze ugroziti?
Za one koji neznaju tko Jones, malo uvoda.



http://en.wikipedia.org/wiki/Jon_Jones_%28fighter%29




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 31/12/2011 : 20:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
Što se Jonesa tiče mogu samo se samo prikloniti medijima i javnosti koji ga s razlogom proglašavaju ekstra talentom, "novim Alijem" (u prenesenom značenju naravno - jedan je Ali) jer prije svega, dečko ima neviđene fizičke predispozicije, a tek su mu 24 godine. Ako sve bude u redu, pred njim je barem još 10 godina borilačke karijere. Osim toga, on ima i veliku rezervu, prostor za napredak opet ponajviše radi mladosti.

Vezano za fizičke predispozicije moram se tu najviše uhvatiti raspona ruku, naime Jones ima najveći raspon ruke (84´´) u cijelom UFC-u i on to sjajno koristi (spining back kickovi, ubojiti laktovi). Zasada napreduje iz borbu u borbu, čini se da ga glavni trener Jackson uspjeva kontrolirati i dobar posao radi s njim. Vidjet ćemo hoće li se to nastaviti, u tom slučaju ne vidim za 2-3 godine konkurenciju na vidiku.

No opet nezahvalno je to prognozirati, uvijek se može pojaviti netko iz ničega, ima sigurno puno boraca koji će se isprofilirati kroz druge organizacije i onda doći u UFC. MMA ipak ne pratim do te mjere detaljno, niti je to medijski zastupljeno. Ipak je tu UFC, Strikeforce kao UFC-ova "B-liga" i Bellator, organizacija u kojoj stvarno ima niz zanimljivih (divljih) boraca. Ovi ostali se tu i tamo pojave, to je sve.

Baš dobro da sam spomenuo Gustaffsona koji je zaista talent, ali zasigurno talent za klasu ispod Jon Jonesa i pred njim je još puno rada da dosegne ovu razinu. Makar tko zna, ako ovako nastavi, možda baš za koju godinu se on nađe u oktagonu nasuprot Jonesa. U kategoriji iznad (teškoj) imamo Struvea za kojeg vrijedi isto.

Ako ćemo gledati sadašnju situaciju u rosteru poluteške, možda je Henderson taj koji bi mogao barem malo ugroziti Jonesa, ali taj meč bi trebalo što prije dogovoriti (i sam Hendo je rekao kako misli da protiv Jonesa ima šansu još godinu-dvije, nakon toga. Prvenstveno jer čovjek ima strašno čvrstu bradu (nikad nokautiran), vrlo pametan, lukav borac. On je baš suprotno primjerice od Macihde (kontraš), vjerovatno bi odmah krenuo agresivno otpočetka na Jonesa. Protiv svih tih velikana, šampiona po meni je to i najbolje rješenje, agresivno pa kako završi. Kasnije si bar nemožeš ništa zamjeriti. Njegov nedostatak je borba u 5 rundi, pretpostavljam da ste vidjeli jedan od boljih mečeva u zadnje vrijeme Henderson-Shogun gdje je ovaj bio sjajan prve tri runde, ali se naprosto ispuhao. Uostalom, 41 godina je tu.

U Shoguna ne vjerujem previše, naprosto je u posljednjih borbi nedovoljno spreman (vidim da se i škembica malo pustila) iako ima on svojih udaračkih kvaliteta...

Koliko znam idući na rasporedu bi trebao biti pobjednik meča Evans-Davis, to su oba borca koja preferiraju hrvanje (čitaj "silovanje") u svojim borbama, ali neznam koliko im to može proći protiv Jonesa. Vrlo teško.

"Velikodušnost bez premca"

Edited by - makikatalinic on 31/12/2011 20:07:36
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 02/01/2012 : 01:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ukratko jonesa čeka karijera kao GSP-a.
Volio bi vidjeti meč GSP-A.Silva
Usput zna li netko što se dešava sa W. Silvom, nakon što je isprašija onog jadnog i bahatog engleza nestao je.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 02/01/2012 : 12:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by makikatalinic

Što se Jonesa tiče mogu samo se samo prikloniti medijima i javnosti koji ga s razlogom proglašavaju ekstra talentom, "novim Alijem" (u prenesenom značenju naravno - jedan je Ali) jer prije svega, dečko ima neviđene fizičke predispozicije, a tek su mu 24 godine. Ako sve bude u redu, pred njim je barem još 10 godina borilačke karijere. Osim toga, on ima i veliku rezervu, prostor za napredak opet ponajviše radi mladosti.

Vezano za fizičke predispozicije moram se tu najviše uhvatiti raspona ruku, naime Jones ima najveći raspon ruke (84´´) u cijelom UFC-u i on to sjajno koristi (spining back kickovi, ubojiti laktovi). Zasada napreduje iz borbu u borbu, čini se da ga glavni trener Jackson uspjeva kontrolirati i dobar posao radi s njim. Vidjet ćemo hoće li se to nastaviti, u tom slučaju ne vidim za 2-3 godine konkurenciju na vidiku.

No opet nezahvalno je to prognozirati, uvijek se može pojaviti netko iz ničega, ima sigurno puno boraca koji će se isprofilirati kroz druge organizacije i onda doći u UFC. MMA ipak ne pratim do te mjere detaljno, niti je to medijski zastupljeno. Ipak je tu UFC, Strikeforce kao UFC-ova "B-liga" i Bellator, organizacija u kojoj stvarno ima niz zanimljivih (divljih) boraca. Ovi ostali se tu i tamo pojave, to je sve.

Baš dobro da sam spomenuo Gustaffsona koji je zaista talent, ali zasigurno talent za klasu ispod Jon Jonesa i pred njim je još puno rada da dosegne ovu razinu. Makar tko zna, ako ovako nastavi, možda baš za koju godinu se on nađe u oktagonu nasuprot Jonesa. U kategoriji iznad (teškoj) imamo Struvea za kojeg vrijedi isto.

Ako ćemo gledati sadašnju situaciju u rosteru poluteške, možda je Henderson taj koji bi mogao barem malo ugroziti Jonesa, ali taj meč bi trebalo što prije dogovoriti (i sam Hendo je rekao kako misli da protiv Jonesa ima šansu još godinu-dvije, nakon toga. Prvenstveno jer čovjek ima strašno čvrstu bradu (nikad nokautiran), vrlo pametan, lukav borac. On je baš suprotno primjerice od Macihde (kontraš), vjerovatno bi odmah krenuo agresivno otpočetka na Jonesa. Protiv svih tih velikana, šampiona po meni je to i najbolje rješenje, agresivno pa kako završi. Kasnije si bar nemožeš ništa zamjeriti. Njegov nedostatak je borba u 5 rundi, pretpostavljam da ste vidjeli jedan od boljih mečeva u zadnje vrijeme Henderson-Shogun gdje je ovaj bio sjajan prve tri runde, ali se naprosto ispuhao. Uostalom, 41 godina je tu.

U Shoguna ne vjerujem previše, naprosto je u posljednjih borbi nedovoljno spreman (vidim da se i škembica malo pustila) iako ima on svojih udaračkih kvaliteta...

Koliko znam idući na rasporedu bi trebao biti pobjednik meča Evans-Davis, to su oba borca koja preferiraju hrvanje (čitaj "silovanje") u svojim borbama, ali neznam koliko im to može proći protiv Jonesa. Vrlo teško.



Henderson je tehnicki odlican i lukav borac te meni osobno vrlo simpatican , ali protiv Jonesa ima sansu samo u prvoj i drugoj rundi, kasnije razlika u godinama donosi prevagu za Jonesa.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 02/01/2012 : 12:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Ukratko jonesa čeka karijera kao GSP-a.
Volio bi vidjeti meč GSP-A.Silva
Usput zna li netko što se dešava sa W. Silvom, nakon što je isprašija onog jadnog i bahatog engleza nestao je.

Pod GSP mislis na Georges St. Pierre? ,ili ?
W.Silva je malko stesao kilazu i jos je uvijek vrlo opasan borac .


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 02/01/2012 12:54:11
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 02/01/2012 : 16:02:28  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by makikatalinic

Što se Jonesa tiče mogu samo se samo prikloniti medijima i javnosti koji ga s razlogom proglašavaju ekstra talentom, "novim Alijem" (u prenesenom značenju naravno - jedan je Ali) jer prije svega, dečko ima neviđene fizičke predispozicije, a tek su mu 24 godine. Ako sve bude u redu, pred njim je barem još 10 godina borilačke karijere. Osim toga, on ima i veliku rezervu, prostor za napredak opet ponajviše radi mladosti.

Vezano za fizičke predispozicije moram se tu najviše uhvatiti raspona ruku, naime Jones ima najveći raspon ruke (84´´) u cijelom UFC-u i on to sjajno koristi (spining back kickovi, ubojiti laktovi). Zasada napreduje iz borbu u borbu, čini se da ga glavni trener Jackson uspjeva kontrolirati i dobar posao radi s njim. Vidjet ćemo hoće li se to nastaviti, u tom slučaju ne vidim za 2-3 godine konkurenciju na vidiku.

No opet nezahvalno je to prognozirati, uvijek se može pojaviti netko iz ničega, ima sigurno puno boraca koji će se isprofilirati kroz druge organizacije i onda doći u UFC. MMA ipak ne pratim do te mjere detaljno, niti je to medijski zastupljeno. Ipak je tu UFC, Strikeforce kao UFC-ova "B-liga" i Bellator, organizacija u kojoj stvarno ima niz zanimljivih (divljih) boraca. Ovi ostali se tu i tamo pojave, to je sve.

Baš dobro da sam spomenuo Gustaffsona koji je zaista talent, ali zasigurno talent za klasu ispod Jon Jonesa i pred njim je još puno rada da dosegne ovu razinu. Makar tko zna, ako ovako nastavi, možda baš za koju godinu se on nađe u oktagonu nasuprot Jonesa. U kategoriji iznad (teškoj) imamo Struvea za kojeg vrijedi isto.

Ako ćemo gledati sadašnju situaciju u rosteru poluteške, možda je Henderson taj koji bi mogao barem malo ugroziti Jonesa, ali taj meč bi trebalo što prije dogovoriti (i sam Hendo je rekao kako misli da protiv Jonesa ima šansu još godinu-dvije, nakon toga. Prvenstveno jer čovjek ima strašno čvrstu bradu (nikad nokautiran), vrlo pametan, lukav borac. On je baš suprotno primjerice od Macihde (kontraš), vjerovatno bi odmah krenuo agresivno otpočetka na Jonesa. Protiv svih tih velikana, šampiona po meni je to i najbolje rješenje, agresivno pa kako završi. Kasnije si bar nemožeš ništa zamjeriti. Njegov nedostatak je borba u 5 rundi, pretpostavljam da ste vidjeli jedan od boljih mečeva u zadnje vrijeme Henderson-Shogun gdje je ovaj bio sjajan prve tri runde, ali se naprosto ispuhao. Uostalom, 41 godina je tu.

U Shoguna ne vjerujem previše, naprosto je u posljednjih borbi nedovoljno spreman (vidim da se i škembica malo pustila) iako ima on svojih udaračkih kvaliteta...

Koliko znam idući na rasporedu bi trebao biti pobjednik meča Evans-Davis, to su oba borca koja preferiraju hrvanje (čitaj "silovanje") u svojim borbama, ali neznam koliko im to može proći protiv Jonesa. Vrlo teško.



Henderson je tehnicki odlican i lukav borac te meni osobno vrlo simpatican , ali protiv Jonesa ima sansu samo u prvoj i drugoj rundi, kasnije razlika u godinama donosi prevagu za Jonesa.



Da, tako nekako, slažemo se.

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 02/01/2012 : 16:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Ukratko jonesa čeka karijera kao GSP-a.
Volio bi vidjeti meč GSP-A.Silva
Usput zna li netko što se dešava sa W. Silvom, nakon što je isprašija onog jadnog i bahatog engleza nestao je.



Kako nestao?

Imao je nakon toga borbu s Lebenom gdje je ekspresno izgubio (težak nokaut) nakon čega ga je Dana htio slati u mirovinu, ali je ipak dobio još jednu šansu protiv Cung Lea gdje je pobjedio i gledat ćemo ga u UFC-u još neko vrijeme.

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 03/01/2012 : 03:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by makikatalinic

quote:
Originally posted by Tonka24

Ukratko jonesa čeka karijera kao GSP-a.
Volio bi vidjeti meč GSP-A.Silva
Usput zna li netko što se dešava sa W. Silvom, nakon što je isprašija onog jadnog i bahatog engleza nestao je.



Kako nestao?

Imao je nakon toga borbu s Lebenom gdje je ekspresno izgubio (težak nokaut) nakon čega ga je Dana htio slati u mirovinu, ali je ipak dobio još jednu šansu protiv Cung Lea gdje je pobjedio i gledat ćemo ga u UFC-u još neko vrijeme.


Nisam ga pratio u zadnje vrijeme, znači jedan meč je teško nastradao?
Inače dok sam se još aktivno bavio mma, bio mi je uzor, prekopirao sam na neki način njegov stil borbe i tek onda mi je bilo jasno zašto je morao na operaciju kompetne face

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 03/01/2012 : 03:09:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Tonka24

Ukratko jonesa čeka karijera kao GSP-a.
Volio bi vidjeti meč GSP-A.Silva
Usput zna li netko što se dešava sa W. Silvom, nakon što je isprašija onog jadnog i bahatog engleza nestao je.

Pod GSP mislis na Georges St. Pierre? ,ili ?
W.Silva je malko stesao kilazu i jos je uvijek vrlo opasan borac .




Da na njega mislim, a wand je životinja srčan borac taj ide ka tenk ne gleda da dobije po sebi kad se zaleti ide dokraja strašan borac

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 03/01/2012 : 13:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by makikatalinic

quote:
Originally posted by Tonka24

Ukratko jonesa čeka karijera kao GSP-a.
Volio bi vidjeti meč GSP-A.Silva
Usput zna li netko što se dešava sa W. Silvom, nakon što je isprašija onog jadnog i bahatog engleza nestao je.



Kako nestao?

Imao je nakon toga borbu s Lebenom gdje je ekspresno izgubio (težak nokaut) nakon čega ga je Dana htio slati u mirovinu, ali je ipak dobio još jednu šansu protiv Cung Lea gdje je pobjedio i gledat ćemo ga u UFC-u još neko vrijeme.


Nisam ga pratio u zadnje vrijeme, znači jedan meč je teško nastradao?
Inače dok sam se još aktivno bavio mma, bio mi je uzor, prekopirao sam na neki način njegov stil borbe i tek onda mi je bilo jasno zašto je morao na operaciju kompetne face



A mislim teško nastradao... Sam si je kriv za to, bilo mi je čudno za jednog tako iskusnog borca da bude tako lagano nokautiran, uostalom, probaj naći snimku negdje.

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000