forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 MMA ( UFC )
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 03/01/2012 : 18:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
http://www.youtube.com/watch?v=P7dOvFCHLEo
Još jedna cro nada, trenirao sam sa čovjekom u parteru je kralj... 3 meča u ufc-u sve je izgubio tijesno na bodove... dovoljno govori o njemu... treba mu agresivnosti i bio bi sigurno u vrhu.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 03/01/2012 : 20:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
UFC RIO 142

novi turnir 14 sijecnja u Brazilu.

Glavna borba Aldo vs Mendes

Kome dajete prednost?

25 godisnji Aldo je strasan striker i bori se u svome dvoristu.



26 godisnji Mendes je dinamican i uzasno brz hrvac sa explozivnim udarcima.


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 03/01/2012 : 21:03:09  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
@Tonka24

To si dobro rekao, fali mu odlučnosti, agresivnosti. Šteta za njega, oduševio me u svom debitantskom UFC nastupu kad se praktički vratio "iz mrtvih" i ostvario pobjedu. Ali nakon toga, sve je bilo poprilično mlako i loše...

--

Zanimljiv je taj main event u Brazilu, čisto radi domaćeg terena prednost Aldu, ali Mendesa sam gledao u prošlom nastupu i jasno mi je zašto je dosad neporažen.

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 03/01/2012 : 21:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

http://www.youtube.com/watch?v=P7dOvFCHLEo
Još jedna cro nada, trenirao sam sa čovjekom u parteru je kralj... 3 meča u ufc-u sve je izgubio tijesno na bodove... dovoljno govori o njemu... treba mu agresivnosti i bio bi sigurno u vrhu.

Nije mi usao pod radar, tako da necu pisati o nepoznanici vec se osloniti na vasa zapazanja .
Ipak cu registrirati ime i pratiti sto se oko njega dogada.
To je ustvari i jedan od glavnih razloga zasto sam otvorio ovaj topic.
Osobna zapazanja, preporuke i komentari.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 07/01/2012 : 23:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
Lijepe vijesti : Pokrajac potpisao novi ugovor s UFC-om na pet dodatnih borbi!

Bravo za Pokija!

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 15/01/2012 : 11:43:22  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
Tko imalo prati, simpatizira ovaj sport, predlažem mu da si skine UFC 142 iz Brazila i pogleda u miru... Da sad ne pišem ponovno nekakav osvrt, copy-paste ću s drugog foruma...

Nevjerovatan event, nadam se da će Brazil dobiti što više eventova tokom ove, a i naravno idućih godina. Oduševljava me njihovo navijanje, tamo se pjeva, slavi zajedno s borcima u publici... Sjajno.

No nije to samo razlog zašto kažem nevjerovatan event, zaista je bilo puno toga. a i na kraju svega sve borbe u glavnom programu završile su prekidima.


Onaj Barbozin high kick je vjerovatno i najatraktivniji od onog što smo u UFC-u vidjeli. Valjda ti jednom u životu tako dobro "sjedne" kao što je njemu. Palharesu je isto trebao samo trenutak nepažnje (a i neznanja rekao bih) Massenzia i iskoristio je to sjajno.

Drago mi je da je Belfort pobjedio, makar mora se priznati poprilično agresivan Johnson, ali vidjelo se da neće moći dugo. Vezano uz to, primjetio sam jednu interesantnu stvar u ovoj borbi, a to je suđenje Miragliotte. Stvarno je brzo dizao borbu s partera. Čudno mi je što i on sam dosad nije tako brzo dizao. Mislim, bilo bi sjajno kad bi svaki sudac ovako sudio mečeve jer ovime hrvači (ili još gore "silovatelji" puno, puno gube...

Kad smo kod suđenja odmah ću se nadovezati na kontroverzu iz borbe Silva - Prater, postojao je taj barem jedan ilegalan udarac i po meni je samim time diskvalifikacija u redu. Jebiga, takve stvari su opasne po život. Opet tu dolazimo do toga da onakvu odluku ne bi donio svaki sudac jer nažalost ti udarci u potiljak se događaju, a i znaju presuditi. Svejedno, pozdravljam Yamasakijevu odluku koja nažalost neće biti prekretnica.

Aldo pokazao klasu, mogao bi se on dugo, dugo zadržati na tronu...

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/01/2012 : 17:57:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by makikatalinic

Tko imalo prati, simpatizira ovaj sport, predlažem mu da si skine UFC 142 iz Brazila i pogleda u miru... Da sad ne pišem ponovno nekakav osvrt, copy-paste ću s drugog foruma...

Nevjerovatan event, nadam se da će Brazil dobiti što više eventova tokom ove, a i naravno idućih godina. Oduševljava me njihovo navijanje, tamo se pjeva, slavi zajedno s borcima u publici... Sjajno.

No nije to samo razlog zašto kažem nevjerovatan event, zaista je bilo puno toga. a i na kraju svega sve borbe u glavnom programu završile su prekidima. Slazem se, odlican event i totalno nabrijana i zabave zeljna publika.
Rio je bio pun pogodak.


Onaj Barbozin high kick je vjerovatno i najatraktivniji od onog što smo u UFC-u vidjeli. Valjda ti jednom u životu tako dobro "sjedne" kao što je njemu. Palharesu je isto trebao samo trenutak nepažnje (a i neznanja rekao bih) Massenzia i iskoristio je to sjajno.

Drago mi je da je Belfort pobjedio, makar mora se priznati poprilično agresivan Johnson, ali vidjelo se da neće moći dugo. Vezano uz to, primjetio sam jednu interesantnu stvar u ovoj borbi, a to je suđenje Miragliotte. Stvarno je brzo dizao borbu s partera. Čudno mi je što i on sam dosad nije tako brzo dizao. Mislim, bilo bi sjajno kad bi svaki sudac ovako sudio mečeve jer ovime hrvači (ili još gore "silovatelji" puno, puno gube...

Kad smo kod suđenja odmah ću se nadovezati na kontroverzu iz borbe Silva - Prater, postojao je taj barem jedan ilegalan udarac i po meni je samim time diskvalifikacija u redu. Jebiga, takve stvari su opasne po život. Opet tu dolazimo do toga da onakvu odluku ne bi donio svaki sudac jer nažalost ti udarci u potiljak se događaju, a i znaju presuditi. Svejedno, pozdravljam Yamasakijevu odluku koja nažalost neće biti prekretnica.

Aldo pokazao klasu, mogao bi se on dugo, dugo zadržati na tronu...



Uistinu uspjeo event sa divnom publikom.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 15/01/2012 18:15:57
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1329 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 15/01/2012 : 18:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Pa sudjenje Miragliotte i jeste bilo više nego kontraverzno.
Ako se setimo da su svojevremeno Coutureu dozvoljavali da pribije protivnika uz kavez i ne radi ništa po par minuta, vraćanje u stojku u Vitorovom meču posle svega desetak sekundi manjka akcije u parteru jeste zanimljivo, da ne kažem sumnjivo.
Pretpostavljam da je to neka vrsta kazne Johnsonu zbog toga što je na merenju premašio težinu za nekoliko kilograma. I to čovek koji je došao iz veltera!!!! Ta razlika u težini bila je više nego očigledna dok se Vitor branio od tejkdauna, kad je Rumble išao napred kao neki traktor.
S druge strane, morali su da daju malo vetra u Vitorova leđa jer je on, ipak, domaći favorit. Kako su veliku većinu publike činili fudbalski huligani, ne smem ni da zamislim šta bi se desilo da je popio nokaut...

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."


Edited by - henry on 15/01/2012 18:10:51
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1329 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 15/01/2012 : 18:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
I da, sad videh da je posle borbe Rumble otpušten iz UFC-a.
Više nego zasluženo jer odavno nisam video glupljeg borca.
Došao je iz niže kategorije i umesto da bude ispod 186, on na merenje dođe sa 197 funti a na dan borbe teži 204,5!!!
Da je imao više od 205, borba bi bila otkazana.
Nije ni čudo što je Dana popizdeo.

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."


Edited by - henry on 15/01/2012 18:17:22
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/01/2012 : 18:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Samo jedno malo pitanje , gdje skidate borbe koje gledate i imate li kakav koristan link ??

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1329 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 15/01/2012 : 18:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
http://www.mmashareforum.com/
ovi su brzi, ali ako hoćeš kvalitetan video, idi na torente.

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 16/01/2012 : 13:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by henry

Pa sudjenje Miragliotte i jeste bilo više nego kontraverzno.
Ako se setimo da su svojevremeno Coutureu dozvoljavali da pribije protivnika uz kavez i ne radi ništa po par minuta, vraćanje u stojku u Vitorovom meču posle svega desetak sekundi manjka akcije u parteru jeste zanimljivo, da ne kažem sumnjivo.
Pretpostavljam da je to neka vrsta kazne Johnsonu zbog toga što je na merenju premašio težinu za nekoliko kilograma. I to čovek koji je došao iz veltera!!!! Ta razlika u težini bila je više nego očigledna dok se Vitor branio od tejkdauna, kad je Rumble išao napred kao neki traktor.
S druge strane, morali su da daju malo vetra u Vitorova leđa jer je on, ipak, domaći favorit. Kako su veliku većinu publike činili fudbalski huligani, ne smem ni da zamislim šta bi se desilo da je popio nokaut...



Nisam previše sklon teorijama zavjerama, ali imam dojam da je nekakav dogovor s Miragliottom možda i postojao. Zamisli samo kad bi svaki puta imali ovakvo suđenje, kao što sam i rekao, hrvači više ne bi bilo tako dominantni.

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1329 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 16/01/2012 : 15:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Ma sto posto je imao "blagu sugestiju" da skrati vreme u parteru
Inače, pravila u UFC-u na neki način su i napravljena da favorizuju rvače.
Počevši od toga da se tejkdaun neopravdano mnogo vrednuje prilikom bodovanja iako se borci vrlo često nakon uspešnog obaranja odlučuju za lay&pray tehniku. Tj. leži preko njega, reda radi uputi neki lakat da ne prekinu, troši sekunde na side-mount i čekaj da prođe runda (čitaj Džon Fič i slični muljatori)...
Pritom borac koji je dole, bez obzira na agresivnost koju pokazuje i pokušaje poluga i dalje gubi rundu (Vidi pod Guida-Pettis).
A da ne pričamo o laktovima koji su nož u leđa BJJ majstorima, jer je to najsigurniji način da dominiraš u parteru uz minimalni rizik. Laktovi su bili zabranjeni u Prajdu i zato je tamo BJJ bio mnogo više primenjivan.
Razlog tome je verovatno činjenica da rvanje ima jaku bazu u Americi ali su samim tim i borbe mnogo dosadnije i neatraktivnije.
Da ne pominjem to da laktovi vrlo često prouzrokuju poprilično benigne ali zato jako krvave posekotine, koje su prst u oko kvazi moralistima koji MMA ne smatraju sportom.
Jedna tako krvava borba je i bila uzrok negativnoj kampanji u Nemačkoj posle jednog UFC programa održanog, mislim, u Kelnu, što je i dovelo do kasnijeg proterivanja MMA odatle...

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/01/2012 : 18:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiva diskusija.
Par pitanja .
1-Osim favoriziranja odredenog stila boraca , smatrate li da UFC menadment takoder “namjesta“ odredene borbe da bi podigao gledanost?
2-Smatrate li da je UFC samo lesinar koji se nasladuje nad lesinom K1 i Pride-a ?

Glede prvog pitanaja sam proveo sate diskusije sa par likova iz USA, Rusije, Kazahstana, Brazila i nismo mogli a da ne iskazemo sumljicavost glede gore postavljenog pitanja .

Glede pitanja pod brojem 2..Moj sin ima 9 godina ..Judo trenira vec 3 godinu i nikad ga nisam i necu forsirati da podje mojim stopama ..ali kada zajedno gledamo snimke iz K1 i Pride..njemu su te borbe ( kao i meni) puno bolje i kvalitetnije.

Ovo je moj osobni osvrt.

Ovaj topic sam otvorio da cujem i drugacija razmisljanja .

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1329 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 16/01/2012 : 19:06:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Što se nameštanja tiče, voleo bih da mi kažeš na koje borbe konkretno misliš, pa da dam svoj sud. Priznajem da su mi neke borbe sumnjive, poput, recimo, Silva-Cormier. Nije mi jasno kako borac koji za tri runde u stojci ne može da nokautira Monsona (koji pritom maltene nije ni pokušao da prevede borbu u parter), u prvoj rundi završi borca koji je meč pre demolirao Fedora. Ali tu može da bude uključeno mnog faktora, tipa neka povreda na treningu, loša taktika, pristup meču i pripremi za borbu, problemi sa skidanjem kilograma itd.
Ali generalno gledano, UFC kao perjanica "fastest growing" sporta na svetu u ovom trenutku se rastura od love i mislim da im nije potreban nikakav dodatni "podsticaj" jer je rizik jednostavno preveliki. Oni muku muče da dobiju licencu u Njujorku i bilo kakav negativni publicitet im ne bi koristio.

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1329 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 16/01/2012 : 19:20:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Ja bih pre rekao da oni stilski favorizuju određene borce. Tipa, talentovanom rvaču zakažu meč sa borcem koji je na leđima tek malo bolji od kornjače. Ili nekom udaraču koga žele da proguraju na uparuju sa parterašima dok ne izgradi dobar takedown defense.
S druge strane, malom Minotauru konstantno podmeću rvače koji mu nikako ne leže jer ne može tri runde da brani single leg...

I meni, naravno, Prajd leži u srcu, i mislim da nikad neću ponovo da osetim ono uzbuđenje kao kad sam gledao borbe Mirka, Noga i Fedora, te Silve, Rampagea, Shoguna i Hendersona.
Ali mislim da su za krah Prajda krivi sami Japanci i da Dana i Fertite nemaju ništa s tim. Prajdovci su pukli kada se otkrila njihova povezanost sa Jakuzama i od toga oni nisu mogli da se oporave.
Sem toga, kupovinom Prajda UFC je na neki način izvukao deblji kraj, jer su dali nekih 70 miliona dolara da bi na kraju otkrili da je to prevelika cena za videoteku, jer dobar broj boraca (čitaj Fedor) uopšte nije bio vezan ekskluzivnim ugovorima.
Tako da UFC treba prihvatiti kao trenutno jedinu realnost i da se Prajd, na veliku žalost, nikad neće vratiti...

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/01/2012 : 19:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by henry

Što se nameštanja tiče, voleo bih da mi kažeš na koje borbe konkretno misliš, pa da dam svoj sud. Priznajem da su mi neke borbe sumnjive, poput, recimo, Silva-Cormier. Nije mi jasno kako borac koji za tri runde u stojci ne može da nokautira Monsona (koji pritom maltene nije ni pokušao da prevede borbu u parter), u prvoj rundi završi borca koji je meč pre demolirao Fedora. Ali tu može da bude uključeno mnog faktora, tipa neka povreda na treningu, loša taktika, pristup meču i pripremi za borbu, problemi sa skidanjem kilograma itd.
Ali generalno gledano, UFC kao perjanica "fastest growing" sporta na svetu u ovom trenutku se rastura od love i mislim da im nije potreban nikakav dodatni "podsticaj" jer je rizik jednostavno preveliki. Oni muku muče da dobiju licencu u Njujorku i bilo kakav negativni publicitet im ne bi koristio.



Gledajuci uzivo borbu Jon Jones vs Lyoto Machida smo ja i mojih par internacionalnih pobornika ovog sporta uocili da su komentatori borbe sekunde prije odredenih zahvata sa strane Jonesa najavljivali iste i tocno ih opisali, mada se zna da je J.Jones totalno nepredvidiv borac.
Ovo su naravno samo insuinacije grupe zagrizenih pobornika ovog sporta te se ne smiju niti moraju smatrati mjerodavnima niti implicitnima.
Pitanje je ..sto ako uistinu postoji stema?

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 17/01/2012 : 15:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by henry

Što se nameštanja tiče, voleo bih da mi kažeš na koje borbe konkretno misliš, pa da dam svoj sud. Priznajem da su mi neke borbe sumnjive, poput, recimo, Silva-Cormier. Nije mi jasno kako borac koji za tri runde u stojci ne može da nokautira Monsona (koji pritom maltene nije ni pokušao da prevede borbu u parter), u prvoj rundi završi borca koji je meč pre demolirao Fedora. Ali tu može da bude uključeno mnog faktora, tipa neka povreda na treningu, loša taktika, pristup meču i pripremi za borbu, problemi sa skidanjem kilograma itd.
Ali generalno gledano, UFC kao perjanica "fastest growing" sporta na svetu u ovom trenutku se rastura od love i mislim da im nije potreban nikakav dodatni "podsticaj" jer je rizik jednostavno preveliki. Oni muku muče da dobiju licencu u Njujorku i bilo kakav negativni publicitet im ne bi koristio.



Gledajuci uzivo borbu Jon Jones vs Lyoto Machida smo ja i mojih par internacionalnih pobornika ovog sporta uocili da su komentatori borbe sekunde prije odredenih zahvata sa strane Jonesa najavljivali iste i tocno ih opisali, mada se zna da je J.Jones totalno nepredvidiv borac.
Ovo su naravno samo insuinacije grupe zagrizenih pobornika ovog sporta te se ne smiju niti moraju smatrati mjerodavnima niti implicitnima.
Pitanje je ..sto ako uistinu postoji stema?



Mislim da nisu komentatori najavljivali već komentator, sigurno je to Rogan koji razumije i kuži većinu stvari u MMA i često zna iduće poteze. Drugi je komentator Goldberg, njegova svrha je više "nabrijavanje" drugih

Ne vjerujem da UFC namješta borbe, naprosto organizacija u usponu si to ne može dozvoliti.

Tu odmah dolazimo i do dijela je li UFC "lešinar"? Nije, UFC je prije svega odlično organizirana poslovna organizacija i to je razlog zašto tu jesu. Zasada su sve korake dobro i uspješno odradili. Neke stvari naprosto prepuštaju slučaju.

Evo i baš aktualnog primjera, ESPN je neki dan lansirao emisiju u kojoj optužuju UFC za monopol, potplaćivanja i slično (link), i stavili su nekakav intervju s vlasnikom UFC-a, Lorenzom Fertitom.

Ispostavilo se na kraju da su stavili 9 minuta od 47 minuta intervjua što jasno sugerira neke stvari, a UFC je danas objavio kompletnu snimku (klikni ovdje.

"Velikodušnost bez premca"

Edited by - makikatalinic on 17/01/2012 15:05:10
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 17/01/2012 : 15:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by henry

Što se nameštanja tiče, voleo bih da mi kažeš na koje borbe konkretno misliš, pa da dam svoj sud. Priznajem da su mi neke borbe sumnjive, poput, recimo, Silva-Cormier. Nije mi jasno kako borac koji za tri runde u stojci ne može da nokautira Monsona (koji pritom maltene nije ni pokušao da prevede borbu u parter), u prvoj rundi završi borca koji je meč pre demolirao Fedora. Ali tu može da bude uključeno mnog faktora, tipa neka povreda na treningu, loša taktika, pristup meču i pripremi za borbu, problemi sa skidanjem kilograma itd.
Ali generalno gledano, UFC kao perjanica "fastest growing" sporta na svetu u ovom trenutku se rastura od love i mislim da im nije potreban nikakav dodatni "podsticaj" jer je rizik jednostavno preveliki. Oni muku muče da dobiju licencu u Njujorku i bilo kakav negativni publicitet im ne bi koristio.



Pa prije svega tu treba citirati Mirka koji je rekao da kad se stanu dva tipa preko 100kg teška i počnu mlatiti jedan po drugom, tu može bilo tko pasti :-)

No ajd kad si ovo spomenuo, naravno da Monson nije neki klasni borac, ali činjenica je da ga nije lako nokautirati. S druge strane nikad nismo imali priliku vidjeti Silvinu "bradu" na pravim iskušenjima obzirom da je on čovjek od 140kg otprilike i kad se "legne" na tebe, možeš se slikati. Upravo to se dogodilo Fedoru dok Cormieru takvo što naprosto nije mogao prodati jer potonji je vrhunski hrvač.

Iz tog razloga me baš zanima dvoboj Barnetta i Cormiera (finale zaboravljenog Strikeforceovog Grand Prixa) jer Barnett je posljednje borbe lakoćom rješavao (sruši protivnika i praktički kraj), a čini mi se da protiv ovog neće ići tako.

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 17/01/2012 : 16:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
hvala za komentare ..i za kompetentne analize
Ovo je vjerovatno jedini sportski topic na kojem se diskutira na vrlo zavidnom profesionalnom i ljudskom nivou.
Glede sporta o kojemu je rijec..ovo je presedan .
Hvala vam na tome .

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 18/01/2012 : 14:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by makikatalinic

Lijepe vijesti : Pokrajac potpisao novi ugovor s UFC-om na pet dodatnih borbi!

Bravo za Pokija!


A ovo je baš pravi borac, krvavo je radio za svaku minutu u UFC-u ( ispada da ga je Mirko ubacio, ali taj Mirko nije baš naj čovjek koliko sam čuo iz pouzdanih izvora. Naime Mirko je već godinama obečavao Igoru da će ga uvest u UFC ali stano je odgađao rai toga da u UFC-u bude samo on kao jedini hrvat... pokupio je novac i dobio nemile batine a poki gura višeod njega u UFC-u isplatilo mu se!)

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1329 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 29/01/2012 : 11:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Noćas sam se, nakon druge runde meča Davis - Ewans, setio da ih ima još tri i otišao da spavam. Što je mnogo, mnogo je, čak je i mazohista poput mene shvatio to.

Kako rvač dobija meč? Prva dva minuta kruži oko protivnika, kao ispituje ga, pronalazi range i slično. Na pola runde kreće u obaranje. Pribije ga uz kavez i tu drži još pola minuta. Obara ga i još minut i po radi na poziciji. Udari par laktova da ih ne bi digli u stojku. Dočeka kraj runde.
I tako puta tri. Ili pet.

A formula za dosadnu borbu je da bar jedan od boraca bude rvač. Noćas ih je u tri meča glavnog programa bilo četvorica. I u dva i po (ne znam za preostale tri runde glavne borbe) su rvači dobijali runde iako, sem tejkdauna, nisu napravili ama baš nikakvu prednost. Nisu dominirali nad protivnikom. Nisu ga nadjačali, nisu ga nadmudrili, ma ništa bre.

Zato rvači i njihovo protektiranje, što po pravilima, što po suđenju, lagano vode UFC u propast.

U meču Maia - Weidman je dominirao kik-boks, disciplina u kojoj su oba boraca tek malo više od početnika. Nekoliko obaranja su bila dovoljna Wiedmanu da dobije na poene. Obojica su ostala bez gasa na pola druge runde. Maia kao da je zaboravio da je drugi dan u BJJ.
Sonen-Bisping je kudikamo zanimljiviji. Ali, iako je Englez bio nešto bolji u stojci, ponovo su obaranja bila presudna, mada Sonen u parteru nije uradio ništa spektakularno.
Treći meč, kao što rekoh, nisam imao strpljenja da otpratim do kraja.

Sve u svemu, drugi program UFC-a na Foksu im, siguran sam, nije doneo ama baš nijednog novog poklonika. Čak bih dodao da je i odvratio one povremene. A kako je u Americi gledanost sve, sigurno će se Dana i kompanija dobro razmisliti pre negoli prenatrpaju glavni program rvačima...

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1329 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 29/01/2012 : 12:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Inače, preliminarne borbe su bile relativno zanimljive. Par pristojnih nokauta, više nego zanimljiv submission Oliveire i slično.
Nažalost, opet je razočarao Einemo, a usraše se najavljujući ga kao jednog od najboljih graplera na svetu. I imao je nekoliko prilika da pokaže tu svoju veštinu protiv hrabrog ali prosečnog Russowa i na kraju mućak. Izgleda da ta tranzicija iz graplinga u mma ipak nije tako jednostavna.

"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 29/01/2012 : 14:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
Sva sreća pa sam ja bio pametniji te se nisam ni trudio da ostanem duže noćas kako bi pogledao ove borbe.

Evans je jedan od rijetkih boraca čije borbe nemogu pogledati do kraja. Pri tome imamo još Davisa, njegovu (slabiju) verziju i normalno da dobiješ dosadnu borbu. Dijelim tvoje mišljenje da je ovo bio promašaj staviti za Main Event na Foxu.

Neki su se žalili kako je prvi UFC on Fox Dos Santos i Velasquez bio loš potez na kraju jer je trajao minutu, ali ja mislim da 99% ljudi rađe bira takvu borbu nego ona "silovanja".

Glavni program sam po sebi "bljutav", ali eto, barem uvodni dio nije zakazao. Između ostalog, slažem se sa svime što si rekao u ova dva posta.

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1329 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 29/01/2012 : 15:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
Ma ja ostao da gledam jer su na Areni 1 najavili da će da prenose. I, naravno, par sati pre početka crkne mi baš Arena na kablovskoj pa sam morao da tražim strimove.
A stvarno je velika šteta da se u poluteškoj, nekada najboljoj, najdubljoj i najuzbudljivijoj kategoriji, za titulu izazivača bore tipovi poput Rašada i Dejvisa. Prvi, koji personifikuje sve što je loše u MMA i drugi kome treba barem još par godina tvrdog rada da bi sazreo.
Za to je, naravno, glavni "krivac" Džon Džons koji je, za par godina, bukvalno počistio celu diviziju. Tako da, uz Evansa i Hendersona, praktično nema nikog u redu za izazivača.

Što se tiče meča između Kaina i Dos Santosa, vode se velike polemike o efektu tog meča. I mislim da neki, s pravom, ukazuju da je dil UFC sa Foksom bio prva prava prilika da se ovaj sport predstavi najširoj mogućoj, pretežno bokserskoj publici, koja još uvek nije ušla u sve "tajne zanata". Koliko sam čuo, mnogi su se čudili kako je šampion mogao da padne od jednog onakvog udarca, što bi u boksu bilo nemoguće (ne shvatajući, pritom, razliku između bokserskih i mma rukavica i amortizacije istih prilikom udaraca).
Tako da je, s te strane, ovaj meč bio "neuspeh" jer nije uspeo da pokaže tzv "kežjual" fanovima sve lepote MMA. Mogu samo da zamislim kakav bi efekat bio da su, kojim slučajem, na Foksu prikazivali borbu Šoguna i Hendersona
Naravno, svi pravi poklonici MMA nisu imali šta da zamere, ali, kao što rekoh, oni i nisu bili ciljana grupa.



"Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside."

Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000