forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA SPECIJAL 2 - Lajka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/04/2012 : 14:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
http://planb.tportal.hr/teme/190438/Lajka-Nick-Abadzis.html

Trouble will find me
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 28/04/2012 : 15:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
http://www.youtube.com/watch?v=Rh8YkfqDAmE

sangue navajo
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 19/05/2012 : 20:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Odlicna topla prica. Uz vrh bogova jos jedan primjer kako napraviti vrhunsku pricu od neocekivane teme. Procitati obavezno.

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/01/2014 : 07:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Kataklizma komunizma u Abadzisovoj Lajki

Željko Porobija o Lajki, komunizmu i žrtvama sustava...



“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 30/01/2014 : 23:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
...vrlo dopadljivo i emotivno... jako lep strip...
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 05/12/2014 : 11:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
http://www.planb.hr/lajka-nick-abadzis/

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/03/2016 : 20:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Iako je Lajkina priča svakako dirljiva, po meni to u Abadzisovom stripu prelazi u patetiku. Pohvalno je koliko je iscrpno istražio sve o temi i ostao vjeran onim najbitnijim činjenicama, no sve što uvodi mimo njih uglavnom nema nikakvu svrhu osim da nam objasni koliko je to tužna priča i kako se moramo osjećati, što je za moj ukus izvedeno prenapadno i neuvjerljivo. Crtež, pristojan no po ničemu posebno vrijedan spomena, ovdje ne utječe bitno na dojam. Meni među najslabijim Fibrinim izdanjima.

4/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 23/03/2016 : 09:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Nemam psa. Imam mačka. I/ili on ima mene. On kaže da je naš odnos sve samo ne patetičan. I za strip misli isto. Veli da on sanja slično kao Lajka. Politiku, ljudske odnose, osvajanje svemira... manje razumije, ali mu se sviđa. Lajka mu je jedan od najboljih među "dobrim stripovima". 9/10
Stalo mi je do njegovog mišljenja i našeg odnosa, prihvaćam ocjenu...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/03/2016 : 10:25:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Kako znaš da mu se sviđa Lajka?

Triput lupi šapom ili on ode na Facebook lajkat Lajku pa razmjenjujete mišljenja?

Ili zamoliš Tarzana da ti prevede?

Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 23/03/2016 : 16:32:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Kužimo se dobro.
Ako zapne tu je - doktor Jojboli!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/03/2016 : 18:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Dr. Jojboli?

Tu sam knjigu čitao kao dijete u Sloveniji. Imala je super ilustracije.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 14/01/2021 : 21:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Mislim da mi nikada nije bilo ovako tesko da napisem neki utisak za strip ili bilo sta jer je jako tesko opisati osecaj prilikom citanja ovog dela... Prvo, obozavam pse, macke i vecinom sve zivotinje. Drugo, manje bitno, prekasno sam otkrio ovaj strip kada je uveliko bio rasprodat i jedva ga nabavio (hvala Edvinu sto se javio da prodaje ovaj strip). Kad sam ga kupio, cekao sigurno godinu dana da mi ga prijatelj donese (virus, vandredno stanje i ostala sranja koja nas jos uvek sputavaju). Dosao je u moje ruke i ubrzo slozen na policu. Neko vreme je proslo da bih se konacno bacio na ovakvu (emotivnu) avanturu. Pomenucu samo da sam krajem leta proklete 2020. iznenada ostao bez svog ljubimca posle 10 predivnih godina koje mi je poklonio. O Lajki pre citanja stripa sam znao osnovno ali ne i detalje. Nije me sramota da priznam da sam na jednom delu zaplakao i ostavio strip kako bih dosao sebi pre nego sto nastavim. Izgurao sam strip do kraja ali sa onim teskim osecajem u ocima na granici suza. Svasta coveka ume da pogodi ali kad se tice nevinih i nemocnih (ljubimaca) onda to razara iz dubine. Covek je predator, ne zivotinja! Abadzis je prelepo docarao pricu o najpoznatijem kucetu na svetu (uz Lesija) i osamario iskrenom emocijom. Ovo mi je jedan od najdrazih, ako ne i najdrazi, strip u kolekciji. Sve je ovde na mestu, jedino sam prizeljkivao malo veci format ali necu da trazim dlaku u jajetu. Marko, svaka cast za ovo! Dva predloga: uradi reprint obavezno, ovo bi svi trebali imati i nabavi psa, zivot ce ti biti lepsi.

10/10

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx

Edited by - AleksandarN on 14/01/2021 23:28:44
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 14/01/2021 : 22:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Nikad u životu nisam imao kućnog ljubimca. Niti zlatnu ribicu, a kamoli psa. Niti ih ne volim nešto posebno, slatki su kad su mali, poslije postanu gnjavaža, prelijen sam ja za to. Ne razumijem ljude koji drže psa u gradu, u stanu, a još manje one koji spavaju ili se ljube s njim. Međutim, Lajka me je usprkos svemu tome rasplakala. Što se mene tiče, to je ultimativna pohvala nekom stripu i više nego dovoljan razlog da ga objavim. Stoga, žao mi je što ti se nije svidio, Fibra je možda doista mogla bez puno toga, ali bez Lajke nikako.



hahahaha
da te toto čuje

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 14/01/2021 : 22:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
inače
strip lajka
to je u gornjem domu fibrinog kataloga

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Živs
Starting Member

61 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 26/10/2021 : 20:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Živs a Private Message  Reply with Quote
Dirljivo i nježno. Tužno.
Većim je dijelom banalna priča, no veza između psa i čovjeka i završetak te veze para srce.
Pamtit će se.
(strip ponajviše za sentimentalne duše)
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000