forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Frank Miller
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/01/2012 : 20:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote































Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 16/01/2012 22:53:50

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/01/2012 : 22:50:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
e jesi izabra naslovnicu regularnog DD

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/01/2012 : 22:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

e jesi izabra naslovnicu regularnog DD


Pa to mu je prvi.

Ali dobro... A sad?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 16/01/2012 : 23:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Jedan od mojih omiljenih, teško bih se mogao odlučiti za najbolji naslov - sve redom fantastični stripovi.
(usput, Dillonova verzija Elektre u PunisherMAXu je .. katastrofa )

No koliko god ga cijenio kao autora, nakon nedavnih ispada vezanih uz Holy Terror i one američke prosvjede .. imam blagi osjećaj da je prolupao.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/01/2012 : 23:31:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

No koliko god ga cijenio kao autora, nakon nedavnih ispada vezanih uz Holy Terror i one američke prosvjede .. imam blagi osjećaj da je prolupao.



Da, definitivno se promijenio. Ne znam točno što se dogodilo, ali imam dojam da su ga duboko traumatizirali događaji 11.9. Barem ako je suditi prema stripu Holy Terror.

Neki kažu da je postao alkoholičar. Ne znam koliko je to istina.

Sigurno je određenog utjecaja imao i razvod od žene, Lynn Varley.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 16/01/2012 : 23:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Neki kažu da je postao alkoholičar. Ne znam koliko je to istina.

To je bio i par godina prije 9/11.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/01/2012 : 23:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

>Neki kažu da je postao alkoholičar. Ne znam koliko je to istina.

To je bio i par godina prije 9/11.

mcn


Nešto mu se dogodilo, ili?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 17/01/2012 : 00:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message  Reply with Quote
počeo je uživati u cugi.

Grad - to ste vi.
Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 17/01/2012 : 00:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message  Reply with Quote
šalu na stranu, nisam čitao ht, što je tako sablažnjivo u tom stripu?

Grad - to ste vi.
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 17/01/2012 : 02:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
sablažnjivo je, da je očajno loše iscrtan i da je priča za ubit se loša. a da i nešto je anti muslimanski orientiran.
svaka čast mu za stare stvari ali sve što je radio poslije preposljednog sin city je za mene težko podnošljivo (tu ide i posljednji sin city).
ok all star batman & robin.... mogu čitat ako se ufuram da je to neka parodija (ali da je on to i crtao vjerovatno ne bi išao tako daleko da bi otvorio više nego broj 1).
frank miler je za mene prestao bit relevantan godinama davno. a to što sad radi (holyweird i stripovi) me tjera da i starije stvari težko uzimam u ruke.
to što je totalno odletio sa svojim izjavama me baš briga ali da pravi bezvezne stripove me je najprije razljutilo a sad sam več u fazi da ni ne provijeravam više šta je uradio. bolje mu je da ode u penziju.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 17/01/2012 : 17:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

Jedan od mojih omiljenih, teško bih se mogao odlučiti za najbolji naslov - sve redom fantastični stripovi.
(usput, Dillonova verzija Elektre u PunisherMAXu je .. katastrofa )

No koliko god ga cijenio kao autora, nakon nedavnih ispada vezanih uz Holy Terror i one američke prosvjede .. imam blagi osjećaj da je prolupao.




Inace imam "man without fear" i film "300",gledao (nisam citao) "Sin city", citao "Marthu" 90-tih, ali sam procitao i taj "holy.." i stvarno sam razocaran sto se takva (ne)djela nalaze pod strip kategoriju, nazalost.

Nisam znao da su zbog tog stripa bili prosvjedi ??

Citao sam reviewe na amazonu pod taj strip i ljudi su ga stvarno popljuvali da sam i ja bio ugodno iznenadjen reakcijom..

Svatko ima svojih pet minuta slave,a njegova je prosla..sta nece biti "Xerxesa" ???

S obzirom na politicku situaciju mogao bi i Irance kao Perzijancce zapaliti,ne bi se cudio...


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 17/01/2012 17:55:25
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 17/01/2012 : 21:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Jedan od najboljih autora, okej - do određenog trenutka.

Meni su DD: Born again i Batman: Year one među stripovima kojima se najrađe vraćam, a i pored toga ne mogu da kažem je li to više zbog Millera ili Mazzucchellija...

Inače, Millera nekako najviše vezujem za Sin city, čak bih rekao da je pre to njegov magnum opus, nego možda i Dark knight returns. Sve su to sjajni stripovi na svoj način, pa je zato teško izdvojiti apsolutnog favorita.

Onaj integral Martha Washington nikako da pazarim i pročitam, a i više je nego pristupačan...
http://www.bookdepository.com/Life-Times-Martha-Washington-Twenty-first-Century-Frank-Miller/9781595824820

I kad već počeh da lupam bez reda, baš mi je palo na pamet nedavno (možda smo i imali tako nešto, but who cares, idemo opet!) da otvorim temu Miller vs. Moore - koji je po vašem mišljenju bolji, značajniji autor i zašto? No, o tom - potom...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/01/2012 : 21:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Na kraju stripa Holy Terror nalazi se jedna zanimljiva posveta Theu van Goghu. Theo van Gogh je bio nizozemski redatelj koji je u svojim djelima bio izrazito kritičan prema islamu, zbog čega je počeo dobivati prijetnje smrću. Van Gogh se nije obazirao na te prijetnje, te ga je na ulici ubio jedan pripadnik islamističke organizacije "Hofstadgroep".

Uzevši u obzir ovu posvetu, mislim da mi je donekle jasnija pozicija od koje polazi Miller. Naravno, uzevši u obzir i sve frustracije i nesigurnost koje su uzrokovane događajima 9/11. Također, mislim da te frustracije i nesigurnost prilično dobro ilustrira posljednja stranica stripa.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 17/01/2012 : 22:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem


Nisam znao da su zbog tog stripa bili prosvjedi ??






Ma ne, nespretno sam to sročio -
strip je generalno popljuvan, međutim mislio sam na njegove reakcije na nedavne američke prosvjede (Wall Street, nema veze sa stripom).
Izvalio je gomilu gluposti, posvađao se s par kolega i koješta;
nemam sad vremena tražiti link, no ne bi trebalo biti teško izguglati.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 17/01/2012 : 23:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sloppy

sablažnjivo je, da je očajno loše iscrtan
Eh...
quote:
sve što je radio poslije preposljednog sin city je za mene težko podnošljivo

I 300?
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 17/01/2012 : 23:48:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
@vladisha: da i 300. baš zbog toga što je počeo crtat preloše za moj okus. znam šta i zašto je počeo tako crtat kad je počeo sa sin city i to mi je bilo super ali umesto da se mu taj stil razvije u nešto je meni sve to ispalo na kraju da je on to počeo koristit ko neki "shorthand" i pod izgovorom da je to njegov stil izbacivao stranice i stranice materiala koja su za mene totalno "flat". u stvari 300 je bio zadnji strip kojeg sam kupio od njega kojeg je on crtao. dobro ima tipično milerovsku "interpretaciju" koja mi kadtad sjedne ali to meni više pada pod guilty pleasure nego stvarno dobar strip. tako nekako ko i batman & robin... kojeg isto bacam u tu kategoriju. ali to je samo moje osobno mišljenje koje je jako jako influincirano i mojim osobnim preferncijama.

@fler: da ti olakšam malo. jesi taj link mislio? http://frankmillerink.com/

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 18/01/2012 : 00:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
HT nije tako loše nacrtan, nije čak ni katastrofalno loše napisan, ako izuzmemo koliko je naivan, razvučen i uvredljiv. Nije Miller zaboravio raditi stripove koliko se nama ne sviđa čovjek kakav je postao.

Enivej, ovo je nacrtao odmah tamo iza 9/11 i vjerojatno ga se može čitati u ključu straha i mržnje, ali meni se onda učinilo kao baš lijep strip, u posve drugom ključu, mali filozofski biser i mimo namjere autora.



(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/01/2012 : 11:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Kakva je to naslovnica za 300, ja sam vidio drugačiju.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/01/2012 : 11:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ovo je za prvu svesku.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/01/2012 : 00:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Bez obzira na njegove trenutne ideološke stavove i medijske ispade, Frank Miller je, barem meni, u crtačkom smislu i dalje svijež i zanimljiv.

Zato me posebno zanima kako će na kraju izgledati njegov Xerxes.




Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 29/01/2012 : 01:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Istina. Crni tuš mu je još uvijek moćan..

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 04/02/2012 : 10:04:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Kad vidim ovo, pukne me nostalgija i spoznaja da je to strip koji je obiljezio jednu bitnu fazu moga djetinjstva.

Frank je za mene genij..ma sto drugi govorili.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 11/02/2012 : 09:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Bez obzira na njegove trenutne ideološke stavove i medijske ispade, Frank Miller je, barem meni, u crtačkom smislu i dalje svijež i zanimljiv.

Zato me posebno zanima kako će na kraju izgledati njegov Xerxes.



graficki, ovo je mnogo losije od millera kakvog ga ja pamtim.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/02/2012 : 13:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

graficki, ovo je mnogo losije od millera kakvog ga ja pamtim.


Zbilja? Ne bih rekao da mu se stil toliko promijenio otkada je radio Sin City, 300 i Dark Knight Strikes Again.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 11/02/2012 : 13:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ma daj
sin city i ovaj xerxes su dva sveta

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/02/2012 : 13:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

ma daj
sin city i ovaj xerxes su dva sveta


Slažem se da je stil ponešto drukčiji, ali ne toliko.

A opet, nije za očekivati da će na isti način ilustrirati jedan noir akcijski krimić i jedan povijesni ep.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000