forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Jazz and Soul
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Chief Warhead
Senior Member



1206 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 27/12/2015 : 19:52:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Dinah Washington je boginja, to valjda svako dobronameran zna.


Danas ima da se zezam, a za sutra stvarno ne znam.
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 31/12/2015 : 19:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Nekako mi taj pjevni jazz nikako nije sjeo.
Otišli žena i ja na Dee Dee Bridgewater i ono zamalo prolaz, ali na Cassandri Wilson živa muka, tako da nije moja šalica čaja.
Nešto u zadnje vrijeme najviše slušam Nils Petter Molvarea.
Kupio par cd-a, par imam od prije, stavim i najbolje paše uz novu zabavu čitanja stripova.
Monotona, polagana truba uz elektro ritam sekciju, taman da ne odvlači previse pažnju sa gradiva.
egzemplar


samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 03/01/2016 : 12:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Kako mi se ne da lopatati, još uvijek sam u krevetu i preslušavam adekvatnu muziku.
Aziza Mustafa Zadeh od milja zvana Jazziza ili ti princeza jazza (samo je jedna kraljica majka, a to nije ova).
Meni fenomenalna pianistica, doduše ne i omiljena kad pusti glas, ali ima puno instrumentala pa uspijem zaobići pjevne dionice.
Iz Azerbejđana (ako sam to dobro napisao), familija također muzikalna, pa logično i ona krenula tim putem.
Uzor naravno Keith Jarrett, pa valjda od tuda to čudno glasanje dok svira itd.
Da ne duljimo



Ekipa na albumu poznata jazzoljupcima, a poveznica pošto je Johnny postao Zawinula, Omar Hakim koji udara na ovom uratku je bivši bubnjar grupe Weather report.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 16/01/2016 : 22:43:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Sanders is an important figure in the development of free jazz; Albert Ayler famously said: "Trane was the Father, Pharoah was the Son, I am the Holy Ghost"


samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1206 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 18/01/2016 : 16:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Nekako mi taj pjevni jazz nikako nije sjeo.
Otišli žena i ja na Dee Dee Bridgewater i ono zamalo prolaz, ali na Cassandri Wilson živa muka, tako da nije moja šalica čaja.
Nešto u zadnje vrijeme najviše slušam Nils Petter Molvarea.
Kupio par cd-a, par imam od prije, stavim i najbolje paše uz novu zabavu čitanja stripova.
Monotona, polagana truba uz elektro ritam sekciju, taman da ne odvlači previse pažnju sa gradiva.



Izgleda smo skroz kontra navijeni. Ako je monotono i ne odvlači pažnju, meni je to muzika za liftove i šoping molove. I ne samo muzika, svaka umetnost mora da izuva iz cipela ili... nije. Film, strip, knjiga... šta god.
Tako i jazz, potpuno mi nebitno dal je instrumentalni ili vokalni, mora da udara kao ovo:

Danas ima da se zezam, a za sutra stvarno ne znam.

Edited by - Chief Warhead on 18/01/2016 16:24:45
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 21/01/2016 : 12:56:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Nije sva lift mjuza za odbaciti .
Uostalom nikada nisam baš razlikovao lift mjuzu od one za šoping centre.
Tako su različite, a opet slične.

U svezi glede pjevnog jazza budem nešto stavio samo da se prisjetim koja bi mi mogla biti simpa.
Do tada David S. Ware, jedan od najboljih free jazzista i saxofonista, ali poput mnogih muzičara završio karijeru.

Nešto lakše da se ne uplašite



Ova meni puno draža, samo nije za svačije uši.
Mora se čovjek malo adaptirati na promjenu.


samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 21/01/2016 : 13:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chief Warhead

quote:
Originally posted by ivi skoj

Nekako mi taj pjevni jazz nikako nije sjeo.
Otišli žena i ja na Dee Dee Bridgewater i ono zamalo prolaz, ali na Cassandri Wilson živa muka, tako da nije moja šalica čaja.
Nešto u zadnje vrijeme najviše slušam Nils Petter Molvarea.
Kupio par cd-a, par imam od prije, stavim i najbolje paše uz novu zabavu čitanja stripova.
Monotona, polagana truba uz elektro ritam sekciju, taman da ne odvlači previse pažnju sa gradiva.



Izgleda smo skroz kontra navijeni. Ako je monotono i ne odvlači pažnju, meni je to muzika za liftove i šoping molove. I ne samo muzika, svaka umetnost mora da izuva iz cipela ili... nije. Film, strip, knjiga... šta god.
Tako i jazz, potpuno mi nebitno dal je instrumentalni ili vokalni, mora da udara kao ovo:





To!

Njega sam otkrio zahvaljujući časopisu Musica Jazz prije otprilike 15-ak godina, i otada mu se stalno vraćam. Genijalac koji me, sasvim se slažem, izbacuje iz cipela...







Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1206 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 22/01/2016 : 15:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Musica Jazz je čudo, njima ostajem doživotno zahvalan za cd Chu Berry - On Parade, ni čuo za njega pre toga al kad je krenuo Maelstrom... koliko je to dobro, koliko je to ispred svog vremena... ja... nemam reči. Nije čudo da su takva dva genija svirala i u tandemu. Hot Lipsa sam preskočio u Musica Jazz, šta su tu objavili? Do njega sam došao slušajući nešto od Bennie Motena, samo sam se zapitao - koji li car ovako dere trubu? Enivej, pre negoli vas počnem maltretirati sa Ču Berijem, još malo Pejdža:



Danas ima da se zezam, a za sutra stvarno ne znam.
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1206 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 22/01/2016 : 15:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj


Uostalom nikada nisam baš razlikovao lift mjuzu od one za šoping centre.
Tako su različite, a opet slične.



U stvari, iskusnima je lako napraviti razliku, ako si u liftu to je lift mjuza. Ako si pak u šoping centru, znaj da si izložen nečem poganijem - šoping centar muzičkoj industriji. Najgori su pak liftovi u šoping centrima, tu nikad ne znaš šta te čeka! Moj savet u takvoj situaciji je - Run to the hills, run for your life, ne daj se Ines, ne okreći se sine... e tako, ja sam svoje dobro delo za ovu godinu obavio, sad mogu da se opustim uz neki dobar instrumental:



BTW, dobar je Ware.

Danas ima da se zezam, a za sutra stvarno ne znam.

Edited by - Chief Warhead on 22/01/2016 15:56:36
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 22/01/2016 : 22:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast na dobroti, pa ako se ikada budem mogao odužiti sa nekom sitnicom (bubreg, slezena, rožnica) samo se javi.
Jednostavno suze mi same krenule.


Da nastavimo u revijalnom tonu iako tu nisam na domicilnom terenu



Obrati pažnju poslije 2.44 kako se šarmantno ubacila Prva truba Dragačeva.
Ful pjevni još nisam našao, ali prekopat ću police pa mi možda nešto probudi memoris.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1206 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 24/01/2016 : 19:43:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Neka je i sitnica, važno je da je od srca... a to, sad vidim, nisi ponudio, 'nači ako mi bude potrebno za presađivanje, da se javim nekom drugom... nema veze, podneću ja to stoički


Obratio pažnju, dobar čoek taj Goodman, na šta mu i prezime ukazuje. Ako si i dalje u potrazi za dobrim vokalima u jazzu, evo ovo:


Jimmy Rushing knows knowledge, što bi naš dobri narod reko.

Danas ima da se zezam, a za sutra stvarno ne znam.
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1206 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 24/01/2016 : 19:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Nego, pripretio sam maltretiranjem, pa da krenem od regularne verzije, kad sam već okačio onu alternativnu:


I varijacija na temu (Vocals by Cab Calloway), da se tako odrazim:


Standardni Chu:


Chu Berry, Hot Lips Page, Cozy Cole...

Danas ima da se zezam, a za sutra stvarno ne znam.
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 24/01/2016 : 20:43:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Vidim da je ovo početak jednog divnog prijateljstva.
Imao sam jazz gurua na drugom forumu(ustvari jedinom do ovog), ali zamor materijala je učinio svoje, pa nastavih dalje sam plivati tim uzbudljivim vodama.
Prostudirat ću malo tvoju ponudu linkova, pa javim dojmove.
Malo sam trenutno kratak sa vremenom jer u devet počinje NFL, a to se ne propušta olako jer je sezona kratka, pa je svaka utakmica dragocjena.
Koliko iz prvog linka zaključujem ti si compmađišn kad sam stavljaš linkove na Youtubu.
Meni to djeca rade kad dam radni nalog(ne školujem ih valjda besplatno).

Evo jedan primjerak koji sam zbog forumske rasprave, a zbog nedostatka baš tog glazbenog primjera morao nakeljiti.


Odlična stvar u svim obradama (gotovo da nisam čuo lošu), iz nekad omiljene Musice jazz.
Skoro zaboravih Paul Desmond jedan od omiljenijih altista, u svezi glede prvog oglednog primjerka.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/01/2016 : 21:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
@ Chief Warhead:


U Musici Jazz onomad - točnije, u broju 1146 iz 2002. godine - je objavljen CD On Parade.

Ovdje su detalji:


http://www.discogs.com/Chu-Berry-On-Parade/release/5891112





Tek sad vidjeh da si ovaj video ti postavio na YouTube!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/01/2016 : 11:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
@ Chief Warhead:

Ponijela me priča o Chuu Berryju pa sam Hot Lips Pagea smetnuo s uma.
Elem, još 1997. je u broju 1113 Musice jazz objavljen njegov kompilacijski CD Hot Lips Page.

Ovdje je praktičan popis valjda svih CD-ova objavljenih u časopisu:


http://www.discogs.com/label/53416-Musica-Jazz?page=2



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1206 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 27/01/2016 : 13:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Tek sad vidjeh da si ovaj video ti postavio na YouTube!




Ooooovaaaj, pa već je primećeno da sam đez guru & kompujtermađišn from auter spejs To je sa On Parade i skinuto. Skoro svi njegovi snimci su objavljeni na CLASSIC CHU BERRY COLUMBIA AND VICTOR SESSIONS, ne znam koliko je danas nabavljiv ali vredi se pomučiti.


Fala za info o Pejdžu, promaklo mi to izdanje onomad, ni video ga nisam.


Danas ima da se zezam, a za sutra stvarno ne znam.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/02/2016 : 00:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Savršeno za nedjeljnu večer... ma za svaku večer...









Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 02/02/2016 : 14:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote







Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 02/02/2016 : 21:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Johnny nemrem odolit da ne zakeljim od Halla Concierto.
To je na audiofilu svako malo netko zakeljio pa su već zamolili da se to više ne stavlja, ali bila je fora još samo jedanput.
Ionako svi to imaju doma, ali zbilja je odličan album, a kako ovdje još nije počela zafrkancija sa istim postanjem...




samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/02/2016 : 17:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Stope koje se ne mogu izbrisati, u izvedbi dviju legendi...







Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 04/02/2016 : 21:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Jel to onaj Wayne Shorter koji se razbolio prije koncerta u Zagrebu, a zatim drugi dan ozdravio i svirao u Stocholmu?

Evo za tebe nešto veselije .
Muzika iz filma od jednog veselog Poljaka.



Sigurno i film imaš u svojoj filmoteci.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 18/02/2016 : 21:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Chief, našao sam nešto pjevnog jazza, ako se to priznaje.

Dhafer Youssef u ulozi kao za Gliereov koncert za koloraturni sopran (glas se više koristi kao instrument)



instrument na kojem svira se čisto simpatično zove

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 19/02/2016 : 20:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Nešto za kraj radnog tjedna

Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 19/02/2016 : 23:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo za kraj tjedna.



Dragi cd, koji si ponekad zavrtim kad ga se sjetim.
Nisam našao full album da zakeljim, ali vjerujte mi sasvim je ok.
Donald Byrd i veličanstvena ekipa uvijek iznenade svojom glazbom.
Nije Green na gitari, no nepoznati Kenny Burrell sasvim dobro svira.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/02/2016 : 00:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Recimo za početak vikenda... ma zapravo za kad god...








Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.72 seconds. Snitz Forums 2000