forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Star Wars
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 70

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 18/02/2012 : 17:35:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Sad sam isao searchat u ovom podforumu i vidio sam da nema topica o Star Warsima, sto se iznenadilo, posto je to jedan od najpopularnijih filmskih serijala. Pa evo topic, pisite o Star Wars filmovima, stavljajte svoje dojmove.

Sad da ponovim pitanje koje sam postavio u drugom topicu: Jel isao itko gledati star warse u 3du? Kakav je 3d? Jel dobro prebaceno? Jel Lucas isao opet mjenjat sta? Kakvi su dojmovi, jel se isplati ici gledat to u kino?

Sve je relativno (E = mc^2)

Edited by - Felagund on 18/02/2012 17:36:48

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/02/2012 : 18:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Nisam gledao niti namjeravam, jer navodno uopće nema 3D-a, odnosno efekti nisu ni atraktivni niti potrebni. A i ovo mi je najslabiji film serijala, plus što me iritira Lucasovo pohlepno beskrajno cijeđenje svega vezanog uz franšizu, kao i naknadna mijenjanja likova i ubacivanja kompjutorski animiranih detalja, pa tako...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 18/02/2012 : 18:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
bio je neki opsti topic, al je davno zamro, sada je verovatno u arhivi vec....

no, da slavno zapocnem thread odgovorom na tvoje pitanje:

quote:




evo mene i nakon druge projekcije
u sali gde je bilo 20-30 ljudi
i zapravo imam zelju da napisem nesto lepo, jer se bas tako i osecam
al se bojim da ne zaserem sve osecanjem razocarenja koje me jos od juce goni
no, mozda bih samo trebao da ga potisnem....

a opet, da bih uspeo da ih se oslobodim, valja se najpre suociti sa demonima, pa ih savladati

pa tako

ocekivao sam zaista mnogo od ovoga, ako ne zaista mnogo, a onda barem samo mnogo. ipak, mislim, ovo je norveska, ovde se svi zivi deklarisu kao SW fanovi, ovde imaju fensi bioskope, ovde prodaju SW stripove, ovde je zima, ovde je standard.
no, ispostavi se kako su karte pustili u prodaju 5 dana pre premijere (za obicne projekcije mozes da kupis ranije karte, maltene), ispostavi se da u gradu nijednog postera nigde nema, ispostavi se da i po bioskopima jedva mozes pronaci neki poster, ispostavi se da su umesto cestite premijere, sa jednom ili evt. dve projekcije to vece, organizovali 6 ili 7 projekcija tog istog dana....sto je samo po sebi u prvi mah delovalo impozantno, kao, "WOW, bice visestruka premijera!", il tako nesto....
da bi se ispostavilo da su totalno nepotrebno razvukli i ovo malo publike na stotinu razlicitih mesta....tuga od organizacije; ali, nije da mi je prvi put da dozivljavam tako nesto ovde....

znam da kada sam izasao sa projekcije, (izmedju ostalog) rekoh burazeru - "vise sam bio uzbudjen kad sam napustio koncertnu halu nakon "SW suite" koncerta, nego veceras", no, veceras sam spoznao da sam ipak dozvolio da uzitak u filmu podredim iscekivanju nekog velikog SW happeninga i atmosfere u sali, greska.

ah da, kao sto to cesto zna da se desi u "najvecem THX powered bioskopu u Evropi" (good grief) - prvih 10-20 sekundi, takozvani 3D je bio totalno zamucen, dok nisu tehnicari pogledali i popravili....ali onda je kasno, spica je prosla, film je krenuo, pola dozivljaja je upropasceno, bljuv.


no ajde, preboleo sam to
bilo je tu i zanimljivih dogodovstina
na primer, na putu za bioskop, u metrou sretnemo gomilu klinaca nekih, par manjih, i par vecih (jedan je imao prilicno pristojan lightsaber cak!)
gde je taj jedan vecih nevidjeno kenjao i baronisao ove klince, i ispaljivali su glupe provale o Zvezdanim stazama, samo da bi ispali kul i veliki SW fanovi, ludnica, hteo sam da umrem od smeha on multiple occasions!!! al pozitivna strana svega toga je da vidis nekoga ko ide ka tom SW odredistu, i pre nego sto dodjes do bioskopa (ispred koga, BTW, stoji ogroman "MISSION IMPOSSIBLE 4" plakat, jebo ih Mission impossible....).

a u bioskopu (sa takozvanom "najvecom THX powered salom u Evropi"), stigosmo, kupismo kokice, sok, Star wars-themed 3D naocare, i cekali da nam otvore salu. i Bome se nakupilo ljudi, nikad nisam video takvu guzvu u tom bioskopu. (pa se ispostavilo da je sala bila popunjena tek do trecine, no....)





udjosmo unutra, lepo se plasirali ispred onog velikog ekrana, uh, miline! a jos sam kupio mesta u sred sredine, pa jos i malo napred, da mi slika ispuni sto vise od vidokruga.
i tako se (napokon) ugase svetlaaa....a ja vec napet do granica pucanja. kad odjednom, ispred platna, upalise dva reflektora, i uperili u jednu tacku, kad ono, izlazi jedan od zaposlenih u bioskopu, i krece (paz'te ovo) - "dobrodosli na projekciju, vidim da se okupilo dosta SW fanova, da gledaju svoj omiljeni film" (a ja ne znam gde da gledam....)
elem, sta je bio fazon - fazon je bio da je on kod sebe imao 2 (DVE!) kese sa nagradama za srecne dobitnike (do kojih je dolazio izvlaceci nasumicno karte koje je pocepao na ulazu, nebitno). ali, 2 nagrade, pa kad nisam umro od smeha....ja naravno nista nisam dobio, al ajd sad, nema veze....hocu film vise!!!!!

i napokon se gase skroz svetla, MRKLI MRAK!!!! (ovde obicno puste reklame, pa trejlere, i onda za to neko vreme ugase svetla, pa i nema mrklog mraka u sali duze od 3 sekunde....)
a ja onako, vec poceo da lupkam, nervozan....ohboy! TAJ trenutak kada iscekujes 20th century Fox fanfare, TAJ TRENUTAK!!!!

kad ono - TRAS!!!! TREJLERI!!!! ha! ne vredi, nismo postedjeni....
da su bar neki trejleri, nego govnjivi Ghost rider, Clash of the Titans 2, ono, sranje radja sranje, uzas, fuj....

no, sad for real, pauza, mrak, i odjednom samo TAM-TAM TAM-TAM TARARARARA TA-TAM! AAAAAAAAAAAAAA, predivno, vec krenuh da se jezim po celom telu!!! i onda Lucasfilm ltd. (koji BTW, DO JAJA izgleda ovako prilagodjen za 3D!)

i onda taj beskonacni trenutak tisine:





i BUM! krece STAR WARS logo, kroz platno koje izgleda kao kapija ka svemiru iza....kad je makar ova uvodna spica u pitanju, 3D zaista lepo radi posao, ne mogu da kazem.
Ali, na kraju krajeva, jebe mi se za 3D, dosao sam da gledam SW na velikom ekranu, prvi put nakon 7 godina, i prvi put The phantom menace!!!!! (setimo se da nikada nismo u Srbiji mogli da gledamo, zbog situacije vrle....)
veliki deo uzbudjenja sam dugovao upravo toj cinjenici - da TPM nikad nisam gledao u bioskopu....a valjda mi i zbog toga ocekivanja nisu bila posebno velika.... iako sam ga gledao vise desetina (usudio bih se da kazem i par stotina puta) na home-video medijima, upravo tome verovatno dugujem osecaj da film i nije nesto vizuelno impresivan.
ako tome jos i dodamo da sam (mozda pod pritiskom opste hajke, a mozda i samo zato sto je Ep. III TOLKO DOBRA) vremenom malo i "oguglao" na Ep. I, nije ni bilo za ocekivati da cu se samim filmom nesto posebno obradovati. verovao sam da ce Duel of the fates da mi bude totalno badass, kao i par odabranih scena; dok bih sve ostalo odgledao "reda radi", to keep the SW spirit up.

ali od kako je krenuo film, pa scenu po scenu, scenu po scenu....zadovoljstvo sve vece, sve mi je nekako lepo, sve mi je veliko, istovremeno i misteriozno i zabavno, kao da gledam prvi put!
zaista je bioskop nesto posebno, nema price.



tek sam zapravo na velikom ekranu uspeo da vidim svu vizuelnu velicanstvenost ovog filma, koja se, kao sto rekoh, na home videu ipak ne moze uhvatiti. i vidi se izvesni pomak, u sluzbi naracije dakle - sa kojekakvih bojnih polja, divljih planeta, tajnih baza, svemirskih stanica, prelazimo u kolosalne renesansne palate, planetarne gradove, nepregledno veliku senatnu dvoranu....sve sto smo ranije videli, ali ovaj put u jednoj drugacijoj dimenziji. (ne 3D, vec veliki ekran, rekoh vam)

zanimljiv je taj osecaj, dok sam oba puta bio u bioskpu (dva puta samo gledah do sada), da me je pratio tako neki osecaj komfora kao nikada ranije na takvom mestu. valjda kada je SW u pitanju, gde god da odes sa njim, osecas se kao kod kuce, on je deo tebe. mozda zvuci malo preterano, ali zaista je tako; pogotovu kada se setimo kolko sam ja puta zapravo overio tu epizodu I....

a da, interesantno je isto i to da me za epizodu I veze ova Norveska, jer sam tamo negde 2000/2001. dobio iz norveske video kasetu sa epizodom I, koju sam NEMILOSRDNO cedio iz dana u dan u nedelju u mesec u godinu i godine, au, to njie normalno ljudi....i imala je norveski titl, i SW title je isto isao na norveskom, i nikad necu zaboraviti taj naslov "DEN SKJLTE TRUSSEL", isti naslov koji sam ovih dana gledao u bioskopu, kada sam se nasmejao igri zivota koji je ucinio da se bas u norveskoj zateknem za ovaj film....





opet, malo sam rekao o samom filmu, ali bojim se da bih rekao samo ono sto svi znate.
ili bih mozda probudio dezurne "hejtere" sa kojima nemam zivaca (tj. vremena) da polemisem, a nije da nemam zelju.

overall, definitivno je zanimljiv uspon Palpatina, koji je u filmu vrlo suptilno iskoriscen, ali prikazan kao itekakav igrac i manipulator. zanimljivi prikazi njega kao holograma na pocetku filma, tek koji minut nakon sto ga vidimo u obliku dart sidijusa....zanimljivo izgledaju scene u senatu, gde on stoji iza Amidale, i sapuce joj bukvalno sta treba da uradi da bi ostvarila njegove planove....iskoristio je nju kao sto ce kasnije iskoristiti Anakina, taj mi momenat nikad nije pao na pamet....
no,
A razmisljah isto i o njima dvoma, kako su oboje prikazani kao likovi koji su liseni detinjstva zbog situacije u kojoj su se nasli....zanimljivi temelji su udareni, al pre bih rekao da je kasnije Djordjie zasrao, upleo se u previse misterija i iskopao sebi scenaristicke ponore u koje je sam upao, a o silovanju CGIja da ne govorim....no, o tome kada dodju ti filmovi na red, TPM je sada aktuelan.

Naravno, Kvaj Gon Dzin je definitivno taj koji dominira, u celom filmu nema jace licnosti od njega. Obi Van je marginalizovan, Anakin je slab, ostali imaju svako svoju malu ulogu....Kvaj Gon rastura!





e, i onda kada po Xti put zakljucim kakav je Kvaj Gon kralj, dodje taj momenat kada treba da se dogodi ono najgore, i kada po trilioniti put gledam sve to, a kao da mi je prvi, pa se svim silama nadam da ce zastitno polje opet da se otvori, i da ce Obi Van da uleti u borbu i spase stvar, da ce zajedno da poseku ratnika Sita, i odnesu pobedu....ali ne, naravno....

a taj cuveni Duel of the fates, koji je mozda jedan od najmocnijih duela u celoj sagi, kome sam se toliko radovao, i koji mi je tukao i usi i srce (zvucni efekti, bas, jbg)....covece, kako kratko traje?!?!?! neverovatno....greota zaista, ima tu dosta delova isecenih (sto sam ja sve gledao, naravno, you know me), i koji su lepo mogli da upadnu umesto tupavih upadica sa kretenoidom Dzar Dzar Binksom....





da, Dzar Dzar, element koji cini da svaki iole cvrst oslonac ovog filma puca....
sve ja razumem, da Djordjije voli da ubaci humoristicke elemente u svu tu avanturu, ali cika Djordjije - nekada si to radio mnogo elegantnije, bez glupog kreveljenja i skakanja uokolo. humor je bio blesav, neposredan, pa i inteligentan, a ovo, ovo je....sramota. zaista nikoga ne treba osudjivati sto zeli da Dzar Dzar Binksa zakuca za najblizi zid a zatim vezba bacanje granata na njemu.

ali, pazi sad, ovo se zaista pitam, nije sad da hocu da kontriram vama hejterima - sta bi jos bila slaba tacka ovog filma (da bi on ispao "katastrofalan" kakvim ga mnogi opisuju), osim ovog kretena Dzar Dzara? pa i njegov narod (tj. ganganci) sam po sebi nije kretenast, nista manje od onoga sto smo gledali u starim filmovima....a i, cesto su mi stari filmovi padali na pamet dok gledah TPM, primera radi - za vreme napada nabuanskih pilota na federacijski brod, totalno "people against the death star vol.3"!
cak i trka podova mi je OK skroz legla, sluzi svrsi, zabavna je, "avanturistickog duha", efekti su sjajno odradjeni (3D mi je cak i ovde neprimetan), a plus, plus....u onim produzenim scenama (posto pustaju DVD verziju, sa produzenim podraceom, i par sitnih detalja kojih nije prvobitno bilo), ima tako lozackih scena sa mlaznim motorima podova, uuuuugh, sav se najezis, ko da si u laboratoriji za testiranje motora vojnih mlaznjaka, ludilo. odmah se vidi (stara) Djordjijeva opsednutost brzim masinama.





nije ni bitno, dovoljno je sve ovo (za pocetak). o svemu ovome bih mogao do prekosutra. ne daj boze da ubacim faktor nostalgije, pa kada sam prvi put gledao, pa bombardovanje, pa igracke sa motivima iz ovog filma, pa Ultimate edition soundtracka, pa ovo pa ono....mogao bih da objavim memoare "Fantomske pretnje" (tj Fantomske napasti, kako su ga pirati prevodili!!!!!!!)

necu vise da davim vas nekoliko koji ste i do ovde stigli.
na kraju krajeva, tu sam za diskusiju, za pitanja, za sve....samo nemojte iskakati sa "TPM je govno, nova trilogija je govno!!!", nemam vremena za to. moze "Dzar Dzar je govno!", al kapiram da to svi znamo odavno....


overall, ovo iskustvo je predivno.
star wars duh je sve vreme tu, taj duh koji nikada nece oslabiti u meni. ne smem da pomislim kakav ce osecaj tek da bude kad budu krenule Ep. III i stara trilogija. propas' u najavi!

sto se ovog filma tice - imamo sjajnu avanturu, sjajnu vizuelnu raskos, predivnu muziku Dzona Vilijamsa, super likove (tj, Qui Gon ftw, ostali nisu ni bitni), Dzona Vilijamsa koji nijednom notom nije izneverio (to kao niste znali), a 3D....no big deal. zaista, zaista nista posebno.
ali, kao sto rekoh - boli me uvo za 3D. ako je 3D bio jedini izgovor da se SW vrati u bioskope - neka ga! bitno da nije dupla slika, sve se lepo vidi. i u par momenata se zaista dobija ta dodatna dimenzija dubine....i sto sjajno izgleda kada gledamo u svemir, na primer. uh, kao da zaista letis svemirom, neverovatno, prostranstvo je pred tobom!!! (fora je sedeti sto blize platnu, BTW)

gledao sam ga dvaput u prethodna dva dana
gledacu ga jos koliko mi vreme i finansije dozvole.... ali, sto vise puta!

velika preporuka svima!
osim ako niste "default_new_trilogy_haters", ili ako bas ne mozete da svarite kretena Dzar Dzara.... no, mozda ipak vredi zagristi zubima, jer jednom se prvi put srecu Obi Wan i Anakin, jednom se odigrava susret u kome je "I am C3PO, human-cyborg relations" upuceno nikom drugom do Artuu.... na kraju krajeva, nije ovo nikakvo filmsko remek delo....ali star wars je star wars.

usput, sve zaboravljam - animirani Joda je OK, nesto izmedju onog iz Ep. II (srednje zalozsno) i Ep.III (odlicno). ako nista drugo, ni ona prvobitna lutkica nije bila ni za sta....a ovako dobijamo osecaj ujednacenosti sva 3 filma.





uzivajte, prepustite se
i - neka Sila bude sa vama!!!!











Koga mrzi da cita - PREPORUKA VELIKA KO KUCA!!!!!

NEKA SILA BUDE SA VAMA!!!!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 18/02/2012 : 18:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
odmah bih se i nadovezao pitanjem - pored zivog "Attack of the clones" - how the hell uspevate da vam TPM bude najgori od sviju?!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/02/2012 : 18:41:08  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
A jel sme da se hejtuje na ovom topicu? :P

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 18/02/2012 : 18:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Nisam gledao niti namjeravam, jer navodno uopće nema 3D-a, odnosno efekti nisu ni atraktivni niti potrebni. A i ovo mi je najslabiji film serijala, plus što me iritira Lucasovo pohlepno beskrajno cijeđenje svega vezanog uz franšizu, kao i naknadna mijenjanja likova i ubacivanja kompjutorski animiranih detalja, pa tako...



Zivio ti meni
Star Wars mi je bio presuper kao klincu, onda sam skuzio da postoje ljudi koji zive za star wars i onda mi je postao manje drag.
Trilogija sa Darth Vaderom mi je dobra, ova druga trilogija, mi je krajnje besmislena. Jedna od drazih stvari kod SWa mi je njegov nacin funkcioniranja...
Prvo je dosao SW Dvd, pa je dosao SW:DVD Collector Edition, onda je dosao Directors Cut, pa je dosao SW:Extended Edition, pa full HD, pa BlueRay, pa naravno sada i Neizostavni 3D edition.... Fali para starome George Lucasu, pretpostavljam da je nakon ovoga, verzija

Star Wars Episode 1ž) GeorgeLucasDrkaKuracNadWcSkoljkomGledajućiJarJarBinksaKakoPereCmarJezikom
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 18/02/2012 : 18:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
zavisi da li hejtujes da bi bio u toku ili zato sto zapravo imas nesto da kazes :D

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 18/02/2012 : 18:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

bio je neki opsti topic, al je davno zamro, sada je verovatno u arhivi vec....

no, da slavno zapocnem thread odgovorom na tvoje pitanje:

quote:




evo mene i nakon druge projekcije
u sali gde je bilo 20-30 ljudi
i zapravo imam zelju da napisem nesto lepo, jer se bas tako i osecam
al se bojim da ne zaserem sve osecanjem razocarenja koje me jos od juce goni
no, mozda bih samo trebao da ga potisnem....

a opet, da bih uspeo da ih se oslobodim, valja se najpre suociti sa demonima, pa ih savladati

pa tako

ocekivao sam zaista mnogo od ovoga, ako ne zaista mnogo, a onda barem samo mnogo. ipak, mislim, ovo je norveska, ovde se svi zivi deklarisu kao SW fanovi, ovde imaju fensi bioskope, ovde prodaju SW stripove, ovde je zima, ovde je standard.
no, ispostavi se kako su karte pustili u prodaju 5 dana pre premijere (za obicne projekcije mozes da kupis ranije karte, maltene), ispostavi se da u gradu nijednog postera nigde nema, ispostavi se da i po bioskopima jedva mozes pronaci neki poster, ispostavi se da su umesto cestite premijere, sa jednom ili evt. dve projekcije to vece, organizovali 6 ili 7 projekcija tog istog dana....sto je samo po sebi u prvi mah delovalo impozantno, kao, "WOW, bice visestruka premijera!", il tako nesto....
da bi se ispostavilo da su totalno nepotrebno razvukli i ovo malo publike na stotinu razlicitih mesta....tuga od organizacije; ali, nije da mi je prvi put da dozivljavam tako nesto ovde....

znam da kada sam izasao sa projekcije, (izmedju ostalog) rekoh burazeru - "vise sam bio uzbudjen kad sam napustio koncertnu halu nakon "SW suite" koncerta, nego veceras", no, veceras sam spoznao da sam ipak dozvolio da uzitak u filmu podredim iscekivanju nekog velikog SW happeninga i atmosfere u sali, greska.

ah da, kao sto to cesto zna da se desi u "najvecem THX powered bioskopu u Evropi" (good grief) - prvih 10-20 sekundi, takozvani 3D je bio totalno zamucen, dok nisu tehnicari pogledali i popravili....ali onda je kasno, spica je prosla, film je krenuo, pola dozivljaja je upropasceno, bljuv.


no ajde, preboleo sam to
bilo je tu i zanimljivih dogodovstina
na primer, na putu za bioskop, u metrou sretnemo gomilu klinaca nekih, par manjih, i par vecih (jedan je imao prilicno pristojan lightsaber cak!)
gde je taj jedan vecih nevidjeno kenjao i baronisao ove klince, i ispaljivali su glupe provale o Zvezdanim stazama, samo da bi ispali kul i veliki SW fanovi, ludnica, hteo sam da umrem od smeha on multiple occasions!!! al pozitivna strana svega toga je da vidis nekoga ko ide ka tom SW odredistu, i pre nego sto dodjes do bioskopa (ispred koga, BTW, stoji ogroman "MISSION IMPOSSIBLE 4" plakat, jebo ih Mission impossible....).

a u bioskopu (sa takozvanom "najvecom THX powered salom u Evropi"), stigosmo, kupismo kokice, sok, Star wars-themed 3D naocare, i cekali da nam otvore salu. i Bome se nakupilo ljudi, nikad nisam video takvu guzvu u tom bioskopu. (pa se ispostavilo da je sala bila popunjena tek do trecine, no....)





udjosmo unutra, lepo se plasirali ispred onog velikog ekrana, uh, miline! a jos sam kupio mesta u sred sredine, pa jos i malo napred, da mi slika ispuni sto vise od vidokruga.
i tako se (napokon) ugase svetlaaa....a ja vec napet do granica pucanja. kad odjednom, ispred platna, upalise dva reflektora, i uperili u jednu tacku, kad ono, izlazi jedan od zaposlenih u bioskopu, i krece (paz'te ovo) - "dobrodosli na projekciju, vidim da se okupilo dosta SW fanova, da gledaju svoj omiljeni film" (a ja ne znam gde da gledam....)
elem, sta je bio fazon - fazon je bio da je on kod sebe imao 2 (DVE!) kese sa nagradama za srecne dobitnike (do kojih je dolazio izvlaceci nasumicno karte koje je pocepao na ulazu, nebitno). ali, 2 nagrade, pa kad nisam umro od smeha....ja naravno nista nisam dobio, al ajd sad, nema veze....hocu film vise!!!!!

i napokon se gase skroz svetla, MRKLI MRAK!!!! (ovde obicno puste reklame, pa trejlere, i onda za to neko vreme ugase svetla, pa i nema mrklog mraka u sali duze od 3 sekunde....)
a ja onako, vec poceo da lupkam, nervozan....ohboy! TAJ trenutak kada iscekujes 20th century Fox fanfare, TAJ TRENUTAK!!!!

kad ono - TRAS!!!! TREJLERI!!!! ha! ne vredi, nismo postedjeni....
da su bar neki trejleri, nego govnjivi Ghost rider, Clash of the Titans 2, ono, sranje radja sranje, uzas, fuj....

no, sad for real, pauza, mrak, i odjednom samo TAM-TAM TAM-TAM TARARARARA TA-TAM! AAAAAAAAAAAAAA, predivno, vec krenuh da se jezim po celom telu!!! i onda Lucasfilm ltd. (koji BTW, DO JAJA izgleda ovako prilagodjen za 3D!)

i onda taj beskonacni trenutak tisine:





i BUM! krece STAR WARS logo, kroz platno koje izgleda kao kapija ka svemiru iza....kad je makar ova uvodna spica u pitanju, 3D zaista lepo radi posao, ne mogu da kazem.
Ali, na kraju krajeva, jebe mi se za 3D, dosao sam da gledam SW na velikom ekranu, prvi put nakon 7 godina, i prvi put The phantom menace!!!!! (setimo se da nikada nismo u Srbiji mogli da gledamo, zbog situacije vrle....)
veliki deo uzbudjenja sam dugovao upravo toj cinjenici - da TPM nikad nisam gledao u bioskopu....a valjda mi i zbog toga ocekivanja nisu bila posebno velika.... iako sam ga gledao vise desetina (usudio bih se da kazem i par stotina puta) na home-video medijima, upravo tome verovatno dugujem osecaj da film i nije nesto vizuelno impresivan.
ako tome jos i dodamo da sam (mozda pod pritiskom opste hajke, a mozda i samo zato sto je Ep. III TOLKO DOBRA) vremenom malo i "oguglao" na Ep. I, nije ni bilo za ocekivati da cu se samim filmom nesto posebno obradovati. verovao sam da ce Duel of the fates da mi bude totalno badass, kao i par odabranih scena; dok bih sve ostalo odgledao "reda radi", to keep the SW spirit up.

ali od kako je krenuo film, pa scenu po scenu, scenu po scenu....zadovoljstvo sve vece, sve mi je nekako lepo, sve mi je veliko, istovremeno i misteriozno i zabavno, kao da gledam prvi put!
zaista je bioskop nesto posebno, nema price.



tek sam zapravo na velikom ekranu uspeo da vidim svu vizuelnu velicanstvenost ovog filma, koja se, kao sto rekoh, na home videu ipak ne moze uhvatiti. i vidi se izvesni pomak, u sluzbi naracije dakle - sa kojekakvih bojnih polja, divljih planeta, tajnih baza, svemirskih stanica, prelazimo u kolosalne renesansne palate, planetarne gradove, nepregledno veliku senatnu dvoranu....sve sto smo ranije videli, ali ovaj put u jednoj drugacijoj dimenziji. (ne 3D, vec veliki ekran, rekoh vam)

zanimljiv je taj osecaj, dok sam oba puta bio u bioskpu (dva puta samo gledah do sada), da me je pratio tako neki osecaj komfora kao nikada ranije na takvom mestu. valjda kada je SW u pitanju, gde god da odes sa njim, osecas se kao kod kuce, on je deo tebe. mozda zvuci malo preterano, ali zaista je tako; pogotovu kada se setimo kolko sam ja puta zapravo overio tu epizodu I....

a da, interesantno je isto i to da me za epizodu I veze ova Norveska, jer sam tamo negde 2000/2001. dobio iz norveske video kasetu sa epizodom I, koju sam NEMILOSRDNO cedio iz dana u dan u nedelju u mesec u godinu i godine, au, to njie normalno ljudi....i imala je norveski titl, i SW title je isto isao na norveskom, i nikad necu zaboraviti taj naslov "DEN SKJLTE TRUSSEL", isti naslov koji sam ovih dana gledao u bioskopu, kada sam se nasmejao igri zivota koji je ucinio da se bas u norveskoj zateknem za ovaj film....





opet, malo sam rekao o samom filmu, ali bojim se da bih rekao samo ono sto svi znate.
ili bih mozda probudio dezurne "hejtere" sa kojima nemam zivaca (tj. vremena) da polemisem, a nije da nemam zelju.

overall, definitivno je zanimljiv uspon Palpatina, koji je u filmu vrlo suptilno iskoriscen, ali prikazan kao itekakav igrac i manipulator. zanimljivi prikazi njega kao holograma na pocetku filma, tek koji minut nakon sto ga vidimo u obliku dart sidijusa....zanimljivo izgledaju scene u senatu, gde on stoji iza Amidale, i sapuce joj bukvalno sta treba da uradi da bi ostvarila njegove planove....iskoristio je nju kao sto ce kasnije iskoristiti Anakina, taj mi momenat nikad nije pao na pamet....
no,
A razmisljah isto i o njima dvoma, kako su oboje prikazani kao likovi koji su liseni detinjstva zbog situacije u kojoj su se nasli....zanimljivi temelji su udareni, al pre bih rekao da je kasnije Djordjie zasrao, upleo se u previse misterija i iskopao sebi scenaristicke ponore u koje je sam upao, a o silovanju CGIja da ne govorim....no, o tome kada dodju ti filmovi na red, TPM je sada aktuelan.

Naravno, Kvaj Gon Dzin je definitivno taj koji dominira, u celom filmu nema jace licnosti od njega. Obi Van je marginalizovan, Anakin je slab, ostali imaju svako svoju malu ulogu....Kvaj Gon rastura!





e, i onda kada po Xti put zakljucim kakav je Kvaj Gon kralj, dodje taj momenat kada treba da se dogodi ono najgore, i kada po trilioniti put gledam sve to, a kao da mi je prvi, pa se svim silama nadam da ce zastitno polje opet da se otvori, i da ce Obi Van da uleti u borbu i spase stvar, da ce zajedno da poseku ratnika Sita, i odnesu pobedu....ali ne, naravno....

a taj cuveni Duel of the fates, koji je mozda jedan od najmocnijih duela u celoj sagi, kome sam se toliko radovao, i koji mi je tukao i usi i srce (zvucni efekti, bas, jbg)....covece, kako kratko traje?!?!?! neverovatno....greota zaista, ima tu dosta delova isecenih (sto sam ja sve gledao, naravno, you know me), i koji su lepo mogli da upadnu umesto tupavih upadica sa kretenoidom Dzar Dzar Binksom....





da, Dzar Dzar, element koji cini da svaki iole cvrst oslonac ovog filma puca....
sve ja razumem, da Djordjije voli da ubaci humoristicke elemente u svu tu avanturu, ali cika Djordjije - nekada si to radio mnogo elegantnije, bez glupog kreveljenja i skakanja uokolo. humor je bio blesav, neposredan, pa i inteligentan, a ovo, ovo je....sramota. zaista nikoga ne treba osudjivati sto zeli da Dzar Dzar Binksa zakuca za najblizi zid a zatim vezba bacanje granata na njemu.

ali, pazi sad, ovo se zaista pitam, nije sad da hocu da kontriram vama hejterima - sta bi jos bila slaba tacka ovog filma (da bi on ispao "katastrofalan" kakvim ga mnogi opisuju), osim ovog kretena Dzar Dzara? pa i njegov narod (tj. ganganci) sam po sebi nije kretenast, nista manje od onoga sto smo gledali u starim filmovima....a i, cesto su mi stari filmovi padali na pamet dok gledah TPM, primera radi - za vreme napada nabuanskih pilota na federacijski brod, totalno "people against the death star vol.3"!
cak i trka podova mi je OK skroz legla, sluzi svrsi, zabavna je, "avanturistickog duha", efekti su sjajno odradjeni (3D mi je cak i ovde neprimetan), a plus, plus....u onim produzenim scenama (posto pustaju DVD verziju, sa produzenim podraceom, i par sitnih detalja kojih nije prvobitno bilo), ima tako lozackih scena sa mlaznim motorima podova, uuuuugh, sav se najezis, ko da si u laboratoriji za testiranje motora vojnih mlaznjaka, ludilo. odmah se vidi (stara) Djordjijeva opsednutost brzim masinama.





nije ni bitno, dovoljno je sve ovo (za pocetak). o svemu ovome bih mogao do prekosutra. ne daj boze da ubacim faktor nostalgije, pa kada sam prvi put gledao, pa bombardovanje, pa igracke sa motivima iz ovog filma, pa Ultimate edition soundtracka, pa ovo pa ono....mogao bih da objavim memoare "Fantomske pretnje" (tj Fantomske napasti, kako su ga pirati prevodili!!!!!!!)

necu vise da davim vas nekoliko koji ste i do ovde stigli.
na kraju krajeva, tu sam za diskusiju, za pitanja, za sve....samo nemojte iskakati sa "TPM je govno, nova trilogija je govno!!!", nemam vremena za to. moze "Dzar Dzar je govno!", al kapiram da to svi znamo odavno....


overall, ovo iskustvo je predivno.
star wars duh je sve vreme tu, taj duh koji nikada nece oslabiti u meni. ne smem da pomislim kakav ce osecaj tek da bude kad budu krenule Ep. III i stara trilogija. propas' u najavi!

sto se ovog filma tice - imamo sjajnu avanturu, sjajnu vizuelnu raskos, predivnu muziku Dzona Vilijamsa, super likove (tj, Qui Gon ftw, ostali nisu ni bitni), Dzona Vilijamsa koji nijednom notom nije izneverio (to kao niste znali), a 3D....no big deal. zaista, zaista nista posebno.
ali, kao sto rekoh - boli me uvo za 3D. ako je 3D bio jedini izgovor da se SW vrati u bioskope - neka ga! bitno da nije dupla slika, sve se lepo vidi. i u par momenata se zaista dobija ta dodatna dimenzija dubine....i sto sjajno izgleda kada gledamo u svemir, na primer. uh, kao da zaista letis svemirom, neverovatno, prostranstvo je pred tobom!!! (fora je sedeti sto blize platnu, BTW)

gledao sam ga dvaput u prethodna dva dana
gledacu ga jos koliko mi vreme i finansije dozvole.... ali, sto vise puta!

velika preporuka svima!
osim ako niste "default_new_trilogy_haters", ili ako bas ne mozete da svarite kretena Dzar Dzara.... no, mozda ipak vredi zagristi zubima, jer jednom se prvi put srecu Obi Wan i Anakin, jednom se odigrava susret u kome je "I am C3PO, human-cyborg relations" upuceno nikom drugom do Artuu.... na kraju krajeva, nije ovo nikakvo filmsko remek delo....ali star wars je star wars.

usput, sve zaboravljam - animirani Joda je OK, nesto izmedju onog iz Ep. II (srednje zalozsno) i Ep.III (odlicno). ako nista drugo, ni ona prvobitna lutkica nije bila ni za sta....a ovako dobijamo osecaj ujednacenosti sva 3 filma.





uzivajte, prepustite se
i - neka Sila bude sa vama!!!!











Koga mrzi da cita - PREPORUKA VELIKA KO KUCA!!!!!

NEKA SILA BUDE SA VAMA!!!!




Dozivljaj poput prvog poljupca ?
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 18/02/2012 : 18:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ja nebi više mogo gledat taj film. Preloš mi je bio zadnji put.
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 18/02/2012 : 19:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

odmah bih se i nadovezao pitanjem - pored zivog "Attack of the clones" - how the hell uspevate da vam TPM bude najgori od sviju?!



Nisam jos procitao tvoj dozivljaj, sad cu, samo sam malo prelaetio temu i postove i u potpunosti se slazem sa ovim sto si tu napisao. Kako je nekome najgori TPM, pored AotC. Ja sam fransizu isao tek prije jedno pola godine pogledati u komadu (znam, znam, kasnim godinama, al eto sta ces) i jako mi se svidjela. Stara trilogija normalno bolja, no ni nova mi nije bila toliko losa kao sto je mnogi pljuju (gledao sam filmove redom kako su izlazili, znaci: 4, 5, 6, 1, 2, 3). Jedinica mi je cak bila najbolja od nove trilogije, jer mi je jos imala tu neku atmosferu starih filmova. Dvojka mi je vec bila naporna (prvi Star Wars do tada koji mi je bio na djelove naporan ili dosadan), ona ljubavna prica izmedu Anakina i Padme mi je bila uzasna i sve u svemu, definitivno najgori film iz sage(barem meni). Trojka mi je bila ok, iako shvacam zasto je mozda ljudima toliko losa i zasto ju svi pljuju. U trojki se bas jako mjenja atmosfera, jer dok su svi ovi do sada uvjek imali tu neku notu vedrine, ovdje je sve bilo osudeno da zavrsi mracno i da zlo pobjedi.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/02/2012 : 19:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

zavisi da li hejtujes da bi bio u toku ili zato sto zapravo imas nesto da kazes :D



Pa sad...Ja sam uvek u toku a i uvek imam šta da kažem.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 18/02/2012 : 19:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Evo Vader, procitao sam sto si napisao i do sada sam se dvoumio dal da idem gledati u kino film i ti si bio taj faktor koji je prevagnuo da sigurno idem. U vezi ovih stvari koje si pisao o filmovima se vise manje slazem, sa razlikom da ja ne mrzim Jar Jar-a kao ti. Ne znam, istina da je glupast i da je djetinjast, ali eto, mene nije toliko izivcirao.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 18/02/2012 : 19:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
a nije da ga mrzim, to ga mrze ovi koji su prerasli ratove zvezda, a ne usudjuju se da priznaju :P
samo smatram da je Djordjije nekada znao za mnogo bolji humor od ove budalastine


BTW
opet pitam, za ove koji nisu procitali moj nemilosrdno dugacki iskaz - sta je vama ljudi toliko lose u TPM-u?
ne zato da bih vas ubedjivao da to nije tako (iako cu, znajuci sebe, da se upustim u tako nesto :D )

nego me zanima zaista

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 18/02/2012 : 20:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Meni ovaj dio nije tako loš, dapače, u redu je. Darth Maul rula, super osmišljen lik netipičnog izgleda (zato je i dobar).

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/02/2012 : 20:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Osveta Sitha je odličan film i najbolji nastavak poslije Imperije..., ali ovaj je bez veze. I iritantni Jar Jar Binks, i mali Jake Lloyd koji loše glumi, i priča kojoj fali "mesa" a k tome je i neuredno dramaturški odrađena, i nedostatak dramske tenzije oko senatora Palpatinea za kojeg znamo što će postati, pa čak i slaba Lucasova režija. Attacku... ću dogodine dati šansu u 3D, Osvetu ću apsolutno pogledati 2014., ali najviše me zanima kako će od 2015. do 2017. izgledati prva trilogija u 3D.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 18/02/2012 : 20:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
mislis da je nedovoljno posveceno paznje Palpatinu?

ja bih rekao da je on sve to ostavio za kasnije
da je hteo da se igra sa odnosom Palpatin/Sidious (i uspeo je, barem kad sam ja u pitanju, ja sam sve do 2004. verovao da ce biti neka do jaja prica sa blizancima, klonovima, transformacijama, kako hoces :D )

al da je kasnije u Napadu klonova sve usrao, pritom dodavsi jos vise nekih misterija i iskopavsi sebi mnogo rupa....

phantom menace mi barem ima cvrsci scenario negoli napad klonova, jbm li ga :/
plus
hayden kristensen iz napada klonova je ocajan (ne znam sta mu bi posle u ROTS), toliko ocajan da mladjahni Jake super deluje naspram njega :D
(ali nije da je Jake narocito uverljiv, naprotiv....ali nije mi nikad smetao nesto posebno)



PS
slazemo se da je ROTS najbadass od novih :)))

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/02/2012 : 21:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ne mislim da Palpatineu nije posvećeno dovoljno pažnje, jer ima veliku minutažu, ali nema nekog suspensea ili tenzije oko njegovog lika za kojeg mi gledatelji znamo da će postati Sidious, već se sve svodi na njegovo prividno povlađivanje jedijima i kao brigu o izbjegavanju rata i spasa Federacije, uz istodobno stjecanje sve viših funkcija i sve većeg utjecaja. A nema smisla ulaziti u to kako svi ti jediji oko njega, od Yode nadalje, sve dok ne bude prekasno ne uspijevaju osjetiti mračnu stranu u svojoj neposrednoj blizini.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 18/02/2012 : 21:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ali tu izlazimo iz okvira TPM-a :)
u TPM-u se njegov odnos sa Dzedajima ni ne vidi uopste, nego je u fokusu njegov uspon cistom tehnikom manipulacije, i istovremenim upravljanjem masinerijom i pojedincima (bilo podilazeci njihovom osecaju za pravdu ili njihovoj pohlepi i zelji za moci); kad vec, jelte, odmah znamo da je u pitanju ista osoba :D

imho, mislim da je taj deo dobro odradjen u ovom filmu :) (naravno, ne osporavam tebi pravo na tvoje)


a sto se ovoga tice, zasto dzedaji nisu osetili njega
pa
osetili su ga
ali nisu mogli da ga lociraju, da vide ko je, sta sve vec....sto je po meni potpuno u redu

jer istom tom logikom bismo se mogli zapitati, primera radi samo, "kako to da imperator nije osetio luk skajvokera kada je sleteo na endor sa grupom?" :)))
(jes da nije od jednake vaznosti za radnju (mozda), ali je u potpunosti ekvivalentna situacija :D )

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 18/02/2012 : 22:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

odmah bih se i nadovezao pitanjem - pored zivog "Attack of the clones" - how the hell uspevate da vam TPM bude najgori od sviju?!



Jer smo nakon TPM prestali gledati.

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 18/02/2012 : 22:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
:D

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 18/02/2012 : 23:10:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
Meni je na primjer TPM prvi film iz serijala koji sam pogledao i preko kojeg sam se u potpunost navukao na ostatak,tako da on za mene nikako nema epitet "loš" ili "najlošiji" :)
No,opet neću ići tako daleko da kažem da je najbolji...
Taj naslov pripada TESB

"War will cease when we refuse to fight"

Edited by - Andrej on 18/02/2012 23:14:53
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/02/2012 : 23:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

quote:
Originally posted by Lord Vader89

odmah bih se i nadovezao pitanjem - pored zivog "Attack of the clones" - how the hell uspevate da vam TPM bude najgori od sviju?!



Jer smo nakon TPM prestali gledati.

(mcn)





I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 19/02/2012 : 00:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
što se ovog cijelog serijala tiče, teško je uopće ić komparirat te dvije trilogije budući da su po kvaliteti jako različite. iz moje perspektive je druga trilogija čisto zgrtanje love na račun stare slave. još ako se uzme u obzir da je ta druga trilogija ustvari "prequel" IV., V. i VI. filmu, stvar je još gora. uzmimo primjerice likove. ja osobno se nikako nisam mogao pomiriti sa činjenicom (tj. ne mogu još uvijek) da će glumci poput Jakea Lloyda, Aidana Batrona i Haydena Christensena "izrasti" u Jamesa Earla Jonesa i Marka Hamilla. o Jar Jar Binksu ne vrijedi ništa komentirat jer o njemu smo već sve rekli, ali koji film u cijeloj sagi bi bio najgori? po meni bi to bio "Klonovi napadaju".

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 19/02/2012 : 00:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Aidan Barton je totalno razocarao, slazem se

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 19/02/2012 : 00:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

a nije da ga mrzim, to ga mrze ovi koji su prerasli ratove zvezda, a ne usudjuju se da priznaju :P
samo smatram da je Djordjije nekada znao za mnogo bolji humor od ove budalastine



BTW
opet pitam, za ove koji nisu procitali moj nemilosrdno dugacki iskaz - sta je vama ljudi toliko lose u TPM-u?
ne zato da bih vas ubedjivao da to nije tako (iako cu, znajuci sebe, da se upustim u tako nesto :D )

nego me zanima zaista



uprvo zato mi je on i najviše od svega išao na k. fora je u tome što je to trebao bit neki comic relief character, ali na kraju nije ispao ništa drugo nego iritantan. mogu samo reći da je Ahmed Best zasluženo osvojio zlatnu malinu za ovu ulogu.

a što mi je toliko loše u TPM-u? osim Jar Jar Binksa, jednostavno scenarij i radnja. moram priznati još jednu stvar, a to je da mi je i Qui Gon isto oduvijek išao na k. a Jake Lloyd još više.

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 19/02/2012 00:25:07
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 19/02/2012 : 00:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
pa ti si ocigledno neki hejter, i ne zasluzujes da sedis ovde i pricas sa nama
napusti objekat, molicu



:D ;)



PS
ti si PRVA osoba u istoriji kojoj je Qui Gon iritantan!
zaisa me zanima kako ti to uspeva XD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page
Page: of 70  Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000