forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Star Wars
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 70

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/12/2017 : 16:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Na žalost, ovi što pljuju nisu totalno u krivu.
Film je logičan nastavak epizode VII ni bolji ni lošiji. Ima se puno toga lijepog za vidjeti, no i dosta razočarenja što se tiče onih WAU elemenata koje svi volimo. Kome je bio dobar VII, bit će dobar i VIII. Dobra zabava, ali na žalost ne više od toga. Pogotovo kada shvatite da ovaj srednji nastavak nije donio ushićenje i ravnotežu sile koji je donio jedan drugi srednji nastavak.
Za mene ocjena 7.7 isto kao i prošla epizoda.
Više bih volio da je ocjena 9.1

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 23/12/2017 : 19:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
mislm da je došlo vrijeme da star wars i ja odemo svaki svojim putem.
that's it for me.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/12/2017 : 22:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Bushido, jesi li ikada u životu pogledao koji loš film? ;)


Jesam. A ti?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/12/2017 : 22:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Zašto?
Pitam iz znatiželje, jer je meni od osam pogledanih ovo najgori film godine.


Zato što već danima nakon što sam ga pogledao ne mogu prestati razmišljati o njemu.

Konkretno, film je zbilja lijep, neke scene su pogotovo prekrasno snimljene i kadrirane. Likovi su zanimljivi, kako stari, tako i novi, i sviđa mi se što je s njima napravljeno. Također, svidjelo mi se što je napravljeno s mitologijom, i što smo upoznali neke nove aspekte tog svemira.

I ono najvažnije, film je zbilja zabavan. Akcijske scene su fino varirale između onog što je karakteristično za franšizu i nekih novih trenutaka, a i humor je bio dobro pogođen.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/12/2017 : 22:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Meni su u top filmova ove godine svi američki, a nijedan nije Star Wars.




Sad moraš reći koji su to.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/12/2017 : 10:11:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Shaner

Meni su u top filmova ove godine svi američki, a nijedan nije Star Wars.




Sad moraš reći koji su to.



Trebalo je pisati "top 5", a to su redom:

A Ghost Story
Mother!
Good Time
Blade Runner 2049
Atomic Blonde




http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 24/12/2017 10:14:08
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/12/2017 : 11:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Opti

Zašto?
Pitam iz znatiželje, jer je meni od osam pogledanih ovo najgori film godine.


Zato što već danima nakon što sam ga pogledao ne mogu prestati razmišljati o njemu.

Konkretno, film je zbilja lijep, neke scene su pogotovo prekrasno snimljene i kadrirane. Likovi su zanimljivi, kako stari, tako i novi, i sviđa mi se što je s njima napravljeno. Također, svidjelo mi se što je napravljeno s mitologijom, i što smo upoznali neke nove aspekte tog svemira.

I ono najvažnije, film je zbilja zabavan. Akcijske scene su fino varirale između onog što je karakteristično za franšizu i nekih novih trenutaka, a i humor je bio dobro pogođen.


Potpisujem Bušidov komentar!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/12/2017 : 11:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Razmišljao sam kako da opišem nove epizode SW-a... Nešto je tu pomjereno, nešto neopipljivo na što je teško uprijeti prstom. Epizode VII i VIII jesu Star Wars, ali Star Wars iz paralelne dimenzije.
To jesu dobri filmovi i zabavni, ali to nije ono na što je istinski fan čekao 33 godine.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/12/2017 : 11:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Razmišljao sam kako da opišem nove epizode SW-a... Nešto je tu pomjereno, nešto neopipljivo na što je teško uprijeti prstom. Epizode VII i VIII jesu Star Wars, ali Star Wars iz paralelne dimenzije.
To jesu dobri filmovi i zabavni, ali to nije ono na što je istinski fan čekao 33 godine.


Ta promjena, posebno u ovoj osmoj epizodi, je baš ono što mi se najviše sviđa kod novih filmova.
Jasno mi je da postoji dosta starijih fanova koji bi željeli da se i ova nova triologija više vrti oko Han Sola, Lukea i Leie a umjesto toga centralnu poziciju su dobili novi likovi.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 24/12/2017 : 15:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Što je i sasvim razumljivo, vrijeme ide dalje.
Ako je jedno te isto - ne valja, reciklaža.
Ako se proba s novim - opet nije dobro.
Tko bi svima ugodio

Meni je film bio sasvim dobar. Ne sjajan, ipak, ali ni dno dna kakvim ga brojni opisuju. Naprosto donekle drugačiji od onoga na što se naviklo, što mu ne uzimam kao minus (nisam neki zadrti fan - možda zato? Ili unatoč tome?).


Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/12/2017 : 10:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pogledao, sta ja znam.
Nedostaje mi spektakularnosti, recimo film prosle godine je bio bas spektakularan, imao je nekoliko nepredvidljivih scena, a o momentu kada se Vader na kraju pojavio da ne govorimo.
Ovdje sve to nedostaje. U sedmoj epizodi je Hanova smrt bila WTF momenat, u aktuelnom filmu je sve bilo nekako predvidljivo.
Sta znam, film je ok, ali mozda nakon dosadne epizode 1. najlosiji do sada.
Mislim da je djelimicno problem i u likovima, osim djelimicno jedi djevojke, nijedan od likova nije uspio da mi udje pod kozu, svejedeno mi je bilo da li ce neko od njih oteci papke ili ne, mada su se maheri potrudili da film bude politicki korektan za sve narode i narodnosti.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 25/12/2017 : 18:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar


Jesi li pogledao ovu legendarnu recenziju?
https://www.youtube.com/watch?v=FxKtZmQgxrI



Hvala što si mi predstavio ovog lika, sad cijeli dan binđ-vočam ove videe.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/12/2017 : 18:52:47  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

quote:
Originally posted by solar


Jesi li pogledao ovu legendarnu recenziju?
https://www.youtube.com/watch?v=FxKtZmQgxrI



Hvala što si mi predstavio ovog lika, sad cijeli dan binđ-vočam ove videe.


Ja sam umirao od smijeha kad sam prvi put pogledao tu recenziju, a najbolje od svega je što mu crni humor služi kao jedan od alata s kojim je do temelja razmontirao svaki pojedini film.
Argumentacija mu je skoro pa neoboriva, a tu recenziju Epizode 1, napravljenu tamo negdje oko 2007. ili 2008. godine, je pogledao dobar broj holivudskih insajdera, mnogi ljudi iz industrije su je čak i šerovali, retvitovali itd., svakako je imala jako veliki utjecaj.
Također taj broj klikova nije odraz pravog stanja jer je recenzija nekoliko puta bila skidana s youtubea zbog copyright-a.

Edited by - solar on 25/12/2017 18:54:51
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 26/12/2017 : 02:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Opti

Zašto?
Pitam iz znatiželje, jer je meni od osam pogledanih ovo najgori film godine.


Zato što već danima nakon što sam ga pogledao ne mogu prestati razmišljati o njemu.

Konkretno, film je zbilja lijep, neke scene su pogotovo prekrasno snimljene i kadrirane. Likovi su zanimljivi, kako stari, tako i novi, i sviđa mi se što je s njima napravljeno. Također, svidjelo mi se što je napravljeno s mitologijom, i što smo upoznali neke nove aspekte tog svemira.

I ono najvažnije, film je zbilja zabavan. Akcijske scene su fino varirale između onog što je karakteristično za franšizu i nekih novih trenutaka, a i humor je bio dobro pogođen.



Koji si ti kralj

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 26/12/2017 : 04:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Opti

Zašto?
Pitam iz znatiželje, jer je meni od osam pogledanih ovo najgori film godine.


Zato što već danima nakon što sam ga pogledao ne mogu prestati razmišljati o njemu.

Konkretno, film je zbilja lijep, neke scene su pogotovo prekrasno snimljene i kadrirane. Likovi su zanimljivi, kako stari, tako i novi, i sviđa mi se što je s njima napravljeno. Također, svidjelo mi se što je napravljeno s mitologijom, i što smo upoznali neke nove aspekte tog svemira.

I ono najvažnije, film je zbilja zabavan. Akcijske scene su fino varirale između onog što je karakteristično za franšizu i nekih novih trenutaka, a i humor je bio dobro pogođen.



Onaj moment udara lightsabera u glavu definitivno nije dobro pogođen humor, već parodija.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 26/12/2017 : 08:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Evo ipak su blagdani pa ko nije gledao...

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/12/2017 : 15:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Onaj moment udara lightsabera u glavu definitivno nije dobro pogođen humor, već parodija.


Ne sjećam se tog detalja, ali ionako ću ovih dana opet do kina, da ponovim gradivo.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

5ypo
Junior Member

Serbia
446 Posts

Member since 09/03/2017

Posted - 26/12/2017 : 15:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send 5ypo a Private Message  Reply with Quote
Da li su dijelovi SW snimljeni u Dubrovniku u stvari scene kad jasu na onim zivotinjama kroz kockarski grad ili ce se Dubrovnik pojaviti u nekom sljedecem nastavku?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/12/2017 : 15:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 5ypo

Da li su dijelovi SW snimljeni u Dubrovniku u stvari scene kad jasu na onim zivotinjama kroz kockarski grad ili ce se Dubrovnik pojaviti u nekom sljedecem nastavku?


Da, te su scene snimljene u Dubrovniku.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 27/12/2017 : 00:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Pogledao i nije mi jasno kako bilo kome tko se smatra SW fanom ovo može biti dobro.

SPOILERS

Kako su razočarali s Lukeom. Totalno su uništili njegov lik. Pretvorili ga u plačipičkicu koja stalno nešto kmeči i voli sisati sirovo mlijeko morske krave. WTF Disney?! Žao mi Marka Hamilla. Vidi se da je fan kad se usudio takve gluposti javno osuditi.

http://www.denofgeek.com/uk/movies/star-wars-the-last-jedi/54227/mark-hamill-on-the-last-jedi-he-s-not-my-luke


I previše tog marvelovskog humora. Čak je i Benicio Del Toro ovdje da te zbuni. Ali dobro, ubacili su neuglednu azijatkinju u film tako da je taj bitniji dio za producente (multikulti pizdarije) pokriven.

Sve puno rupa. The Force Awakens je bio reciklaža, ali ovaj Last Jedi je baš uvreda. Žao mi fanova.


Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 27/12/2017 : 06:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
@nagor - apsolutno se slažem. Naravno, ne mogu dovesti u pitanje i disrespektirati nečiji ukus, i moram biti svjestan kako moje mišljenje nije ni univerzalno ni bogomdano, ali doista, doista, DOISTA ne mogu shvatiti kako ovaj film može biti dobar fanu originalne trilogije (prequele neću ni uzimati u obzir u ovom slučaju). Priča je ispunjena deus ex machina rješenjima i iritantnim novopridošlicama, ali ono što boli je pljuvanje po starim likovima kroz morfiranje novih, a pritom neki to i pravdaju argumentima tipa "nije vam valjao FA jer je bio presličan, a sada ovaj hrabri, osvježavajući pogled na SW također osuđujete". Ne, ne padam na to.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 27/12/2017 : 09:31:40  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Jbg
Meni je Last Jedi fenomenalan i prezabavan u domenu SW franšize. Scene sa Leiom emocija, Luke nije jbn kopija sebe iz originalne trilogije nego čovek kojem se sve ove godine nakon pobede pobunjenika dešavalo svašta. Tupavo mi je kako je završio (ne u smislu Lukeove sudbine, nego u smislu izostavljanja malo veceg light saber spektakla sa Benom) ali mi ne smeta previše. Svi likovi su za pet. Rey, Finn, ludi BB8, Pol...Snoke! Jbn negativac, vizuelno i narativno. Toliko jbn da me je zavrsna scena sa njim oduvala. Ceo film je šok za šokom + mnogo momenata-emocija za stare fanove (they hate that ship!) + Yoda u svom originalnom sjaju. Prezadovoljan viđenim, će se gleda više puta...prezadovoljan u domenu SW-a, naravno. Posebno mi je drago što je toliko teoretičara dobilo šipak na svoja predviđanja,nakon silnih navlakuša iz FA. A još draže što treći deo ostaje apsolutna misterija.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 27/12/2017 09:32:26
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 27/12/2017 : 10:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
SPOILERS




Jedina scena s emocijom je bila kad se sretnu Luke i R2D2. S Leiom su se poigravali. Svi znamo što se dogodilo s Carrie Fischer, svi u kinu mislili, to je to, zbogom Leia, a onda nam Disney prodaje onu jefitnu superman foru (i opet nešto što je već bilo u marvelovim Guardiansima).

Snooke je bio dobar. Djelovao kao najmoćniji zloćo do sada, ali who the fuck is he. Ništa ne znamo o njemu i nadam se da mu to nije kraj jer je to inače najnaivnija smrt u SW franšizi. Kao kontrolira silu sve u šesnaest, može osjetiti što ovaj razmišlja, ali ne osjeća kad se rđavi lightsaber okreće na željeznom tronu prema njemu.


Zašto zločestima treba tri dana da unište onaj glavni brod pobunjenika. Zar nisu mogli pozvati još kakvo pojačanje.

Zašto Laura Dern nije odmah rekla za svoj plan i na taj način ne bi bilo pobune niti bi Finn trebao spašavati (neuspješno) stvar. Čak i kad je došlo do pobune, ona šuti.

Ili zašto nisu odmah upotrijebili onu foru sa skokom u brzinu svjetlosti koja očito može uništiti sve. U biti, zašto uopće voditi rat, potrebno je samo obučiti pilote samoubojice da se zalijeću u te imperijalne razarače i to je to. Ali takvi teroristički napadi potaknuti slijepom vjerom u stari vjerski kult bi pobunjenike konačno strpali u isti koš s ISIS-om. To bi bio pravi Disney!

Edited by - nagor on 27/12/2017 10:52:27
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 27/12/2017 : 10:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Nije to superman fora nego marry poppins fora ;)
Mene je inace zaintrigirao i general grievous iz prikvela, ni o njemu nisu bas nesto rekli.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 27/12/2017 10:52:06
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/12/2017 : 12:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Jbg
Meni je Last Jedi fenomenalan i prezabavan u domenu SW franšize. Scene sa Leiom emocija, Luke nije jbn kopija sebe iz originalne trilogije nego čovek kojem se sve ove godine nakon pobede pobunjenika dešavalo svašta. Tupavo mi je kako je završio (ne u smislu Lukeove sudbine, nego u smislu izostavljanja malo veceg light saber spektakla sa Benom) ali mi ne smeta previše. Svi likovi su za pet. Rey, Finn, ludi BB8, Pol...Snoke! Jbn negativac, vizuelno i narativno. Toliko jbn da me je zavrsna scena sa njim oduvala. Ceo film je šok za šokom + mnogo momenata-emocija za stare fanove (they hate that ship!) + Yoda u svom originalnom sjaju. Prezadovoljan viđenim, će se gleda više puta...prezadovoljan u domenu SW-a, naravno. Posebno mi je drago što je toliko teoretičara dobilo šipak na svoja predviđanja,nakon silnih navlakuša iz FA. A još draže što treći deo ostaje apsolutna misterija.


spojleri:
Pa naravno, najbolja stvar od svega mi je baš to što Luke nije optimistični/happy dječarac, nego čovjek pritisnut mukama i razočaranjima života koji kroz cijeli film pomalo doživljava katarzu da bi na kraju svojom žrtvom spasio cijeli pokret otpora.

By the way, film sam pogledao tri puta i vjerovatno bi i četvri da me posao sada ne pritišće.

Edited by - solar on 27/12/2017 12:26:56
Go to Top of Page
Page: of 70 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000