forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Star Wars
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 70

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 27/12/2017 : 13:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Pogledao i nije mi jasno kako bilo kome tko se smatra SW fanom ovo može biti dobro.

SPOILERS

Kako su razočarali s Lukeom. Totalno su uništili njegov lik.
Pretvorili ga u plačipičkicu koja stalno nešto kmeči i voli sisati sirovo mlijeko morske krave. WTF Disney?! Žao mi Marka Hamilla. Vidi se da je fan kad se usudio takve gluposti javno osuditi.


Mislim da moras provjeriti definiciju placipicke, jer okorjeli pustinjak koji je samoinicijativno odjebao cijeli svijet od sebe to definitivno ne moze biti.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 27/12/2017 : 14:40:06  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Kao što rekoh, plačipičkica i slabić koji se predao. Luke to nije zaslužio. :(
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/12/2017 : 14:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Kao što rekoh, plačipičkica i slabić koji se predao. Luke to nije zaslužio. :(


Kakav slabić, kakvo predavanje, i sam znaš što je "character arc" a Rian Johnson je na kraju Lukeu dao najherojskiju i najplemenitiju ulogu/kraj koji ne bi bio onako veličanstven da ovaj nije prošao kroz toliku životnu muku.

Nagore, i ti si kao neki anti-nostalgičar (Nolitta khmm...) koji shvaća da se ne treba držati mrtvila prošlosti, eh...
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 27/12/2017 : 15:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Moglo je to puno bolje... Luke koji nije mogao ubiti jednog Darth Vadera, ovdje je bio spreman ubiti "znaš već koga". Loš story arc... Luke mi je najviš zasmetao. Ostatak filma nije bolji.

I Boselli puno bolje kuži Zagora nego Disney Star Wars.

Edited by - nagor on 27/12/2017 15:56:01
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/12/2017 : 16:01:43  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Moglo je to puno bolje... Luke koji nije mogao ubiti jednog Darth Vadera, ovdje je bio spreman ubiti "znaš već koga".

Pa isto ko i s Darth Vaderom, nije ga mogao ubiti, nego je imao trenutak iskušenja što i sam u filmu govori.

Kad se emocije slegnu, siguran sam da će mnogi shvatiti koliko je film ustvari kvalitetan.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 27/12/2017 : 16:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Moglo je to puno bolje... Luke koji nije mogao ubiti jednog Darth Vadera, ovdje je bio spreman ubiti "znaš već koga".

Pa isto ko i s Darth Vaderom, nije ga mogao ubiti, nego je imao trenutak iskušenja što i sam u filmu govori.

Kad se emocije slegnu, siguran sam da će mnogi shvatiti koliko je film ustvari kvalitetan.



Ne bih rekao, jer nisu to samo čiste emocije. Po mom mišljenju, radi se o lošoj progresiji character arcova, i pri tome ću uvijek stajati, kao što ćete i vi.

Nitko nije u pravu ni u krivu. Mogu ja biti tvrdoglav, možete i vi, ali na koncu, svi smo ljudi (i fanovi) s vlastitim mišljenjima. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 27/12/2017 : 16:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by nagor

Kao što rekoh, plačipičkica i slabić koji se predao. Luke to nije zaslužio. :(


Kakav slabić, kakvo predavanje, i sam znaš što je "character arc" a Rian Johnson je na kraju Lukeu dao najherojskiju i najplemenitiju ulogu/kraj koji ne bi bio onako veličanstven da ovaj nije prošao kroz toliku životnu muku.

Nagore, i ti si kao neki anti-nostalgičar (Nolitta khmm...) koji shvaća da se ne treba držati mrtvila prošlosti, eh...



Ali, idealist koji s vremenom postaje ogorčen i defetističan zapravo je užasno naporan i dosadan klišej.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/12/2017 : 16:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Mogu ja biti tvrdoglav, možete i vi, ali na koncu, svi smo ljudi (i fanovi) s vlastitim mišljenjima. :)

Da, složit ćemo se da se ne slažemo.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/12/2017 : 17:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Idete u krajnosti i jedni i drugi. Film niti je toliko dobar koliko ga neki brane niti toliko loš na drugu stranu.
Film je ok i zabavan što je za SW totalno NEPRIHVATLJIVO.
Trebao bi biti puno puno više...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 27/12/2017 : 17:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Idete u krajnosti i jedni i drugi. Film niti je toliko dobar koliko ga neki brane niti toliko loš na drugu stranu.
Film je ok i zabavan što je za SW totalno NEPRIHVATLJIVO.
Trebao bi biti puno puno više...



Obi, a koji je Star Wars film ikada donio ista drugo osim zabave? (OK, prequeli nisu ni to). Ali Star Wars filmovi imaju dubinu srecke grebalice i traziti ista drugo osim 2 sata zabave je besmisleno. Osim ako ne mislis da je "mracna" Imperija (koja je jos uvijek najbolji SW film) kompleksna i duboka zbog obrata iz sapunice.

These pretzels are making me thirsty...

Edited by - dante on 27/12/2017 17:54:16
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 27/12/2017 : 18:19:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

quote:
Originally posted by Obi-wan

Idete u krajnosti i jedni i drugi. Film niti je toliko dobar koliko ga neki brane niti toliko loš na drugu stranu.
Film je ok i zabavan što je za SW totalno NEPRIHVATLJIVO.
Trebao bi biti puno puno više...



Obi, a koji je Star Wars film ikada donio ista drugo osim zabave? (OK, prequeli nisu ni to). Ali Star Wars filmovi imaju dubinu srecke grebalice i traziti ista drugo osim 2 sata zabave je besmisleno. Osim ako ne mislis da je "mracna" Imperija (koja je jos uvijek najbolji SW film) kompleksna i duboka zbog obrata iz sapunice.



Naravno da nije, ipak se radi o space operi i jednoj obiteljskoj sagi. Last Jedi pak pljuje po tome.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 27/12/2017 : 18:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Idete u krajnosti i jedni i drugi. Film niti je toliko dobar koliko ga neki brane niti toliko loš na drugu stranu.
Film je ok i zabavan što je za SW totalno NEPRIHVATLJIVO.
Trebao bi biti puno puno više...


Ok i zabavan... ne znam što očekuješ od Start Warsa koji je uvik i bio takav.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/12/2017 : 19:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by Obi-wan

Idete u krajnosti i jedni i drugi. Film niti je toliko dobar koliko ga neki brane niti toliko loš na drugu stranu.
Film je ok i zabavan što je za SW totalno NEPRIHVATLJIVO.
Trebao bi biti puno puno više...


Ok i zabavan... ne znam što očekuješ od Start Warsa koji je uvik i bio takav.


Epizode 4,5,6 su bile svakako više od ok. i zabavan, bar meni. Bili su mi to duugo omiljeni filmovi, a ja sam pogledao puno filmova. Ne znam šta očekujem. Nakon 33 godine čekanja, očekivao sam nešto pamtljivije, važnije i veće. No, to sada više nije važno. Dobili smo šta smo dobili, treba u tome uživati...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 27/12/2017 : 19:59:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
cinjenica je da disney nije radio film za nas koji smo ga cekali, nego za nove generacije klinaca kojima će rey biti uzor, i to je to

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 27/12/2017 : 20:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Ili samo za pare i ništa drugo.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 27/12/2017 : 23:29:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Pogledao i ja danas, sad napokon mogu lunjat po 9gagu, a bez da se brinem oće li mi neki retard prepričat cijeli film

Meni je...dobar. Nije vrhunski, nije čak ni odličan, ali je daleko od grozote znane i pod imenom Epizoda VII.

O rupama i glupostima u scenariju neću. Nema smisla. Ili prihvatiš SW kao takve, ili tražiš nešto drugo. To nikad neće biti ništa drugo od onoga što je bilo...ili jest, kako vam drago (eventualno ako ih se prihvati Haneke ili von Trier...ako Tarantino može drkat po Star Treku, što da ne).

Zapravo, kad metnem prst na čelo, imam najviše primjedbi na neke produkcijske odluke, set-design i takve stvari (ona Snokeova sobica u brodu izgleda k'o da ju je dizajnirala ekipa iz wuxia filmova C kategorije...jel se tako radi AAA design, majke ti ).

Luke je dobar, Yoda je vrh (a ujedno i metakomentar ovima što 33 godine čekaju na ko zna šta ), Rey je kraljica, Kajletu i dalje ne vjerujem ko negativcu (meni je, doduše i Vader bio prilično smiješan pa ono...vi vidite) itd...

Jedino di sam se zajebo je što nisam došao na projekciju dvadeset minuta kasnije, ubiše me reklame. Bio sam iziritiran, a da film nije ni počeo.

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 27/12/2017 : 23:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice


Ah da, a tek kad čujete tko su Reyini roditelji, jedan veliki "fuck you" od strane Disneya.





Meni je to najbolji moment filma. Konačni fuck you feudalnim sranjima u svemiru (izabrana loza, pomazanici i sve te pizdarije) i predavanje tog svijeta generacijama koje dolaze. Neka naše Rey.

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 28/12/2017 : 06:18:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by vice


Ah da, a tek kad čujete tko su Reyini roditelji, jedan veliki "fuck you" od strane Disneya.





Meni je to najbolji moment filma. Konačni fuck you feudalnim sranjima u svemiru (izabrana loza, pomazanici i sve te pizdarije) i predavanje tog svijeta generacijama koje dolaze. Neka naše Rey.



Nije problem u tome, već u navlačenju nekakve misterije. Moglo je to biti komotno rečeno u FA i poanta bi bila ista. I kakve feudalne loze, radilo se o standardnom elementu "odabranog" u spekulativnoj fikciji. Očito nisi fan tog elementa općenito, ili se varam? Disney je satrao tradiciju ovim filmom, a to je očito bila i namjera.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/12/2017 : 08:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

eventualno ako ih se prihvati Haneke ili von Trier...




Sve mi se cini da mi jedino jos tako mogu biti dobri.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 28/12/2017 : 08:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Jebeš to, ja sam za to da epizodu IX režira Béla Tarr.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 28/12/2017 : 11:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Nije problem u tome, već u navlačenju nekakve misterije. Moglo je to biti komotno rečeno u FA i poanta bi bila ista. I kakve feudalne loze, radilo se o standardnom elementu "odabranog" u spekulativnoj fikciji. Očito nisi fan tog elementa općenito, ili se varam? Disney je satrao tradiciju ovim filmom, a to je očito bila i namjera.



Poanta bi bila ista, al' učinak ne bi. Ovako čekaš između dva filma, a onda ti kažu: "ljudi, dajte se ne zajebavajte, ono - to je neka ženska". Meni je to super

standardni element odabranog u SFu vuče korijene od onoga što ja kolokvijalno nazivam feudalizam, šta ćeš, ja sam Kravarov učenik



Al da, s druge strane, što neko reče, sva ta priča o njenim roditeljima još nije zatvorena. U idućem se filmu sve to možda okrene naopako.

http://matanovogumno.blogspot.com

Edited by - Mali_Mate on 28/12/2017 11:11:28
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 28/12/2017 : 14:58:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
Meni su SW najprecjenjenija filmska franšiza u povijesti, pa čak i ako gledamo isključivo originalnu trilogiju. Nemojte me krivo shvatiti, volim te filmove, ali što se tiče ozbiljnosti/kompleksnosti tu su negdje al pari s Harryjem Potterom, da ne kažem koliko su potonji filmovi kvalitetniji ukoliko se sve skupa zbroji (da, rekao sam to, ubijte me).

Kužim ja da je netko odrastao na Star Warsima, shvaćam da je New Hope bio prvi pravi blockbuster ikada i da su ti filmovi ljudima dragi, ali uzdizanje cjelokupne sage u nebesa mi nikako ne ide u glavu. Pa se onda ti isti fanovi kojima je SW svetinja i u koju se ne dira čudom čude Last Jediju, zazivaju smrt Riana Johnsona i šefova Disneyja koji su napravili same old Star Wars film (bezumnu popcorn zabavu) samo što su se, kako ih nije sram, popišali po mitologiji pokušavajući uspostaviti nešto svježe.

SW su crno-bijela bajka o dobru i zlu, jednostavno i poglupljeno ispričana da ih mogu razumjeti i najmanja djeca (kojoj su SW zapravo i namijenjeni). Što je tu tako posebno? Koncepcija Jedija inspirirana istočnjačkom filozofijom? Imperij kao paralela na naciste i totalitarizam? Death Star kao metafora nuklearnog oružja? Brrrrrrr.... Kaaaaaako duuuuuboko...

Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 28/12/2017 : 15:13:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by vice

Nije problem u tome, već u navlačenju nekakve misterije. Moglo je to biti komotno rečeno u FA i poanta bi bila ista. I kakve feudalne loze, radilo se o standardnom elementu "odabranog" u spekulativnoj fikciji. Očito nisi fan tog elementa općenito, ili se varam? Disney je satrao tradiciju ovim filmom, a to je očito bila i namjera.



Poanta bi bila ista, al' učinak ne bi. Ovako čekaš između dva filma, a onda ti kažu: "ljudi, dajte se ne zajebavajte, ono - to je neka ženska". Meni je to super

standardni element odabranog u SFu vuče korijene od onoga što ja kolokvijalno nazivam feudalizam, šta ćeš, ja sam Kravarov učenik




Ne slažemo se nimalo, jbg.

Kravara ne bih komentirao. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 28/12/2017 : 15:19:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golub

Meni su SW najprecjenjenija filmska franšiza u povijesti, pa čak i ako gledamo isključivo originalnu trilogiju. Nemojte me krivo shvatiti, volim te filmove, ali što se tiče ozbiljnosti/kompleksnosti tu su negdje al pari s Harryjem Potterom, da ne kažem koliko su potonji filmovi kvalitetniji ukoliko se sve skupa zbroji (da, rekao sam to, ubijte me).

Kužim ja da je netko odrastao na Star Warsima, shvaćam da je New Hope bio prvi pravi blockbuster ikada i da su ti filmovi ljudima dragi, ali uzdizanje cjelokupne sage u nebesa mi nikako ne ide u glavu. Pa se onda ti isti fanovi kojima je SW svetinja i u koju se ne dira čudom čude Last Jediju, zazivaju smrt Riana Johnsona i šefova Disneyja koji su napravili same old Star Wars film (bezumnu popcorn zabavu) samo što su se, kako ih nije sram, popišali po mitologiji pokušavajući uspostaviti nešto svježe.

SW su crno-bijela bajka o dobru i zlu, jednostavno i poglupljeno ispričana da ih mogu razumjeti i najmanja djeca (kojoj su SW zapravo i namijenjeni). Što je tu tako posebno? Koncepcija Jedija inspirirana istočnjačkom filozofijom? Imperij kao paralela na naciste i totalitarizam? Death Star kao metafora nuklearnog oružja? Brrrrrrr.... Kaaaaaako duuuuuboko...





Ciničan način kojim ti opisuješ SW je isti onaj kojim se možeš popišati po većini lektirnih djela i klasika književnosti. Čini li ih to manje značajnima?

Kao što smo mi "smiješni" u svojoj nostalgičnoj hiperboli, još mi više na živce idu "kul" osobe koje pokušavaju na atome rastaviti neku pop kulturnu tradicijsku vrijednost objašnjavajući očito. To što je meni SW genijalan ne znači da nisam svjestan o koliko simplističnoj priči dobra i zla se tu radi. Isto tako, onima kojima je Last Jedi fenomenalan ne znači da vide SW nepomućenim vidom, trezvenim umom i uzvišenim intelektom, za razliku od naivnih i slijepih fanova.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/12/2017 : 15:21:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golub

Meni su SW najprecjenjenija filmska franšiza u povijesti, pa čak i ako gledamo isključivo originalnu trilogiju. Nemojte me krivo shvatiti, volim te filmove, ali što se tiče ozbiljnosti/kompleksnosti tu su negdje al pari s Harryjem Potterom, da ne kažem koliko su potonji filmovi kvalitetniji ukoliko se sve skupa zbroji (da, rekao sam to, ubijte me).

Kužim ja da je netko odrastao na Star Warsima, shvaćam da je New Hope bio prvi pravi blockbuster ikada i da su ti filmovi ljudima dragi, ali uzdizanje cjelokupne sage u nebesa mi nikako ne ide u glavu. Pa se onda ti isti fanovi kojima je SW svetinja i u koju se ne dira čudom čude Last Jediju, zazivaju smrt Riana Johnsona i šefova Disneyja koji su napravili same old Star Wars film (bezumnu popcorn zabavu) samo što su se, kako ih nije sram, popišali po mitologiji pokušavajući uspostaviti nešto svježe.

SW su crno-bijela bajka o dobru i zlu, jednostavno i poglupljeno ispričana da ih mogu razumjeti i najmanja djeca (kojoj su SW zapravo i namijenjeni). Što je tu tako posebno? Koncepcija Jedija inspirirana istočnjačkom filozofijom? Imperij kao paralela na naciste i totalitarizam? Death Star kao metafora nuklearnog oružja? Brrrrrrr.... Kaaaaaako duuuuuboko...




Da ne citiram samog sebe, ono što sam napisao o The Ten Commandments na drugoj temi može se primijeniti i ovdje.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 70  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.82 seconds. Snitz Forums 2000