forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Star Wars
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 70

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/04/2023 : 07:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Misliš da logika tu igra neku ulogu?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 08/04/2023 : 10:54:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
i to sto kazes doduse
al jbg, daj sta das, nadas se svejedno da ce i dalje da bude dobrih stvari nekih, itd xD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 08/04/2023 : 19:23:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Napokon odgledao Book of Boba Fett, srednje do loše, one zadnje 3-4 epizode spašavaju stvar.
Obi-Wan je prva epizoda fora, ali nakon toga kreće očaj.
Andor sam odgledao 10 komada, isto kreće super, onda sredina rastegnuuuuuutaaaaa i dosadnjikava, sada opet neka akcija i dešavanje.
Andor je def bolji od Bobe i Obija, dok mi je Mando za par kopalja iznad sve tri.
Sutra vj zgotovim Andora, taman da dočekam novog Manda kompletnog da izbinđam to kao čovjek.
Imam neki filing da će i Ashoka biti bzvz.
Na dobrom su putu da unište SW sa ovolikom količinom svega i svačega.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 08/04/2023 19:26:17
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 09/04/2023 : 22:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Tek sad pogledao najnoviju epizodu Mandaloriana. Pa ovo je krš. Šta učiniše od serije?! Ne znam ima li više smisla nadati se da će krenuti na bolje.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 10/04/2023 : 01:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Mando podsjeca na "dr. Quinn-zena vrac" s Muppetima u nama dalekoj galaksiji.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/04/2023 : 11:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Znate šta mene na kraju frustrira od svega ovoga?
Svi ovi sequeli, prequeli, spinoffovi, crossoveri i ne znam ti ni ja šta još... Skroz su mi ubili ljubav prema Star Warsu. Mislim ajde, nisam nikad bio toliko ogroman fan, no filmske epizode 1-6 jako volim (odrastao sam uz epizode 1-3 u kinima, a 4-6 sam nebrojno puta pogledao na VHS-u i DVD-u), uvijek mi se sviđala ta SW mitologija i likovi. Ne znam, smatram i dan-danas da su to jako lijepi filmovi, no nakon odgledanih epizoda 7-9 i Rogue One u kinu nikad neću zaboravit taj osjećaj razočaranja. Kao da su mi usrali djetinjstvo. Možda glupo zvuči, al tako je.

I onda je krenula ova gomila serija, crossovera, ovoga i onoga... Najgore od svega mi nije to što je to potencijalno loše, već što me jednostavno više nije briga. Ne znam baš lijepo objasniti, al izgubio sam bilo kakvu želju za ičim iz SW univerzuma. Nekako mi to više nije to. Nikad ne znam kad će otkazat neku seriju, oće li se nakon sezone-dvije sjebat cila priča i otić nekim idiotskim pravcem. Plus mi sve izgleda plastično i umjetno. Prijatelj i ja smo išli u kino pogledati epizodu 7 i bili smo skroz nabrijani, a nakon filma kad smo izašli iz kina sam ga upitao "i šta ti se čini?", a on je odgovorio "pa štajaznam... onako". Eto, takav je i moj dojam svega ovoga "novoga" vezanog za SW. Prošla me volja i baš mi je žao što je tako.

Više sam recimo uživao čitajući Gillenov run na Darth Vader stripu nego u svemu drugome vezanom za SW u zadnjih ne znam koliko godina.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 12/04/2023 11:00:57
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 12/04/2023 : 13:31:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Mene smara što da snime 500 serija/filmova svih 500 će da reciklira originalnu priču. Šta je bilo dve godine pre ovog filma, šta je bilo godinu dana posle onog. I kako posle da ti ne dosadi sve kad se štancuje na kilo.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6571 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 12/04/2023 : 15:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Znate šta mene na kraju frustrira od svega ovoga?
Svi ovi sequeli, prequeli, spinoffovi, crossoveri i ne znam ti ni ja šta još... Skroz su mi ubili ljubav prema Star Warsu. Mislim ajde, nisam nikad bio toliko ogroman fan, no filmske epizode 1-6 jako volim (odrastao sam uz epizode 1-3 u kinima, a 4-6 sam nebrojno puta pogledao na VHS-u i DVD-u), uvijek mi se sviđala ta SW mitologija i likovi. Ne znam, smatram i dan-danas da su to jako lijepi filmovi, no nakon odgledanih epizoda 7-9 i Rogue One u kinu nikad neću zaboravit taj osjećaj razočaranja. Kao da su mi usrali djetinjstvo. Možda glupo zvuči, al tako je.

I onda je krenula ova gomila serija, crossovera, ovoga i onoga... Najgore od svega mi nije to što je to potencijalno loše, već što me jednostavno više nije briga. Ne znam baš lijepo objasniti, al izgubio sam bilo kakvu želju za ičim iz SW univerzuma. Nekako mi to više nije to. Nikad ne znam kad će otkazat neku seriju, oće li se nakon sezone-dvije sjebat cila priča i otić nekim idiotskim pravcem. Plus mi sve izgleda plastično i umjetno. Prijatelj i ja smo išli u kino pogledati epizodu 7 i bili smo skroz nabrijani, a nakon filma kad smo izašli iz kina sam ga upitao "i šta ti se čini?", a on je odgovorio "pa štajaznam... onako". Eto, takav je i moj dojam svega ovoga "novoga" vezanog za SW. Prošla me volja i baš mi je žao što je tako.

Više sam recimo uživao čitajući Gillenov run na Darth Vader stripu nego u svemu drugome vezanom za SW u zadnjih ne znam koliko godina.



Pa još kad je Dizni Lukas(film)u platio 4 milijarde za SW, sve se znalo da će biti tako i to je jedino logično. Da ta tolika uložena sredstva budu vraćena i to samo od profita, jer sredstva uložena u nove projekte takođe treba da se vraćaju prvo, i da franšiza počne da donosi pravu zaradu studiju, moguće je samo putem hiperprodukcije.

Odjednom SW neće da bude mala grupa filmova, od toga par remek-dela i nekoliko serija stripova (da ne uvlačim sad igračke, video igre itd), nego beskrajan univerzum hiperprodukcije, porediv sa celokupnim Marvelom ili DC-om.

Ne verujem da je ikom ozbiljnom to moglo da se svidi kao ideja, izuzev nekim nezasitim konzumentima, a jedino iskreno onima koji žele da zarade.

BTW, Rogue One mi je dobar film bio.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/04/2023 : 15:29:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Razumim ja to s poslovne strane. Grintam s fanovske strane

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 13/04/2023 : 13:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Više sam recimo uživao čitajući Gillenov run na Darth Vader stripu nego u svemu drugome vezanom za SW u zadnjih ne znam koliko godina.



ovo mi je ogromna misterija ipak svi ti stripovi su mi tolika pomija, da bukvalno reči nemam


inače, ovonedeljni Mando, pfff sad bukvalno ne mogu da dočekam sledeću nedelju xD (i da, uprkos svim sequel sranjima, znam, bilo je neizbežno, govorim godinama da će šizofreno cepanje da nastupi usled svega toga xD )

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 17/04/2023 : 14:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Kakav SW takvi i muzičari.


Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/04/2023 : 05:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Kakav SW takvi i muzičari.








-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 21/04/2023 : 20:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Pogledao poslednju epizodu Mandaloriana, meh. Hvala bogu pa se ovo završilo pa da mogu da gledam druge stvari jer ova treća sezona je bila gubljenje vremena.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 21/04/2023 : 20:50:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
yeah, moram da se slozim nazalost
pokusavao sam kojecime da opravdavam stvari koje smo gledali tokom sezone (prazan hod, kojekakve glupe scenarije, pickematerine)
it all amounted to - nothing
Mando je dao nadu da SW moze na TV, al izgleda kurton od svega toga (videcemo jos sa Ahsokom*)
u pravu je bio Lukas, uprkos tome sto je digao ruke jos pre nego sto su gigantski budzeti krenuli da idu na TV, pre streaminga, itd. -> preskup bi bio SW za TV
trebalo je da se drze animacije i spinoff filmova, i cao zdravo
no dobro sad

(*dakle, cekam Ahsoku ipak, jebiga xD )

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/04/2023 : 21:13:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Dajte neki sočni rezime cile sezone, onako u nekoliko rečenica Ne da mi se čekati da Pitch Meeting napravi video.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 21/04/2023 : 21:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
pogledaj zadnji klip kod Nerdrotica:))
(taze izasao danas)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
511 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 21/04/2023 : 22:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Razočaran. Generalna priča je dobra ali nekako je sve to ispod kvalitete odrađeno. Baš se čini jeftinom sezonom i setovi mi tako izgledaju. Gideona su trebali riješit u prošloj sezoni. Dijalozi mi uopće nisu dobri i Grogu je loše animiran kada bježi i kada se tako brzinski kreće, a to je problem od početka serije. Sama priča oko povratka Mandaloru mi je super ali premalo toga se dogodilo u jednoj sezoni, sezone trebaju biti duže, dakle više epizoda. No ima nekih dobrih trenutaka i scena.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/04/2023 : 07:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Kod prve dve sezone su bar stvari vodile negde, kod treće imaš osećaj kao da se tapka u mestu i da ovim tempom mogu izbaciti 45 sezona. Gideon neubedljiv u ulozi glavnog negativca, nisam osetio nikakvu ozbiljnu pretnju od njega. Izbor sporednih glumaca užas (Jack Black i matori iz Back to the Future, wtf?). Serija preveliki akcenat stavlja na "cute" faktor baby Yode i imam osećaj da serija postoji samo da bi imali podlogu da prodaju igračke i proizvode bazirane na njemu. Najveća mana treće sezone po meni ide na to što bi Mandalorijanci trebali biti elitne borbene jedinice, među najboljima, a u trećoj sezoni su prikazani kao smotani, bez ikakvog taktičkog znanja, kao da su hteli da prikažu da oni nisu ništa bez beskara. Bukvalno već u prvoj epizodi se muče sa nekim krokodilom? Itd.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
511 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 22/04/2023 : 09:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Slažem se u potpunosti. Previše se fokusiraju na Grogua, a ne samo da je negativac neozbiljna prijetnja, nego mi je malo i mutavo što ima ogroman kompleks na Mandaloru. A još mi je gore što se Darksaber uništio, nadam se da će ga popravit, možda ona Armorer od Creeda.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/04/2023 : 15:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

pogledaj zadnji klip kod Nerdrotica:))
(taze izasao danas)



Kriste...

Doslovno sam 15 minuta u komadu imao "koji-kurac?" izraz lica.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 30/04/2023 : 09:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
"Galactic Menagerie" - a whimsical and visually stunning fan-made fake trailer that reimagines the classic Star Wars universe through the eccentric lens of Wes Anderson:
https://www.youtube.com/watch?v=d-8DT5Q8kzI

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 30/04/2023 09:46:02
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 01/05/2023 : 11:04:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Kod prve dve sezone su bar stvari vodile negde, kod treće imaš osećaj kao da se tapka u mestu i da ovim tempom mogu izbaciti 45 sezona. Gideon neubedljiv u ulozi glavnog negativca, nisam osetio nikakvu ozbiljnu pretnju od njega. Izbor sporednih glumaca užas (Jack Black i matori iz Back to the Future, wtf?). Serija preveliki akcenat stavlja na "cute" faktor baby Yode i imam osećaj da serija postoji samo da bi imali podlogu da prodaju igračke i proizvode bazirane na njemu. Najveća mana treće sezone po meni ide na to što bi Mandalorijanci trebali biti elitne borbene jedinice, među najboljima, a u trećoj sezoni su prikazani kao smotani, bez ikakvog taktičkog znanja, kao da su hteli da prikažu da oni nisu ništa bez beskara. Bukvalno već u prvoj epizodi se muče sa nekim krokodilom? Itd.



+1 Otprilike tako nekako.
Ubit će Disney taj SW svijet namrtvo sa ovakvim glupostima.
Svjedeno priznajem da mi je Mando i dalje dobar, ali da, rade ga sa usporenom pričom koju mogu vrtit ukrug u nedogled, pa je pitanje sezone kada ću odustat kao sa npr Walking Dead koji mi je od jedne od naj serija prešao u najveći užas i napor.
Zanima me i slijedeća sezona Andora, ali se nadam da Bobe i Obija više neće biti jer je su mi obje te serija katastrofa.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 01/05/2023 11:05:11
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/06/2023 : 06:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nitko ne komentira Visions. Ima simpatičnih epizoda, ali i potpuno bezveznih. Očekivano (?), ni ove bolje narativno ne donose ništa specijalno, više je do vizualnog dojma.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 06/06/2023 : 09:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Nitko ne komentira Visions. Ima simpatičnih epizoda, ali i potpuno bezveznih. Očekivano (?), ni ove bolje narativno ne donose ništa specijalno, više je do vizualnog dojma.




Jos sam na drugoj sezoni "Bad Batch"-a, kad zavrsim sa gledanjem ide "Visions".




"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 06/06/2023 : 09:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ja poceo, pogledao dve epizode, i bukvalno zaboravio da nastavim
nije losa bila ona pricica Tom Murovog studija

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page
Page: of 70 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000