forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Спортско друштво "Црвена звезда" - Београд
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 348

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 29/11/2017 : 21:34:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Ko?

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 30/11/2017 : 21:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

Ko?


Vidim ja profesore, morace sa tobom na tezi nacin
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 01/12/2017 : 20:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Dobro je Brazilac!\ Kad se vratis iz Madrida, napisi utiske.
Gist trenutno leti po OAKI.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 01/12/2017 20:21:56
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/12/2017 : 22:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

Dobro je Brazilac!\ Kad se vratis iz Madrida, napisi utiske.
Gist trenutno leti po OAKI.



A nije fer sad da se ja hvalim...ocu kad budemo dobili neku jacu ekipu od Reala
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 01/12/2017 : 23:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Najlepsa je opbeda kada to niko ne ocekuje.
Al 17 trica!

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/12/2017 : 23:33:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

Najlepsa je opbeda kada to niko ne ocekuje.
Al 17 trica!


Anonimusi, lepo ti kazes
Ovaj put cak je i odbrana na momente bila ok...steta sto nam unutarnja igra ne postoji.
Da, i Partizan se zalio na te trice
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16299 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 02/12/2017 : 09:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Najnevjerovatnija pobjeda košarkaša Zvezde otkako Zvezda igra Evroligu.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 02/12/2017 : 21:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Najnevjerovatnija pobjeda košarkaša Zvezde otkako Zvezda igra Evroligu.


Da nije bilo neocekivanih poraza od Baskonije i Bamberga sad bi sve lepse izgledalo.Ovako, mora bolje, narocito u odbrani,barem blizu nivoa od prosle godine jer ova ekipa u napadu ima vise poena u rukama. Sa Perom to mnogo bolje izgleda.Sad Efes pa da vezemo seriju i dobijemo na samopouzdanju.Razbi ih sve
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 03/12/2017 : 20:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Eto, taman pred Zvezdu Köln Stögeru dao nogu.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 04/12/2017 : 22:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

Eto, taman pred Zvezdu Köln Stögeru dao nogu.


Mislim da to i nije bas dobra vijest.Obicno se trgne ekipa...kako god, ako kanimo pobijediti ne smijemo izgubiti
Duki dolazis?
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 04/12/2017 : 22:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
To će se tek sutra odlučiti, onako spontano, jer mi se ne vozi sam.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 05/12/2017 : 19:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

To će se tek sutra odlučiti, onako spontano, jer mi se ne vozi sam.


Javi se ako dodjes da se vidimo. Mozda i Caleb dodje da dobije autogram
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 05/12/2017 : 19:56:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Nestvarno mi deluje ovo sto Dule pise. Kao da ide do komsije, a ne u drugu zemlju. U fazonu, odlucicu u trenutku, da li cu doci ili ne. Sednes u kola i ne mislis.. jedino cimanje je da li cu imati drustvo u putu.
Kakva utopija za bedni Balkan...


Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 05/12/2017 : 21:26:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Docke, ako anonimusi prodju dalje, eto mene na Rajku na prolece :D

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 05/12/2017 : 21:45:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Pa što nestvarno, Calebe crni?
Evo ekipica mi sutra ujutro odavde kreće.
Prvo via Varaždin (noćenje) - pa u čevtrtak ujutro pravac BG.
Njih osmero - među njima i par “Kelnovaca”, jedan Dinamovac, pa čak i jedno žensko!
Uzeli neki Toyota transporter iz prijateljeve firme a u njemu mjesta za - pogodi koliko osoba? 8!
A pošto su oni svi to već duže planirali a ja tek kasnije saznao, ostala je jedina nada da se otarase ženske. Pokušavali su danas sve moguće fore - kao snijeg do koljena u BG, hladno, ovo ono, pa i opasno....Ali ne, hoće guska malo u šoping po Knez Mihailovoj!

I šta sad?
Da vozim za njima k’o luda Mara? Tamo i nazad knap 2.000 km, sam samcat i gotovo bez pauze a u subotu ranim jutrom moram via Milano?
Naravno, imam i avion, ok, ali uz tu kombinaciju ne stižem na vrijeme nazad ovamo.

A taman sam fino sve već pripremio, kvazi kao znak prepoznavanja tebi i doktoru.
Šal, dres i kapu Kölna!
Evo upravo i poslikao kraj tvog teksta u postu iznad pa ako ne vjeruješ - pičim i fotke!

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/12/2017 : 07:41:25  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Nestvarno je to da ti za takav put treba barem 150€ (ako ideš sa ovima kombijem) ili barem 500-600 ako ideš sam. Ljudi u Srbiji žive ceo mesec sa 200€.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 06/12/2017 : 10:34:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li je Caleb na to mislio.
A ukoliko jeste, siguran sam da mu nije prvi put da čuje (čita) o takvim ili sličnim akcijama kad su takve stvari u pitanju.
Zna on sigurno i gomilu ljudi koji se npr. iz Srbije zapute na jedan dan (ili samo na par sati) via Zagreb, pokupuju na Interliberu torbe pune stripova, plate također putne troškove i tako na kraju potroše duplo do trostruko više nego što bi ovakav “izlet” koštao i to onda ne djeluje “nestvarno”?

Btw. Odakle ti onaj proračun sa 500-600€?

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...

Edited by - Dukidule on 06/12/2017 10:36:16
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/12/2017 : 12:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Putarina za Ö 10€, Mađarsku 20€, Srbija 20€. Karte 15€. Benzin za 2000km 150€. Hrana i piće još barem 100€.
Bez 300€ ne možeš ni da pomisliš da kreneš na put sam.
Ovih 500-600 su za mene, znaš da su Šviceri skupi. ;)
Meni nije bio problem da spontano prošle godine odem za Uskrs sa familijom četiri dana na more u Francusku. Za sve nam je trebalo nekih 700€, ali takve avanture ljudima u Srbiji zvuče kao naučna fantastika. Znam ljude koji cede benzin za 20€ u mesec dana.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 06/12/2017 12:07:10
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/12/2017 : 12:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Kako god, razbićemo Keln i odosmo da čekamo Atletico na proleće. ;)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 06/12/2017 : 12:57:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Putarina za Ö 10€, Mađarsku 20€, Srbija 20€. Karte 15€. Benzin za 2000km 150€. Hrana i piće još barem 100€.
Bez 300€ ne možeš ni da pomisliš da kreneš na put sam.
Ovih 500-600 su za mene, znaš da su Šviceri skupi. ;)
Meni nije bio problem da spontano prošle godine odem za Uskrs sa familijom četiri dana na more u Francusku. Za sve nam je trebalo nekih 700€, ali takve avanture ljudima u Srbiji zvuče kao naučna fantastika. Znam ljude koji cede benzin za 20€ u mesec dana.


Zaboravio si „putarinu“ za SLO, al‘ nema veze jer za AUT i SLO ionako imam godišnje vinjete pa tako ti troškovi svakako otpadaju.
A ne treba ni tih 20€ za Mađarsku jer bih vozio “klasičnom” relacijom, dakle AUT-SLO-HR-SRB. ;)

- Hrana?
Jbg., koliko prilike imaš potrošiti dosta para na hranu, tj. ići na pitaj Boga kakve večere etc. kod nepunog dana boravka? Spičim za par dinara neki burek, porciju ćevapa ili sl. - to je to i haj’mo ponovo nazad!

Tiket za Marakanu ne trebam kupovati a noćenje je također besplatno.

Ostaje dakle kao jedini faktor od stvarne “težine” onaj “gorivo”.
Ok, neka onda ostanu u prostoru tih 150€ i tako si postavljamo jedino još finalno i ključno pitanje:

Troši li se to svakih 15-ak dana u te svrhe?

Definitivno ne - jer Zvezda možda samo jednom u par godina igra protiv ekipa kao što su Köln, Hertha ili Leverkusen - pa uz mnogo sreće i Bayern.

Eto vidi sad, i sam drug Caleb (kao i mnoooogi ostali državljani Srbije) sigurno 1x godišnje ode na odmor u Grčku, u Crnu Goru na Jadran ili sl., gdje potroši najmanje 4, 5 ili 6x više od tih 150-ak eura a da to nikome ne djeluje “nestvarno”?


Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/12/2017 : 13:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ne kapiraš ti šta ja hoću da kažem, ali Caleb će ti objasniti.;)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 06/12/2017 : 16:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Ma kapiram ja u potpunosti šta ti meni pokušavaš reći - pa ne misliš valjda da sam baš toliki telac?
Al‘ isto tako pokušavam i ja tebi objasniti nešto što i ti sam sigurno dobro znaš, a to je da Calebova izjava ne mora nužno piti vodu.

Zašto?
Zato što to nije generelno tu neko pitanje zapada, Švice, Njemačke, Balkana etc.
Primjerice radi: otkud Caleb može znati da meni ili bilo kome drugom sa “zapada” na kraju mjeseca - ono kad je namirio gotovo sve redovne obaveze, ne ostane na raspolaganju samo nekih 50-ak, 30 ili šta ja znam koliko eura, a možda je čak i u minusu dok ne stigne nova plata - a želja za realizacijom akcije putovanja o kakvoj smo gore pisali prisutna.
A na drugoj strani vidiš (poznaješ) gomilu ljudi koji žive na pomenutom Balkanu - pa tako i u Srbiji, koji niti sekunde ne razmišljaju kad je tako nešto u pitanju.
Sjednu u auto ili uđu u avion i piče za Berlin (Zürich, Pariz ili Barcelonu) na tekmu (koncert, festival, odmor ili u šoping, etc., etc.).

Znači nema to nužno veze sa zapadom i Balkanom, bez obzira na poznati “kliše” o daleko boljem životnom standadu na zapadu - u odnosu na zemlje Balkana.

Da je neko pozivao na trač partiju, pićence ili neko večernje druženje u kafiću u Savskom vencu, pa ja napišem: “Eto lomim se baš da li ću stići navratiti ili ne” - a Caleb na to: “Jbt., šta ti je zapad za nas na Balkanu”, ili “Koje kurčenje,” - ok, to bi bila opravdana konstatacija, ali ovako nije. Nije zato jer je u pitanju baš utakmica koja se ne igra 10x godišnje.

Eto pitaj npr. Globinja (i to je samo jedan primjer) šta sve je nekada kao mladi pizdun bio u stanju izvesti i kuda sve putovati za svojim Hajdukom. A misliš da je tada imao toliko love da mu je ispadala iz džepova?
Ili pitaj bilo kojeg navijača Napulja, koji prati svaku tekmu svog tima, kako mu je “standard do jaja”.
Ljudi nemaju “leba da jedu” ali za sezonsku pretplatu mora biti.
Ili oko 60% navijača njemačkog Schalke-a ili Leipziga pa i skoro pola Dortmundovih, a sve “zapad”.

Eto, sad ti opet ponovi kako ja nisam skontao o čemu Caleb govori a ti meni bezuspješno pokušavaš prevesti.

PS.
Jedino (sada) nestvarno meni djeluje to što sam se već vidio kako ispred Marakane kačim Calebu Köln-ov šal oko vrata a doktoru navlačim njihov dres, a bio sve već fino pripremio.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 06/12/2017 : 21:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Sve ovo stoji sto je pisao menhanter, ali sustina mog posta bila vezana za tu spontanost i odlucivanje u trenutku. To me je dotaklo, pa sam zato i prokomentarisao, vise u polusali, a ne toliko ozbiljno. Iz moje perspektive, to je zaista nestvarno, toliko, da deluje kao utopija.
Jedno je stekati kes, mesecima, organizovati ekipu i otici na sajam i pljunuti djak para. Mozda sam te pogresno razumeo - koliko sam shvatio, ti nisi planirao da ides, tj, nisi stekao kes, vec ces odluciti da li ces ici, neposredno, dan pred utakmicu. Nije ni bitno, zanimljivo mi je da uporedim um sa Balkana i um sa Zapada i da vidim koja ja kontrast.

Zivi se i ovde, ali sto se tice odlaska na more, letovanje, ljudi uglavnom stekaju cele godine, da bi tamo otisli... ja licno, nisam isao na more od sredine devedesetih, kada sam bio klinac, do pre dve godine, kada sam isam bajsom. Trosak i nije bio nesto veliki :D

Menhanter, odvoji 700 eura i ode iznenada sa porodicom na odmor. Lepo, ali, tesko zamislivo za vecinu ljudi ovde. Ili sam ja van svih tokova.

Sustina mog pisanja je samo ta spontanost - finansijska spontanost.


A sto se tice sala i kape, mogao bih u trenutku da odlucim i dodjem do Marakane.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 06/12/2017 : 22:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

Sve ovo stoji sto je pisao menhanter, ali sustina mog posta bila vezana za tu spontanost i odlucivanje u trenutku. To me je dotaklo, pa sam zato i prokomentarisao, vise u polusali, a ne toliko ozbiljno. Iz moje perspektive, to je zaista nestvarno, toliko, da deluje kao utopija.
Jedno je stekati kes, mesecima, organizovati ekipu i otici na sajam i pljunuti djak para. Mozda sam te pogresno razumeo - koliko sam shvatio, ti nisi planirao da ides, tj, nisi stekao kes, vec ces odluciti da li ces ici, neposredno, dan pred utakmicu. Nije ni bitno, zanimljivo mi je da uporedim um sa Balkana i um sa Zapada i da vidim koja ja kontrast.

Zivi se i ovde, ali sto se tice odlaska na more, letovanje, ljudi uglavnom stekaju cele godine, da bi tamo otisli... ja licno, nisam isao na more od sredine devedesetih, kada sam bio klinac, do pre dve godine, kada sam isam bajsom. Trosak i nije bio nesto veliki :D

Menhanter, odvoji 700 eura i ode iznenada sa porodicom na odmor. Lepo, ali, tesko zamislivo za vecinu ljudi ovde. Ili sam ja van svih tokova.

Sustina mog pisanja je samo ta spontanost - finansijska spontanost.


A sto se tice sala i kape, mogao bih u trenutku da odlucim i dodjem do Marakane.



Ma ja sad citam sta ste se vi rasoisali dok ja pijem Ma samo vi dodjite, i ja bi isa gledati velike timove Barsu, Reala, Mancester
E Duki,Duki, uhvatio se ti odmah liseg drustva (ovog petokolonasa Caleba)...Zvezda se voli za druge se navija
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 06/12/2017 : 22:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Znači fulali smo šustinu i on i ja, je l‘ tako?
Hajde, potvrdi mi bar to pa da mi bude lakše.

A hunter da izdvoji 700€ za neki spontani odmor.
Šališ se garant?
Znaš li ti gdje on živi?
Ma u Švici.....u Šviiiciiii đaci.
700€ oni tamo daju samo bakšiša mehaničaru da im pregleda auto pred putovanje.
A mi, sirotnja pred Bogom jadna, gledamo kako najpovoljnije da se prošvercamo iz jedne države u susjednu.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page
Page: of 348 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.62 seconds. Snitz Forums 2000