forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 TEXAS KID, MOJ BRAT
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 12/07/2013 : 17:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Igore, koliko stranica okvirno bi trebao imati strip kad ga završiš?
Thx
Go to Top of Page

kordej
Starting Member

47 Posts

Member since 08/12/2010

Posted - 14/07/2013 : 10:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send kordej a Private Message  Reply with Quote
Bisley - Ravno 216.
Go to Top of Page

kordej
Starting Member

47 Posts

Member since 08/12/2010

Posted - 24/07/2013 : 15:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send kordej a Private Message  Reply with Quote
i još jedna epizoda TEXAS KIDA :

http://activatecomix.com/index

Sad smo točno na pola knjige -svima koji su tu odpočetka
ili su se zakačili uaput, hvala na podršci!
Čitamo se opet na jesen!
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 24/07/2013 : 16:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kordej

i još jedna epizoda TEXAS KIDA :

http://activatecomix.com/index

Sad smo točno na pola knjige -svima koji su tu odpočetka
ili su se zakačili uaput, hvala na podršci!
Čitamo se opet na jesen!


Hvala tebi što radiš izvrstan strip i dijeliš ga s rajom :)

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/07/2013 : 16:45:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Uf, tek sada sam skuzio da je izgleda u međuvremenu bio jos neki update, pa sam se vratio jos malo nazad sa citanjem. Odlicno ovo ide, i bas me zanima kuda ce nas sve to odvesti.

Vjerojatno je jos prerano za ime hrvatskog izdavaca kada strip bude zavrsen. Tipujem na Fibru ali...


note - na str. 97 (42. str. 2. chaptera) u donjoj desnoj vinjeti vidi se nesto teksta koji tamo vjerojatno ne treba biti?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

kordej
Starting Member

47 Posts

Member since 08/12/2010

Posted - 24/07/2013 : 21:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kordej a Private Message  Reply with Quote
Poli - to samo znači da pažljivo gledaš sličice. Meni je to promaklo, a Tici slijede čvrge za propust!
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 05/08/2013 : 16:49:43  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
nisam drugdje našo o viteštvu, pa eto...

onako usput čestitke gospodinu za viteštvo:

http://m.slobodnadalmacija.hr/Novosti/Najnovije/tabid/296/articleType/ArticleView/articleId/217748/Default.aspx

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/08/2013 : 18:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

nisam drugdje našo...



kah kah
prije 2 dana (na dnu)

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=4&TOPIC_ID=42554


a jucer i Bushido u tjednim crticama
http://www.stripovi.com/vijesti/tjedne-crtice-187/677/



cestitke i iz Ljubljane... burzuju



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 05/08/2013 : 19:42:10  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
sej sm vidu ampak prepozn...se opravićujem...sej ne:o)

ampak ni blo glih vidit kake hude euforije pr hrvatih, jle?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/08/2013 : 20:03:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ostali bez daha ili Josipovic priprema nesto... epohalno.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 22/08/2013 : 14:46:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Čestitke na dobivenoj tituli.

Redovno pratim Texas kida i super mi je.

Jedino, ako smijem reći, ovaj nastavak mi je malo slabiji od prethodnih.
Po logici stvari trebao je biti fokusiran na lik majke i odnos majke i sina.
Kako je cijeli strip u osnovi mačistički i hard core, ovo je jedino mjesto
gdje se zbog ravnoteže moglo ubaciti nježnije emocije i ljudsku toplinu.
Dosta je tabli potrošeno na lik Mare Jagičeve, a preko majčinog lika se preletjelo.
S obzirom na sirovi karakter oca, za očekivati je da majka i
sin imaju kompleksan odnos i da je majka svu ljubav uputila prema sinu.
Možda je to moglo prolaziti u flešbekovima sinu kroz glavu dok mu majka plače na ramenu.
Osim toga, majka je jedini Radovanov saveznik i uz Radovana jedina “žrtva” Texas kida.
To se jače trebalo vidjeti u sinovljevom “prepričavanju” događaja. Šteta da vizualnim storytelingom (bez tekstualnih komentara) u kojem ste odlični niste dodatno “napumpali” atmosferu pred Radovanov upad u Kidovu sobu.

Još jedna stvar mi fali. Zašto se Tomislav Brandt odlučio na brak? Možda je u kazalištu, trenutak prije scene kad
primjeti svoju buduću suprugu, mogao biti kadar gdje npr. Tomislavov urednik komentira Tomislavu:
“Tolike ti pare plaćamo, a ti si uvijek u istom izgužvanom odijelu. Zar nemaš nikog da brine o tebi?”.
Go to Top of Page

kordej
Starting Member

47 Posts

Member since 08/12/2010

Posted - 28/08/2013 : 16:52:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kordej a Private Message  Reply with Quote
Dupli -
Sasvim OK opaske. No, strip je tek na polovici - ima vremena i za mamu i za sve ostalo.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/10/2013 : 15:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Evo i ja sam pročitao dosad objavljene table na račun one emisije Trikultura, i mogu reći da je zaista zanimljivo. Što se tiče crteža neki kadrovi su ono baš "stani pa gledaj".
Odnos otac-sin, junak s Divljeg zapada su me odmah podsjetili na Bonelli familju, a kad sam pročitao Macanov post vidim da nisam puno pogriješio:
quote:
Originally posted by mcn

Za anegdotu:

Zamisao za izvornu novelu "Teksas Kid, moj brat" nastala je tijekom čitanja nekog Strip zabavnika u kojem je jedan pomalo konfuzni uvodni tekst o Bonelliju rekao otprilike "Tata Gianluigi je kreirao Teksa, a sin Sergio Zagora, tako da je Teks pomalo Sergiov brat, a Zagorov stric ..." Ili tako nekako.

Ukratko, onda sam ja pomislio: "E, a što bi bilo da jednoga dana Teks dođe mladome Sergiu na vrata i počne ga šikanirati kao mlađega brata?"

Za dalje čitajte novelu, ili Kordejevu prilagodbu u strip.
Go to Top of Page

smicak
Starting Member

3 Posts

Member since 05/09/2012

Posted - 04/11/2013 : 14:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Send smicak a Private Message  Reply with Quote
Igore, nema te na acivate.com u proteklih 3 mjeseca,a iscrtao si Texas Kid-a do petog nastavka.... Gdje je nastaso nesporazum???
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 04/11/2013 : 17:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kordej


Sad smo točno na pola knjige -svima koji su tu odpočetka
ili su se zakačili uaput, hvala na podršci!
Čitamo se opet na jesen!



Nema nesporazuma, kako vidiš Kordej je najavio tu malu stanku
Go to Top of Page

kordej
Starting Member

47 Posts

Member since 08/12/2010

Posted - 07/11/2013 : 14:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Send kordej a Private Message  Reply with Quote
Što se stanke tiče - fajt ne stranom tržištu je sve teži i sve je manje slobodnog vremena za moju bebu, TEXAS KIDA, jer još uvijek nema zainteresiranih izdavača da mi taj rad financijski podrže kako nastaje - znači još uvijk ga radim za džabe, kad stignem.. Kako saznajem, STRIP REVIJA je pred ukinućem, tako da sam izgubio i ono malo siće koju sam dobivao za objavljivanje u toj tiskovini. To mi otežava razmišljanje o daljnjem razvoju scenarija - sad se stvari u priči kompliciraju i mora bit sve savršeno tempirano za veliki finale, a to nije lako. Zato, molim sve zainteresirane za strpljenje. Bit će KIDA, kad se kockice poslože kako treba.
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 09/11/2013 : 01:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
stvarno šteta ako je strip revija pred ukinućem. nadam se da će se poduzeti sve da se to ne dogodi. a što se Kordeja tiče, you can eat his dust! njegova privrženost i trud je primjer svima onima koji se iole žele baviti crtanjem stripa. a kakav je osobno ne znam niti me ne zanima.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 19/02/2014 : 12:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Baš mi jutros palo napamet kako duuuugo nema Texas Kid-a pa mi došlo
da nacrtam motivacijski Fan Art

Go to Top of Page

Shiva314
Junior Member



Croatia
336 Posts

Member since 16/07/2004

Posted - 19/02/2014 : 12:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiva314 a Private Message  Reply with Quote
dupli, skroz si lud!

I am the Lord of all Evil...but you can call me Cookie
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 19/02/2014 : 16:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote


totalno kul.

nadam se da će se uskoro nešto dogoditi da ponovno pokrene Texas Kida... taj strip ima sva obilježja modernog klasika. toliko je dobar da se čovjek smrzne pred njegovom monumentalnom veličinom. baš nam treba nekakav reper (točka točno određene nadmorske visine) da od nje odmjeramo ostale domaće stripove.

bilo bi super da se od Texas kida razvije neka specifično domaća škola crtanog romana. kad se završi imat ćemo nešto u što ćemo moći uperiti prstom i reći: evo, to je nešto čemu bi svatko trebao težiti.

kad je uzor tako dobar, ni epigoni valjda ne bi bili jako loši.
Go to Top of Page

kordej
Starting Member

47 Posts

Member since 08/12/2010

Posted - 04/03/2014 : 14:06:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kordej a Private Message  Reply with Quote

Ovo je super! - nisam očekivao da će TEXAS KID dobiti i svoj prvi fan art.
Bogme su me zasvrbili prstići da ponovo nastavim...
Hoću reć svima da sa još malo strpe - KID svakako ponovo kreće za mjesec-dva, kad raskrčim prepreke koje mi ne daju da nastavim. A KID se koprca u mojoj glavi i hoće van...
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 17/08/2015 : 12:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
Ukradeno sa onog drugog foruma:



Ne trebam se više boriti sa zlim glasićem koji me nagovara da ljuljnem brdo love za te 4 sveske.

Već neko vrijeme sakupljam Kordejeve Američane, neinzistiranje na mukotrpnom detaljnom pimplanju daje taj nenadmašni kordejevski spektakl na puno više sličica. Najdraži Kordejevi radovi su mi oni rađeni za Amere, izuzmemo li autorske projekte koji su ipak najnajbolji naravno.

Sori na velikoj slici. Na tabletu sam.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/08/2015 : 12:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Hm, pretpostavljam da je to reprint onoga što je izašlo?

Jer taj strip nikad nije dovršen. Ugašen je nakon što je objavljena polovica.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/08/2015 : 12:49:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A sta je s Texas Kidom? :(



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 18/05/2017 : 23:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
Ron Marz/Igor Kordej: Betmen & Tarzan u kandžama Žene-mačke.

Ako sam dobro shvatio, crno-bijelo i povećani format. U Systema. Uskoro.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000