forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Brendon - Malagma comics
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 04/05/2012 : 19:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
ovako....uporedio sam isti broj..broj 1 pre kupovine sa zutim i belim papirom da bi odlucio koji cu da kupujem...i meni se mnogo vise svidja zuti papir...prakticno isti papir koji i italijani koriste za svoja originalna izdanja...i crtez mi je lepsi na tom zutom papirom...tako da uzimam taj zuckasti papir...sto se samog izdanja tice lepo je uradjeno i jeste broj 2 je malkice siri...nevezano za boju papira...ali nista strasno...pa imam i iatlijanke originale zagora brendona....svaki broj je malo visi ili nizi....sto se samog brendona ko junaka svidja volim ga...
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 04/05/2012 : 19:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Žao mi je ako su izdavač i ostali članovi ovo protumačili kao napad na dotične - naravno, takvih namjera nije bilo.

Alexts, ja sam procijenjivao serijal iz perspektive Kjaverotijevog opusa, a ne čitavog Bonelija - a osim toga, nemoguće je ne pričati o čitavom Boneliju kada se dohvatiš nekog njihovog stripa, budući da ih većina ima jaka zajednička obilježja. Sad, moram da napomenem: žao mi je ako si stekao utisak da ja pišem nekritičke apoteoze mangama. Ne, ja se koncetrišem na ono najbolje, zato što su u pitanju uglavnom nepoznati stripovi koje valja predstaviti publici. Pisao bih i o osrednjim, i o lošim mangama - ali smatram da je preče uputiti ljude na tolika sjajna dijela koja čuče u mraku (kod nas, naravno), a koja bi se dopala mnogima.
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 04/05/2012 : 20:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by star-duster
Ono što mi je zaista zasmetalo jeste to što je drugi broj otprilike po 2mm viši i širi od broja jedan


Druže, stvarno te molim da ne shvatiš ovo lično i da se ne ljutiš, ali moram napisati svoj kratki komentar na ovu izjavu:

Mislim, pretjerujemo. Evo, sada sam shvatio, "pregledajući" moju policu sa mangama, da mi je jedan Tezukin strip za oko milimetar niži od drugih od istog izdavača. Šta sad - da šaljem protestna pisma, zapalim se ispred redakcije, pilom skratim ostale, da budu "u redu"? Heh.

Pogotovo se ne bih uzbuđivao poradi kristalno čistog treša kao što je "Brendon".
Još jednom te molim da se ne naljutiš - samo sam naveo tvoju poruku kao primjer našeg kolekcionarstva koje se nekada zaista zna graničiti sa opsesivno-kompulsivnim poremećajem.




"Druže",stvarno bih te molio da ovo ne shvatiš osobno,ali netko tko čita smeće od mangi sa pretežno pedofilskim naslovnicama nema što pisati o Brendonu da je "kristalni" trash!!!!
Imaš manga topic pa veličaj mange do mile volje,a Brendona ostavi na raspravu za ljubitelje ovog strip junaka!!!


Meni ovo privlaci paznju,mozes li objasniti o kojim se naslovima radi ili jednostavno lupas,cisto da podbodes Mhejla?
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 04/05/2012 : 20:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Ma meni je neukusno da u topicu koji je posvečen određenom strip junaku netko o njemu piše da je smeće....ako netko nešto voli nek' uživa i raspravlja o tome..
Mene, recimo Brendon nakon prvog pročitanog broja ničim posebno nije oduševio,ali ipak tu vidim materijala za dobre priče u budućnosti,pa ću ga nastaviti čitati...
Što se tiče novih Bonellija,za razliku od Brendona, Cassidy i Greystorm rasturaju od prvog broja..!
A što se tiče podbadanja sa pedofilskim naslovnicama mangi,ja recimo kao stripofil dajem šansu svakoj vrsti stripa i čitam sve što mi je dostupno. Mange koje su prevedene u Hrvatskoj su za mene smeće,a sve one stotine mangi na engleskom jeziku koje se u algoritmu u Zagrebu mogu nabaviti imaju skoro na svakoj drugoj naslovnici neku curicu u minici ili haljinici ispod koje se vide gačice...neukusno i pedofilski za moj ukus!
Ako netko može preporučiti neko manga remek djelo,rado ću ga pročitati i prokomentirati.(pohvaliti ili popljuvati)?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 04/05/2012 : 21:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki


Ako netko može preporučiti neko manga remek djelo,rado ću ga pročitati i prokomentirati.(pohvaliti ili popljuvati)?


mozda nije remek-djelo, ali svakako dobar strip:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=39874
a remek-djelo slijedi u ovoj godini, od istog autora
http://www.bedetheque.com/serie-4441-BD-Quartier-lointain.html

Edited by - King Warrior on 04/05/2012 21:09:06
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 12/05/2012 : 00:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
kako ide prodaja prvog i drugog broja?
Go to Top of Page

Zagooor
New Member



Croatia
255 Posts

Member since 13/04/2012

Posted - 30/07/2012 : 11:45:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagooor a Private Message  Reply with Quote
Jesu li samo dva broja izašla i zašto ?

Ono,mislim stvarno ...
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 30/07/2012 : 12:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Za sada samo 2.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Zagooor
New Member



Croatia
255 Posts

Member since 13/04/2012

Posted - 30/07/2012 : 12:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagooor a Private Message  Reply with Quote
Je li to onda propalo ili ?

Ono,mislim stvarno ...
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 30/07/2012 : 12:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagooor

Je li to onda propalo ili ?



Nije propalo (pu, pu, daleko bilo...)!
U septembru za Salon stripa bi trebalo da se pojave trojka i četvorka.
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 30/07/2012 : 13:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Godišnji odmori su trenutno aktuelni...

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 30/07/2012 : 13:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlix

Godišnji odmori su trenutno aktuelni...



Godišnji odmori su uvek aktuelni a osobito leti...

Uostalom, kad može veliki Boneli da uzme odmor celog avgusta može i mala Malagma...
Go to Top of Page

Zagooor
New Member



Croatia
255 Posts

Member since 13/04/2012

Posted - 30/07/2012 : 14:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagooor a Private Message  Reply with Quote
A kava je proša ova dva Brendona ? Je li istina da će biti samo 6 brojeva u Malagmi ?

Ono,mislim stvarno ...
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 30/07/2012 : 14:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagooor

A kava je proša ova dva Brendona ? Je li istina da će biti samo 6 brojeva u Malagmi ?



Iz razgovora sa Borisom shvatio sam da su otkupljena prava za prvih šest brojeva pa če onda na osnovu prodaje i interesovanja odlučiti za dalje...
E sad, nisam se od maja čuo sa njim pa ne bih znao kako je prošla prodaja prva dva broja ali valjda je na zadovoljavajućem nivou.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 30/07/2012 : 23:40:31  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Tiraz je mali, pa racunam da bi trebalo da se rasproda.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Zagooor
New Member



Croatia
255 Posts

Member since 13/04/2012

Posted - 31/07/2012 : 10:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagooor a Private Message  Reply with Quote
Uskoro ću dobiti 2. Brendon,pa ćemo vidjeti kakav je ... Ako netko prodaje jedinicu javite mi na mail

Ono,mislim stvarno ...
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 31/07/2012 : 10:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagooor

Uskoro ću dobiti 2. Brendon,pa ćemo vidjeti kakav je ... Ako netko prodaje jedinicu javite mi na mail



Po opštem mišljenju onih koji su pročitali dvojka je mnogo bolja od jedinice.
Go to Top of Page

marinac
Average Member



570 Posts

Member since 13/05/2011

Posted - 02/08/2012 : 10:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send marinac a Private Message  Reply with Quote
Oba broja su skoro rasprodata.
Ostalo je vrlo malo primeraka.
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 02/08/2012 : 10:35:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by marinac

Oba broja su skoro rasprodata.
Ostalo je vrlo malo primeraka.



Odlično...
Znači možemo za Salon da očekujemo trojku i četvorku?

Go to Top of Page

marinac
Average Member



570 Posts

Member since 13/05/2011

Posted - 02/08/2012 : 20:53:38  Show Profile Show Extended Profile  Send marinac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 2

quote:
Originally posted by marinac

Oba broja su skoro rasprodata.
Ostalo je vrlo malo primeraka.



Odlično...
Znači možemo za Salon da očekujemo trojku i četvorku?



Tako su mi rekli. Da zajedno izlaze 3 i 4, ali ja ipak ne odlučujem o tome.
Ne mogu ništa pouzdano reći, a ni meni niko ništa ne javlja.
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000