forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD - Supernova 1: Od signala do šuma
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/06/2012 : 09:08:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

Pazarih danas. Format/dizajn je užasan, šteta što nije manji..
Valjda će utisak pročitanog biti bolji od vizuelnog..



Imrahile, kakav je utisak procitanog...ocena...ja se jos dvoumim pazariti ili ne...prelistao sam ga na kratko ali jos razmisljam...
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13368 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 01/06/2012 : 09:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Interesantan crtež, interesantno zamišljeno, ali mi je utisak posle čitanja baš baš loš. A i uostalom, prodao sam ga vrlo brzo posle čitanja.
Očekivao sam dublju priču, a crtež koji je stvarno ok, mi uopte nije legao uz ovakav strip. Imao sam utisak da gledam knjigu sa ilustracijama.
I jes da je originalan format ovakav, ali meni je užasan.

Mada, ima i onih kojima se baš sviđa, pa najbolje da vidiš više utisaka.

Edited by - Imrahil on 01/06/2012 09:38:09
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
275 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 10/03/2013 : 21:41:02  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Malopre zavrsih Od signala do suma... kakav strip... izistinski me iznenadio i to samo tako... ne znam ni ja sta sam ocekivao pre citanja jer me danas Pinokio "oborio sa nogu", ali priznajem da ovako nesto uistinu nisam... fenomenalna stvar, jos jedan DW biser... pomera granice stripa i umetnosti... scenario odlican, prica ozbiljna i nagoni na razmisljanje, a o Mekinovom radu mogu reci samo da je izuzetno umetnicko delo... neverovatno dobro... potpuno druga dimenzija stripa...
ovo delo ili volis ili ne... srecan sam sto spadam u ove prve...
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 11/03/2013 : 23:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message  Reply with Quote
"ovo delo ili volis ili ne... "
Ovo zvuci da ce svako ili da prezire ili obozava neki strip?
Zasto ne mogu da budu opcije: voli i recimo osrednje gotivi, zasto su ovako dve iskljucive opcije?
Nisam citao, samo sam znatizeljan.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6855 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 11/03/2013 : 23:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hua

"ovo delo ili volis ili ne... "
Ovo zvuci da ce svako ili da prezire ili obozava neki strip?
Zasto ne mogu da budu opcije: voli i recimo osrednje gotivi, zasto su ovako dve iskljucive opcije?
Nisam citao, samo sam znatizeljan.



S obzirom da je reč o nekoj vrsti eksperimentalnog stripovskog izraza, onda je jasno zašto je tako, jer se ljudi najčešće dele na one sklone art varijantama i one koji uopšte nisu otvoreni za takve stvari.

Objektivna ocena može doći od nekog dobrog poznavaoca stripa, a ona može biti i osrednja, ali samo ako je strip takav.
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
275 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 12/03/2013 : 01:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hua

"ovo delo ili volis ili ne... "
Ovo zvuci da ce svako ili da prezire ili obozava neki strip?
Zasto ne mogu da budu opcije: voli i recimo osrednje gotivi, zasto su ovako dve iskljucive opcije?
Nisam citao, samo sam znatizeljan.


evo alexts rece nesto na tu temu, ali ipak i ja da se dopunim radi pojasnjenja...
"ovo delo ili volis ili ne"...
najpre mislim da je ovo malo vise od obicnog stripa... zato i rekoh "delo"... i pod time podrazumevam "umetnicko delo"..., ali da ne pricam sada o tome, nije to tema...
dalje, napomenuh (na dw) da mi se cini da Signali na izvestan nacin ipak "pomeraju granice" stripa... i u tom smislu mislim da citaoca ne ostavlja ravnodusnim... tj. da "osrednje gotivi" ovaj strip... to bi onda bio mainstream, a to je na ovim prostorima rezervisano ipak za npr. Boneli (bez ikakve uvrede za Boneli)... Signali to nisu, makar ne za mene... Signali te rade, teraju te na razmisljanje, ne ostavljaju te ravnodusnim, provociraju te..., a to je sustina svakog umetnickog dela... bilo da ti se svidja ili ne, to sto te "radi" ipak cini njegovu sustinu... utice na tebe i deluje na tebe, trazi tvoju reakciju... u tome se i Signali razlikuju od obicnog stripa i "pomeraju tu granicu"... zato i mislim da ovaj strip mozes voleti ili ne... jer to nije sasvim obican strip... da jeste, priznao bih i kategoriju "osrednje gotivan"..., ali opet, to je samo moje misljenje...
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 12/03/2013 : 14:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message  Reply with Quote
Ha ha..
Hvala na opisima.
Izmislih i novi termin "osrednje gotivan" :D
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000