forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Daredevil 1-5
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 16/01/2014 : 09:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Prvu knjigu sam citao jos davno i bila mi je odlicna. Kad je izaslo Fibrino izdanje krenuo sam citati redom. prva knjiga mi je ponovo legla. Drugu knjigu sam jedva izdrzao do kraja. Treca i cetvrta su mi bile nesto bolje ali ne toliko da mi ne bude dosadno i razvuceno na momente. Peta knjiga bi vjerojatno bila bolja da cijela radnja u njoj zapravo nije vec vidjena u prve 4 knjige, znaci nepotrebno prezvakavanje vec vidjenog. Elektra mi je bila super radi crteza u kojem mozes uzivati nevjerojatno dugo i svaki put pronaci neki novi genijalni detalj, prica tako tako.

Uzeti u obzir da bas i ne volim superheroje, tako da bi netko tko ih voli i prati sigurno imao visu ocjenu za sve knjige.

Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 16/01/2014 : 09:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Deers


A sada Elektra atentatorica


koliko sam uočio, ovaj strip svi pljuju (i to uglavnom zbog crteža).




Ali zasto, meni je to jedan od najludje i najgenijalnije nacrtanih stripova ikad. Satima mozes samo gledati te table i svaki put pronaci nesto novo.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/01/2014 : 10:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Deers


A sada Elektra atentatorica


koliko sam uočio, ovaj strip svi pljuju (i to uglavnom zbog crteža).




Ali zasto, meni je to jedan od najludje i najgenijalnije nacrtanih stripova ikad. Satima mozes samo gledati te table i svaki put pronaci nesto novo.


ma u svakom slučaju ga nameravam nabaviti.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/08/2014 : 00:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Američki superherojski strip mi je oduvek bio najmanje zanimljiv u odnosu na ostale strip škole(ne računajući mange sa kojim sam tek od skoro počeo da se upoznajem); možda je to jer mi je bio najmanje dostupan, pa ga i nisam upoznao na pravi način, a možda mi jednostavno manje leži nego američki novinski strip ili nesuperherojski ili frankobelgijanski,boneli,...Mada sad kad je počelo ozbiljnije izdavanje stripova sa superherojima od strane srpskih i hrvatskih izdavača, videćemo da li će i dalje biti tako.
U svakom slučaju, jedina dva strip serijala koji su mi bili upečatljivi i zavredili moju pažnju u periodu do devedesetih (a slobodno mogu reći i do pre neku godinu ) su Spajdermen i Dardevil.Posebno Dardevil,koji me je očarao čitajući ga svojevremeno u Eksu.Samim tim je ushićenje bilo veće kad ga je Fibra objavila.

Čovek bez straha- Sjajan strip.Zaseban strip album o Dardevilovom poreklu koji će se svideti i najtvrdokornijim protivnicima superherojskih stripova.Kada bih nekome trebao da preporučim neki Marvelov strip, ovaj bi se bez sumnje našao u samom vrhu liste.Sa obzirom da se radi o početku nekog supergaćeše i da ga potpisuje Miler, čitajući ga, katkad sam ga uspoređivao sa Godinom prvom;ali nije mi toliko superioran kao pomenuti strip o Betmenu.
Samo bih se dodirnuo dve stvari koje su mi malo zasmetale:1.Ne sviđa mi se kako je prikazan kamion koji prenosi radioaktivni otpad;mislim, obična krntija sa drvenom ogradom koja je pukla ko "jedan,dva".Ma daj.2.Žao mi je što deo stripa u kojem Stick obučava mladog Mata nije malo bolje (i duže) razrađen i odrađen.
Sve ostalo je odlično - ocena, devetka ko kuća.
Elektra - prvih nekoliko brojeva u kojima je Frenk samo crtač su ništa posebno,klasična superherojština za koju rekoh da me slabo tangira.Mada kako priče odmiču, sve su bolje, kao da je Miler uneo nešto svoje u scenario.A od Elektre počinje ono pravo.Superherojski strip sa štimingom velikog FM - ocena, osmica,jaka osmica.
Elektrin povratak - nastavak avantura započetih u drugom Fibrinom albumu, a koje sam gutao pre dvadeset i više godina; a čini mi se da ih se sećam kao da je juče bilo.Elektra,Bulsaj,Kingpin,Panišer,nindže,... - predivno!Ocena, desetka; možda ocena više zbog nostalgije, ali šta da se radi.
Ljubav i rat - zvršetak sage o Kingpinu i Elektri sa odličnim krajem.Pa onda jedna interesantna priča sa Bulsajem, pa onda jedna za koju nemam pojma zbog čega se našla u ovom albumu, sa obzirom da se nigde ne pominje Dardevil ?? A onda malo kooperacija Milera i Sjenkjeviča - ne mogu reći da me je ova priča nešto "dirnula" (čak mi je žao što i ovo nisu odradili FM i Klus Janson), ali nije ovo ni tako loše;moj prvi dodir sa Sjenkjevičem.Zadnje tri priče su solidne.Ocena, devetka, iako ni blizu tako jaka onoj devetci koju sam dao Čoveku bez straha.
Ponovo rođen - uh;šta ovo bi ??!!Kakav strip ljudi, oduvao me je! Šlag na tortu, fantastučan završetak jedne sjajne mini edicije o Dardevilu kojom nas je Fibra počastila.Jedino sam kraj nije baš ispunio neka moja očekivanja,ali sve ostalo je fenomenalno.Macukeli izvrstan,a Miler briljijantan.
Interesatno je da je na glasanju za oskara ovaj album zauzeo 58. poziciju - smešno i tužno; meni je bez razmišljanja u prvih nekoliko stripova izdatih te 2012. godine.
Ocena - pa normalno, desetka "ko vrata"

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/08/2014 00:38:02
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/08/2014 : 00:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
tri pitanja:
1.Zbog čega je objavljena priča Zao kraj u četvrtoj knjizi kad se u njoj ne pojavljuje Dardevil?
2.Koja je fora sa ispremeštanim rasporedom stranica u Bizarnim pustolovinama Elektre u četvrtoj knjizi??
3.Ko je tip/robot/superheroj koji traži od Dardevila da odstupi od Nukema u Born again-u?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1734 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 13/08/2014 : 01:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

1.Zbog čega je objavljena priča Zao kraj u četvrtoj knjizi kad se u njoj ne pojavljuje Dardevil?



Kako se ne pojavljuje? Čovek sa cvikama, "stranac".

quote:
Originally posted by anto

2.Koja je fora sa ispremeštanim rasporedom stranica u Bizarnim pustolovinama Elektre u četvrtoj knjizi??



Zato i jesu bizarne pustolovine.

quote:
Originally posted by anto

3.Ko je tip/robot/superheroj koji traži od Dardevila da odstupi od Nukema u Born again-u?



Iron Man

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/08/2014 : 07:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
Ponovo rođen
Interesatno je da je na glasanju za oskara ovaj album zauzeo 58. poziciju - smešno i tužno; meni je bez razmišljanja u prvih nekoliko stripova izdatih te 2012. godine.



isto kao i Brubakerov Kriminal za Oskara 2013, jbg. zato treba usmeno opominjati narod gde gresi

Edited by - kasper on 13/08/2014 07:17:12
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/08/2014 : 12:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlix

quote:
Originally posted by anto

1.Zbog čega je objavljena priča Zao kraj u četvrtoj knjizi kad se u njoj ne pojavljuje Dardevil?



Kako se ne pojavljuje? Čovek sa cvikama, "stranac".

quote:
Originally posted by anto

2.Koja je fora sa ispremeštanim rasporedom stranica u Bizarnim pustolovinama Elektre u četvrtoj knjizi??



Zato i jesu bizarne pustolovine.

quote:
Originally posted by anto

3.Ko je tip/robot/superheroj koji traži od Dardevila da odstupi od Nukema u Born again-u?



Iron Man


hvala zlixe.
1.pretpostavio sam da je to dardevil, ali ipak mi ne liči takvo ponašanje na njega; hmmm, vrlo neobična priča.

2.i to sam pretpostavio, ali mi je svejedno glupa ideja.

3.znači to mu je novi kostim!U stvari i ovde sam pretpostavio da je u pitanju iron man zbog pojavljivanja ostalih osvetnika, ali nisam bio baš siguran da je to on..

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/08/2014 12:17:51
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1734 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 13/08/2014 : 12:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Ma on je tokom godina promenio na desetine oklopa (Iron Man).

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 26/11/2014 : 22:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Kec... meni (totalnom amateru za Daredevila) prilicno dobar "intro" u smislu kako je sve pocelo i na koji nacin... dosta je to zanimljivo uradjeno... Ipak, ono sto mi je posebno ostavilo dobar utisak jeste odlicna atmosfera kojoj doprinos daje sjajan pripovedacki stil i sasvim dobar crtez i kadriranje... Izuzetno... nekako je sve to tako dobro uklopljeno da bas lepo "vozi"... I jos utisak da mi ova prva knjiga vise lici na DC stil nego na Marvel, nisam neki ekspert, niti pretendujem na to, ali eto neki moj utisak... moguce i da mi je zato ovaj kec potpuno ok....

Dvojka... koliko mi je kec bio dobar, toliko me dvojka zesce smorila... jedva zavrsih... dosadno do zla boga, ni nalik kecu... kako po kvalitetu price, tako ni po crtezu... klasican Marvel sa gomilom bezveznih dijaloga, besmislenim tabanjem, dosadnim pricama i "supljim" likovima... totalna suprotnost u odnosu na kec...

Trojka.... dosta bolje u odnosu na dvojku... posebno druga polovina... nije da me sad nesto oborila sa nogu, ali u odnosu na dvojku ipak se vidi neki napredak...

Cetvorka... sasvim korektna i citljiva... nista posebno epohalno, ali recimo opustajuce i zabavno... negde mi je skoro pa ujednacena po pitanju kvaliteta prica i crteza... sasvim prijatno iznenadjenje je prica Ljubav i rat... dosta zanimljiv pristup u realizaciji i stilu kako je nacrtana... dobro i drugacije...

Petica... negde rame uz rame sa odlicnom prvom.... jedine dve zapravo koje bih mogao da izdvojim, da su mi odgovarale i da sam ih onako sa gustom procitao... crtez odlican, a i prica kao celina skoro pa isto takva... meni licno mali pad pri kraju i nacinu kako se sve razresava, final obracun, izbor negativca, smislenosti, itd...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/05/2016 : 10:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ponovo sam se vratio Daredevilu, ovaj put ne kao totalna neznalica. i sad mi se sve ovo cini jos boljim nego li ranije. Daredevil je izvanredan strip, a usput je i superherojstina

DD 1, odlican uvod, Miler je ovo radio na kraju uzlazne linije svoje karije. mozda ima malo ponavljanja iz nekih epizoda sto kasnije slede, al ne smeta. najbolji mi je srednji deo, gde se upoznaje sa elektrom, dirljivo nema sta. zadnji deo malo vise vuce na Grad Greha nego li treba. ono sto fali Cudovistu iz mocvare, i drugim USA beskonacnim serijalma je upravo ovakav fin uvog

DD 2-4, sve gde Miler nije radio samostalno scenario je nepotrebo, ladno je sve ovo moglo da krene od Elektre. e sad, meni je neverovatno kako je Frenk brzo pohvatao konce, pa je vec nakon par brojeva imao odlicne epizode. marvel i DC iz tog vremena su mi ono, najblaze receno nezanimljivi (izuzimam X mene od Krisa i Berna), al eto covek nakon je nakon par epizoda uradio ono sto ostali nisu mogli za celi zivot. najbolja kasnica superherojstina sto sam citao u celom mom zivotu je ta Kingpin-Elektra saga, koja se zavrsava cuvenom epizdom gde se makljaju Elektra i Bullseye. pre svega ta saga mi je izuzetno zabavna, napeta, raznolika, a znalo da je bude i spektakularno. imamo cak i socijalno angazovane epizode (problem silovanja), obradjuje se tematika kriminala, Miler ovde uvodi novo likove koji projacavaju Daredevila. posle date sage, ocigledno se vidi da Miler i nije toliko zainteresovan da radi na serijalu u vidu mesecnih izdanja. u trenutku kad napusta crtanje epizoda, sve biva slabasno, al dobro.

potom dolazi epizoda Rulet, koja povezuje dva protivnika mozda i najjacom vezom sto sam do sada video u stripu, sve se prelema kroz odrastanje jednog deteta. kakav betmen i dzoker, sve sto je tu odradjeno daleko je slabije. a nije da se autori nisu trudili . Miler je ovde ekspodirao sa onim njegovim cuvenim untrasnjim monolozima i naracijom

epizoda Ljubav i rat, simpaticno

DD 5, remek delo u stripu. jedino sto mi smeta je sto Karen Page nije zasluzeno poginula, neverovatno da je ostala u zivotu nakon svega.

Edited by - kasper on 12/05/2016 11:04:43
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 12/05/2016 : 21:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

ponovo sam se vratio Daredevilu, ovaj put ne kao totalna neznalica. i sad mi se sve ovo cini jos boljim nego li ranije. Daredevil je izvanredan strip, a usput je i superherojstina

DD 1, odlican uvod, Miler je ovo radio na kraju uzlazne linije svoje karije. mozda ima malo ponavljanja iz nekih epizoda sto kasnije slede, al ne smeta. najbolji mi je srednji deo, gde se upoznaje sa elektrom, dirljivo nema sta. zadnji deo malo vise vuce na Grad Greha nego li treba. ono sto fali Cudovistu iz mocvare, i drugim USA beskonacnim serijalma je upravo ovakav fin uvog

DD 2-4, sve gde Miler nije radio samostalno scenario je nepotrebo, ladno je sve ovo moglo da krene od Elektre. e sad, meni je neverovatno kako je Frenk brzo pohvatao konce, pa je vec nakon par brojeva imao odlicne epizode. marvel i DC iz tog vremena su mi ono, najblaze receno nezanimljivi (izuzimam X mene od Krisa i Berna), al eto covek nakon je nakon par epizoda uradio ono sto ostali nisu mogli za celi zivot. najbolja kasnica superherojstina sto sam citao u celom mom zivotu je ta Kingpin-Elektra saga, koja se zavrsava cuvenom epizdom gde se makljaju Elektra i Bullseye. pre svega ta saga mi je izuzetno zabavna, napeta, raznolika, a znalo da je bude i spektakularno. imamo cak i socijalno angazovane epizode (problem silovanja), obradjuje se tematika kriminala, Miler ovde uvodi novo likove koji projacavaju Daredevila. posle date sage, ocigledno se vidi da Miler i nije toliko zainteresovan da radi na serijalu u vidu mesecnih izdanja. u trenutku kad napusta crtanje epizoda, sve biva slabasno, al dobro.

potom dolazi epizoda Rulet, koja povezuje dva protivnika mozda i najjacom vezom sto sam do sada video u stripu, sve se prelema kroz odrastanje jednog deteta. kakav betmen i dzoker, sve sto je tu odradjeno daleko je slabije. a nije da se autori nisu trudili . Miler je ovde ekspodirao sa onim njegovim cuvenim untrasnjim monolozima i naracijom

epizoda Ljubav i rat, simpaticno

DD 5, remek delo u stripu. jedino sto mi smeta je sto Karen Page nije zasluzeno poginula, neverovatno da je ostala u zivotu nakon svega.


Podpisujem

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 27/01/2021 : 21:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Elektra - naoružajte se strpljenjem jer početne epizode su za kolutanje očima ali nakon što Miler konačno sedne za volanom stvari počinju polako da dolaze na svoje mesto i naslućuje se golemi potencijal jer čovek nije gubio vreme i već prva epizoda na kojoj je potpisan kao scenarista je uvela u priču famoznu femme fatale grkinju Elektru

Elektrin povratak - Daredevil, Black Widow, The Hand, Elektra, Stick, Punisher, Bullseye, Kingpin, ekipa se okupila i žurka može da počne

Ljubav i mir - jedna od bazičnih premisa superherojstva od '80tih pa na ovamo je da heroj mora da pati, u Ljubavi i ratu Derdevil će... patiti
Dodatne priče poprilično razočaravajuće ali crteč Sinkeviča je zaista jedan prelep bonus koji diže ovaj tom za jednu ocenu više

Ponovo rođen - do kojih sve dubina čovek može da potone da bi pronašao... sebe
Suludo zašto je Miler ovako sjajnu priču upropastio sa uvođenjem Nuke-a i Kapetana Amerike i poslednja dva poglavlja drastično srozavaju utisak o pročitanom

Čovek bez straha - i za kraj povratak na početak, svojevrsni preludijum o motivima koji su usmerili mladog Murdoka da obuče kostim Derdevila
U kakvim su sve uslovima autori radili da bi ova priča ugledala svetlo dana ovo je zapravo odlično ispalo

Dobro je ostario Derdevil, klasika

Uskoro se bacam na čitanje Elektra: Assassin i Elektra Lives Again
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6577 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/01/2021 : 21:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ponovo rođen - sjajna priča. Ništa je nije upropastilo.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 27/01/2021 : 22:09:15  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Prva četiri i poslednja dva poglavlja po tematici i atmosferi nespojivi, kao dva različita stripa
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/01/2021 : 22:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ponovo rodje? sve tu funkcionise savrseno
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 27/01/2021 : 23:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ma idila, Kep i lik sa američkom trobojkom ofarbanom preko lica i sveopšte rokanje po ulicama idu ruku pod ruku sa jednom pre svega ljudskom pričom o čoveku koji pokušava da ponovo pronađe sebe
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/01/2021 : 23:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Ma idila, Kep i lik sa američkom trobojkom ofarbanom preko lica i sveopšte rokanje po ulicama idu ruku pod ruku sa jednom pre svega ljudskom pričom o čoveku koji pokušava da ponovo pronađe sebe



a vidi, imas pre toga kingpinovu pricu kad drzi zastavu, koja je savrsena. ta prica opet ima veze sa pronalazenjem ofarbanog. i tako likovi koji se pronalaze se rokaju. ono, marvel i rokanje idu zajedno.
Go to Top of Page

Biroa
New Member



Croatia
150 Posts

Member since 28/12/2020

Posted - 16/02/2022 : 14:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Biroa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlix

quote:
Originally posted by goksi

Ako postoji epizoda koja mi se nije svidela onda je to ona iz četvrte knjige od Sjenkjeviča. Nikako mi nije godio taj crtež, a ni priča mi nije nešto.



Slažem se sa tobom kad je ove priča u pitanju



Uh..već sam mislio da sam jedini kojem se nije svidio i uklopio u cijelu knjigu njegov crtež!
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 16/02/2022 : 14:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Ma idila, Kep i lik sa američkom trobojkom ofarbanom preko lica i sveopšte rokanje po ulicama idu ruku pod ruku sa jednom pre svega ljudskom pričom o čoveku koji pokušava da ponovo pronađe sebe


Trejdove koji sakupljaju te stare američke stripove ne treba gledati strogo kao cjeline jer se tada kod njih stripovi još nisu radili da bi bili objavljeni kao kompilacije koje čine cjelovitu priču. Ta zadnja dva broja u knjizi Ponovno rođen mislim da se ni ne trebaju smatrati dijelom te priče, oni su tu više nekako "pridruženi", ali čine kratku priču za sebe. U prilog tome ide i to da je Miller i druge svoje priče iz tog perioda koncipirao najčešće u četiri broja, recimo Povratak Mračnog viteza i Godina prva također imaju po četiri epizode.

Edited by - PaoloRivera on 16/02/2022 14:45:49
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/02/2022 : 14:34:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Biroa

quote:
Originally posted by Zlix

quote:
Originally posted by goksi

Ako postoji epizoda koja mi se nije svidela onda je to ona iz četvrte knjige od Sjenkjeviča. Nikako mi nije godio taj crtež, a ni priča mi nije nešto.



Slažem se sa tobom kad je ove priča u pitanju



Uh..već sam mislio da sam jedini kojem se nije svidio i uklopio u cijelu knjigu njegov crtež!


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 16/02/2022 : 21:09:06  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
@PaoloRivera, pa u suštini se slažem, ali izdavači Frankov i Davidov rad objavljuju u jednoj knjizi pa se osvrt odnosi na tu knjigu. Kada se priča o ovom stripu uvek se govori o Born Again, a ne o Daredevilu #226-231
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 16/02/2022 : 21:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
I s razlogom se govori o BA kao o jednoj priči, jer nije samo Matt/DD ponovo rođen.

I nikako Kep i Nuke kao lice i naličje Amerike nisu suvišni, ali je u Reaganovo vreme cvetala ekonomija, Hladni rat se bližio kraju... Pa je i kraj ove priče happy end, ne slučajno zaokružen posvetom coveru albuma Freewheelin' Bob Dylan, jer se i Dylan svojevremeno bavio društvenom kritikom, nacionalnom bezbednošću i nekim nesvakidašnjim ljubavima (baš na tom albumu). Ali je Mazzucchelli kroz rekonstrukciju zgrade i lika na skejtu na poslednjoj tabli direktnije ukazao na jedan lep period u kome se Amerika tada nalazila.

Rekao bih - i više od toga, jer ima jedan važan panel u kome Kep kaže onom generalu kako je odan isključivo snu. (Ili Snu, kako ga ko već vidi.) Nije slučajno ni to što je Miller izostavio "američki", takođe... Ali tumačenja su, naravno, različita.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture

Edited by - Gil-galad on 16/02/2022 21:24:02
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 16/02/2022 : 22:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Najbolji Millerovi radovi su kada se minimalno ili uopšte ne dotiče politike, pogotovo ne američke politike. Drugi autori to mnogo bolje rade od njega

Born again je priča o padu i usponu tj. vaskrsu Daredevila, poslednja stranica #231 poglavlja je jedini kraj koji je ova priča trebala dobiti link
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 16/02/2022 : 23:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Moje mišljenje je bilo slično Najkerovom. Mrzi me da kopam osvrt sa drugog foruma, ali čini mi se da sam takođe smatrao suvišnim preteranim ono rke-koke iživljavanje na građevinskim blokovima.

Resistance is futile.

Edited by - borg on 16/02/2022 23:08:58
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000