forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Essential Marvel (Čarobna knjiga)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/10/2014 : 20:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Essential X men pocinje od kog broja originala?

Jel su to price koje je pisao Chric Claremont?
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 04/10/2014 : 21:09:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ovaj Essential X men pocinje od kog broja originala?

Jel su to price koje je pisao Chric Claremont?



X-Men #120-141, Uncanny #142-144; Annual #3-4

To su Claremontove priće...

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/10/2014 : 01:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Andrej

quote:
Originally posted by going going

Ovaj Essential X men pocinje od kog broja originala?

Jel su to price koje je pisao Chric Claremont?



X-Men #120-141, Uncanny #142-144; Annual #3-4

To su Claremontove priće...



Hvala!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/10/2014 : 23:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote



Procitao Vulverina! Ona mini-saga od 4 broja koji su radili Klermont i Miler je bas dobra. Zabavna, napeta i ima malo i Vulvijevog filozofiranja.
Dosta stvari iz ovog stripa je prebaceno na filmsko platno filmom Wolverine iz 2013. Preporucujem i film i strip!

E sad imam jedno pitanje za znalce:
Na kraju ovog stripa, posle 4delne minisage Wolverine koja je zaokruzena celina, su ubacene i 2 epizode The Uncanny X men 172 i 173 koje su svojevrsni nastavak ove Japanske sage. E sad mi tu nismo dobili rasplet dalje price.
Jel ce to Carobna knjiga da objavi u nekom novom kolor Wolverine izdanju ili je to vec objavljeno u nekom Essentialu od Carobne knjige? Posto bih bas voleo da procitam nastavak.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/10/2014 : 00:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Te epizode će biti objavljene u četvrtom broju esencijalnih x-mena.
X-Men #162-179, Annual #6;
Ako si mislio na nastavak radnje iz tih epizoda ne znam u kojim brojevima će biti ili u kojoj seriji.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/11/2014 : 10:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going




Procitao Vulverina! Ona mini-saga od 4 broja koji su radili Klermont i Miler je bas dobra. Zabavna, napeta i ima malo i Vulvijevog filozofiranja.
Dosta stvari iz ovog stripa je prebaceno na filmsko platno filmom Wolverine iz 2013. Preporucujem i film i strip!

E sad imam jedno pitanje za znalce:
Na kraju ovog stripa, posle 4delne minisage Wolverine koja je zaokruzena celina, su ubacene i 2 epizode The Uncanny X men 172 i 173 koje su svojevrsni nastavak ove Japanske sage. E sad mi tu nismo dobili rasplet dalje price.
Jel ce to Carobna knjiga da objavi u nekom novom kolor Wolverine izdanju ili je to vec objavljeno u nekom Essentialu od Carobne knjige? Posto bih bas voleo da procitam nastavak.


Iako se ovaj mini-serijal bez problema može čitati samostalno, njega ipak treba promatrati kao integralni dio onoga što je Claremont radio na serijalu Uncanny X-Men. Ovaj mini-serijal je prirodni nastavak izgradnje lika koji je Claremont započeo u matičnom serijalu i kasnije nastavio u istom, naravno.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1734 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 09/01/2015 : 00:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Vulverin (kolor)

Nije me nešto dirnuo ovaj Vulverin. Volim ja sve to, Vulvišu, nindže, samuraje, ima tu i dosta borbi i akcije, ali valjda sam očekivao više. Onaj Essential Vulverin mi je dosta bolji od ovoga, ali ovo mu dođe kao fin uvod u to što sledi u Essentialu i nastavak na one X-Mene. One dve poslednje priče su okej, ali mogu delovati zbunjujuće ako nisi pratio ranije epizode X-Mena. Sve u svemu, drago mi je što sam pročitao ovo izdanje, ali eto, nekako mi je ostao mlak utisak nakon čitanja.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 09/01/2015 : 12:05:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlix

Vulverin (kolor)

Nije me nešto dirnuo ovaj Vulverin. Volim ja sve to, Vulvišu, nindže, samuraje, ima tu i dosta borbi i akcije, ali valjda sam očekivao više. Onaj Essential Vulverin mi je dosta bolji od ovoga, ali ovo mu dođe kao fin uvod u to što sledi u Essentialu i nastavak na one X-Mene. One dve poslednje priče su okej, ali mogu delovati zbunjujuće ako nisi pratio ranije epizode X-Mena. Sve u svemu, drago mi je što sam pročitao ovo izdanje, ali eto, nekako mi je ostao mlak utisak nakon čitanja.



mene je prilično razočarao. Priča mi je banalna i dosadnjikava. Kraj je nedorečen tj. kako vidim nastavlja se priča u drugim izdanjima, što ostavlja zbunjenost kod čitatelja koji nije upoznat sa "materijom" kao što sam ja.
Ocjena 5/10

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

ZokAlex
Starting Member



36 Posts

Member since 04/01/2015

Posted - 10/01/2015 : 21:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ZokAlex a Private Message  Reply with Quote
Zna li se kad izlazi sledeci broj essentiala?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/01/2015 : 23:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Vulverin kolorac:
Prve četiri epizode su me pomalo asocirale na Milerovog Dardevila;nindže,samuraji,klasične Milerove akcione scene.Nažalost,sličnost je ostala na crtežu,priča mi nije na nivou pomenutog stripa;mislio sam da više iskače iz standardnih superherojskih šablona.
Nije loš ovaj Vulviša.Može da se čita,i simpa je radnja.Ali očekivao sam više sa obzirom na reputaciju ovog Klermontovog i Milerovog uradka.Pre svega,likovi mi nisu dobro izdefinisani, i to mi je najveća mana.
Preostale dve priče su već više superherojske, sa pozivanjem na mnoge reference iz nekih drugih priča, i to mi se manje dopada.
Znači, ovo bi mi bio strip za kojeg mi i nije žao da stoji u kolekciji,ali ako iskrsne neka povoljna razmena,ne bih oklevao.
Deo stripa gde Miler crta - 8/10 (i to potanka osmica,najviše zbog tate Frenka)
Kompletan strip - 7/10

Vulverin esencijal 1:
Nakon brojnih pozitivnih kritika,mogu reći da sam se bio dobro zagrejao za Vulvišu;prvo me je kolorac malo oladio,ali hladan tuš je već došao posle nekoliko Klermontovih&Bjuseminih epizoda ovog esencijala.
Jednostavno,ovo nije tip stripa koji volim,cenim te nalazim zadovoljstvo da ga vidim u kolekciji.Na stranu što je crtež jako dobar,priča mi je plitka,površna,strogo tabadžijska uz konstatno ubacivanje nekih likova i događaja o kojima pojma nemam.Ono kad pročitaš nekoliko epizoda i sutra kreneš da nastaviš (ili čak posle nekoliko časova) i nemaš pojma šta si čitao - toliko je upečatljiva radnja i likovi u njoj.Mislim da mi se ponajviše dopala priča sa kamenom gehene.
Žali bože sjajnog Bjuseminog crteža.U stvari,kad dobro razmislim,ja sa ovim,zaista, izvanrednim crtačem, stvarno nemam sreće - Srebrni letač,veliki broj Konanovih priča,Vulverin - ništa mi od ovog nije leglo.

Nije sad da sam se mnogo napatio čitajući esencijalnog Vulvišu,bilo je tu i nekih zabavnih momenata,ali ipak mi je laknulo kad sam zaklopio zadnju koricu.

(kljakava) 7/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 27/01/2015 23:47:06
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/01/2015 : 23:55:44  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ni mene nije odusevio Vulvijev kolorac. Zanimljiva i zabavna prica na momente ali ipak sveukupno nista posebno. Za procitati i to je to. Ne bih mu se vracao kao ostalim stripovima americke skole kojima se rado vracam. Ne znam zasto se cesto nalazi na listama najboljih mejnstrim stripova.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/01/2015 : 00:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ni mene nije odusevio Vulvijev kolorac. Zanimljiva i zabavna prica na momente ali ipak sveukupno nista posebno. Za procitati i to je to. Ne bih mu se vracao kao ostalim stripovima americke skole kojima se rado vracam. Ne znam zasto se cesto nalazi na listama najboljih mejnstrim stripova.




slažem se.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/01/2015 : 02:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Mišljenja sam da prava vrijednost mini-serijala Wolverine dolazi do izražaja kada se čita u kontekstu Claremontovih X-Men, jer se radnja i likovi praktički nastavljaju jedno na drugo.

Kada čitaš mini-serijal zasebno, ispada kao da čitaš izdvojeno poglavlje jedne veće sage, pa ti mnogo toga nije jasno.

Nedavno je u Marvel Masterworks ediciji nastavljen reprint Claremontovih X-Men, gdje je uz brojeve redovnog serijala reprintan i ovaj mini-serijal. To je to. Tako to zapravo treba čitati.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 04/04/2015 : 10:08:28  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Kakve su prve epizode Silver Surfera (Stan Lee - John Buscema)? Nabavio sam prvi Essential Čarobne knjige, pa me zanima mišljenje znalaca prije nego počnem čitati.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/04/2015 : 13:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Placljive!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 04/04/2015 : 14:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
To može značiti svašta. Daj meni neupućenom u američki superherojski strip svoj nedvosmislen sud o prvim epizodama Letača.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/04/2015 : 18:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Izvrstan Buscemin crtež i kuknjava/plač Letača/Stan Leeja u svim epizodama.
I to ti govorim kao stari Surferovac iz Stripoteka.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 04/04/2015 : 18:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

To može značiti svašta.


Znači to ti dođe kao čitanje Punisher topika.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 10/05/2015 : 23:25:36  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Ima li nekih vesti o nastavku ovog izdanja?
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 11/05/2015 : 17:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
U Čarobnoj knjizi o stripovima ćute kao zaliveni već sedam meseci...
Go to Top of Page

ZokAlex
Starting Member



36 Posts

Member since 04/01/2015

Posted - 13/05/2015 : 21:32:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ZokAlex a Private Message  Reply with Quote
Nesto imam osecaj da je to izdanje puklo, na moju veliku zalost :(
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 08/06/2015 : 18:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
ČK o Essentialima i dalje mudro ćuti...
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 14/07/2015 : 13:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Još uvek ništa?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/02/2016 : 17:09:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Essential Čudesni Spajdermen 3 (Čarobna knjiga)

Citiraću Alexov post (koji se poklapa i sa mojim mišljenjem):

Remek-delo iz kategorije za decu i poznavaoce, napisao je svojevremeno Bogdan Tirnanić za film Total Recall (iz 1990.). Ovaj stari Spajdermen možda nije remek-delo (najbolje epizode iz rane faze dok ga je pisao Sten Li, tek slede), ali definitivno spada u tu kategoriju - za one koji čitaju čista srca, neopterećeni još uvek konzumiranjem svega i svačega (klinci, kojima je serijal inicijalno namenjen) i za one koji se dive majstorijama autora.

A to je ovde Lijeva sposobnost da izgradi univerzum jednog lika, pun dinamičnih dešavanja, ali i (melo)drame i humora, i živopisnih likova, od negativaca (prvo pojavljivanje Kingpina) do epizodnih likova iz života Pitera Parkera, što je sve utemeljilo jedan od najuspešnijih serijala u istoriji stripa. To je i crtež Džona Romite, koji je spojio najbolje od Džeka Kirbija i Miltona Kanifa i dodao svoju originalnu crtu lepog sofisticiranog crteža. Romita je najbolji u onih par retkih epizoda ovde koje sam tušira (otud poređenje sa Kanifom), dosta dobar i kad ima solidnog tušera (Miki Demeo), a najslabiji rezultat je kad samo skicira Donu Heku, koji crta na osnovu njegove postavke, ali se i tada poznaje magic touch.


Spajdi je istina naivan, ali ni u jednom trenutku me ta naivnost ne iritira.Ni kada se baš Dok Ok javi na oglas za sobu strine Mej,ni kada baš kapetana Stejsija odaberu za ispiranje mozga,...
Nisam ja nešto očaran glavnim pričama u svim tim sveščicama;čak mi je to i manje bitno;ali cela ta atmosfera,tinejdžersko-sapunjarska,meni je beskrajno draga.I kao neki tinejdžer strepim da vidim da li će se pomiriti Parker i Gven i tome slično.Osim toga,drago mi je da su svi likovi prizemniji,da nemaju neke hiper moći kojima mogu da jednim potezom unište planetu;volim i što nije potrebno da pročitam masu drugih Marvel stripova da bih bio u priči 100%.Sviđa mi se Lijeva postavka Spajdermena,gde on konstantno balansira između super heroja i zlikovca koga masa mrzi.I što može itekako da dobije po pi**i.

Od mene za Spajdija tanja 9/10, i mogu reći da bih se silno obradovao kad bi Čarobnjaci nastavili sa ovim junakom.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1307 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 14/03/2016 : 19:26:56  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Kad vec niko nije da ja okacim, ovo je preuzeto sa njihovog sajta:


EKSKLUZIVNA NAJAVA!


THE BEST OF MARVEL je naslov jedinstvene edicije Marvelovih stripova koju je za vas pripremila Čarobna knjiga. Prvi put u svetu, odabrane su i pripremljene najbolje i najuzbudljivije priče iz tog fantastičnog i beskrajnog univerzuma. Već u naredne dve godine predstavićemo deset priča, koje ćemo, u zavisnosti od obima, izdati u jednom ili više tomova. Stripovi će biti u tvrdom povezu i punom koloru, a gde god to bude izvodljivo, omogućićemo vam da zavirite u skice i idejna rešenja na osnovu kojih su odabrane pripovesti dobijale svoj oblik.



Nadamo se da će vam se dopasti nova biblioteka Marvelovih izdanja, konceptualno jedinstvena na našim prostorima, da ćete zahvaljujući njoj steći bolji uvid u jedan od najbogatijih imaginarnih svetova koji su ikada stvoreni, i da ćete još više zavoleti neprevaziđenu magiju stvaranja olovkom, tušem i perom.



Uživajte!

Edited by - night on 14/03/2016 19:28:00
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000