forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Y - The last man
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/04/2012 : 00:29:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Y - The last man


Dobro došli u vrli novi ženski svijet! Nepoznata pošast izbrisala je svaki trag muškarcu u svijetu budućnosti, a na ženama je da izgrade novi i bolji svijet. Ali, tu je i Yorick Brown, posljednji čovjek na svijetu, kao i njegov majmunčić Ampersand... (klikni na link na slici za još...)



Napravio malo uvod u serijal, budući da sam uživao u 10 trejdova koje mi je ken2 tako ljubazno posudio... A i Fibri je u planu, pa nek se nađe. U planu je i serija, zaparvo je NEW line cinema dobila prava već 2007., pod producentskom palicom Davida S. Goyera (Blade, Batman begins, Dark knight, Dark city), no sve to još visi u zraku.

Koja su vaša mišljenja o dotičnome?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 17/04/2012 00:43:47

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/04/2012 : 00:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Brian K. Vaughan




“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 17/04/2012 00:48:04
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 17/04/2012 : 00:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
povukao me je, svidjao mi se, drzao me je kroz dosta brojeva
vremenom sam se razocarao, poceo je da me smara....
kraj me je isto razocarao, tu mi je valjda totalno pao serijal

uvek cu od Vaughana pre da preporucim Ex-machinu
ne kazem da je ovaj los, naprotic
nego mi jednostavno nije nikakvo remek delo (vidjao sam i takih komentara), daleko od toga....

moralo bi da se overi ponovo sometime soon....zaboravilo se malo

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Rada13
New Member



Croatia
259 Posts

Member since 28/03/2010

Posted - 17/04/2012 : 09:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Rada13 a Private Message  Reply with Quote
dosta se lako čita, pitko je. u početku jako zabavno, posli već opada malo kvalitet, pročita san 7 trejdova (posuđenih), a završit ću kad markos objavi sve ako buden ima viška para. ima momenata za umrit od smija i puno lipih (nacrtanih) cura :).
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 17/04/2012 : 09:52:39  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Pročitao prva dva-tri trejda i odustao.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

leshwolsh
New Member



Serbia
269 Posts

Member since 04/06/2006

Posted - 17/04/2012 : 11:30:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit leshwolsh's Homepage  Send leshwolsh a Private Message  Reply with Quote
Meni se svideo i to poprilicno. Odlican strip.


https://www.youtube.com/channel/UCXej4FbiT-28h9Yf5MTM3fQ/featured
Go to Top of Page

Mac
Average Member



Bosnia and Herzegovina
576 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 17/04/2012 : 12:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mac a Private Message  Reply with Quote
Pročitao prvi trejd i odustao. Očekivao sam kompleksniju radnju.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/04/2012 : 18:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Meni dosta dobar strip. Istina, nekako sam se mucio kroz prva dva trejda, ali mi je onda od negde treceg, cetvrtog sve bolji i bolji.

Sad sam na pocektu poslednjeg, to je desetog, i eto, da vidimo, kako sve zavrsava..

Zabavni i pronicljivi su ti dijalozi medju glavnim likovima i sve te asociacije na pop kulturu. I naravno strip vuce da citas i citas dalje i dalje, sto je bar meni rijetkost u poslednje vrijeme. Dakle, taj je Brian K. Vaughan odradio dobar posao.

Inace veliki plus tog serijala je Sudzuka. I steta sto je Parlov nacrtao sam jedan mali dio. Inace, crtez mi nije tako jako bitan, no ipak je Sudzuka bitno bitno bolji od Pie Guerre...

Jack the Black.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 17/04/2012 : 20:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Pročitao prva dva-tri trejda i odustao.


izdrži do kraja
i ja sam prvih nekoliko trejdova muku mučio
ma mučio sam se do kraja 8. trejda
ali sve mi se isplatilo u 9. i 10.
moram priznat da sam otpočetka mislio kako će biti nemoguće smisliti suvisao kraj
a kad ono...

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 17/04/2012 : 20:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

povukao me je, svidjao mi se, drzao me je kroz dosta brojeva
vremenom sam se razocarao, poceo je da me smara....
kraj me je isto razocarao, tu mi je valjda totalno pao serijal

uvek cu od Vaughana pre da preporucim Ex-machinu
ne kazem da je ovaj los, naprotic
nego mi jednostavno nije nikakvo remek delo (vidjao sam i takih komentara), daleko od toga....

moralo bi da se overi ponovo sometime soon....zaboravilo se malo



eto vidiš kako se različito gleda na istu stvar
meni je kraj spasio serijal
da nije takav, zaboravio bih da sam ikad držao ovaj strip u rukama

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 17/04/2012 : 20:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
scena s Yugom je zakon

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 17/04/2012 : 20:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by Lord Vader89

povukao me je, svidjao mi se, drzao me je kroz dosta brojeva
vremenom sam se razocarao, poceo je da me smara....
kraj me je isto razocarao, tu mi je valjda totalno pao serijal

uvek cu od Vaughana pre da preporucim Ex-machinu
ne kazem da je ovaj los, naprotic
nego mi jednostavno nije nikakvo remek delo (vidjao sam i takih komentara), daleko od toga....

moralo bi da se overi ponovo sometime soon....zaboravilo se malo



eto vidiš kako se različito gleda na istu stvar
meni je kraj spasio serijal
da nije takav, zaboravio bih da sam ikad držao ovaj strip u rukama



uh, to kod mene nema
ja ne zaboravljam stripove tako lako :D

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 17/04/2012 : 23:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Nisam čitao, ali imam u planu. Pa će valjda valjati nečemu
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 18/04/2012 : 10:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Y - The last man


Dobro došli u vrli novi ženski svijet! Nepoznata pošast izbrisala je svaki trag muškarcu u svijetu budućnosti, a na ženama je da izgrade novi i bolji svijet. Ali, tu je i Yorick Brown, posljednji čovjek na svijetu, kao i njegov majmunčić Ampersand... (klikni na link na slici za još...)



Napravio malo uvod u serijal, budući da sam uživao u 10 trejdova koje mi je ken2 tako ljubazno posudio... A i Fibri je u planu, pa nek se nađe. U planu je i serija, zaparvo je NEW line cinema dobila prava već 2007., pod producentskom palicom Davida S. Goyera (Blade, Batman begins, Dark knight, Dark city), no sve to još visi u zraku.

Koja su vaša mišljenja o dotičnome?



meni je strip, naravno, odlican, al dozvoljavam da sam subjektivan. : )
al moram ti ispravit nemali previd:

"Kasnije se na olovkama pridružuju i Jose Marzan Jr. i naš zemljak Goran Sudžuka, a i Goran Parlov ostavio je traga na jednoj epizodi."

jose se ne pridruzuje kasnije na olovkama. jose je potusiro SVE table u cijelom serijalu (osim tri mojih, zbog rokova), a parlov nije ostavio trag na jendoj epizodi nego je nacrtao tri.

u svakoj knjizi na pocetku pise ko je sta radio, pa ne znam kak si to uspio pobrkat.

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/04/2012 : 10:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Zaista, kraj je unistio i ono malo dobrih stvari sto je ova serija ponudila. Ali, necu o tome zbog spoilera.
Crtez je, po meni barem, totalni promasaj za ovu pricu.
To kazem pazljivo, jer je nekoliko nasih autora radilo na serijalu.
Potencijal je bio ogroman, upravo sto se tice crteza moglo je to sve bolje da se izvede, ipak je to u neku ruku skoro pa smak svijeta, dakle crtaci su mogli malo vise da puste mastu na slobodu.
Na kraju smo dobili poprilicno dosadan i prazan crtez, bez nekih vecih detalja.
Ponavljam, prvenstveno zbog nasih autora, crtez mozda nije los, ali jednostavno nije za ovu vrstu price.
Lik glavnog junaka je zaista naporan, pa moze li covjek uopste da zamisli u kojem se raju ovaj tip odjednom nasao, ali jok, ispade nekako kao da je posljednji covjek na Zemlji Elton John.
Prica: 10
Scenario: 3
Crtez: 3
Naslovnice: 9

Edited by - King Warrior on 18/04/2012 10:30:08
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 18/04/2012 : 11:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior


Crtez je, po meni barem, totalni promasaj za ovu pricu.
To kazem pazljivo, jer je nekoliko nasih autora radilo na serijalu.

Ponavljam, prvenstveno zbog nasih autora, crtez mozda nije los, ali jednostavno nije za ovu vrstu price.




kaj se bojis da ces uvrijedit nekog?
ak ti je los, los je. nasi crtaci ili ne.

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/04/2012 : 11:18:39  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzuka


kaj se bojis da ces uvrijedit nekog?




Tako nekako. Postujem tebe i Gorana, ali eto, da ne bi ispalo nesto bezveze na kraju sa moje strane. To je tek moje subjektivno misljenje
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 18/04/2012 : 12:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by dzuka


kaj se bojis da ces uvrijedit nekog?




Tako nekako. Postujem tebe i Gorana, ali eto, da ne bi ispalo nesto bezveze na kraju sa moje strane. To je tek moje subjektivno misljenje



ljepo od tebe da pazis na nase osjecajcice. al sto se mene tice, ne moras.

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/04/2012 : 12:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
ako nije tajna, sta ti mislis o crtezu(stilu) u tom stripu?
Pretpostavljam da vam je Vaughan "nametnuo" svoju viziju kako bi trebalo sve to vizuelno da izgleda i da vam je ostavio malo prostora za kreativnost i eksperimentisanje...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/04/2012 : 12:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzuka
u svakoj knjizi na pocetku pise ko je sta radio, pa ne znam kak si to uspio pobrkat.


Heh, vidiš da je moguće... Možda me malo povukla wikipedija, a nisam dovoljno obratio pažnje na sve trejdove. Ispričavam se.
Zato su tu kolege ili autori da isprave stvar...
Koliko si ti onda epizoda uradio, kad si već tu, da znam?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/04/2012 : 13:26:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče crteža, mislim da se nakon Pie Guerre tražilo nekoga sa srodnim crtežom; a i mislim da se Džuka tu možda još i bolje snašao od nje. A ne vidim zašto bi morao biti neki ono bolje flashy i ekstravagantni crtež da bude u službi priče... Ponekad je možda bolje da crtež ektremno ne odvlači pažnju od priče.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/04/2012 : 14:09:31  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Ponekad je možda bolje da crtež ektremno ne odvlači pažnju od priče.


Naravno, samo sto to ovdje (po meni) ne bi trebao da bude slucaj.
Imamo jednu vrstu apokalipse, jurnjavu po kontinetima itd., sve to daje mnogo prostora da se vizuelno docara prica. Ipak se ne radi o nekom tamo "autorskom" stripu gdje crtez igra manje bitnu ulogu. Sama prica se namece da se koristi crtez i sto bolje upotrijebi za docaravanje atmosfere.
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 18/04/2012 : 14:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by dzuka
u svakoj knjizi na pocetku pise ko je sta radio, pa ne znam kak si to uspio pobrkat.


Heh, vidiš da je moguće... Možda me malo povukla wikipedija, a nisam dovoljno obratio pažnje na sve trejdove. Ispričavam se.
Zato su tu kolege ili autori da isprave stvar...
Koliko si ti onda epizoda uradio, kad si već tu, da znam?



mislim, ne mora to bit vazno nekom ko cita taj strip, al ak si iso pisat o stripu, get your facts straight!

ja sam 11 epizoda nacrto, ak me dobro sjecanje sluzi.
plus nekoliko tabli iz pijinih epizoda kad je trebalo spasavat rokove.

parlov je nacrto tri, paul chadvick dvije. ostalo je sve pia nacrtala i za to joj kapa dole.

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 18/04/2012 : 14:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

ako nije tajna, sta ti mislis o crtezu(stilu) u tom stripu?
Pretpostavljam da vam je Vaughan "nametnuo" svoju viziju kako bi trebalo sve to vizuelno da izgleda i da vam je ostavio malo prostora za kreativnost i eksperimentisanje...



mislim da je dobar i funkcionalan.
pia je bila jako neiskusna kad je krenuo serijal i njen napredak je ocit. jose je dao velik doprinos tome, al mislim da se nije najbolje snasao sa chadvickom i parlovom. zadovoljan sam kako je tusiro moje olovke, a pijine je rasturio, pogotov s obzirom na to da je ona sama nevjeshta sa tushem.
ovdje mozes vidjeti nesto od pijinih i mojih olovaka ...
http://josemarzan.com/?tag=pia-guerra
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.211547195591857.53051.210886358991274&type=1

a brian nije doslovce nista nametao. s navodnicima ili bez.
eksperimentiranju ovdje mjesta nema. vrlo je strejt strip.

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 18/04/2012 : 14:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by DeeCay

Ponekad je možda bolje da crtež ektremno ne odvlači pažnju od priče.


Naravno, samo sto to ovdje (po meni) ne bi trebao da bude slucaj.
Imamo jednu vrstu apokalipse, jurnjavu po kontinetima itd., sve to daje mnogo prostora da se vizuelno docara prica. Ipak se ne radi o nekom tamo "autorskom" stripu gdje crtez igra manje bitnu ulogu. Sama prica se namece da se koristi crtez i sto bolje upotrijebi za docaravanje atmosfere.



ovo o 'autorskom' stripu gdje crtez igra manje bitnu ulogu je skroz krivo. rekao bih cak obrnuto.
ovdje se slazem sa deecayom djelomicno. slicno kao sa garth ennisom i steve dillonom - kad imas scenario toliko jak, crtacev primarni zadatak je da to jasno isprica. sve ostalo moze i ne mora.
mislim, da, bilo bi ljepo da je bogatije nacrtano, al glavni razlog za to je kratkoca rokova. kad moras isporucit mjeseco svesku, tu nema puno prostora za likovnu ekstravaganciju.

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/04/2012 : 15:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ja mogu da govorim o onim prvim trejdovima (nemam pojma trenutno ko je crtao): baš zato što je scenario dobar, očekivao sam crtež koji će da ga podrži. Po stilu mi izgleda tipično teen-american, suviše jednostavan i "čist".

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000