forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Y - The last man
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/07/2016 : 21:01:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Vaughanov serijal o posljednjem muškarcu na Zemlji, iako slabiji od drugih njegovih radova koje sam čitao (Saga, The Private Eye), zabavan je i zanimljiv u dovoljnoj mjeri da zaslužuje pozornost. Neki dijelovi su previše razvučeni, neki neuvjerljivi, i čak mi ni kraj nije pretjerano legao, no ono što me držalo uz ovaj strip (kao i uz svaki serijal) su likovi. Od onih glavnih čije pustolovine pratimo kroz svih deset trejdova pa do epizodnih koji se pojavljuju na svega nekoliko stranica, svi likovi su složeni i nesavršeni ili drugim riječima uvjerljivo stvarni. Naravno, nije na odmet ni Vaughanova zanimljiva vizija svijeta ispunjenog samo ženama, koja zapravo pokazuje da spol nije presudna čovjekova karakteristika. Strip je uz to ispunjen i brojnim pop-kulturalnim referencama čija će učestalost publiku vjerojatno podijeliti, no Vaughanu se ne može osporiti dar za smisleno uvrštavanje istih, kao ni dobar smisao za humor. Y je izrazito pitko, komercijalno djelo koje je daleko od savršenog stripa, no pruža više sati stvarno dobre zabave.

Napomena: pisano nakon pročitanog kompletnog serijala

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 27/07/2016 21:03:21
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 04/08/2016 : 13:54:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
@Shaner
Po mom mišljenj knjigu ipo predugo.
Doslovno izgubiš neki zanos nakon treće knjige.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



Argentina
720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 05/01/2017 : 21:18:06  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Y me je na neki nacin podsjetio na The Walking Dead samo sto su posljedice epidemije ovdje izrazene na drugi nacin. Izrazito dobar serijal zasada, posebno mi se svidjaju ti odnosi glavnog lika sa zenskim osobama. Tu jako dolazi do izrazaja njegova psiha i opcenito psiha ljudi sto je jako dobro za serijal. Citao sam ima godina dana kako je sam zavrsetak Y-a jedan od najboljih u svijetu stripa. Zasada vrlo zadovoljavajuce, a vjerujem da ce tako biti i do kraja(pisano nakon 4. procitane fibrine knjige).

Edited by - doom on 05/01/2017 21:27:59
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 05/01/2017 : 22:26:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by doom

Y me je na neki nacin podsjetio na The Walking Dead samo sto su posljedice epidemije ovdje izrazene na drugi nacin. Izrazito dobar serijal zasada, posebno mi se svidjaju ti odnosi glavnog lika sa zenskim osobama. Tu jako dolazi do izrazaja njegova psiha i opcenito psiha ljudi sto je jako dobro za serijal. Citao sam ima godina dana kako je sam zavrsetak Y-a jedan od najboljih u svijetu stripa. Zasada vrlo zadovoljavajuce, a vjerujem da ce tako biti i do kraja(pisano nakon 4. procitane fibrine knjige).



Pretpostavljam da mislis na podsvijest i djetinjstvo - i meni je to najbolje, posebno one djecje pjesmice o curicama i djecacima (sugar and spice and everything nice) i ona prica o muhama.
Ali moram naglasiti i da je kolicina popkulturnih referenci frapantna (Jagger, Call me Al, Shakespeareov opus, upaljac s natpisom...jednostavno ludo!)
Imala sam dojam kao da se autori jako dobro zabavljaju i kao da su ljudi s kojima bih voljela razgovarati (iako oni vjerojatno ne bi sa mnom :)).

Edited by - Mrkva on 05/01/2017 22:27:17
Go to Top of Page

nedim__
New Member



Bosnia and Herzegovina
122 Posts

Member since 25/12/2014

Posted - 05/01/2017 : 22:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit nedim__'s Homepage  Send nedim__ a Private Message  Reply with Quote
@Mrkva, grijesis da oni ne bi sa tobom, nedavno sam bio na jednom festivalu, upoznao sve goste, druzio se sa njima svih 7 dana. Strip crtaci/autori vole fanove, sa svima sam ostao u kontaktu :)

Comication & Comication fb


Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



Argentina
720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 04/02/2017 : 19:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Procitao do kraja. Vec sam pomislio kako sam isao ka kraju da se stvari nece pomaknuti sa mrtve tocke, ali ipak scenarista jako dobro obavio posao. Kraj je dodatno digao strip na visu razinu. Vidio sam ovaj strip sasvim slucajno u knjizari pa mu odlucio dati priliku i nisam pozalio.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000