forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Dnevnik gledanja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 34

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/05/2012 : 19:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Comme un Chef

Izvrsna francuska ljetna komedija sa izvanredno funcionalnim glumackim duetom Michaël Youn, Jean Reno.
Za sve gurmane i ljubitelje dobre filmske zabave .


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/05/2012 : 19:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Kada sam vec kod francuza, jos jedan interesantan film novije produkcije.

17 filles

U jednom mjestascu u bretanji 17 cura istodobno planski zatrudni i sanja o jednoj zajednici u kojoj ce zivjeti i odgajati svoju djecu.
Istinski portret jedne generacije koja odbacuje okolinu i krece u trazenje..samih sebe.



“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 29/05/2012 : 19:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote


Snjeguljica i lovac (Snow White and the Huntsman), r. Rupert Sanders, SAD, 2012.


Iznenađujuće uspjela, vrlo dobro režirana, atraktivnim specijalnim efektima pretrpana i preočito na trilogiju Gospodar prstenova naslonjena akcijska fantasy-pustolovina vrlo je neobavezno temeljena na bajci braće Grimm. Zbog prilične količine mraka (ginu i patuljci!) ovo svakako nije film za djecu.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/05/2012 : 21:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote


Dug (The Debt), r. John Madden, SAD, 2010.


Na istoimenoj izraelskoj triler-drami Assafa Bernsteina temeljena triler-drama Dug redatelja Johna Maddena (Zaljubljeni Shakespeare) fikcijska je priča o troje agenata Mossada koji 1966. godine u istočnom Berlinu nisu uspjeli izvršiti povjereni im zadatak hvatanja dr. Vogela, nacističkog zločinca znanog kao „kirurg iz Birkenaua“ kojem se trebalo suditi u Izraelu, da bi ih zajednička laž o uspješno obavljenoj operaciji s kobnim posljedicama sustigla tri desetljeća kasnije. Inteligentan scenarij Matthewa Vaughana i Jane Goldman (Kick-Ass, X-Men: Prva generacija) te Petera Straughana (Dečko, dama, kralj, špijun) i zvjezdana glumačka postava u kojoj su Helen Mirren, Jessica Chastain, Sam Worthington, Tom Wilkinson i Ciarán Hinds jamče vrlo dobru i dinamičnu zabavu.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 02/06/2012 : 14:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Zelio bi skrenuti paznju na rijeci pokretaca ovoga topica glede samoga koncepta istoga .

quote:
Pogledali ste film. Štoviše, odličan film. Oduševio vas je sadržajem/glumom/slikom i želite to podijeliti s drugima. Možda ćete ukratko i opisati radnju, da se budući gledatelj prije i lakše navuče, no to i nije toliko nužno. Nećete spojlati, pošten ste igrač. Nećete trošiti svoje i tuđe vrijeme pišući o osrednjim ili lošim filmovima jer to ionako gotovo svi rade, već ćete preporučiti film koji vas je dirnuo, progovorio vam na nježan ili grub način.


Tek da se ne izgubi smisao.

Sharayet

Emocijalno nabijena drama izmedu gladi za zivotom i represije...zvuci poznato..






“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 02/06/2012 : 16:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Der Himmel über Berlin (1987.)

Ne znam koliko sam puta dosad gledao Nebo iznad Berlina film niti me ta brojka nešto previše zanima. Dok gledate ovo Wendersovo remek-djelo, uviđate kako vizualna poezija uistinu postoji - da se pjesma može napisati kamerom. Osim toga, tijekom gledanja ispunjava vas ugodan osjećaj nježnosti koji ni u jednom trenutku nije patetičan, što je odlično jer patetiku nitko normalan ne podnosi najbolje. Ako ste rezignirani životom, drugima ili samim sobom, možda na nekoliko trenutaka povjerujete u postojanje anđela i, što je još bolje, u postojanje ljubavi. Čaroban je to film, prava klasična bajka što ne zastarijeva poput pravnih dokumenata.




nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 02/06/2012 : 16:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc
Tek da se ne izgubi smisao.





ajde da se još netko požali kad se skreće s teme...nakon prvog J.Difoolovog filma sam htel na upozoriti na skretanje s poante teme i odustal zbog jednog razloga. Često nekaj prigovaram, pa da nekad i prešutim (rijetko to delam, ali dogodi se ponekad)...

Ali stvarno je pretjerano da netko tekstove (koji ni nisu prvotno namjenjeni forumu) postavlja na svaku jebenu temu vezanu uz film. Pobogu ima par tema za to i sasvim dovoljno mjesta za sve da dođu do izražaja!
Kad se pokrene neka diskusija, jedino kaj se tu napiše (uz par u iznimki) su opravdanja i konstantno ponovaljanje kak se tekstovi objavljuju u raznim časopisima ali bez ijednog argumenta. A živo me zanimaju u kojim to specijaliziranim časopisima se pojavlju, pogotovo kaj kod nas postzoji za film samo HFLJ u kojem takvih tekstova nema (ukoliko ne računama na na onih nekoliko predstavljanja kino programa i ponekog izdanja koji su čisto informativne prirode).


razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 02/06/2012 : 18:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
@ mr murdoc

Ako se tvoje podsjećanje na koncept topica odnosi na mojih par rečenica o sadržaju Duga (The Debt), u njima nema nikakvog spojlanja. Sve što navodim dogodi se u prvih 15-ak minuta i samo je uvod u dvije paralelne niti priče od kojih se jedna događa 1965/66., a druga 1997. godine.

A ne vidim ni koja je svrha upozoravati na nešto dok ne znaš o čemu je riječ. Odnosno, ono za što ti pretpostavljam bez gledanja filma smatraš da je spoiler to uopće nije!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 02/06/2012 18:05:17
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 02/06/2012 : 18:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
pa ti fakat ne kužiš poante (vjerojatno i razloga zbog čega izbjegavaš diskusije)

nije stvar uopće u otkrivanju dijelova filma vec (obrati pozornost na podebljano):

quote:
Originally posted by Luca_Torelli
..... pišući o osrednjim ili lošim filmovima jer to ionako gotovo svi rade, već ćete preporučiti film koji vas je dirnuo, progovorio vam na nježan ili grub način.




razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 02/06/2012 : 18:43:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Čovječe, ovdje stvarno ima pacijenata!


quote:
Pogledali ste film. Štoviše, odličan film. Oduševio vas je sadržajem/glumom/slikom i želite to podijeliti s drugima. Možda ćete ukratko i opisati radnju, da se budući gledatelj prije i lakše navuče, no to i nije toliko nužno. Nećete spojlati, pošten ste igrač. Nećete trošiti svoje i tuđe vrijeme pišući o osrednjim ili lošim filmovima jer to ionako gotovo svi rade, već ćete preporučiti film koji vas je dirnuo, progovorio vam na nježan ili grub način.



Dug (The Debt) je jako dobra, mjestimice vrlo sugestivno režirana triler-drama efektnog ozračja, provokativne priče, intrigantno psihološki iznijansiranih likova i s nizom izvrsnih glumaca! Fantastična Helen Mirren je uvijek poseban razlog za gledanje svakog filma u kojem glumi, slično vrijedi i za izvrsnog karakternog glumca Ciarána Hindsa, a Jessica Chastain je upravo ovdje ostvarila probojnu ulogu.


Preporučam gledanje!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 02/06/2012 18:44:49
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 02/06/2012 : 19:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

@ mr murdoc

Ako se tvoje podsjećanje na koncept topica odnosi na mojih par rečenica o sadržaju Duga (The Debt), u njima nema nikakvog spojlanja. Sve što navodim dogodi se u prvih 15-ak minuta i samo je uvod u dvije paralelne niti priče od kojih se jedna događa 1965/66., a druga 1997. godine.

A ne vidim ni koja je svrha upozoravati na nešto dok ne znaš o čemu je riječ. Odnosno, ono za što ti pretpostavljam bez gledanja filma smatraš da je spoiler to uopće nije!

Nemoj me shvatiti krivo, ali ja osobno na ovom topicu pisem o odabranim filmovima za koje mislim da bi mogli nekoga zanimati.
Sve ostale filmove raspodjelim po drugim filmskim topicima kojih ima podosta.
Pozz.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 02/06/2012 : 19:23:15  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Johnny Difool

@ mr murdoc

Ako se tvoje podsjećanje na koncept topica odnosi na mojih par rečenica o sadržaju Duga (The Debt), u njima nema nikakvog spojlanja. Sve što navodim dogodi se u prvih 15-ak minuta i samo je uvod u dvije paralelne niti priče od kojih se jedna događa 1965/66., a druga 1997. godine.

A ne vidim ni koja je svrha upozoravati na nešto dok ne znaš o čemu je riječ. Odnosno, ono za što ti pretpostavljam bez gledanja filma smatraš da je spoiler to uopće nije!

Nemoj me shvatiti krivo, ali ja osobno na ovom topicu pisem o odabranim filmovima za koje mislim da bi mogli nekoga zanimati.
Sve ostale filmove raspodjelim po drugim filmskim topicima kojih ima podosta.
Pozz.



pristojan momak

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 02/06/2012 : 19:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Johnny Difool

@ mr murdoc

Ako se tvoje podsjećanje na koncept topica odnosi na mojih par rečenica o sadržaju Duga (The Debt), u njima nema nikakvog spojlanja. Sve što navodim dogodi se u prvih 15-ak minuta i samo je uvod u dvije paralelne niti priče od kojih se jedna događa 1965/66., a druga 1997. godine.

A ne vidim ni koja je svrha upozoravati na nešto dok ne znaš o čemu je riječ. Odnosno, ono za što ti pretpostavljam bez gledanja filma smatraš da je spoiler to uopće nije!

Nemoj me shvatiti krivo, ali ja osobno na ovom topicu pisem o odabranim filmovima za koje mislim da bi mogli nekoga zanimati.
Sve ostale filmove raspodjelim po drugim filmskim topicima kojih ima podosta.
Pozz.



pristojan momak



Mladići, smanjite strasti, niste vi Šeron Ston!

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 02/06/2012 : 19:47:47  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
ja sam M. Douglas ;)

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 02/06/2012 : 20:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

ja sam M. Douglas ;)



Fali nam Šeron u cijeloj ovoj priči, mamu_joj

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 02/06/2012 : 20:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
ili bar mala Paraminski!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 02/06/2012 : 21:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
@ mr murdoc

Sve je u najboljem redu, potpuno te razumijem.
Stvar je u tome što sam i ja želio ukazati na ovaj jako dobra film, osobito stoga što kod nas nije redovito distribuiran (to mi je profesionalna deformacija, to naime da mi je bitna redovita distribucija).
Prošli je tjedan prikazan na Festivalu židovskog filma, dvorana kina Europa je bila pretrpana, a nažalost vjerojatno neće u službenu distribuciju budući da je star već dvije godine.
Ali može ga se naći na određenim sajtovima i to odlične kopije...

Elem, ubuduće izdvajam(o) poetičnije, intimističkije i emotivnije stvari!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 03/06/2012 : 12:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Confessions (2010.)

Confessions sam spomenuo u topicu Azijska kinematografija, no on me se toliko dojmio da ga moram spomenuti i ovdje. Priča je to o neuobičajenoj osveti učiteljice kojoj dvoje učenika ubije kćerku. Odlična priča, odličan soundtrack, odlični kadrovi - što vam više treba za pravo filmčinu kakvu znaju napraviti Japanci koji su vječno opsjednuti pitanjem ubojstva i samoubojstva?




nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 03/06/2012 : 19:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada
A živo me zanimaju u kojim to specijaliziranim časopisima se pojavlju, pogotovo kaj kod nas postzoji za film samo HFLJ u kojem takvih tekstova nema (ukoliko ne računama na na onih nekoliko predstavljanja kino programa i ponekog izdanja koji su čisto informativne prirode).



kak sam i rekel....uz par klikova mišem potvrdil sam svoje pretpostavke!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 03/06/2012 19:54:57
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 04/06/2012 : 21:49:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Luca_Torelli

Le vie de Jesus (1997.)


Mili bože, kud sam zašo?

Socijalna drama tipična za Francuze - nađe se u kadru mjesta za malo seksa, pa malo nasilja, pa malo rasizma, pa malo pitomog krajolika, pa se provlači motiv besposličarenja, pa se malo pojave žandari... Premda snimljen 1997., film je još uvijek aktualan jer mladi u manjim sredinama još uvijek uspješno besposličare, gube vrijeme na jeftinim mopedima, žive od socijale do Isusovih godina (i dulje), grle i žvale dvolitrenu bocu Ambrozije kao Penelope Cruz, napadaju ili makar ismijavaju pojedinca kad su u grupici. Često ih možete vidjeti (i čuti) na autobusnim kolodvorima, u parkovima jeftinim birtijama i ispred dućana. Buntovnici bez razloga na francuski način, tako bi se mogao opisati film u kojem glavnu riječ imaju (i nemaju) priglupi, ružni, jadni šmokljani. U neku ruku, film kao da opisuje i domaće (ne)prilike, zato je vrijedan spomena.




nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 05/06/2012 : 20:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
A Royal Affair

Nikolaj Arcel je ovdje uspio ispricati jednu vrlo interesantnu pricu o dilemi izmedu profesije, ljubavi i mogucnosti da se promijeni svijet.
Intrigantno, stilski savrseno i dirljivo.


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 05/06/2012 : 20:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote


quote:
Originally posted by mr murdoc

A Royal Affair

Nikolaj Arcel je ovdje uspio ispricati jednu vrlo interesantnu pricu o dilemi izmedu profesije, ljubavi i mogucnosti da se promijeni svijet.
Intrigantno, stilski savrseno i dirljivo.





Gospodična ili gospođa ispod je intrigantna, stilski savršena i dirljiva

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 05/06/2012 : 21:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Uistinu je

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 07/06/2012 : 11:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Four Lions (2010.)


Brate, ovo će biti hit na YouTube-u, jel?!

Ako su vam dosadile dvosatne drame i spori ljubići u kojem žena popuši (doslovno ili metaforično), onda je Four Lions film za vas. Parodija o modernim islamskim teroristima u Engleskoj mogla bi vas na trenutke dobro nasmijati, barem mene jest. Ima nekoliko originalnih scena koje su vrijedne pamćenja i prepričavanja u društvu.


nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

d.r.p
Senior Member

1598 Posts

Member since 09/08/2007

Posted - 07/06/2012 : 16:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Send d.r.p a Private Message  Reply with Quote
Bez ljutnje,ali"Four Lions"sam izdržao oko pola sata!
Go to Top of Page
Page: of 34 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000