forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Konstantinovo Raskršće (System Comics, 2012)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

dexa pantelejski
Junior Member



Serbia
416 Posts

Member since 10/02/2005

Posted - 12/05/2012 : 19:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit dexa pantelejski's Homepage  Send dexa pantelejski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

quote:
Originally posted by feniks

quote:
Originally posted by REJS

Odavno sam procitao Marti Misteriju i pricu Mac kralja Artura i ne zelim da se ponavljam sa knjizevnikom koji je ocigledno izmuzao ovaj strip za svoju knjigu.








Stvarno... Radi se o temi na koju sigurno Kastelli zasigurno nema ekskluzivno pravo, a sumnjam i da su autori ovog stripa imali bas Kastelija u vidu kao izvor. U svakom slucaju, zanimljivo izgleda, uzecu strip, a knjigu ionako planiram vec duze vrijeme da uzmem.



Reis verovatno iz istih razloga nije gledao MATRIX. Sta ima da se smara sa Neom i Agentom Smitom kad je sve to vec vidjeno u OTPISANIMA.

www.konstantinovoraskrsce.com
www.prozanaputu.com
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 12/05/2012 : 19:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
meni izgleda vrhunski.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 12/05/2012 : 23:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
bice ti vrhunski kad pocne dampyr iz redova jugoslovenske vojske u otadzbini da roka okolo...

sangue navajo
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 13/05/2012 : 09:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Knjiga je interesantna, moglo bi ovo biti jako dobro. Samo da se ne ponove 'greške' iz Družine Dardaneli u vidu previše zbrzane radnje, odnosno suviše toga nabacanog na malom broju stranica (iako mi se i pored toga sviđa, samo što je bilo potencijala za nešto više). A kad smo već kod toga, kad planirate nastaviti Družinu?
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 13/05/2012 : 10:50:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Tema me zanima, ali crtež me ne privlači, pa ću stripu dati šansu čitanjem ali nažalost ne i kupovinom.

Ni Družina Dardaneli mi se zasad nije nešto svidjela.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dexa pantelejski
Junior Member



Serbia
416 Posts

Member since 10/02/2005

Posted - 13/05/2012 : 11:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit dexa pantelejski's Homepage  Send dexa pantelejski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Knjiga je interesantna, moglo bi ovo biti jako dobro. Samo da se ne ponove 'greške' iz Družine Dardaneli u vidu previše zbrzane radnje, odnosno suviše toga nabacanog na malom broju stranica (iako mi se i pored toga sviđa, samo što je bilo potencijala za nešto više). A kad smo već kod toga, kad planirate nastaviti Družinu?



He, to je pitanje za Pavla Zelica, scenaristu istog.

Sto se tice Druzine, jeste bilo dosta toga ubaceno u jednu epizodu, zato sam ja imao pravilo prilikom pisanja ovog scenarija - ne vise od 7 kadrova po strani. To je dalo Draganu mesta da se razmahne i zaista je uradio dobar posao.

Posto trenutno radi na drugom albumu Raskrsca, mislim da nova Druzina nece uskoro. A i Pavle Zelic je napisao roman koji treba da izadje za Lagunu, tako da...

www.konstantinovoraskrsce.com
www.prozanaputu.com
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 13/05/2012 : 15:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dexa pantelejski

quote:
Originally posted by swamp thing

Knjiga je interesantna, moglo bi ovo biti jako dobro. Samo da se ne ponove 'greške' iz Družine Dardaneli u vidu previše zbrzane radnje, odnosno suviše toga nabacanog na malom broju stranica (iako mi se i pored toga sviđa, samo što je bilo potencijala za nešto više). A kad smo već kod toga, kad planirate nastaviti Družinu?



He, to je pitanje za Pavla Zelica, scenaristu istog.

Sto se tice Druzine, jeste bilo dosta toga ubaceno u jednu epizodu, zato sam ja imao pravilo prilikom pisanja ovog scenarija - ne vise od 7 kadrova po strani. To je dalo Draganu mesta da se razmahne i zaista je uradio dobar posao.

Posto trenutno radi na drugom albumu Raskrsca, mislim da nova Druzina nece uskoro. A i Pavle Zelic je napisao roman koji treba da izadje za Lagunu, tako da...


Ma znam, kontam u toku ste oko tih stvari. Hvala na odgovoru i puno sreće
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/05/2012 : 15:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

bice ti vrhunski kad pocne dampyr iz redova jugoslovenske vojske u otadzbini da roka okolo...


?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/05/2012 : 15:35:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ah!!
Radnja romana smeštena je pred kraj Drugog svetskog rata u okupiranoj Srbiji. Nacisti tragaju za velikom tajnom Konstantina Velikog, koja može da promeni tok rata.
Prema staroj legendi, klinovi kojima je Isus bio prikovan za krst nestali su nakon Njegovog vaskrsenja. Jedan je umetnut kao deo u kruni koja je vekovima krasila glave vladara, drugi je stavljen na vrh koplja kojem je Gospod bio proboden na raspeću, a treći je pretopljen u sečivo mača... Legenda kaže da će onaj koji bude imao u posedu ove tri svete stvari zavladati svetom. Ista legenda kaže da se treća sveta relikvija nalazi na Balkanu, na jugu zemlje koju potresa građanski rat, u gradu gde je rođen prvi rimski imperator koji je poverovao u snagu Krsta...

U proleće 1939. neposredno pred početak Drugog svetskog rata, rajhsfirer Hajnrih Himler poklonio je svom vođi Adolfu Hitleru mapu na kojoj je bilo ucrtano šest pravaca u kojima bi trebalo da se kreću istraživanja drevne arijevske prošlosti.

Jedan od tih pravaca pokazivao je na Srbiju.

Pet godina kasnije, u leto 1944. u Nišu, rodnom gradu Konstantina Velikog, SS oficir Hajnrih Kan, visoki adept arijevskog reda Mrtvačke glave, uspeva da sklopi mozaik koji će ga odvesti na mesto koje krije tajne poslednjeg velikog rimskog imperatora. Mač koji Hitler toliko žudi da ima u rukama nalazi se u nikad otkrivenoj Konstantinovoj zbirci oružja, armamentarijumu skrivenom ispod temelja antičkog Naisa, na drevnim mapama označenom kao "Konstantinovo raskršće".

Ali na putu koji Kan treba da pređe u svom surovom pohodu ka zabranjenim znanjima drevnih arkana, isprečiće mu se dvojica ljudi: zagonetni četnički major Nemanja Lukić i komandant odbrane grada - bavarski plemić Oto fon Fen, jedan od retkih vitezova poražene armije koji veruje da u nepovratno izgubljenom ratu još uvek može da se pronađe zrno vojničke časti. U isto vreme, pored bombi koje saveznici bacaju sa neba, Niš potresa serija monstruoznih ubistava... U ludilu građanskog rata vođenom od strane nacionalista i komunista, to naizgled nikog ne uzbuđuje, ali jedna prastara reč može se čuti s vremena na vreme, kako je između sebe tiho izgovaraju vojnici na mrtvoj straži, ta reč je "Vampir".

U noći kada će saveznički bombarderi zapaliti nebo iznad Niša, prastara ljudska žudnja vodi u podzemlje one koji nemaju šta da izgube. Tamo ih čekaju odgovori na pitanja koja su sebi postavljali čitavog života. Još nešto ih čeka dole, u katakombama, čuvar čije ime je označeno runom na svodu ulaza u podzemne lagume Naisa, stvorenje od vrste koja je gotovo zaboravljena, stare koliko i sam svet. U mraku sijaju njegove oči boje purpura, na mestu gde se seku granice dva sveta, na "Konstantinovo raskršće".

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 13/05/2012 : 16:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
sam si odgovorio prijatelju...

sangue navajo
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/05/2012 : 16:51:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
nema veze,uštedio sam novce

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 13/05/2012 : 18:00:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
lepo ti ja kazem...

sangue navajo
Go to Top of Page

radio clash
New Member



104 Posts

Member since 29/01/2012

Posted - 15/05/2012 : 11:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Send radio clash a Private Message  Reply with Quote
Zna li se neka cena? Kontam da će moći da se kupi na promociji u skcu.

Vidimo se u Perucici!
Go to Top of Page

dexa pantelejski
Junior Member



Serbia
416 Posts

Member since 10/02/2005

Posted - 15/05/2012 : 12:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit dexa pantelejski's Homepage  Send dexa pantelejski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by radio clash

Zna li se neka cena? Kontam da će moći da se kupi na promociji u skcu.



Pa trebalo bi da bude kao Dardaneli, oni su oko 700 din, mada kontam da ce Sistem na samoj promociji dati neku promo-cenu.

www.konstantinovoraskrsce.com
www.prozanaputu.com
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1915 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 15/05/2012 : 13:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dexa pantelejski

quote:
Originally posted by radio clash

Zna li se neka cena? Kontam da će moći da se kupi na promociji u skcu.



Pa trebalo bi da bude kao Dardaneli, oni su oko 700 din, mada kontam da ce Sistem na samoj promociji dati neku promo-cenu.



A inflaciju niste racunali?
Koliko vidim ima i strana u boji pa ocekujem veću cijenu.
Ja ću da sačekam HC
Go to Top of Page

dexa pantelejski
Junior Member



Serbia
416 Posts

Member since 10/02/2005

Posted - 15/05/2012 : 14:23:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit dexa pantelejski's Homepage  Send dexa pantelejski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by feniks

quote:
Originally posted by dexa pantelejski

quote:
Originally posted by radio clash

Zna li se neka cena? Kontam da će moći da se kupi na promociji u skcu.



Pa trebalo bi da bude kao Dardaneli, oni su oko 700 din, mada kontam da ce Sistem na samoj promociji dati neku promo-cenu.



A inflaciju niste racunali?
Koliko vidim ima i strana u boji pa ocekujem veću cijenu.
Ja ću da sačekam HC



Ne znam tacno koja ce biti cena, ali ja cu se sigurno zalagati da ne bude previsoka. Laguna je do skoro drzala Raskrsce na 490 din (puna cena, sa dodatnim popustom mogla je da se pazari i za 350 din) pune tri godine nismo poskupljivali.

Uvek sam se zalagao da cena bude pristupacna citaocu, za razliku od nekih drugih mojih kolega cije knjige su isle i do 1000 din. Znam kakva je ekonomska situacija kod nas, i zato ne treba drati ljudima kozu.

www.konstantinovoraskrsce.com
www.prozanaputu.com
Go to Top of Page

radio clash
New Member



104 Posts

Member since 29/01/2012

Posted - 15/05/2012 : 20:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Send radio clash a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dexa pantelejski

quote:
Originally posted by feniks

quote:
Originally posted by dexa pantelejski

quote:
Originally posted by radio clash

Zna li se neka cena? Kontam da će moći da se kupi na promociji u skcu.



Pa trebalo bi da bude kao Dardaneli, oni su oko 700 din, mada kontam da ce Sistem na samoj promociji dati neku promo-cenu.



A inflaciju niste racunali?
Koliko vidim ima i strana u boji pa ocekujem veću cijenu.
Ja ću da sačekam HC



Ne znam tacno koja ce biti cena, ali ja cu se sigurno zalagati da ne bude previsoka. Laguna je do skoro drzala Raskrsce na 490 din (puna cena, sa dodatnim popustom mogla je da se pazari i za 350 din) pune tri godine nismo poskupljivali.

Uvek sam se zalagao da cena bude pristupacna citaocu, za razliku od nekih drugih mojih kolega cije knjige su isle i do 1000 din. Znam kakva je ekonomska situacija kod nas, i zato ne treba drati ljudima kozu.



Svaka čast, iz tvojih usta u Svetog Cara Konstantina uši. Javite koliko će koštati i hoće li biti na promociji.

Vidimo se u Perucici!
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 16/05/2012 : 01:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Trendovi se trebaju pratiti.Moderne teme nisu zanimljive ako ih u jednoj godini ne obradi hiljade autora.Ahh kako su samo u jednoj godini razbili da Vincijev kod i razotkrili ono sto je bilo tajna za sve glupane pre nase nove inteligentne generacije.A ne mari ni sto je Edgar Alan Po poceo da kruzi po Bonelijevim stripovima od Zagora do Magicnog Vetra,zasto bi autori smarali mozak sa novim i originalnim stvarima.
Evo i ja obecavam da necu misliti,uzecu knjigu i citacu je kao ostali,ne bih da se razlikujem.Nadam se da nema vise razloga za ljutnju sto sam se zajebao i rekao nesto iz svoje glave.
Rejs budalo stopi se,stopi se !!!

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

dexa pantelejski
Junior Member



Serbia
416 Posts

Member since 10/02/2005

Posted - 16/05/2012 : 11:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit dexa pantelejski's Homepage  Send dexa pantelejski a Private Message  Reply with Quote
Evo, iz Sistem Comicsa javljaju:

Album je A 4 formata, rađen je kombinovanom tehnikom i ima 68 strana.
Svi strip fanovi koji budu došli na promociju, uz potpis i crtež autora, moći će album da kupe po promotivnoj ceni od 750,00 dinara.


Mislim da je 750 din za ovakvo izdanje OK.
Toliko u Laguni kosta nova knjiga Jelene Bacic Alimpic.

www.konstantinovoraskrsce.com
www.prozanaputu.com
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 16/05/2012 : 11:43:29  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by REJS

Trendovi se trebaju pratiti.Moderne teme nisu zanimljive ako ih u jednoj godini ne obradi hiljade autora.Ahh kako su samo u jednoj godini razbili da Vincijev kod i razotkrili ono sto je bilo tajna za sve glupane pre nase nove inteligentne generacije.A ne mari ni sto je Edgar Alan Po poceo da kruzi po Bonelijevim stripovima od Zagora do Magicnog Vetra,zasto bi autori smarali mozak sa novim i originalnim stvarima.
Evo i ja obecavam da necu misliti,uzecu knjigu i citacu je kao ostali,ne bih da se razlikujem.Nadam se da nema vise razloga za ljutnju sto sam se zajebao i rekao nesto iz svoje glave.
Rejs budalo stopi se,stopi se !!!


Nema veze što se jedna tema počne eksploatisati do krajnjih granica, koliko je bitno da to bude kvalitetno urađeno. Nešto slično se javlja i sa postapokaliptičnim pričama, ima ih za izvoz i u filmovima, i knjigama, i stripovima..., ali ako je to dobro urađeno, meni ne predstavlja nikakav problem.
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1915 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 16/05/2012 : 12:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dexa pantelejski

Evo, iz Sistem Comicsa javljaju:

Album je A 4 formata, rađen je kombinovanom tehnikom i ima 68 strana.
Svi strip fanovi koji budu došli na promociju, uz potpis i crtež autora, moći će album da kupe po promotivnoj ceni od 750,00 dinara.


Mislim da je 750 din za ovakvo izdanje OK.
Toliko u Laguni kosta nova knjiga Jelene Bacic Alimpic.


Ali po punoj cijeni
Go to Top of Page

radio clash
New Member



104 Posts

Member since 29/01/2012

Posted - 16/05/2012 : 19:04:44  Show Profile Show Extended Profile  Send radio clash a Private Message  Reply with Quote
Knjigu nisam čitao, te o njoj samo znam ono što je autor, to jest Dexa, govorio u intervjuima, a to sam pročitao bukvalno sada. Stiče se utisak (neka me neko ispravi ako grešim) da su partizani nepismeni zločinci, da se nije vodila narodnooslobodilačka borba pored građanskog rata, već da su samo terorisali predratnu inteligenciju i građanstvo. Zanima me kako se na to gleda u stripu?

Vidimo se u Perucici!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 16/05/2012 : 19:17:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
isto kao u knjizi ali potpuno suprotno od onoga sto si ti napisao... nije stoiljkovic slobodan selenic... ali ostajem i dalje pri tvrdnji da je ovo mogla da ispadne solidna dampyrova epizoda...

sangue navajo

Edited by - Combatrock on 16/05/2012 19:18:23
Go to Top of Page

radio clash
New Member



104 Posts

Member since 29/01/2012

Posted - 16/05/2012 : 20:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Send radio clash a Private Message  Reply with Quote
Evo npr. jedan intervju http://www.b92.net/kultura/knjige/preporuka.php?nav_id=371443, gde mene ovaj pasus navodi na zaključak iz prethodnog posta:

Dodatno me je motivisala želja da s jedne strane, razbijem uvreženo mišljenje kako su svi Nemci u Drugom svetskom ratu bili prvljavi i zli nacisti a s druge - da se ovde vodila nekakva narodnooslobodilačka borba. Zato u romanu imamo dva Nemca, dva lica jedne države koju sam ja nazvao Kraljevstvom krvi: jedan je fanatični esesovac šturmbanfirer Hajnrih Kan, psihopata i sadista, a drugi je bavarski plemić Oto Fon Fen, hrišćanin i časni vojnik. Tu su i dva lica tadašnje Srbije, jedno simboliše polupismeni i svirepi partizanski komesar Voja Drainac a drugo ugledni Nišlija Krsman Teofilović, tipičan predstavnik one građanske Srbije koju su ti isti komunisti nakon "oslobođenja" malo nacionalizovali a malo postreljali.

Vidimo se u Perucici!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 16/05/2012 : 20:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
ok pobratime clash... ima toga u knjizi ali nije to od sustinske vaznosti... uzmi procitaj knjigu, i druga knjiga je simpa... ja nemam problem sa knjigama ali strip ni za zivu glavu necu da kupim... rejs objasnio... nek se ljuti ko hoce...

sangue navajo
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000