forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 20 - Gospodari ječma
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 21/10/2017 : 18:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by Markos

Drugo izdanje Gospodara ječma konačno u prodaji!



Sad se nadam da mi neće pobjeći... Prvo izdanje sam otkrio tek kada je bilo već rasprodano... posudio sam ga u knjižnici i ostao fasciniran pričom... odem na Fibrine stranice da kupim strip... rasprodan... velim u sebi: "Nije ni čudo."




Ista priča kao i kod mene. Knjižnica, pa sam jedva dočekao da ga pročitam koliko mi je zanimljiv bio, odem na web i naravno - rasprodano..
Go to Top of Page

Zavelim
Starting Member

17 Posts

Member since 15/01/2020

Posted - 27/06/2020 : 21:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Zavelim a Private Message  Reply with Quote
Neko je vec napisao, sapunica, u koju sam, citajuci prema kraju, sve manje bio uzivljen.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/10/2020 : 19:36:32  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Konacno da i ja procitam Gospodare jecma!

Letos sam ga dobio za rodjendan od devojke. Uzeo sam Gospodare da citam tek pre 4 dana i za tih 4 dana sam ih procitao.
Prvih 5 albuma su jako zabavni, puni neocekivanih preokreta, izdaje, obmane, ljubavi, seksa, piva. Jako zabavno za citanje, lako se cita i vuce citaoca dalje. Tom lepom utisku doprinosi iako ne spektakulran, ali vrlo vrlo dobar i solidan crtez Francisa Vallèsa i njegove(?) prijatne i nenametljive boje. Deluje malo staticno ponekad ali bas mi se svideo njegov crtez.

I u tih pet albuma su prisutni odredjeni elementi koji bi se mogli nazvati sapunicom, ali ajde moze da prodje, postoje stvarno neverovatne price. Kao sto kaze ,,scenarista" Gospodara Jecma u osmom albumu sve su porodicne price slozene, ova je bila nesto slozenija od ostalih, to je sve.

Medjutim 6.album Jay je bas otisao u neverovatnu sapunicu dostojnu etikete Televisia presenta, 7. album Frank takodje ima neverovatnu pricu i neverovatno lako razresenje, ali mi je ipak malo bolje sveukupno legao.

Vidim da su i mnogi drugi na ovom topiku ,,zamerili`` upravo ta dva poslednja albuma ovom stripu (8.album je vise kao neki kolaz i dopuna podsecanja na ovu grandioznu porodicnu sagu, odnosno vise mi lici na dodatak stripu nego deo zvanicnog stripa). Jeste donekle steta sto Van Hamme nije nekako drugacije izveo ova dva poslednja albuma (a pogotovo pretposlednji), ali to ne umanjuje kvalitet i odusevljenje koje izazivaju preostali delovi ove price.
Van Hammeov pristup pitanjima kao sto su porodica, zaostavstina, krvna veza, socijanlne i politicke teme aktuelne u to doba a i danas, je besprekoran i dostojan velikog majstora sto Van Hamme i jeste.

Ovo je jedan jako, jako dobar strip, malo fali da bude odlican, ali u svakom smislu ga vredi nabaviti i procitati i uzivati u njemu i vracati mu se, po mogucstvu sa nekim dobrim lager pivom pri ruci.



I jos jedna stvar, kad pomislim na BD strip i kako on izgleda u glavi vidim upravo table iz Gospodara jecma, ovo je pravi BD klasik. Da li su Gospodari Jecma izlazili mozda u Politikinom zabavniku u nastavcima?
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10048 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/10/2020 : 20:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li je već spominjano postoji i TV serija:

https://www.imdb.com/title/tt0211170/

Bila je svojedobno i kod nas na TV-u.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6810 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/10/2020 : 21:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=597.msg473887#msg473887
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/10/2020 : 21:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=597.msg473887#msg473887



Lep osvrt. Slazem se s napsisanim.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 25/02/2021 : 20:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Intrigantna premisa da se istorija piva ispriča kroz porodičnu storiju jedne familije, zanimljiv početak sa obiljem simpatičnih likova predvođenih Margrit koja je i srcem i telom sve dala kako bi spasila pivaru, ubedljivo najharizmatičniji lik

Samo problem je što kada čitam stripove bitnije mi je kako se on završi, a ne kako je započeo i nažalost u jednom momentu ovo delo drastično padne u kvalitetu i poslednjih par albuma su bili mučni za čitanje koliko je pisanje postalo nezanimljivo i samo snagom volje sam uspeo da ga dovršim do kraja i krajnji utisak je iskreno govoreći poprilično razočaravajući
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3720 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 26/07/2021 : 20:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Još jedan klasik biblioteke Kolorka i strip koji je doživio reprint i tek sad dolazi na red za čitanje.

S Van Hammeom nisam imao previše susreta, osim Priče bez junaka koja mi je bilo izuzetno ugodno iznenađenje i besprijekorna uživancija.
Ovdje je fokus na otrpilike 160 godina sage o jednoj pivarskoj obitelji i njihovim usponima i padovima. Mogu reći da s obzirom na obujam radnje i to koliko je fabule Van Hamme utrpao u ovaj strip, ovo je ispalo stvarno sjajno.
Sviđa mi se taj aspekt u kojem se greške, prokletstva i hirova ponavljaju unutar obitelji i situacije u kojima su ljudi dovedeni na rub da rade velike, često ne baš najbolje, ali odvažne odluke.
Povijesni aspekti u različitim erama i njihov utjecaj na obitelj Steenfort su jako dobro uklopljeni u radnju i daju drugačiju "boju" svakom od albuma.
Iako je dosta događaja i situacija u ovoj knjizi katkada na granici mogućeg i nespojivi sa stvarnošću, Van Hamme je cijelu ovu sagu odradio tako uvjerljivo i s izuzetnom pažnjom da nikad nije bilo kolutanja očima ili nekih drugih reakcija nevjerice.
Što se tiče crtačkog dijela, usudio bih se reći da je moglo i bolje. Daleko od lošega, ispalo je vrlo dobro u najmanju ruku s jako dobrim kolorom i scenografijom, ali izrazi lica su mogli biti bolje odrađeni, recimo.
Van Hamme je učinio ovdje dosta neobičan obrat u zadnjem albumu i donio zanimljivu konkluziju ovoj sagi. Nekima neće to najbolje leći, a meni je bilo artistički zanimljivo, no ne i na razini preostalih 7 albuma.
Kada podvučem crtu, nije bila riječ o besprijekornom stripu. Ima ponekih zamjerki gore navedenih, ali ništa od toga ne može ukrasti auru klasika ovom stripu. S obzirom na to koliko sam uživao i radovao se svakom čitanju ovog stripa, dozvolit ću si subjektivnost i nešto blaže kriterije i dodijeliti najvišu ocjenu Gospodarima ječma. Uzdravlje!
5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6810 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/07/2021 : 18:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Rekao bih da ni Gospodari ječma, ni Bilo jednom u Francuskoj nisu izborili status "klasika".

S druge strane, Potraga za Pticom vremena jeste, a i Petar Pan.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/07/2021 : 18:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ma da, daleko je to od Šang Čija.

Trouble will find me
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2441 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 27/07/2021 : 19:49:25  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Zarobljen je Aleks u prethodnim decenijama. Gospodari jecma imaju odavno kultni status, cak ih je i BPut planirao za broj 1 biblioteke integrali...Bilo jednom takodje...e sad sto ih nije objavio MP kada je trebalo, to je pitanje...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/07/2021 : 20:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Objavila ga je zato Lokomotiva;na nacin kako to dolikuje ovom naslovu, u crno beloj varijanti.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6810 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/07/2021 : 20:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ma da, daleko je to od Šang Čija.



Ove stvari nisu baš za poređenje.

Ali, ako idemo na to - koji je uticaj na sveukupnu svetsku kulturu filmova Enter the Dragon ili Goldfinger u odnosu na TV seriju Les Steenfort, maîtres de l'orge?

Mada, ni takvo poređenje ne znači mnogo, za pomenute stripove.

Inače, moje mišljenje o Gospodarima ječma je na linku, par postova iznad i prilično pozitivno, ali ne postaje se klasicima tek tako.

Raznih ima porodičnih saga, od Ptice umiru pevajući, pa nadalje...

Edited by - alexts on 28/07/2021 00:20:50
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 27/07/2021 : 22:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Meni samo nije jasno koji je to tvoj kriterijum za klasik.
Pošto ne vidim tu planetu na kojoj ona dva nisu, a druga dva jesu. Bukvalno su isti nivo.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6810 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/07/2021 : 23:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Meni samo nije jasno koji je to tvoj kriterijum za klasik.
Pošto ne vidim tu planetu na kojoj ona dva nisu, a druga dva jesu. Bukvalno su isti nivo.



Za tebe isti, za don_drapera su Loiselovi stripovi duplo slabiji.

Za mene - Gospodari ječma, svojim zanatski visokokorektnim crtežom se ne mogu porediti sa Loiselovom veštinom pripovedanja, crtačkim umećem, kreativnošću i originalnošću. Van Hamme-ov scenario, kao i za većinu serijala koje je radio, kreće sjajno, ali se komercijalizacijom, kroz želju za zaradom i crpljenjem formule, srozava na sapunsku operu i isforsirana nastavljanja (što su mnogi primetili).

Bilo jednom u Francuskoj, sem što ima još prosečniji crtež, stvarno treba još protoka vremene od godina izlaženja albuma, da bi se videlo koliko je ostavio traga, da bi se uopšte pominjao status klasika s njim u vezi.

Edited by - alexts on 27/07/2021 23:13:53
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 27/07/2021 : 23:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Nisam pričao o ličnom utisku o stripovima. Valjda klasik ne sme da zavisi od toga. Inače bi bilo Bilo Jednom i Pan sjajni, Potraga odlična, a Ječam upravo ono što si napisao.
10 godina je u svim umetnostima sasvim dovoljno da bi se znalo jel ima štofa za klasiku. Kad je izašao Pulp Fiction, nije niko od kritičara rekao "Videćemo u 21 veku, jel se ovo primilo".
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6058 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/07/2021 : 08:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Red Marquis

Meni samo nije jasno koji je to tvoj kriterijum za klasik.
Pošto ne vidim tu planetu na kojoj ona dva nisu, a druga dva jesu. Bukvalno su isti nivo.



Za tebe isti, za don_drapera su Loiselovi stripovi duplo slabiji.

Za mene - Gospodari ječma, svojim zanatski visokokorektnim crtežom se ne mogu porediti sa Loiselovom veštinom pripovedanja, crtačkim umećem, kreativnošću i originalnošću. Van Hamme-ov scenario, kao i za većinu serijala koje je radio, kreće sjajno, ali se komercijalizacijom, kroz želju za zaradom i crpljenjem formule, srozava na sapunsku operu i isforsirana nastavljanja (što su mnogi primetili).

Bilo jednom u Francuskoj, sem što ima još prosečniji crtež, stvarno treba još protoka vremene od godina izlaženja albuma, da bi se videlo koliko je ostavio traga, da bi se uopšte pominjao status klasika s njim u vezi.



Kad već spominješ sapunjare, zanima me kako stojiš sa Sagom?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6810 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/07/2021 : 21:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH


Kad već spominješ sapunjare, zanima me kako stojiš sa Sagom?




Neobavezno štivo, pročitao par trejdova i par na čekanju...

http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=597.msg657374#msg657374
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3720 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 30/07/2021 : 21:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Rekao bih da ni Gospodari ječma, ni Bilo jednom u Francuskoj nisu izborili status "klasika".

S druge strane, Potraga za Pticom vremena jeste, a i Petar Pan.



Neovisno o mom dojmu o potonja dva stripa i pohvalama koje sam nakrcao za prva dva stripa, ipak mislim da nije samo "test vremena" nešto što definira klasik. Nekad je dovoljno samo par godina da nešto doživi takvu reputaciju i takav utjecaj da bi postalo klasik.
Ne znam koja je percepcija Francuza i ostatka svijeta o BJUF i Gospodarima ječma, ali ovdje bih rekao da su doživjeli vrlo zavidan status, pogotovo što su oboje reprintani u biblioteci s relativno visokim tiražom.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Manny
Average Member



569 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 17/10/2021 : 14:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip, odlična sapunica koja - kako to već kod sapunica i ide - slabi kako se radnja razvija, ali je zanimljiva do kraja. Možda je poslednji album nepotreban, moglo se sve završiti i sa sedmim, no dobro, tu dobijamo neku vrstu retrospektive kroz ceo album, nešto kao bonus scene koje nisu ušle u finalnu verziju. Van Ham ima moć da nas u jednom albumu od 48 strana uvede u novo (vremensko) razdoblje, upozna dobro sa novim likovima, i to sve nijednog trenutka na uštrb zanimljive i intrigantne priče. Takođe, iako se radi o nekoj vrsti sapunice, čini se da Van Ham ne podizilazi publici, glavne likove neretko karakterišu osobine sa kojim se prosečan čitalac neće lako poistovetiti. Ono što autor tu radi odlično jeste da umešno prepoznaje i izdvaja crtu i nagon za nezajažljivim (najčešće samo finansijskim) napretkom, ako nekome treba recept kako *po svaku cenu* zaraditi i napredovati u životu, ugledajte se protagoniste Gospodara ječma.
Moram reći i da je meni prevod zaparao na par mesta. Recimo, 314. strana integrala odnosno 8. strana albuma "Frenk", Danielle govoreći o sestri Lucie, u originalu kaže "c'est la lapine de la famille: elle en est a son septieme enfant!", što bi u bukvalnom prevodu bilo "ona je zečica u našoj familiji: očekuje sedmo dijete!", i možda se to može lepše prevesti. Međutim, Vlatka to prevodi kao "ona je naša majka hrabrost: očekuje sedmo dijete!". Da podsetim, Majka Hrabrost je izuzetno negativan i nemoralan lik iz drame Bertolta Brehta, i krajnje je neprikladno koristiti taj termin u drugačijem konktestu.
"Gospodare ječma" sam kupio davno no iz nekog razloga nije mi se dalo to čitati. Sapunica o proizvođačima piva ne zvuči kao moja šolja čaja, no kako to već biva, suština je u izvedbi, Van Ham i Vale su to uradili odlično, a dobar strip jeste moja šolja čaja bez obzira na temu. Pohvale izdavaču za samo izdanje, mašala ima 8 albuma unutra, preporučujem čitanje jednog albuma dnevno i to je to, uživajte ako već niste!
Go to Top of Page

Largo
New Member

218 Posts

Member since 23/06/2021

Posted - 17/10/2021 : 17:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Largo a Private Message  Reply with Quote
Čudi me da ČK ovo još nije objavila.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 17/10/2021 : 17:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ječam, BJUF, Petar Pan, Plašt & Očnjaci bi bili neki sigurni pikovi kao sledeći franci koje bi Čarobna mogla da radi
Go to Top of Page

Manny
Average Member



569 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 17/10/2021 : 17:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
evo i jedno pivo (iz belgijske pivare Bocq) koje bi se moglo piti uz strip:

Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 17/10/2021 : 18:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Koliko je mutna slika kao da si stukao po jedno posle svakog albuma
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1220 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 16/01/2024 : 09:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Largo

Čudi me da ČK ovo još nije objavila.


+1

quote:
Originally posted by Ernie Pike

Kako je zadnji post na ovom topicu ostavljen prije šest mjeseci, čini se da sam zadnji na forumu pročitao Gospodare ječma.


Eh nema time stamp ovde ali cini mi se da je Ernie ovo napisao 2014 ili ranije.
Ukratko, ne Ernie, nisi zadnji na forumu :).

Anto, stbojan i Shaner su napisali manje vise sta treba o ovome stripu (dodusde jos nisam citao Aleksov osvrt)

Srecom na jednom drugom forumu ima time stamp

broj1 (ja)
August 28, 2012, 11:05:46 AM
Zao mi samo sto nisam ozbiljnije gledao kad sam listao izdanje u DW (gledao sam kako X rushi gomiletinu koju sam izabrao).
No dobro valjda ce potrajati da se ovo rasproda.. bice jos vremena razmisliti da li je vredno ili ne para...
[/quote]

Bese to u skladistu Darkwood prodavnice u Beogradu. Paket ili paketi gospodara su mi bili pred nosom.. mamili su mi paznju ali na kraju ipak rekoh sebi ko je lud da cita tako debeo strip i da tolike pare za njega i odustao i verovatno se dao na probiranje kenova od fibre koji su mi u to vreme bili top prioritet :)

Vreme je prolazilo, prvo izdanje fibrinih jecma se rasprodalo a ja sam u medjuvremenu od cini mi se ni manje, ni vise od dveribada u njegovoj striparnici nabavio bookglobovo izdanje ovog stripa :) (eh sad sta ako me secamje vara i ipak ga uzeh u stripovi na kvadrat? :) ). Uzeh i rekoh ajd da vidim o cemu se radi sto se tice ovog stripa..
i tako godine su prolazile a to izdanje sam koristio za sve sem citanje.. prebacivao ga ovamo, onamo, nestajao je i pojavljivao se :). Onda je doslo drugo fibrino izdanje 2017. Sta me je sprecilo da onda uzmem pa ko zna verovatno kilometarski zaostatak sa kupovanjem fibrinih stripova inace.
Onda dolazimo do prve polovine 2023 :)
Nabavljam konacno reprint.. bio je to jedan od zadnjih primeraka "iz fibrine fabrike snova" :).
Tako da put do danas kada sam zavrsio sa citanjem bio je duuuuuuuuuugacak ali eto kao sto nekada kazu put ka cilju je ponekad sladji od samog cilja iako mi je i citanje bilo super.

Anto se vec izvinio Vlatku za kritiku prevoda i dobro sto je to uradio jer prevodu sem malo "stucanja" u pocetnim albumima bas nista fali, naprotiv super je.
Vlatka je prevod prvo uradila za Bookglobe pa su posle Marko i ekipa jos radili na poboljsanjima.

Van Hamme je odradio cudesan posao sa nekim od ovih osam albuma, nekako specijalno u delovima koji su se ticali Margrit, toliko luckastih ideja, obrata da je to neverovatno.Iznenadio me takodje sa razvojem karaktera Charlesa otislo je to sve u neki smer kome se nisam nadao :).
Kao sto je ranije receno prvih pet albuma odlicni da bi posle krenulo nizbrdo posebno u sedmom albumu ali oprosticemo mu to.
Pomalo cudno jeste da se bolje snalazio u starim vremenima nego u modernim ali ko zna mozda je i prirodno da se ne moze drzati nivo toliko albuma za redom. Osmi album mirise na muzenje para dok se moglo ali i to mu oprastam.

Sto se tice crtaca, detaljisanje u prvih pet albuma je fanaticno i kako mi lezi..i volim
pitam se samo da li je taj crtac radio i neke druge bitnije stripove? Ako jeste u fibrinom katalogu ih nema :)

Preostaje nam da mozda jos neki put procitamo ovu zaista specijalnu sapunicu i da vidimo da li ce neko jos ikada na nasim prostorima ovo izdati (sa uspehom?) ( ne znam da li ke strip objavljen u Sloveniji?).
Fibra je prodala 900 komada gospodara.
Kolika je neka buduca potraznja u Hrvatskoj i Srbiji tesko je prognozirati.

Sad cu da ispravim "nepravdu" i procitam i Aleksov osvrt..
posto je DW forum promenio host njegov upis je sada na ovoj adresi
https://darkwoodforum.rs/index.php/topic,597.msg473887.html#msg473887

edit: procitah mu osvrt sada, okej je nemam neke vece zamerke :). Moracu jednom procitati i XIII i Largo Vinč...
xiii imam donekle od Marketprinta..
bilo bi dobro da Fibra ili CK izbace Larga kako treba :)

Under construction.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000