forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Džin 1 i 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 12/04/2013 : 14:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
ovo i meni stoji u redu za citane, sad se pomaklo koji broj naprijed :D

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Callis
New Member



Croatia
110 Posts

Member since 18/10/2006

Posted - 12/04/2013 : 15:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Callis a Private Message  Reply with Quote
Evo mišljenja jednog "malkice već u godinama" ljubitelja stripa, koji je odrastao na Panorami,Stripoteci, Mikiju i Plavom vjesniku, ali i na Boneliju, Marvelu i svemu što se u to doba moglo kupiti: Ja sam Djina bio kupio i ostavio nekoliko mjeseci da odleži. Onda sam fino uzeo godišnji odmor, i čitao ga natenane. Guštao sam svaku stranicu. Crtež je zaista perfektan. Erotika u službi radnje. Po meni, to je najbolje što je prošle godine izdano na ovim prostorima. Jedva čekam Indijski ciklus. Nadam se da je interes dovoljno velik da nas Markos ne zakine za taj užitak.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/04/2013 : 15:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Bez brige;)

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/04/2013 : 15:32:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Bez brige;)



cekamo mi i nastavke Ubojice, Trgovine itd. i to sve bez briga
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 12/04/2013 : 15:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Trebao sam kupiti oba jesenas..valjda ce biti do ljeta...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/04/2013 : 15:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa Trgovina još nije gotova, čim izađe zadnji nastavak, objavit ću drugi integral. Ubojica će ići dogodine, najvjerojatnije...

Trouble will find me
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/04/2013 : 16:56:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

Ako voliš sapunjare, nabavjaj. Meni je prosečno, mada čitao sam samo prvi ciklus. Recimo El Ninu ne može da priđe. Crtež vredi.



a viš,meni je el nino bezveze

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 12/04/2013 : 18:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Spomenuh El Nina jer znam je Anto očaran njim
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/04/2013 : 22:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Meni su oba El Nina jako,jako dobri stripovi - baš ono što očekujem od avanturističkog stripa.
Vidim da se Džin ovde često upoređuje sa El Ninom, ali nekima je jednako dobar,nekima dosta bolji, a nekima nije ni prići El Ninu - jebi ga, da ne poveruješ kakva razlika u mišljenjima.
Otprilike moraću da ga pročitam i lično se uverim u kvalitet ovog serijala.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/04/2013 22:03:10
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 13/04/2013 : 11:48:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Oba stripa su po meni slicna,prava avanturusticka...El Ninjo ima prelep crtez, dok Djin opet ima malo jaci taj erotski naboj...nema greske
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 14/04/2013 : 10:05:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
odradjena oba fibrina albuma...
šta reći a ne zaplakati... osim izvanrednog crteža i bla bla bla fenomenalnog fibrinog pakovanja ... prava avantura u kojoj je kao sto neko rece gore erotika u drugom planu i samo alat da se prica odrzi na visokom nivou...
eto mom prijatelju antu/anti iskrena preporuka jer mi je stvarno tesko da zamislim njegovu kolekciju bez ovoga...
u ocekivanju nastavka...

sangue navajo
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 21/04/2013 : 20:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
Afrički ciklus bolji od osmanlijskog,ali i dalje za mene u donjem domu fibrinih izdanja. crtež,ilustracije,naslovnice i ugođaj Afrike odlični ,ali priča je ta koja malo šepa.
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 20/05/2014 : 20:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Citljivo, zabavno, sa interesantnim crtezom i (meni) prilicno “tankom” osnovom price kada je rec o razlozima/motivima/zrtvi/itd… mozda da je u tom smislu nesto bolje/vise (ili drugacije) razradjen... pa mozda bi mi i vise prijalo, ovako... ono sto se kaze, procitas, zabavis se i zaboravis…

Inace, za Afriku mogu da nagadjam, ali sto se tice otomanskog ciklusa, cini mi se da je to prilicno i u nekim segmentima dobro i verno odradjeno kada je crtez u pitanju… treba ceniti taj trud… dodatno, pokusaj smestanja price/radnje i u neki istorijski kontekst ili okvir i povezivanje sa nekim dogadjajima… cine da mi je mozda ovaj ciklus nesto zanimljiviji od africkog ciklusa…
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/04/2016 : 15:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=42067&REPLY_ID=1542516

i eto, posle koliko, 3.5 godina procitao sam i drugi deo. nekako svaki strip ima svoje vreme kad se cita, a za ovog mogu reci da bolje vreme i nije moglo da postoji.

aj prvo nesto o Defauxu. ovaj autor mi je ono, podeljen. kao prvo, zna da pise scenarija za siroke narodne mase o standarnim tamama sa nakom malom modifikacijom vec do tada vidjenog. Tugovanka, Reptosi, Barakuda su mi cista sranja, zali boze crteza i svaga bacenog na ove.
sa druge strane, Dzin, Murena, pa i Giacomo. za ove stripove covek prilicno iskusno prilazi, zna da zacini atmosferu, da ima originalan pristup, ono, vide se da je ovde nekako svoj. ovo mi je svakako bolji deo samoga Defauxa.
e sad u Dzinu, kao i u 1, samo u manjoj meri, Africki ciklus je obavijen dozom potrebne erotike, vidi se da je autor zasao i u africku mistiku, religiju, odnose, i sve to daje sjajnu avanturu. anin crtez mi je izuzetno legao i ovde, stim sto je na kraju malo i popustila

koliko epizoda ima Indijski ciklus, jedva cekam?
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 01/12/2016 : 00:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Napokon sam pročita i taj Džin, odgađam ga već godinama...odgađam i odgađam i naaapokon sam krenuo i završioooo s Džinom...i mogu reć da je strip pravo osvježenje u moru stripova, erotika po ukusu obiteljskog čovjeka ...u izrazito zanimljivom povijesnom razdoblju u nama interesantnom carstvu koje je bome ostavilo traga u susjedstvu. Nažalost, na niti jedan strip do sada nisam naiša o toj temi, čudno da ni jedan Turčin nije još ispratija bar Ataturka u stripu.
Puno mi se više sviđa Dufauxov način, suptilno, osim dijelova s zvoncima, to je totalno nerealno, da žena postane drolja u sekundi da bi možda, mooožda!?, dobila informaciju od nekoga, spavat će s 30 muških, a do jučer je bila čednica...eeejjj... Al na stranu ta "mala" digresija, vrlo viješt pripovjedač taj Dufaux, s odličnom gospođom Miralles koja (naravno) razumi žensku anatomiju i...um.
Uglavnom, više mi paše ovo od (ponekad) vulgarnog Manare ili Serpieria...
8/10

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/12/2016 : 21:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Prvi ciklus - jako loše
Drugi ciklus - nešto bolje ali nedovoljno
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/08/2017 : 10:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Procitao oba, nisu mi sjeli.
Crtez je jako jako dobar, ali prica je meh.
U prvom ciklusu mi je cak malo i dosadilo konstantno ''samaranje'' iz jednog vremenskog razdoblja u drugo.
U drugom ciklusu je to napravljeno puno bolje.
Onako ''na papiru'' se cini da strip ima sve da bude zabavan, ali kad sam poceo citat....morao sam se prisilit da prociatm oba ciklusa, premda mi je generalno gledano drugi ciklus bolji.
Ali sveukupno mi nije nesto i zaboravit cu ga za par dana :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 18/08/2017 : 10:47:42  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Procitao oba, nisu mi sjeli.
Crtez je jako jako dobar, ali prica je meh.
U prvom ciklusu mi je cak malo i dosadilo konstantno ''samaranje'' iz jednog vremenskog razdoblja u drugo.
U drugom ciklusu je to napravljeno puno bolje.
Onako ''na papiru'' se cini da strip ima sve da bude zabavan, ali kad sam poceo citat....morao sam se prisilit da prociatm oba ciklusa, premda mi je generalno gledano drugi ciklus bolji.
Ali sveukupno mi nije nesto i zaboravit cu ga za par dana :)



Baš to. Mislin da ni jedan strip koji san pročita nisan zaboravija ka šta san zaboravija ovaj. Kupio, pročitao, prodao, zaboravio.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 26/11/2020 : 09:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Prvi ciklus

Nisam imao neka ocekivanja od ovog stripa osim zanimljive avanture i to sam dobio sa ukusnom dozom erotike. Dufaux je sve zanimljiviji scenarista koji ulazi u srz radnje i stice se utisak kao da si deo toga ili da gledas odlicnu seriju / film. Anin crtez je sjajan i odlicno odgovara atmosferi koju Dufaux zeli da kreira. Likovi su jako interesantni i dopalo mi se jer strip tece istovremenu u dva vremenska perioda. Ponekad to ume da bude konfuzno ali ne i ovde. Sve u svemu... dobro je! Videcemo kakav je drugi ciklus.

8/10

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 28/11/2020 : 19:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Vreme je za treci (indijski) ciklus!! Marko?

Na pola sam drugog ciklusa i sve vise i vise mi se dopada!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx

Edited by - AleksandarN on 28/11/2020 19:52:38
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/11/2020 : 19:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ide odmah poslije Jeromea i Mr Jeana.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 28/11/2020 : 20:31:02  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ide odmah poslije Jeromea i Mr Jeana.



Znaci, ko zna kad (nikad)...

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/11/2020 : 20:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Objavit ću Indijski ciklus.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/11/2020 : 22:11:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Znači da ide bolje od ovih naslova koje sam spomenuo?

Barem veselje za Aleksandra .
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/11/2020 : 22:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
@Peyo, kakav je tebi Dzin?
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000