forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MY 5 MOST INFLUENTIAL CROATIAN COMIC BOOK ARTIST
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/06/2012 : 15:38:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
By Džuka:
http://goodcomics.comicbookresources.com/2012/05/26/the-five-most-influential-croatian-artists/comment-page-1/#comment-899846
Ajde da ja bacim i moje:
1.Kordej
2.Devlić
3.Biuković
4.Parlov
5.Sudžuka
Maurović je izvan izbora kao legenda.
Ima tu još njih hrpa ali od kojih nisam puno pročitao(Žitko,Talijančić,Pavlović..)

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 02/06/2012 15:39:45

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 02/06/2012 : 16:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

By Džuka:
http://goodcomics.comicbookresources.com/2012/05/26/the-five-most-influential-croatian-artists/comment-page-1/#comment-899846
Ajde da ja bacim i moje:
1.Kordej
2.Devlić
3.Biuković
4.Parlov
5.Sudžuka
Maurović je izvan izbora kao legenda.
Ima tu još njih hrpa ali od kojih nisam puno pročitao(Žitko,Talijančić,Pavlović..)




moji favoriti:
1. Kordej
2. Žeželj
3. Biuković
4. Mataković
5. Parlov


Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
767 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 02/06/2012 : 16:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message  Reply with Quote
Julesa Radilovića ste potpuno nepravdano preskočili. On je meni broj 1 od HR strip crtača.

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 02/06/2012 : 16:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
1.Maurović.
2.Beker
3.Neugebauer.
4.Radilović
5.Dovniković

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/06/2012 : 18:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ja ne mogu izdvojiti 5, evo najmanje sedam : 1.Biuković, 2.Neugebauer, 3. Bednjanec, 4. Kordej, 5. Parlov/Žeželj/Radilović

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 02/06/2012 : 18:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
1. Radilović
1. Neugebauer
2. Bednjanec
2. Mataković
3. Kordej
4. Parlov
5. Dovniković
5. Devlić


Znam, znam, ima ih 8, ali neki su mi podjednako dragi i ne mogu odlučiti koji su bolji!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 03/06/2012 00:25:23
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 02/06/2012 : 18:37:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
chisto da se zna, to je 5 komada koji su na MENE najvise utjecali. : )

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 02/06/2012 : 20:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzuka

chisto da se zna, to je 5 komada koji su na MENE najvise utjecali. : )


Ista stvar je i sa mojih pet favorita. Oni su obilježili (uz ostale iz ex-yu) moje vrijeme odrastanja uz Plavi vjesnik i ostale stripove.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 02/06/2012 20:01:40
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/06/2012 : 20:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
sada mcn sjedi ispred monitora i cupa dlake iz brade. Fino ste ga zaobisli...ili mozda ipak zaboravili.

Meni je najdrazi Parlov. Procitao sam dosta njegovih radova, ali mislim da me je ono bas prvi put odusevio sa epizodom Barracuda u Punisheru.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/06/2012 : 21:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

sada mcn sjedi ispred monitora i cupa dlake iz brade. Fino ste ga zaobisli...ili mozda ipak zaboravili.

Meni je najdrazi Parlov. Procitao sam dosta njegovih radova, ali mislim da me je ono bas prvi put odusevio sa epizodom Barracuda u Punisheru.


Meni osobno nije kao ova sedmorica koju sam naveo, da se razumijemo, on je vrstan scenarist, ali kao crtač je po meni iza ove sedmorice

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/06/2012 : 21:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
u naslovu pise autori, ne crtači...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/06/2012 : 21:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

u naslovu pise autori, ne crtači...


autori = scenaristi + crtači
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 02/06/2012 : 21:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
A kako su oni uticali na vas? Ili samo redjate svoje favorite?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/06/2012 : 21:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by supermark

u naslovu pise autori, ne crtači...


autori = scenaristi + crtači



puno hvala, uopće mi nije bilo jasno
to sam htio tintonu dati do znanja da je macan svoje mjesto zaslužio kao scenarist, a ne kao crtač
Go to Top of Page

kreso_stanic
Senior Member



Croatia
1504 Posts

Member since 18/12/2002

Posted - 02/06/2012 : 21:36:32  Show Profile Show Extended Profile  Send kreso_stanic a Private Message  Reply with Quote
1 Maurović
2 Biuković
3 Ribić
4 Kordej
5 Žeželj
6 Macan
7 Sudžuka
8 Parlov
9 Mataković
10 Beker

http://typotecture.net / http://www.klada.hr
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/06/2012 : 21:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by supermark

u naslovu pise autori, ne crtači...


autori = scenaristi + crtači



puno hvala, uopće mi nije bilo jasno
to sam htio tintonu dati do znanja da je macan svoje mjesto zaslužio kao scenarist, a ne kao crtač


Ispričavam se, ja sam dao svoje mišljenje za crtače, a ne autore općenito, pogriješio sam, sad me možete javno kamenovati

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/06/2012 : 21:53:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ma nitko ne misli nista lose,
samo je king warrior ispao smijesan kad je pomislio da supermark nesto ne zna
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 02/06/2012 : 21:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Evo da malo objasnim:

Radilovića sam počeo čitati upravo kad je trebalo, kao mlađi tinejdžer kroz Partizane u Strip artu i kroz Herlocka Sholmesa u Profilu, tako da mi tada savršeno legao i trajno se urezao u uspomene. A poslije sam se domogao knjige Kroz minula stoljeća koju ljubomorno čuvam;

S Neugebauerom je sličan slučaj, a njega sam upoznao kroz stripove do kojih sam dolazio na školskim akcijama skupljanja starog papira subotom;

O Bednjanecu ne treba trošiti puno riječi: Modra lasta, Genije i Lastan, Osmoškolci i Nježni u SN reviji;

Kordej je došao kasnije kroz Stripoteku i Yu strip, a osvojio me je filozofičnošću i poetičnošću, što sam kasnije jedno vrijeme smatrao i pretencioznošću. Poslije su stvari sjele na svoje mjesto, i danas mi više nije pretenciozan;

Parlov je došao još kasnije, kroz kratke stripove u Kvadratu, pa Tex i Magico. Ali čovjek sjajno crta, i prava je šteta što mu u Bonelliju ne daju malo više slobode;

Dovniković je legenda, i u stripu i u animaciji, i njega sam zapravo upoznao prije nego sam znao i čitati a možda i govoriti: stara mi je naime čitala stripove o Mendi Mendoviću negdje u vrijeme dok je bila izuzetno popularna dječja serija Slavica i Mendo, njima me je kao i serijom varala odnosno na prevaru hranila. Ja bih zblenuto slušao njeno čitanje ili gledao u ekran, a ona bi me "pitala" na žlicu: jedna za mamu, jedna za tatu itd. Poslije su došli Emil i detektivi, Izgubljeni svijet itd.

A Devlića sam kao klinac zavolio preko Huljica u Vjesniku (svakodnevno sam ih izrezivao i lijepio u bilježnicu tvrdih korica, baš kao i Voljevičina Grgu iz Večernjaka), a poslije kroz Machu Picchu u Stripoteci, kroz Hermanna Gottesberga, kroz strip Ćiril i Metod u izdanju Kršćanske sadašnjosti itd.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 02/06/2012 21:57:10
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 02/06/2012 : 22:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

sada mcn sjedi ispred monitora i cupa dlake iz brade. Fino ste ga zaobisli...ili mozda ipak zaboravili.

Meni je najdrazi Parlov. Procitao sam dosta njegovih radova, ali mislim da me je ono bas prvi put odusevio sa epizodom Barracuda u Punisheru.


Macan je vrhunski scenarista, ali i kompletan autor. Sigurno mu je mjesto među prvih pet srednje generacije.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2639 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 03/06/2012 : 00:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
1. Radilovic - i da radim listu koja nije ogranicena na Hrvatsku, Jules bi bio na listi
2. Bednjanec - ne treba objasnjenje
3. Neugebaueri - kao klinac sam trazio njihove stripove ponajvise zbog humora i rima
4. Matakovic - zbog Ivice i njegove majke nerotkinje
5. Petrusa - u zadnje dvije godine procitao sam puno dobrih, nesto vrlo dobrih i poneki odlican strip, ali nijedan mi nije drazi od Papka
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/06/2012 : 00:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Vidis, Matakovića sam nezasluženo zanemario!
A toliko mi je značio u gimnaziji, kad je pola razreda zajednički čitalo i umiralo od smijeha na pustolovine malog Ivice i njegove samohrane majke nerotkinje iz drugog braka!
Pa poslije svaki tjedan u Nedjeljnoj Dalmaciji, koju sam jedno vrijeme kupovao isključivo zbog njega.
Zbog toga ću ga dodati na poziciju br. 2 uz Bednjanca!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2639 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 03/06/2012 : 00:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Vidis, Matakovića sam nezasluženo zanemario!
A toliko mi je značio u gimnaziji, kad je pola razreda zajednički čitalo i umiralo od smijeha na pustolovine malog Ivice i njegove samohrane majke nerotkinje iz drugog braka!
Pa poslije svaki tjedan u Nedjeljnoj Dalmaciji, koju sam jedno vrijeme kupovao isključivo zbog njega.
Zbog toga ću ga dodati na poziciju br. 2 uz Bednjanca!



Nedjeljna s feralovcima i Matakovicem. Koji je to bio urnebes.

Edited by - Ernie Pike on 03/06/2012 00:43:14
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000