forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 KOMIKO: Tiho, tiše by JASON
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 01/08/2012 : 17:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Da mi je jos jedared proci Ilicom
pa da becarac nasvrljam cirilicom
tesko da bi drugi mogli
resiti taj hijeroglif
al' bi neko znao da sam tu
cipelice jedne bele zastale bi
i prevele stih na asfaltu

Jednom cu u baladu da se prerusim
u refren sto se tamo jos zapevusi
pa da minem Starom Vlaskom
da joj kosu sklonim daskom
i za uglom hitro zamaknem
da pred nosom strasnog Bana
kao senka Petra Pana kapu namaknem
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 01/08/2012 : 18:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Da mi je jos jedared proci Ilicom
pa da becarac nasvrljam cirilicom
tesko da bi drugi mogli
resiti taj hijeroglif
al' bi neko znao da sam tu
cipelice jedne bele zastale bi
i prevele stih na asfaltu

Jednom cu u baladu da se prerusim
u refren sto se tamo jos zapevusi
pa da minem Starom Vlaskom
da joj kosu sklonim daskom
i za uglom hitro zamaknem
da pred nosom strasnog Bana
kao senka Petra Pana kapu namaknem



Vidim voliš Panonskog GOVNARA, Upsss, pardon, MORNARA...
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 01/08/2012 : 18:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Mozes samo da mu pljunes pod prozor.
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 01/08/2012 : 19:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Mozes samo da mu pljunes pod prozor.



Ja bih pre pljunuo tu ljigu prodanu što se za pare uvlači svima u dupe a Srbe blati gde stigne!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 01/08/2012 : 20:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 2
Ja bih pre pljunuo tu ljigu prodanu što se za pare uvlači svima u dupe a Srbe blati gde stigne!



Kad cete bre da nestanete...

Pa da probam jos mars
kratko, jasno, mars
za ovo ovde, u, lenjo do srzi
ciji je moto, trpi i rzi
ostade mi mars, nista, samo m'rs!
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 01/08/2012 : 20:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Drugari, nemojte mi ruinirati temu o Jasonu.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 02/08/2012 : 09:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

Drugari, nemojte mi ruinirati temu o Jasonu.




Izvini Vuče, ja smesta prestajem!
Nadam se da će i ostali...
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 15/09/2012 : 15:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, mante' se jalovih diskusija, bolje čitajte Jasona, odličan je.

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 28/03/2013 : 00:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Jako zanimljiv (po svim aspektima), pronicljiv i inteligentan strip... nadasve dobro predocene i ispricane zivotne price... ko ih razume, shvatice sve ... ko ih ne razume... neka cita ovo ponovo... vredece mu u zivotu...
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 07/10/2022 : 09:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Kao uvertiru za Žive & mrtve iščitah ponovo ovaj strip i iskreno ne znam za mnogo naslova koji izazivaju toliko jake emocije kao ovaj strip, stvarno mi nije bilo svejedno dok sam čitao ovaj strip. I tu ne mislim samo na glavnu priču koja je pretužna. Prelazim preko prvih 20tak stranica i mislim kako je ovo simpatičan mali stripčić, dva mangupa se glupiraju baš je zabavno, kao da čitam Kalvina i Hobsa... i onda te zvekne bez upozorenja kao da ti neko lupi šamar. Tiho, tiše, najtiše... muk. Hej čekaj, šta raditi kada život krene nizbrdo i kada svagdanja borba nije ono što smo očekivali da će biti. Neki ljudi imaju malo srce koje brzo kuca pa lako prebrode nemile događaje jer sutra je uvek novi dan. Dok drugi imaju veliko srce ali koje kuca sporo i duže se pamte neke stvari. Pogotovo one loše.

Ni kratke priče ne zaostaju mnogo. Priča sa nevidljivim čovekom i ona gde te smrt prati tokom celog života su stvarno da se naježiš! Jasonov minimalistički i do krajnje mere sveden crtež je idealan za ovu vrstu stripova jer samo pojačava utisak o pročitanom. Teško štivo, ali genijalno smišljeno i realizovano na tako jedan jednostavan i lako razumljiv način. "Nemi" stripovi uvek imaju toliko puno toga za reći.

Strip je siv, tužan i depresivan do zla boga, ali nije mu to svrha sama po sebi već autor periodično dozvoljava malo komičnog oduška. Kao npr kod razglabanja o fudbalu i kladionici u menzi ili kada roda donese bebu u poštansko sanduče

Ne znam kakvi su ostali radovi od ovog autora i da li pogađaju na isto mesto kao ovaj strip, ali Jason kao autor je veliko otkrovenje za mene. Tiho, tiše je više od stripa. Pored Jimmya Corrigana sigurno najtužniji strip koji sam ikada pročitao.
Go to Top of Page

Dzonka
Starting Member



Serbia
69 Posts

Member since 08/05/2022

Posted - 07/10/2022 : 10:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Dzonka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker
Goodnight Punpun

Napisao i nacrtao: Inio Asano

Jimmy Corrigan? Jimmy je šetnja po parku po lepom vremenu u odnosu na Punpuna.



Je l' Korigan najdepresivniji strip koji si čitao ili nije?
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 07/10/2022 : 11:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Haha, touche

Punpun, Corrigan i Tiho, tiše su sveta trojka... za sada
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/10/2022 : 11:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker


Ne znam kakvi su ostali radovi od ovog autora i da li pogađaju na isto mesto kao ovaj strip, ali Jason kao autor je veliko otkrovenje za mene. Tiho, tiše je više od stripa. Pored Jimmya Corrigana sigurno najtužniji strip koji sam ikada pročitao.



Preporučam "Why Are You Doing This?".
Od njega sam pročitao taj, Hey Wait, I Killed Adolf Hitler i Lost Cat. Od navedenih mi je Hey Wait dojam praktički isti kao tebi, Why Are You Doing This je također sasavim dobar, dok mi ova zadnja dva nisu bila baš zanimljiva.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 07/10/2022 : 12:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Adolf mi stoji na listi još od kada sam prvi put iščitao Tiho, tiše. Overiće se
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000