forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Antologijske stvari
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 104

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 18/06/2012 : 06:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Lulurača, LOL

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 18/06/2012 : 08:33:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
ali nemozes komentirati strip bez da si ga citao, jer strip je prica ispricana kroz sliku, crtez

ja potpuno razumijem da ti smatras tematiku ovog stripa sranjem, ali kakve to uopce ima veze sa samim stripom

Ako ti se tematika ne svidja, ona opet moze bit na super nacin ispricana kroz super crtez

Tvoje recenziranje ili komentiranje cijelokupnog stripa, na temelju toga što ti je tematika neprimjerena je u rangu da netko popljuje svaki sf strip jer nevoli taj zanr

Ponavljam, bila tematika eticka ili neeticka, ne vidim kako to utjece na cijeli strip u cijelini

There can be only one, me!
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 18/06/2012 : 09:23:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky


Nije ga konzumirao, jer je to izlišno. Postoje proizvodi koji su tolika opća mjesta da ih nije potrebno "konzumirati", tj. oni su "otvorena knjiga" kroz koju se providi. Rječju, oni su raskrinkani a priori.



Nije mi jasno kako stinky nije shvatio da se nakon ove rečenice sve rečeno u njoj odnosi i na njegov komentar te ga dalje nije ni trebao pisati, a kamo li obrazlagati.
A sad mi pokažite gdje je skrivena kamera.
Oh neeee, sto mu gromova, i sam sam nasjeo na stinkijevu provokaciju!
Ah, kako sam providan

Nego stinky, ti provodiš neko istraživanje ili namjeravaš postati
marketinški stručnjak ili možda započinješ diktatorsku karijeru?
Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 18/06/2012 : 09:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message  Reply with Quote
odlična antirecenzija, odnosno antiosvrt na nepročitani strip. ili možda osvrt na tematiku samog stripa i izdavačku politiku i ukus glavnog urednika naše najdraže izdavačke kuće.

stinky ponovno jaše.

Grad - to ste vi.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 18/06/2012 : 09:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ovaj topic je defintivno uspio Markosu prodati jedan strip prije vremena jer Lulu mi je ionako bila na listi, a sad je preskočila 5-6 favorita.
Inače, robovanje tradicionalnim obiteljskim vrijednostima (kao i bilo kakvom obliku konzervativnosti), uz sav njihov šarm i ljepotu, ja sam uvijek na kraju mogao povezati samo za zatucanošću.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 18/06/2012 : 10:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Nisam pročitao strip, ali mislim da je tema stripa jako aktuelna i da mnogo ljudi u svojim 40-im može da uđe u životnu krizu pitajući se gde su bili i šta su radili. I da li su trebali da žive život drugačije. Kriza je češća kod muškaraca tih godina u formi ulaženja u vezu sa ženom mlađom 10-15 godina od njih, ali kod ovog stripa je baš poenta što krizu proživljava žena - majka, koja bi trebalo da bude stub porodice.

A na osnovu prvih 20-ak strana stripa koje sam pročitao iz Preview-a sam mogao vrlo lako da se uživim u njene dileme. Višegodišnja monotonija porodičnog života gde se odrekla svojih profesionalnih ambicija da bi se posvetila deci, postepeno se svodivši na ulogu u kojoj i muž i deca podrazumevaju da je uvek tu za sve što im je potrebno i ne pitaju se šta ona oseća i želi. Kuvanje, spremanje kuće, briga o deci, sve te svakodnevne obaveze joj postaju sve više teret, a manje izvor radosti. Supružnici se iz različitih razloga (obaveza, problema, kontinuiranog umora) tokom svih tih godina često i emotivno udalje i čovek se nađe u situaciji da stvari koje ga ponekad i godinama muče nema ni sa kim da podeli, što bi sigurno olakšalo stvar. U jednom trenutku Lulu pokušava da da novi smisao životu tražeći posao, ali kome treba u današnjoj ekonomiji žena u svojim 40-im koja 15 godina nije radila? To je dodatno porazi i ona postavlja u sebi neizbežno pitanje: "Čemu sve to?". Reakcija muža kada mu saopštava preko telefona da neće odmah doći kući samo potvrđuje potpuno nerazumevanje (t.j. po meni on nema blagu ideju šta se sa njom dešava) za nju i njenu krizu.

Da li će i kakve će odgovore Lulu naći ostaje da se vidi čitajući strip, a to u svakom slučaju nameravam da uradim.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 18/06/2012 : 10:20:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Inače, robovanje tradicionalnim obiteljskim vrijednostima (kao i bilo kakvom obliku konzervativnosti), uz sav njihov šarm i ljepotu, ja sam uvijek na kraju mogao povezati samo za zatucanošću.



ja sam opet stava da je liberalizacija društva, emancipacija pojedinih njezinih slojeva i napuštanje mnogih tradicionalnih vrijednosti dovelo do dekadencije i degradacije u ljudskim odnosima i društvu uopće. što se mene tiće, nije niti bit u samoj slobodi, koliko u tome kako se ona koristi. a ovo sve slobodnije društvo nije nužno iskoristilo potencijal slobode da se izgrađuje, da napreduje, nego je, dapače, postalo užasno sebično i neodgovorno. a to sve paše kapitalizmu i nije čudno što upravo taj sistem potencira liberalizaciju tržišta, ljudskih prava i dokidanje određenih pravila i reda, jer se upravo hrani kaosom i pohlepom koja često puta proizlazi iz svega toga. kapitalizam je povratak u id, put u mrak naših najdubljih, praiskonskih strasti, to je vladavina pohlepe, priprostog i malignog samoljublja. zapadnjačko društvo gubi svoj ego a posebice superego, koje je tradicija donekle i držala na vlasti. danas se praktički izgubilo ono Ime Oca, onaj red, zakon, naredba... posluh, odgoj. još gore, u igru se vratio onaj praiskonski Otac iz freudovog Totema i Tabua... onaj iskvareni, sebični, što sve žene i blago drži samo za sebe. nešto takvo se može danas može prepoznati u liku, primjerice, Berluskonija. a kod nas Čačića.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/06/2012 : 11:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
U paklu se je obdržavalo veliko vijeće. Belzebub je bio vanredno srdit, on je bjesnio. »Premalo ljudi dolazi u pakao. Ljudi su odviše dobri i čisti. To mora da bude drukčije!« »Sasvim jednostavno«, reče đavolskome knezu jedan od lukavih vragova sa svijeta. »Majke su odviše odane Kristu, treba da one postanu malo sklonije vragu«. Sotona se đavolski nasmije: »Tako je. Žena neka ne bude više majka nego jabuka grijeha, u koju će ljudi zagrizati pa se i pokvariti«. Skupština je završena. Sat kasnije razaslani su brzojavi na sve vražje ispostave na svijetu: na odjeljenja za i štampu, za modu, šport, umjetnost, medicinu, znanost, ples, muziku, akrobatiku, gostioničarsku struku, sektarstvo, državnu upravu, pravosuđe.
Svi su brzojavi sadržavali tiputu: »Majke se moraju raskršćaniti, a žene moraju postati kao vragovi«.
Nokoliko godina kasnije bilo je opet veliko vijeće u paklu. Ovaj puta bio je đavolski knez zadovoljan. Zemaljskog vraga potapšao je on prijateljski po ramenu i rekao mu u znak priznanja: „Žensko sjeme, što si ga posijao, već cvate«.


liberalima sve najgore :D

strip naravno neću ni čitati :) ni skeniraT

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/06/2012 : 13:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky
još gore, u igru se vratio onaj praiskonski Otac iz freudovog Totema i Tabua... onaj iskvareni, sebični, što sve žene i blago drži samo za sebe. nešto takvo se može danas može prepoznati u liku, primjerice, Berluskonija. a kod nas Čačića.



da bar
ta bi situacija bila 'poštenija'. kiky, mi se nalazimo u karikaturi vremena: razni tonti, stripadžije, lulice i duplači proizvode uvjete za pojavu -ne praiskonskog Oca- nego pervertiranog Oca. Oca koji nije Gospodar a posjeduje sve: poduzeća, nekretnine, žene mlade i žene vrele, satove, dionice, Ine i Molove.

ono što uopće ne bi trebalo biti na dnevnom redu podignuto je na razinu javnog morala. strip kao Lulu - pa nije problem taj strip, već sama mogućnost da tako nešto može biti lansirano u javnost kao emocionalni/filozofski/socijalni/kulturološki itd. problem! stripadžija se slama pod naletima krize srednjih godina i otvoreno to ispovijeda na javnom forumu. jasno da njemu onda ne treba župnik ni crkva, kada mu je ispovijed forum. još glasa za smanjenje poreza crkvi, kudi i viče našu dragu pastoralnu braću, a ne zna da ga "strukture dobro furaju". strukturalno je stripadžija u istom obrascu: umjesto župniku, ispovijeda se indigo-djeci i ostarjelim hipicima koji su pronašli izvor sentimentalnosti.
sve sami krizaši, društvo ispovjedača i support grupa.

i dok se oni tako pronalaze po poljima umjerenog i tropskog pojasa, dok im je tobože sve dozvoljeno (a nitko nikada nije bolje definirao problem no vrli gospon Nietzsche: "malo otrova, to daje ugodne sne"), ti ljudi su omamljeni. u ugodnim snovima posvemašnje liberalizacije.

i tu dolazi najzanimljivije. tu stiže tvoj Čačić. taj isti Čačić zauzima poziciju Gospodara, a da uopće nije Gospodar.
"pravi Gospodar ubija i siluje"
Čačić to ne treba. on treba samo dozvolu da uživa sve predmete i svu stvarnost koju su drugi stvorili. i on je dobija. ovi omamljeni zaokružuju malene listiće preko kojih Čačić dobija pravo da "troši predmete". Čačić je Čovjek-Ugode. uskoro će otupjeti u ugodi. pa će nam stići Čačić 2.

dok se stripadžija lomi oko krize srednjih godina i identificira sa drugim krizašima, svi čačići svijeta mu honoriraju tu upitanost i daju sadržaje da se emocionalno isprazne (Lulu, oslobođena). Reich se okrenuo u grobu; seks više nije subverzivan, dapače, sa gornjih instanci dolazi nalog: uživaj! na kredit! sve je lako! ako treba organizira se podvođenje, spajaju se parovi u TV-emisijama.

a sve to kreće od sentimentalne budalaštine Lulu oslobođene. tonto i dupli ne vide daleko, oni se nalaze u strukturi lukova četvrte dimenzije. međutim ja, ja vidim ravnu crtu i cilj.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 18/06/2012 : 13:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
Lulu ide protiv Imena Oca, protiv autoriteta.

što je interesantno, pošto se ja u posljednje vrijeme opet malo više bavim kjaverotijem, a on na temu uloge i položaja žene u društvu ima dosta toga za reći. dapaće, već je u svome premijernom nastupu na Dylanu Dogu, epizodi Tama, pokazao što se događa sa ženom kada prkosi autoritetu i ubija Oca... postaje izgubljena, uplašena, neuravnotežena i opasna. :)

u jednoj od sljedečih recenzija više ću se pozabaviti tim kjaverotijevim viđenjem žene i njezinog položaja u njegovim epizodama. to je vrlo interesanto.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/06/2012 : 13:42:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
lulu ne ide nigdje i ne radi ništa. lulu je "hipnotisana gomila".
s druge strane, Chiaverotti je okej. pozabavi se.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 18/06/2012 : 13:45:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
i hoću. kjaveroti je uvijek zabavan. i kad pobjeđuje, i kada griješi.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 18/06/2012 : 13:46:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by Tonto

Inače, robovanje tradicionalnim obiteljskim vrijednostima (kao i bilo kakvom obliku konzervativnosti), uz sav njihov šarm i ljepotu, ja sam uvijek na kraju mogao povezati samo za zatucanošću.



ja sam opet stava da je liberalizacija društva, emancipacija pojedinih njezinih slojeva i napuštanje mnogih tradicionalnih vrijednosti dovelo do dekadencije i degradacije u ljudskim odnosima i društvu uopće. što se mene tiće, nije niti bit u samoj slobodi, koliko u tome kako se ona koristi. a ovo sve slobodnije društvo nije nužno iskoristilo potencijal slobode da se izgrađuje, da napreduje, nego je, dapače, postalo užasno sebično i neodgovorno. a to sve paše kapitalizmu i nije čudno što upravo taj sistem potencira liberalizaciju tržišta, ljudskih prava i dokidanje određenih pravila i reda, jer se upravo hrani kaosom i pohlepom koja često puta proizlazi iz svega toga. kapitalizam je povratak u id, put u mrak naših najdubljih, praiskonskih strasti, to je vladavina pohlepe, priprostog i malignog samoljublja. zapadnjačko društvo gubi svoj ego a posebice superego, koje je tradicija donekle i držala na vlasti. danas se praktički izgubilo ono Ime Oca, onaj red, zakon, naredba... posluh, odgoj. još gore, u igru se vratio onaj praiskonski Otac iz freudovog Totema i Tabua... onaj iskvareni, sebični, što sve žene i blago drži samo za sebe. nešto takvo se može danas može prepoznati u liku, primjerice, Berluskonija. a kod nas Čačića.


Sve što si ti napisao je istina osim prve rečenice. Nije problem u liberalizaciji, nije problem u emancipaciji, kao što nije problem u kapitalizmu, demokraciji, niti je bio problem u komunizmu. Problem oduvijek jedan te isti, problem su ljudi i njihova svijest, glad za moći i pohlepa ne proizlaze iz ideologija nego samih ljudi. Ljudska potreba za mržnjom ili ako ćemo blaže osuđivanjem drukčijeg je golema i sveprisutna. Ma ukratko, ljudi su povodljiva stoka koja je sutra spremna staviti pederima žute trake oko ruke i poslati ih na goli otok... ili krenuti u rat nabijen nacionalnim ludorijama samo kako bi netko napunio svoje džepove.
No da se vratimo na strip. Svatko ima pravo na osnovu svojih stavova osuditi ideologiju, ali sam strip bez da ga je pročitao... ? Bez da je iti pokušao proniknuti u razloge njenog ponašanja,... bez da je saslušao drugu stranu... ? Bezveze. Njezin život, njezin izbor, osuđivanja će ionako biti... od svakog i za svakog.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 18/06/2012 : 13:59:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
ali ljudi stvaraju ideologije... tj. njihove želje, potrebe, porivi, strasti, različiti od pojedinca do pojedinca
tako da je moja prva rečenica ipak točna :)
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 18/06/2012 : 14:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

ali ljudi stvaraju ideologije... tj. njihove želje, potrebe, porivi, strasti, različiti od pojedinca do pojedinca
tako da je moja prva rečenica ipak točna :)

S tog stajališta i jeste... i upravo zbog toga ja nisam pobornik niti jedne, kao što ne volim da me se igdje svrstava, ni lijevo ni desno, ni vamo ni tamo... Ja sam ja i za sve ostalo me zaboli... i potpuno razumijem Lulu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 18/06/2012 : 14:45:42  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky
tonto i dupli ne vide daleko, oni se nalaze u strukturi lukova četvrte dimenzije. međutim ja, ja vidim ravnu crtu i cilj.




Daj mi, molim te, objasni što su to lukovi četvrte dimenzije?
Osim toga, interesira me, a vjerujem i druge, kakvu to ravnu crtu
vidiš?

Stinky, ajd ove tvoje postove upotpuni sa par crteža i imaš gotov
grafik novel. Predlažem radni naslov "Stinky, oslobođen!".
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 18/06/2012 : 14:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Sve se smekšalo, geni kameni su postali poliester geni.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 18/06/2012 : 14:53:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
... iliti kenjamo ovdje 2 strane o lulu???? a prava filozofija je exploatirana od neznalica. Zagor će ostati neproučen!!!

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 18/06/2012 : 14:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

[quote]
kakvu to ravnu crtu
vidiš?



Odlučan, nepokolebljiv, istinu spoznao, ne osvrće se na nebitno i ide naprijed. Kao gepard u lovu na gazelu!!!!!

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 18/06/2012 : 15:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rico

quote:
Originally posted by dupli

[quote]
kakvu to ravnu crtu
vidiš?



Odlučan, nepokolebljiv, istinu spoznao, ne osvrće se na nebitno i ide naprijed. Kao gepard u lovu na gazelu!!!!!



Šta bi neko lovio gazele kad lipo ode u samoposlugu i kupi šta mu triba? A lovu zarađuje tako šta prodaje demagogiju gepardovin mladuncima dok ovoga nema doma jer okolo trče za gazelama.

Nego, za sve je kriv Boneli Šta dica mogu od bonelija naučit?
Moš bit najjači, pravedan, nepokolebljiv, ma baš ka Zagor al ženske
neš vidit, a kamoli primirisat. S druge strane, oni čudak, pun
dvojbi, jadničak Dilan Dog, u svakoj epizodi okrene drugu žensku.
To ti je, dragi moj, poduka i poruka.
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 18/06/2012 : 15:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

quote:
Originally posted by stinky
tonto i dupli ne vide daleko, oni se nalaze u strukturi lukova četvrte dimenzije. međutim ja, ja vidim ravnu crtu i cilj.




Daj mi, molim te, objasni što su to lukovi četvrte dimenzije?
Osim toga, interesira me, a vjerujem i druge, kakvu to ravnu crtu
vidiš?

Stinky, ajd ove tvoje postove upotpuni sa par crteža i imaš gotov
grafik novel. Predlažem radni naslov "Stinky, oslobođen!".



vjerujem da vam stinky pokušava objasniti Hofstedeovu teoriju o kolektivno programiranom umu i obrascima ponašanja i razmišljanja unutar njega. ukratko, dupli i tonto funkcioniraju po kolektivnom principu, a on stinky izdiže se iznad tih determiniranih općih normi, jer ima sposobnost odstupanja od tog (kulturno-nacionalnog) programiranja (rodom,životom, školom...) i postupa(vidi) na individualni, tj. novi način....

ili sam fulao, ukoliko je mislio na vrijeme kao četvrtu dimenziju.
(što je izglednije, s obzirom da u tom slučaju sebe postavlja van vremenske dimenzije....što već ima smisla

kako bilo, dupli ideja za grafičku novelu ti je odlična, predlažem da stinky napiše precizan scenarij, a crtački dio posla odradi naš Torghal.



Edited by - bosancicigor on 18/06/2012 15:37:31
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 18/06/2012 : 15:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
vjerujem da vam stinky pokušava objasniti Hofstedeovu teoriju o kolektivno programiranom umu i obrascima ponašanja i razmišljanja unutar njega. ukratko, dupli i tonto funkcioniraju po kolektivnom principu


mlati praznu slamu... idem ja se ja sad toćat u moru do utakmice jer su me tako isprogramirali.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 18/06/2012 : 15:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
vjerujem da vam stinky pokušava objasniti Hofstedeovu teoriju o kolektivno programiranom umu i obrascima ponašanja i razmišljanja unutar njega. ukratko, dupli i tonto funkcioniraju po kolektivnom principu


mlati praznu slamu... idem ja se ja sad toćat u moru do utakmice jer su me tako isprogramirali.


[:D


Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1276 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 18/06/2012 : 18:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
jebote, idem odmah čitati Lulu, oslobođena!
(pomisli edvin nakon letimičnog pregleda topica)

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/06/2012 : 18:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
zagor neproučen??!!
nemoj se šaliti rico. zagor je stil života, a lulu i kojekakvi tonti, to su stilske vježbe. o lulu može pisati bilo tko: bosančić, dupli, tonto... ali o zagoru... o zagoru se filozofira sjekirom. što nisi upoznat??!!! sramota. znaš za lulu a ne znaš za sjekiru. mislim, o tome govorim. to nije problem tonta, duplog itd. oni su pojedinačne osjetljive dušice i irelevantni. radi se o problemu sustava. Zla Matrica. strukture koje podupiru stvarnost (a radi se o međuigri dijalektičkog obrata, jer i stvarnost istovremeno podupire same te strukture koje ju proizvode) usmjeravaju objekte (a svi ste vi u pravom smislu objekti sve dok tobože zadržavate cinički odmak, a zapravo slijedite naloge Zle Matrice "toćaj se u moru do utakmice" "baš je fora grafička novela" "okreni drugu žensku" itd.), dakle usmjeravaju objekte ka tzv. Krauss-Wolfoj točci. Krauss-Wolfova točka je signifikator nultog reda unutar sustava signifikatora. ona se ujedno nalazi u nultoj poziciji i šalje povratne informacije na Mjesto Koje Prima Povratne Informacije. istog trenutka (a to je trenutno) SuperProcesor odašilja ortonormalne projekcije u stvarnost u kojoj se objekti (rico, tonto, dupli...) nalaze i tu dolazi do vrlo zanimljivog fenomena. uzmimo objekt XY: tonto. tonto je po svemu dječak među drugim dječacima. toća se u moru, okretao bi ženske kada bi bio u stanju, ne voli da ga se igdje svrstava, za sve ga zaboli, potpuno razumije sve lulice na svijetu... i taj naš tonto, poput lulu, 'smatra' da je svoj. smatra da je izvanmatrični, a upravo to jest nulti princip Zle Matrice: 'davanje' subjektivnosti objektu na način najsavršenijeg formalizma - tonto sada mirne duše može prihvatiti tautološki stav "ja sam ja".
tonto - ja sam ja - za sve me zaboli
što je tonto? savršeno svejedno. on je "ja" a ovo ja može biti što mu drago. pekar, lekar, apotekar...
tonto se može neobavezno toćati u moru (nalog sa viših instanci: do utakmice!) i biti svoj, biti ja, razumijevati lulu (koja je isto jedan takav tonto) i čtav zemlja je napučena takvim tontima koji su svoji i koje za sve zaboli.
tonto se čak može cerekati zagoru, može čisto mentalno okretati ženske, jer ga zaboli što čačići svijeta okreću njegove lulu oslobođene, za što im je on dao dozvolu...
e vidiš, rico, zagor si ne dozvoljava takvu komociju da ga zaboli, zagor se nalazi izvan skale Kraauss-Wolfove točke i baš zbog toga ista ta točka priječi tebe da vidiš filozofiju sjekire dok lulače spaziš samo tako. ta sam ovaj forum je urađen tako da ne podržava filozofiju sjekire (doživio bi Kolaps) nego samo lulunjarenje.
Go to Top of Page
Page: of 104 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000